Ranking 5 najlepszych niań elektronicznych z kamerą w 2020

Ostatnio aktualizowane: 23.09.20

 

Niania elektroniczna z kamerą – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Największą popularnością wśród niań elektronicznych cieszy się model VtechDect BM3200. Dlatego też sprzęt zyskał pierwsze miejsce w naszym rankingu. Produkt ten pozwala na komunikowanie się z dzieckiem z każdego miejsca w domu. Ponadto na dużym, kolorowym wyświetlaczu LCD możesz sprawdzić, co w danym momencie robi Twoja pociecha. Ważną kwestią jest możliwość obserwowania, czy dziecko śpi w nocy, czy się rozkopuje. Produkt ten został wyposażony w podczerwień, więc z łatwością możesz sprawdzić, co się dzieje, gdy jest ciemno. Ponadto, jeżeli masz taką potrzebę, możesz przybliżyć obraz z kamery. Model wyposażony jest w miernik temperatury. Gdy w pokoju dziecka jest zbyt gorąco lub zbyt zimno, rodzic zostaje o tym poinformowany. Taka funkcja jest bardzo ważna w przypadku małych dzieci, gdyż są one bardzo wrażliwe na nawet niewielkie zmiany. Jeżeli urządzenie z pierwszego miejsca naszego zestawienia nie przypadło Ci do gustu, to zachęcamy do zapoznania się z modelem Switel BCF 986.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką nianię elektroniczną z kamerą kupić?

 

Niania elektroniczna z kamerą to idealny gadżet, który będzie niezastąpiony w każdym domu, w którym są małe dzieci. Jest to urządzenie za pomocą którego możesz monitorować swoje dziecko, jednocześnie przebywając w innym pokoju. Dzięki temu zaoszczędzisz wiele czasu i możesz się skupić na innych czynnościach. Przygotowany przez nas poradnik zawiera informacje na temat parametrów, które należy wziąć pod uwagę kupując takie urządzenie i odpowie na pytanie – jaką nianię elektroniczną z kamerą wybrać.

 

 

Rodzaje

Dostępne w sklepach modele niań z kamerą różnią się od siebie pod względem sposobu działania. Cały zestaw składa się z nadajnika oraz odbiornika, który przeznaczony jest dla rodzica. Jednak rodzaje takich urządzeń różnią się pod względem metody przesyłania informacji. Do nich zaliczamy nianie:

Analogowe – to rodzaj urządzenia, które transmituje sygnał z nadajnika. Może on ulec zniekształceniu lub zakłóceniu wskutek innego rodzaju sprzętu, jak np. CB radia. Dlatego, aby temu zapobiec, w tego typu nianiach możliwy jest do wybrania kanał odbioru sygnału. Zasięg w takim sprzęcie jest duży, bo często nawet do 5 km.

Cyfrowe – w przypadku tego typu urządzenia sygnał jest kodowany. W ten sposób unikamy wszelkich zakłóceń czy zniekształceń dźwięku w odbiorniku. Wadą takiej niani jest dość mały zasięg, bo tylko do ok. 600 m.

 

Kanały

Za sprawą systemu zmiany kanałów masz kontrolę nad zakłóceniami i zniekształceniami sygnału. Dzięki temu możesz w dowolnej chwili go zmienić i znaleźć taki, który jest najbardziej czysty i przekazuje w danym momencie wyraźny dźwięk. W niektórych urządzeniach dostępna jest również opcja automatycznego skanowania kanałów.

 

Zasięg – jaka niania elektroniczna z kamerą jest najlepsza?

Wybierając elektroniczną nianię z kamerą należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zasięg danego modelu. To pozwala określić maksymalną odległość między nadajnikiem, a odbiornikiem. Warto jednak pamiętać, że wartość podana na opakowaniu dotyczy wyłącznie otwartych przestrzeni. Dlatego najlepszym sposobem jest przyjęcie 1/5 tej wartości do działania w warunkach domowych. W zależności od modelu, nianie te mogą mieć zasięg od 600 m do nawet 5 km.

 

Kamera

Jednym z ważniejszych elementów tego typu urządzenia jest kamera. Najlepsza niania elektroniczna z kamerą to taka, która przekazuje wyraźny obraz, niezależnie od pory dnia i nocy. Dzięki temu rodzice mają kontrolę nad dzieckiem nawet wtedy, gdy ono śpi przy zgaszonym świetle. Monitor takiego sprzętu jest zainstalowany w odbiorniku. Ciekawym faktem jest również wykorzystywanie przez kamerę sygnałów podczerwieni dla jeszcze wyraźniejszego obrazu, zwłaszcza w nocy. Warto sprawdzić działanie sprzętu w każdych warunkach. Niestety często o tym zapominamy i okazuje się, że urządzenie jest nieprzydatne.

 

Ekran

Nagrywanie obrazu kamerą to jedna kwestia. Jednocześnie nie można zapominać o tym, że ten obraz trzeba odbierać. Nianie nie zawsze mają duży ekran. Najczęściej jest to mały przyrząd, a więc nie mam dużego, widocznego obrazu. Warto jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy produkty z ekranem o nieco większej przekątnej. Niektóre dają nam też możliwość przesłania informacji nie tylko do ekranu odbiorczego, ale też tego komputerowego.

 

Częstotliwość sygnału

Jeśli chodzi o częstotliwość sygnału, to najlepiej wybrać model 1,88 lub 2,4 GHz. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że transmitowany sygnał będzie wyraźny i bez zakłóceń. Zdecydowanie odradzamy więc zakup urządzeń o częstotliwości 446 MHz.

 

Dodatkowe akcesoria

Wybierając elektroniczną nianię z kamerą warto wybrać model, który posiada dodatkowe akcesoria. Do nich zaliczamy:

Druga stacja odbiorcza – jest to wygodne rozwiązanie w przypadku dużego mieszkania, gdy chcemy mieć dostęp do obrazu z kamerki w dwóch różnych miejscach.

Monitor oddechu – jest to czujnik, który umieszcza się pod materacem, na którym śpi dziecko. Dzięki temu możliwe jest dokładne monitorowanie oddechu naszego malucha. W przypadku problemów uruchomi się alarm.

Pager – za jego pomocą można bez problemu zlokalizować stację odbiorczą, gdy się zgubi. Po naciśnięciu klawisza włączy się sygnał dźwiękowy.

 

Zasilanie

Nianie elektroniczne zasilane są sieciowo lub akumulatorowo-sieciowo. W przypadku sprzętów sieciowych urządzenie musi mieć stały dopływ energii. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż nie musimy się obawiać o zmianę szybko rozładowujących się baterii czy akumulatorów.

Z drugiej strony warto pamiętać, że takie urządzenie potrzebuje stałego dopływu prądu. Jeśli więc często podróżujesz i nie zawsze masz dostęp do prądu wybierz model akumulatorowo-sieciowo. Zwróć tylko uwagę na to, jak długo urządzenie działa na naładowanej baterii. Dobry model powinien mieć wytrzymałość ok. 24 h.

 

Regulacja czujności

Warto również zwrócić uwagę na urządzenia pod względem możliwej regulacji czujności mikrofonu. W ten sposób będziemy mieli kontrolę nad rejestrowanym dźwiękiem, gdyż nie będzie ono wykrywało niepotrzebnych szumów. Z drugiej strony ważne jest to, aby mikrofon wyłapywał nie tylko płacz dziecka, ale też jego gaworzenie, lekki śmiech itp odgłosy, które sugerują rodzicom, że dziecko już wstało.

 

 

Dodatkowe funkcje

Kupując takie urządzenie dobrze jest również uwzględnić dodatkowe funkcje danego modelu. Taka elektroniczna niania może posiadać dodatkowe programy, które ułatwią rodzicom opiekę nad dzieckiem. Do nich zaliczamy:

Czujnik ruchu – specjalny detektor wykrywa ruch z otoczenia.

Dzwonienie na wybrany numer – w momencie, gdy dziecko płacze, urządzenie zadzwoni pod wybrany numer.

Kanał zwrotny – większość dostępnych modeli ma możliwość jednokierunkowego przekazu sygnału dźwiękowego z nadajnika do odbiornika. Kanał zwrotny umożliwia komunikowanie się rodzica z dzieckiem.

Kołysanka – w momencie, gdy dziecko zaczyna płakać uruchamia się kołysanka, która je uspokaja. Do wyboru mamy nawet kilkanaście utworów.

Lampka – większość elektronicznych niań ma wbudowaną lampkę nocną. Dzieci nie lubią spać w całkowitej ciemności, a więc odrobina światła nie zaszkodzi, a najczęściej pomoże.

Nagrywanie obrazu – takie nianie z kamerą mają możliwość nagrywania obrazu na kartę SD.

Termometr – dokonuje on pomiarów temperatury powietrza w pokoju dziecka. Rodzic ma więc kontrolę nad tym, czy w pokoju jest wystarczająco ciepło.

Transmisja aktywowana głosem – urządzenie uruchamia się dopiero po detekcji zapisanego wcześniej  dźwięku. Dzięki temu niania elektroniczna oszczędza energię, gdyż pozostaje w trybie uśpienia.

 

Nianie elektroniczne z kamerą w dobrych cenach

Cena tego typu urządzeń zależy przede wszystkim od funkcji danego modelu. W sklepach znajdziemy nianie elektroniczne, za które zapłacimy już 200 złotych, jak również takie za ok. 750 złotych. Mniej kosztują modele wyłącznie z kamerką i słabej jakości ekranem o małej rozdzielczości. Natomiast więcej zapłacimy za urządzenia posiadające najnowocześniejsze funkcje. Nie bez znaczenia jest też wygląd kamery. Im jest ona atrakcyjniejsza, tym więcej za nią zapłacimy. Na rynku znajdziemy modele, które kosztują nawet 1500 zł.

 

 

5 najlepszych niań elektronicznych z kamerą. Opinie w 2020 roku

 

Abyś mógł kontrolować sen swojego malucha i jego potrzeby gdy nie jesteś w pokoju, warto zainwestować w nianię elektroniczną. Do stworzenia poniższego zestawienia wybraliśmy sprawdzone przez użytkowników modele. Poniższy ranking niań elektronicznych z kamerą stworzyliśmy z myślą o rodzicach, którzy troszczą się o swoje pociechy.

 

1. Vtech BM3200 Cyfrowa Niania Elektroniczna Z Kamerką Monitor

 

Wartym uwagi modelem jest VtechDect BM3200, gdyż pozwala na szybkie zobaczenie dziecka z każdego miejsca w domu. Ponadto sprzęt wyposażony jest w mikrofon, który sprawia, że dziecko może usłyszeć głos rodzica. W ten sposób można uspokoić malucha, nie wchodząc do jego pokoju.

Model wyposażony jest w wyświetlacz LCD, którego przekątna wynosi 2,8 cala. Sprzęt ten posiada w tryb nocny, więc możesz widzieć, co robi Twoje dziecko w tej porze dnia. Ponadto obraz można przybliżać. Zasięg tego urządzenia wynosi 50 m, a w przypadku wolnych przestrzeni sprawdzi się w odległości nawet do 300 m. W przypadku utraty łączności, rodzic jest o tym informowany.

Dużym udogodnieniem jest możliwość sprawdzenia temperatury w pokoju dziecka. Dzięki temu wiesz, kiedy trzeba przykryć maluszka, lub przewietrzyć jego pokój. Produkt można zasilać z sieci lub za pomocą akumulatorków. Użytkownicy doceniają go za wysoką jakość obrazu i dźwięku. Ponadto twierdzą, że ma duży zasięg.

VtechDect BM3200 to niania elektroniczna o zasięgu 30 m w pomieszczeniu i 100 m na wolnej przestrzeni. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo – sieciowo. Ma on kamerę i wyświetlacz LCD o przekątnej 2,8 cali. Prezentujemy dobrą nianię elektroniczną z kamerą do 400 zł.

Zalety
Wyświetlacz:

Wyświetlacz jest na tyle duży, że widać na nim dokładnie całe dziecko i nie trzeba specjalnie ustawiać kamery. Wysoka jakość wyświetlacza oraz dość duża przekątna (2,8 cala) są cenione przez wielu użytkowników.

Wykonanie:

Niania jest wykonana z mocnego tworzywa. Dlatego nie musisz się martwić, że po pewnym czasie sprzęt zostanie uszkodzony.

Funkcje:

Model ma funkcję komunikacji dwukierunkowej, co w wielu przypadkach jest bardzo użyteczne. Dzięki funkcji patrolowania zostaniemy od razu powiadomieni, jeżeli dzieje się coś alarmującego (sprzęt wibruje).

Opcje pracy nocą:

W nocy kamera wyostrza się, więc można z łatwością dostrzec, co dzieje się, kiedy maluch śpi. Sprzęt ma również wgranych 5 kołysanek, które mogą uśpić dziecko, kiedy nie ma Cię akurat w pomieszczeniu.

Regulacje:

Urządzenie pozwala na wybranie poziomu głośności na 1 z 5 poziomów. Z kolei funkcja zoom pozwala na regulowanie obrazu.

Wady
Uśpienie:

Ekran nie ma opcji uśpienia. Dlatego osoby wrażliwe na światło w nocy będą musiały znosić wciąż świecący się ekran niani.

 

 

 

 

2. Switel Wideo niania elektroniczna BCF 986

 

Ciekawą nianią elektroniczną dla dzieci jest Switel BCF 986. Model ten przeznaczony jest do obserwowania dziecka, gdy rodzica nie ma w pokoju. Pomaga określić, czy dziecko śpi i czy dobrze się czuje. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, gdyż zabezpiecza przed przypadkowym obudzeniem malucha.

Produkt wyposażony został w duży monitor LCD. Wyświetlacz ma przekątną 4,3 cala. Duża powierzchnia sprawia, że możesz dokładnie śledzić ruchy dziecka. Co więcej wideo jest kolorowe, więc nie umknie Ci żaden detal.

Sprzęt wyposażony jest we wskaźnik temperatury. W przypadku, gdy jest ona nieodpowiednia dla malucha, włącza się ostrzeżenie. Produkt można wykorzystać jako walkie-talkie. Dzięki temu jeśli maluch się obudzi, można mu zaśpiewać lub do niego mówić, aby go uspokoić. Dziecko można także obserwować w nocy, gdyż dołączona kamera działa na podczerwień. Sprzęt można podłączyć do sieci. Działa on także bezprzewodowo na 4 baterie AAA, które będziesz musiał dokupić. Użytkownicy doceniają ten model za funkcjonalność i bezawaryjność.

Switel BCF 986 z kamerą i wyświetlaczem przekątnej o 4,3 cala. Może być zasilany bateriami lub sieciowo. Maksymalny zasięg produktu to 300 m.

Zalety
Ładowanie:

Sprzęt można podpiąć do prądu, a w sytuacjach awaryjnych używać zasilania akumulatorowego. Na urządzeniu znajduje się kontrolka poziomu naładowania sprzętu, więc użytkownik ma nad tą funkcją kontrolę.

Wyświetlacz:

Ekran prezentowanej niani jest wyjątkowo duży, więc możesz wygodnie obserwować swojego malucha. Ma on funkcję zoom, dzięki której można zobaczyć interesujące nas detale.

Obsługa:

Obsługa modelu jest łatwa i nie sprawia rodzicom żadnego problemu. Sprzęt nie ma zbyt wielu przycisków, więc z pewnością się nie pomylisz.

Funkcje:

Sprzęt ma funkcję możliwości usłyszenia tego, co się dzieje z dzieckiem, a także mówienia do niego poprzez mikrofon. Dodatkowo wbudowane kołysanki uspokoją malucha, kiedy rodzic nie może do niego podejść. Niania kontroluje też temperaturę w pomieszczeniu.

Wady
Jakość nagrań w nocy:

Rodzice uważają, że o ile jakość kamery w dzień jest całkiem dobra, to w nocy nie wszystko pokazuje wyraźnie. Dla niektórych może to być duża wada.

 

 

 

 

3. Philips Avent Wideoniania Elektroniczna SCD630/52

 

Philips Avent Scd630/50 to elektroniczna niania, która pozwoli Ci na obserwowanie Twojego dziecka w trakcie gotowania czy sprzątania. Jeżeli maluch zacznie płakać lub gaworzyć, usłyszysz swoje dziecko głośno i wyraźnie. Ponadto model wyposażony jest w wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala. Na nim zobaczysz, co dzieje się z Twoją pociechą. Ważną kwestią jest możliwość obserwacji także w nocy. Dzięki wykorzystaniu podczerwieni obraz jest wyraźny.

Dodatkowo możesz mierzyć temperaturę w pokoju Twojego dziecka. To sprawi, że będziesz wiedzieć, kiedy jest mu za ciepło lub za zimno. Zasięg urządzenia w domu wynosi 50 m. Natomiast gdy jesteś na wolnej przestrzeni, możesz odbierać sygnał nawet w odległości do 300 m. Ponadto obie strony wyposażone są w mikrofon. Jeżeli chcesz uspokoić swoje dziecko z drugiego pokoju, nie jest to problemem.

Dodatkowo sprzęt wyposażony jest w kilka melodii, które można puszczać dziecku, aby spokojnie zasnęło. Produkt ten ma wbudowaną lampkę. Użytkownicy doceniają go za wysoką jakość obrazu.

Philips Avent Scd630/50 to niania z ekranem o przekątnej 3,5 cala. Maksymalny zasięg na zewnątrz wynosi 300 m, z kolei w domu wynosi on około 50 m.

Zalety
Jakość obrazu:

Sprzęt pokazuje obraz bardzo wyraźny, pełen szczegółów obraz. Obraz jest dobry nawet w nocy.

Komfort w nocy:

W nocy dziecko nawet bez rodzica może czuć się komfortowo. Z urządzenia jest emitowane specjalne, delikatne światło, które pomaga w zasypianiu. Dodatkowo można wybrać 1 z 5 uspokajających melodii, które pomogą maluchowi zasnąć.

Tryb energooszczędny:

Test niań elektronicznych z kamerami wykazuje, że tryb energooszczędny sprzętu działa bardzo dobrze. Moc jest pobierana w sposób ograniczony, lecz wciąż możemy korzystać z wielu funkcji niani

Wady
Temperatura:

Niania pokazuje temperaturę, lecz wielu użytkowników zauważyło, że jest ona zakłamana. Temperatura jest zawyżona ze względu na to, że sprzęt się nagrzewa.

 

 

 

 

4. Angelcare Niania elektroniczna z kamerą video AC1320

 

Sprzęt Angelcare AC1320 umożliwia obserwowanie dziecka będącego w innym pomieszczeniu. Dzięki niemu możesz sprawdzić, czy maluch śpi i czy nic mu nie jest, nie budząc go. Ponadto urządzenie wyposażone jest w podczerwień, która pozwala na kontrolę dziecka w nocy. Kąt nachylenia kamery można regulować.

Rodzic ma do dyspozycji ekran o średnicy 3,5 cala. Odtwarza on wideo w wysokiej jakości. Istnieje także możliwość powiększenia wyświetlanego obrazu. Również głośniki pozwalają na odtwarzanie przejrzystego dźwięku. Model ten wyposażony jest w malutką lampkę, która tworzy delikatne światło. Zasięg w przypadku wolnych przestrzeni wynosi nawet do 250 m. Jeżeli łączność między odbiornikiem a nadajnikiem zostaje utracona, rodzic jest o tym informowany.

Model ten umożliwia mierzenie temperatury w pokoju. W przypadku zbyt nagrzanego powietrza sprzęt uruchamia alarm. Produkt jest bezprzewodowy, można go także podłączyć do zasilania. Użytkownicy doceniają to urządzenie za łatwość obsługi i dobry zasięg.

Angelcare AC1320 to sprzęt, w którego skład wchodzą nadajnik, odbiornik, zasilacz sieciowy, kamera oraz instrukcja. Zasięg niani wynosi około 200 m w otwartej przestrzeni, z kolei w domu nie przekracza on nigdy 100 m, a standardem jest 80 m.

Zalety
Sterowanie:

Prezentowana niania pozwala na wiele regulacji, które ułatwiają korzystanie i pozwalają lepiej kontrolować dziecko. Są to na przykład zmiana jasności ekranu, kąta nachylenia kamery i poziomu dźwięku.

Wykonanie:

Wszystkie elementy w zestawie są bardzo dobrze wykonane. Nie martw się, jeżeli maluch przez przypadek zrzuci kamerkę, jest ona na tyle dobrze wykonana, że nie powinno jej się nic stać.

Kontrola sytuacji:

Sprzęt informuje o wielu różnych aspektach, np. o temperaturze, o utracie zasięgu oraz naładowaniu baterii. Przez kamerę nie tylko kontrolujemy dziecko, ale wszystko, co się z nim dzieje.

Wady
Sygnał:

Niektórzy rodzice zauważyli, że sygnał niani czasem włącza się bez przyczyny.

Zoom:

Podczas przybliżania obrazu, jego jakość znacznie spada, więc czasem możemy nie rozpoznać ważnych detali.

 

 

 

 

5. Motorola Niania Elektroniczna z Funkcją Video MBP621

 

Model Motorola MBP 621 jest bezprzewodowy i pozwala na obserwację dziecka z każdego miejsca w domu. Ta dobra i tania niania elektroniczna z kamerą wyposażona jest w wyświetlacz o przekątnej 1,8 cala. Obraz z kamery można przybliżać.

Na wolnej przestrzeni komunikacja między nadajnikiem i odbiornikiem jest możliwa w odległości do 300 m. Sprzęt wyposażony jest w tryb nocny, więc możesz obserwować swojego malucha, gdy śpi. Ponadto model daje możliwość mierzenia temperatury w pokoju, co wyświetla się na ekranie monitora.

Oprócz tego możesz mówić do swej pociechy poprzez urządzenie, co pomoże ją uspokoić w przypadku nagłego płaczu. Do zestawu dołączone są dwa zasilacze i akumulator dla odbiornika rodzica. Kamerę można zamontować na ścianie. Opinie o nianiach elektronicznych z kamerą producenta Motorola są bardzo pozytywne. Użytkownicy twierdzą, że model jest czuły i rejestruje dźwięk wysokiej jakości.

Motorola MBP 621 to niania z ekranem o przekątnej wynoszącej 1,8 cala. Zasięg sprzętu wynosi 300 m. W zestawie znajdują się kamera, odbiornik, 2 zasilacze oraz baterie akumulatorowe.

Zalety
Jakość:

Dźwięk oraz obraz są bardzo dobrej jakości. Nawet po przybliżeniu można bez problemu rozpoznać interesujące nas detale. Wysoka jakość dźwięku sprawia, że słychać nawet oddech malucha.

Obsługa:

Prezentowana niania to bardzo proste urządzenie, które łatwo się ustawia.

Wady
Bateria:

Nawet po długim ładowaniu akumulatorków (do 14 godzin) nie działają one więcej niż około 2,5 godziny. Z czasem ich czas pracy zmniejsza się nawet do około godziny.

Reset:

Po pewnym czasie użytkowania sprzęt bywa, że się resetuje, a my musimy ustawiać wszystko na nowo, co może być dość męczące.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
2 years ago

Osobiście widzę już że nie ma co oszczędzać na takich urządzeniach… My kupiliśmy kamerę z truelife taka kwadratowa bardziej, trocę kosztowała ale! ile to nam pomogło razy to sama już nie zliczę. Podstawa naprawdę podstawa. Kołysanki to już zupełnie bajka

DMCA.com Protection Status