fbpx

Nianie elektroniczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.07.19

 

Rodzice chętnie kupują elektroniczne nianie, ponieważ te niewielkie urządzenia znacząco ułatwiają opiekę nad małym dzieckiem. Za najlepszy model w 2019 roku uznano sprzęt Babysense 5, który pełni również funkcję monitora oddechu. Urządzenie przyda się w szczególności rodzicom wcześniaków, maluchów z przerośniętymi migdałkami oraz tych z niską masą urodzeniową (są najbardziej narażone na bezdech). Sprzęt przez cały czas mierzy ruchy dziecka i ma na tyle czuły sensor, że szybko wykrywa brak oddechu. Możemy więc zareagować w odpowiednim czasie, niezależnie od pory dnia czy nocy. Produkt jest zasilany 4 bateriami AA, należy umieścić go pod materacykiem pociechy. Model ma stosowne, medyczne certyfikaty. Polecamy także wideo-nianię Xblitz KINDER. Zestaw obejmuje bezprzewodowy monitor z kolorowym wyświetlaczem oraz niewielką kamerę. Urządzenie daje nam możliwość ciągłego obserwowania pociechy. Sprzęt zapewnia dwustronną komunikację głosową, co oznacza, że możemy mówić do dziecka, nawet gdy jesteśmy w innym pomieszczeniu. W naszym rankingu jest też kilka innych produktów, które powinieneś sprawdzić.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką nianię eklektyczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Elektroniczna niania to sprzęt, który może ułatwić opiekę nad dzieckiem. Nie ważne czy mieszkasz w małym mieszkanku czy w dużym domu lub jesteś na wakacjach. Dobra elektroniczna niania jest niezastąpiona w opiece nad niemowlętami, ale też starszymi dziećmi. Dobrze dobrany sprzęt pozwoli Ci zająć się swoimi obowiązkami czy odpoczynkiem w czasie snu dziecka, bez konieczności ciągłej kontroli czy wszystko w porządku. Jest to niezastąpione rozwiązanie, gdy pokój malucha jest nieco oddalony od sypialni i chcesz w nocy usłyszeć płacz dziecka. Dlatego w tym poradniku podpowiemy Ci jaką nianię eklektyczną wybrać.

Technologia transmisji danych

Skuteczność działania elektronicznej niani ma ścisły związek z technologią transmisji danych. Takie sprzęty składają się z dwóch elementów, czasem trzech czy czterech, w zależności od tego czy chcemy mieć jeden odbiornik czy kilka ustawionych w różnych pomieszczeniach. Ponieważ każdy z elementów łączy się bezprzewodowo, częstotliwość przesyłu danych jest istotna dla lepszego odbioru i słyszalności.

Na rynku dostępne są modele wykorzystujące częstotliwości PMR (446MHz), jak w krótkofalówkach. Niestety cechują się one niską jakością i sporymi zakłóceniami. Zaletą jest natomiast zasięg. Jednak zdecydowanie lepszym wyborem będą nianie o paśmie 2,4 GHz, wykorzystujące do transmisji system DECT 1,88 GHz. Mają krótszy zasięg, ale nie musisz obawiać się o zakłócenia.

 

Sposób zasilania

Wybierając elektroniczną nianię, należy zwrócić szczególną uwagę na zasilanie odbiornika. Musimy przede wszystkim zabezpieczyć się przed sytuacją, w której urządzenie nagle przestanie działać. Wybierając modele z akumulatorem, należy sprawdzić, ile czasu niania działa na naładowanej baterii. Zaawansowane produkty mają system informujący o niskim stopniu naładowania, a także tzw. moment przejścia w stan czuwania – zaczynają przekazywać sygnał dopiero przy nasilonym płaczu dziecka. Zwykle jednak urządzenia nie wydają dźwięku, a wyłącznie migają.

Urządzenia bezprzewodowe mają ograniczony zasięg, o którym też musisz pamiętać. Jeśli w czasie snu Twojego dziecka chcesz przejść do oddalonego pomieszczenia lub do ogrodu, ważny będzie sygnał utraty zasięgu. W przypadku modeli zasilanych sieciowo, mamy ograniczone ruchy. Nie ma mowy o rozładowaniu, ale gdy zabraknie prądu, niestety w ogóle niania nie będzie działać.

 

Uruchamianie głosem

Urządzenie musi być uruchamiane głosem, a więc bardzo duża czułość mikrofonu jest niezwykle istotna. Ważne, aby rodzic słyszał nie tylko płacz dziecka, ale też jego pojękiwanie czy kaszel.

 

Jakość dźwięku

Trudno jest ją zweryfikować czytając opis produkt, dlatego warto sprawdzić opinie konsumentów. Urządzenie z dobrym mikrofonem i głośnikiem zapewni maksimum słyszalności. Poza tym dźwięk będzie klarowny.

 

Zasięg niani elektronicznej

Zasięg najczęściej podawany jest w metrach, ale wielu producentów unika umieszczania tego parametru, na opakowaniu lub w opisie. Jednocześnie informuje użytkownika wyłącznie o dużym zasięgu. Możesz sprawdzić taką informację w instrukcji obsługi, ale warto też poradzić się innych rodziców, którzy wybrali taki sprzęt. Opinie umieszczane na stronach internetowych producenta, sklepów czy różnych portalach parentingowych są bardzo pomocne. Jeśli masz spory dom z ogrodem i planujesz w czasie snu dziecka przebywać także na dworze, warto wybrać model z dużym zasięgiem. Najtańsze sprzęty niestety nie najlepiej radzą sobie na przykład z grubymi ścianami.

 

Dodatkowe funkcje

Wybierając elektroniczną nianię warto sięgnąć po sprzęt bardziej zaawansowany, który zapewni Tobie i dziecku bezpieczeństwo oraz komfort. Wśród nich znajdziesz:

Alarm słabej baterii – uruchamia się, gdy bateria ma minimalny poziom naładowania. Bardziej zaawansowane modele zaczynają się świecić, gdy poziom baterii wynosi 20 %, inne dopiero gdy jest krytyczny i wynosi 5 %.

Czujnik oddechu – coraz częściej obowiązkowym elementem zestawu dołączanym do elektronicznej niani jest czujnik ruchu i oddechu. Zwykle montuje się go pod materacykiem. Takie sprzęty mają wbudowany alarm, który uruchamia się, gdy dziecko nie oddycha. Czas, po którym włączy się urządzenie, zależy od producenta. Zwykle po ok 8-15 sekundach bezdechu włącza się ostrzeżenie, a po 20 – 25 sekundach alarm. Takie rozwiązanie jest szczególnie pomocne rodzicom dzieci, które są chore lub zmieniają pozycję w czasie snu, na taką, która utrudnia im oddychanie. Funkcja ta znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia tzw. śmierci łóżeczkowej,

Kamera – pozwala monitorować dziecko w czasie snu,

Kanał zwrotny – daje rodzicom możliwość uspokojenia dziecka za pośrednictwem urządzenia. Jest niezastąpiony, gdy rodzice nie mogę chwilowo przyjść do pokoju malucha,

Lampka – podświetlenie daje dziecku poczucie komfortu,

Melodyjki i inne dodatki – uspokajają dziecko, gdy zacznie pojękiwać,

Termometr i higrometr – czujniki sprawdzające temperaturę i wilgotność. Przydatne w pokoju alergika i dziecka z astmą,

 

 

Z kamerą czy bez – jaka niania elektroniczna jest najlepsza?

Coraz częstszym rozwiązaniem stosowanym przez producentów niań elektrycznych jest kamera, która pozwala rodzicom na stałą kontrolę dziecka. Czy warto sięgać po takie sprzęty? Jeśli stajesz przed wyborem niani bez kamerki producenta X za 150 zł i tym samym modelem, tego producenta z kamerką za 170 zł, kusi Cię zakup sprzętu z kamerką. Warto jednak zauważyć, że jest to zła inwestycja.

Jeśli chcesz kupić model z kamerką, który zapewni odpowiednią jakość nagrywania, musisz przygotować się na większy wydatek. Ceny drobnych urządzeń tego typu, które są wyposażone w niezłą kamerę sięgają 400-500 zł. Tańsze modele nagrywają, ale w kiepskiej jakości. Często w nocy nagrywanie w ogóle nie ma sensu. Jeśli chcesz mieć komfort i wgląd w to co robi dziecko, gdy śpi lub się bawi, a Ty masz inne sprawy do załatwienia, wybierz dobrą nianię, która przesyła informacje na przykład na tablet lub ma monitor.

Taka kamerka musi mieć też specjalne podświetlenie, aby obraz nagrywany w nocy był czytelny. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na maksymalną rozdzielczość, jaką oferuje kamera. Najlepiej taką 1280×720 pikseli. Zwykle jednak podstawowe modele oferują dwukrotnie niższą rozdzielność, przez co jakość nagrywania jest naprawdę kiepska.

 

Możliwość zapisu danych

Wiele lepszych modeli oferuje możliwość zapisu danych z monitoringu. Dane takie najczęściej zapisywane są na karcie micro SD lub micro SD HC. Każdy z nas ma inny powód, dla którego wybiera takie rozwiązanie. Jedni chcą nagrywać momenty z życia dziecka – pierwsze próby wstawania w łóżeczku, jego rozwój. Inni chcą pokazać lekarzowi, jak dziecko się zachowuje i co ich niepokoi. Są też tacy, którzy chcą prowadzić monitoring nań. Nieważne jednak jaki masz cel, jeśli decydujesz się na takie urządzenie, wybierz pojemną kartę uniwersalną, którą włożysz do większości urządzeń i nie będziesz mieć problemu z odtworzeniem filmików.

 

Nianie elektroniczne w dobrych cenach

Cena takich urządzeń zaczyna się od ok 100 zł i sięgają nawet 800 zł. Sprzęt dobrej firmy kupisz już za ok 200 zł. Koszt zależy od funkcji, liczby dołączonych odbiorników, a czasem także designu.

 

 

Najlepsze nianie elektroniczne w 2019 roku

 

Młodzi rodzice stają przed wieloma wyzwaniami, jednym z nich jest zakup niani elektronicznej. Bogactwo modeli i zróżnicowana funkcjonalność powoduje, że wybór nie jest prosty. Dlatego przyjrzeliśmy się kilku modelom tych urządzeń i porównaliśmy ich cechy, aby zabieganym rodzicom przedstawić nianie elektroniczne i wyrażane o nich opinie.

 

Nasze zalecenia

 

Babysense 5

 

1.Babysense 5Babysense 5 to więcej niż niania elektroniczna, to monitor oddechu. Został zaprojektowany i skonstruowany, aby wykryć wszelkie nieprawidłowości w oddechu niemowlęcia. Urządzenie to, za pomocą dwóch sensorów umieszczanych pod materacem, wykrywa nieprawidłowości w oddechu i zawiadamia o zagrożeniu .

Niania została zaprojektowana, aby zapobiegać nagłej śmieci łóżeczkowej niemowląt, która występuje do pierwszego roku życia u ogólnie zdrowych dzieci. Aparat jest wyrobem przetestowanym klinicznie i zatwierdzonym medycznie, a jego cena jest przystępna.

Monitor ruchu oddechowego Babysense najpierw identyfikuje sposób oddychania dziecka, a następnie przekazuje te informacje do mikroprocesora w jednostce sterującej. Gdy wszystko jest w porządku, urządzenie emituje zielone migające światło. W przypadku zaburzeń oddechu, które są wykrywane w ciągu 20 sekund od ich wystąpienia, włączy się alarm dźwiękowy.

Babysense jest zasilany bateriami i jest łatwy w użyciu. Włącza i wyłącza się jednym guzikiem. Użytkownicy podkreślają jego estetyczny wygląd i łatwe użytkowanie. Podkreślają również, że urządzenie wyposażone zostało w donośny dźwięk alarmu. Największą jednak zaletą tego urządzenia, jaka została przytoczona to spokój, jaki daje rodzicom, świadomym, że w razie zagrożenia w porę zostaną ostrzeżeni.

Urządzenie Babysense 5 pełni funkcję monitora oddechu. To model zasilany bateriami. W komplecie jest: uchwyt pod materac, haczyk na łóżeczko, jednostka centralna oraz dwa czujniki z okablowaniem.

Zalety
Czułość:

Produkt ma bardzo czułe sensory, dlatego jest w stanie wykrywać nawet najmniejsze ruchy dziecka.

Głośny alarm:

Wydawane przez urządzenie sygnały dźwiękowe są na tyle głośne, że z pewnością szybko je usłyszymy i zdążymy odpowiednio zareagować.

Bezpieczne użytkowanie:

Sprzęt ma certyfikat wyrobu medycznego. Sensory nie mają bezpośredniego kontaktu z ciałem malucha, ponieważ umieszcza się je pod materacykiem.

Estetyczny wygląd:

Z uwagi na elegancki wygląd, urządzenie można ustawić w widocznym miejscu.

Łatwy montaż:

Montaż modelu jest prosty, dlatego każdy rodzic poradzi sobie z tą czynnością.

Wady
Brak baterii w zestawie:

W zestawie nie ma baterii, dlatego jeśli zapomnimy o ich dokupieniu, nie będziemy mogli włączyć urządzenia i wypróbować jego działania.

 

 

 

 

Xblitz KINDER

 

Sprzęt Xblitz KINDER to bezprzewodowa wideo-niania zapewniająca dwustronną komunikację głosową. Dzięki produktowi możemy usłyszeć, co dzieje się w pokoju malucha, a w razie potrzeby mówić do niego lub zaśpiewać kołysankę. W zestawie otrzymujemy kamerę (jej wymiary to: 6,7 cm x 10,6 cm x 6,7 cm) oraz monitor podglądowy (o wymiarach: 12 cm x 7 cm x 1,7 cm).

Produkt łączy się bezprzewodowo z Internetem za sprawą modułu Wi-Fi. Sprzęt ma zasięg do 260 metrów, a w trybie nocnym do 5 m. Cechą wyróżniającą urządzenie jest 8 zaprogramowanych kołysanek, które możemy włączyć dziecku na odległość. Model jest zasilany litowo-polimerowym akumulatorem o pojemności 750 mAh.

Większość konsumentów pochlebnie wypowiada się o elektronicznej niani marki Xblitz. Mając urządzenie w domu, możemy bez obaw wyjść z sypialni niemowlęcia i stale obserwować swoją pociechę. Sprzęt jest niewielki i łatwy w obsłudze. Monitor podglądowy zapewnia dobrej jakości obraz, możemy go przez cały czas nosić przy sobie.

Sprzęt Xblitz KINDER to wideo-niania z zasięgiem do 260 m. W skład zestawu wchodzi bezprzewodowy monitor z ekranem LCD o przekątnej 3,2 cala oraz kamera.

Zalety
Funkcja dwukierunkowej komunikacji głosowej:

Urządzenie zapewnia dwukierunkową komunikację głosową. Możemy słyszeć, co dzieje się w pokoju dziecka, a także do niego mówić.

Moduł Wi-Fi:

Produkt jest wyposażony w moduł Wi-Fi, dlatego może nawiązać bezprzewodowe połączenie z Internetem. Nie musimy podłączać kamery i monitora do routera przez kabel.

Duży wyświetlacz:

Wyświetlacz monitora jest duży i kolorowy, a to zapewnia wyraźny i ostry obraz.

Gra kołysanki:

To elektroniczna niania z 8 zaprogramowanymi kołysankami. Możemy je włączyć zdalnie w dowolnym momencie, aby uspokoić pociechę lub ułatwić jej zaśnięcie.

Wady
Słaby zasięg:

Osoby mieszkające w piętrowych domach zauważyły, że monitor i kamera czasem tracą połączenie, a to utrudnia stałe kontrolowanie tego, co dzieje się w dziecięcej sypialni.

 

 

 

 

BabyOno Nr Kat. 194

 

3.BabyOno 194Kolejne urządzenie, niania elektroniczna BabyOno model 194, które może się sprawdzić, jako urządzenie przenośne. Zasilane bateriami lub zasilaczem, niewielkie rozmiarowo, posiada klips umożliwiający przypięcie go, na przykład, do paska mamy.

Sprawdza się zarówno w domu, jak i w ogrodzie.  Producent podaje, że zasięg działania to 450 metrów. Potwierdzają to opinie użytkowników, którzy poruszali się nie tylko w domu, ale i w przydomowym ogródku nie tracąc zasięgu. Jest to stosunkowo nieskomplikowany mechanizm zawierający nadajnik i odbiornik.

Nie wymaga zdolności technicznych, posiada bardzo prosty i intuicyjny sposób obsługi. Praca na dwóch kanałach o różnych częstotliwościach przydaje się, aby wyeliminować w odbiorniku dźwięki innych urządzeń. Ta elektroniczna niania posiada regulowaną głośność, a także migające diody sygnalizujące pracę urządzenia. Niania spełnia swą podstawą funkcję: przywołuje rodziców, gdy dziecko płacze.

W tym zakresie opinie użytkowników są jednoznaczne. Urządzenie sprawdza się gdy rodzic chce usłyszeć gdy dziecko się obudziło i płacze. Użytkownicy podkreślają dobrą funkcjonalność, przy zachowaniu bardzo niskiej ceny.

Sprzęt BabyOno 194 ma zasięg do 450 m (na otwartej przestrzeni). To dobra niania elektroniczna do 150 zł, która ma w komplecie: odbiornik, nadajnik oraz dwa zasilacze sieciowe.

Zalety
Klips do zawieszenia:

Odbiornik zawsze możemy mieć przy sobie. Nie musimy jednak nosić go w dłoniach. Sprzęt został wyposażony w klips umożliwiający przyczepienie go do ubrania. To sprawia, że mamy wolne ręce, a jednocześnie doskonale słyszymy to, co dzieje się w pokoju malucha.

Możliwość zasilania bateryjnego:

Do nadajnika i odbiornika dołączono zasilacze sieciowe. Jeżeli jednak nie mamy możliwości podłączenia sprzętów do prądu, nie oznacza to, że niania nie będzie działać. Urządzenia mogą być też zasilane bateriami.

Regulacja głośności:

Nie ma ryzyka, że nie usłyszymy płaczu dziecka przez odbiornik. Ten element zestawu ma regulację głośności, w razie potrzeby możemy go całkowicie wyciszyć.

Wady
Głośne trzaski:

W sytuacjach, gdy urządzenie wykryje płacz dziecka, z głośnika wydobywają się trzaski. To przeszkadza konsumentom, w szczególności w nocy.

 

 

 

 

Motorola MBP11

 

4.Motorola MBP11Następna niania elektroniczna, jaką obejmuje ranking to model Motorola MBP11. Zastosowana technologia DECT pozwala na transmisję bez zakłóceń, sprawia ona również, że urządzenie jest czułe na wszelkie dźwięki z otoczenia dziecka. Podobnie jak poprzedni model, producent przewidział używanie niani, z przenośnym odbiornikiem dla rodzica i dołączył klips umożliwiający przyczepienie odbiornika do paska.

Motorola zasilana jest bateriami albo zasilaczem dołączonym do zestawu, zarówno dla nadajnika będącego u dziecka, jak i odbiornika rodzica. Producent dołącza również potrzebne baterie.

Z praktycznych informacji konsumenci podkreślali to, że urządzenie posiada wizualny wskaźnik intensywności dźwięku, mikrofon o wysokiej czułości i wskaźnik utraty zasięgu. A zasięg tej niani to ok. 300 metrów, wiec może się sprawdzić w dużym domu czy ogrodzie. Użytkownicy podkreślali solidne wykonanie i przyjemny design.

Ponadto wiele osób zwracało uwagę na to, że urządzenie działa bez zakłóceń i ma czysty wyrazisty dźwięk. Kolejnym aspektem przy podejmowaniu decyzji, jaką nianię elektroniczną kupić, może być cena, która w wypadku tej niani jest bardzo przystępna.

Motorola MBP11 to model o zasięgu do 300 m. Zestaw składa się z: nadajnika, odbiornika, a także dwóch sieciowych zasilaczy.

Zalety
Technologia DECT:

Elektroniczna niania została wyposażona w technologię bezprzewodową DECT. Gwarantuje ona bardzo dobrą jakość połączenia między nadajnikiem i odbiornikiem, a do tego pozwala na usłyszenie nawet najmniejszych szmerów.

Czuły mikrofon:

Zamontowany w nadajniku mikrofon jest na tyle czuły, że z pewnością zarejestruje płacz malucha, a my będziemy mogli szybko zareagować.

Stojak na nadajnik:

Do jednostki, którą trzeba ustawić w pokoju dziecka, dołączono niewielki stojak. Nie musimy się więc szukać odpowiedniego miejsca do montażu nadajnika. Wystarczy postawić go na półce czy stoliku blisko niemowlęcego łóżeczka.

Wady
Kierunkowy mikrofon:

Mikrofon w nadajniku jest kierunkowy, dlatego trzeba go skierować w stronę główki pociechy, inaczej nie będzie rejestrował wydawanych przez nią dźwięków.

Niepraktyczny klips odbiornika:

Przy odbiorniku jest klips pozwalający na przypięcie go do ubrania, jednak element ten jest mało praktyczny i można go łatwo złamać.

 

 

 

 

Angelcare Ac 1120

 

5.Angelcare Ac 1120Ta niania elektroniczna zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Jest to jeden z droższych modeli, ale też funkcjonalność, jakość wykonania i wygląd zasługują na uznanie konsumentów. Cyfrowa Niania Video Ac 1120 zawiera w swym zestawie kamerę na poczerwień i dotykowy monitor LCD o wielkości 2.75 Cala.

Dzięki podczerwieni, rodzice mogą obserwować swoje dziecko niezależnie od pory dnia czy nocy. Gdyby zaś kamera na podczerwień nie spełniała do końca oczekiwań rodziców, to nadajnik także posiada wbudowaną lampkę. Mogą oni również rejestrować takie dane jak na przykład temperatura w pokoju dziecka.

Co więcej, gdy temperatura ulegnie obniżeniu włączy się alarm. W urządzeniu tym umożliwiono również zdalną komunikację z maluchem. Gdy usłyszy płacz dziecka, poprzez urządzenie, rodzic może swoim głosem uspokoić pociechę.

Tak jak inne opisywane nianie i ta posiada spory 200-metrowy zasięg, a 60 kanałów pozwala na całkowitą prywatność i odizolowanie się od innych nadajników. Przydatnym też może się okazać automatyczne przełączanie miedzy sieciowym i bateryjnym źródłem zasilania.

Konsumenci użytkujący ten produkt podkreślali wysoką funkcjonalność. Choć wiele osób zwracało uwagę na wysoką cenę, to jednak każda z nich potwierdza, że spokój, jaki uzyskali mając podgląd pokoju dziecka, wart jest tej ceny.

Cyfrowa niania Angelcare Ac 1120 jest wyposażona w kamerę w nadajniku oraz monitor w odbiorniku. To urządzenie mające zasięg do 200 m. W komplecie znajdziemy dwa zasilacze sieciowe baterie (sprzęt może być zasilany także akumulatorowo).

Zalety
Wskaźnik temperatury w pokoju:

Model ma wskaźnik temperatury w pokoju dziecka. To bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza podczas opieki nad maluchem w jego pierwszych miesiącach życia. Gdy temperatura będzie za niska lub zbyt wysoka, uaktywni się alarm.

Funkcja lampki nocnej:

To elektroniczna niania, która może pełnić funkcję lampki nocnej. Nadajnik emituje delikatne światło, więc maluch może spać spokojnie bez rodziców.

Wady
Szybko rozładowujące się baterie:

Dołączone do kompletu baterie akumulatorowe szybko się rozładowują, dlatego musimy pamiętać o ich regularnym ładowaniu.

Niewyraźny obraz w nocy:

W dzień obraz na wyświetlaczu odbiornika jest czytelny i kolorowy, a nocą zmienia się na czarno-biały. Wielu rodziców twierdzi, że to utrudnia kontrolowanie snu malucha.

 

 

 

 

Niania elektroniczna – do jakiego wieku?

 

Niania elektroniczna ułatwia opiekę nad maluchem. Nawet jeśli nie znajdujemy się w pokoju dziecka, możemy z łatwością monitorować, co się tam dzieje. Dzięki temu mamy pewność, że nasza pociecha jest bezpieczna, a w razie konieczności możemy szybko zareagować. Jeśli przeczytałeś poprzednią część artykułu, wiesz już, jaka niania elektroniczna jest polecana przez rodziców. Pora dowiedzieć się, jak długo warto stosować to urządzenie – czy sprawdzi się ono tylko w przypadku niemowlaków, czy będzie też odpowiednie dla starszych dzieci?

Komu przyda się niania elektroniczna?

Na samym wstępie warto odpowiedzieć na pytanie, kiedy należy rozważyć zakup niani elektronicznej. Tego typu sprzęt przyda się właściwie każdym, młodym rodzicom – bez względu na to, czy mieszkają oni w dużym domu czy niewielkim mieszkaniu. Nawet jeśli dziecko przebywa za ścianą, często dochodzące z zewnątrz głosy zakłócają ciszę, a tym samym ciężko stwierdzić, czy maluch się obudził i potrzebuje naszej pomocy. Dzięki temu urządzeniu będziemy od razu wiedzieć, kiedy nasza pociecha zaczęła płakać, co pozwoli uniknąć sytuacji, w której dziecko mocno się wystraszy i trudno będzie je uspokoić.

 

Niania elektroniczna dla niemowląt

Najczęściej niania elektroniczna jest polecana do opieki nad niemowlętami. Jak wiadomo, maluchy większość czasu spędzają w łóżeczku. Jeśli zamontujemy na nim karuzelę z wgranymi melodiami czy projektor wyświetlający ciekawe obrazki, mamy pewność, że nasza pociecha nie będzie marudziła. W związku z tym będziemy mogli odejść od łóżeczka i zająć się codziennymi obowiązkami tj. przygotowanie obiadu. Dzięki elektronicznej niani będziemy mogli sprawdzać, czy u naszego dziecka wszystko w porządku bez konieczności zaglądania do pokoju. Jeśli zdecydujemy się na zakup urządzenia z funkcją kamery, będziemy nie tylko słyszeć odgłosy wydawane przez malucha, ale także widzieć, co robi.

Niemniej jednak trzeba pamiętać, że nie należy zostawiać dziecka na zbyt długi czas samotnie w łóżeczku. Nie można zapominać o tym, jak ważny jest m.in. kontakt pierwszych miesiącach życia. To właśnie on pozwala stworzyć niepowtarzalną relację i zachować bliskość z maluszkiem. Niania elektroniczna to także niezastąpiony sprzęt podczas snu dziecka. Jeśli maluch śpi, możemy na przykład zrelaksować się w innym pokoju, a kiedy dziecko obudzi się, od razu do niego iść.

Czy niania elektroniczna jest odpowiednia dla starszych dzieci?

Sporo osób zadaje sobie pytanie, czy niania elektroniczna jest przydatna w opiece nad starszymi dziećmi. Na to pytanie należy odpowiedzieć, że zdecydowanie tak. Podczas drzemek malucha w ciągu dnia możemy włączyć urządzenie, przez które usłyszymy, czy nasza pociecha spokojnie śpi. Nie musimy tym samym co chwilę otwierać drzwi w sypialni i sprawdzać, co się dzieje. Wystarczy, że zabierzemy odbiornik ze sobą. Możemy na przykład wyjść na taras i cieszyć się wspaniałą pogodą i chwilą relaksu. Należy jednak przed tym sprawdzić, jaki zasięg ma posiadany przez nas sprzęt. Jest to szczególnie istotne, kiedy mamy duży dom i ogród.

 

Niania elektroniczna na wakacje

Zdaniem wielu rodziców niania elektroniczna bardzo dobrze spisuje się na wakacjach – zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych dzieci. Wieczorem, kiedy nasza pociecha kładzie się spać nie musimy siedzieć za ścianą i nasłuchiwać, czy z maluchem jest wszystko w porządku. Zyskujemy więc chwilę dla siebie i możemy spokojnie udać się na balkon i podziwiać zachodzące słońce.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Philips Avent SCD603/00

 

2.Philips Avent SCD603 00Ta niania elektroniczna, posiadająca zasięg ok. 150 metrów pozwala utrzymać stały kontakt z dzieckiem. Jest to wieloczynnościowe urządzenie z ekranem LCD. Ze względu na różnorodność funkcji dla wielu wymagających użytkowników może to być najlepsza niania elektroniczna.  Funkcje oferowane przez producenta, spełnią nie tylko potrzebę przywołania rodziców w razie płaczu dziecka.

Urządzenie może na przykład zdalnie odtwarzać kołysanki, a po zmroku automatycznie przełącza kamerę na tryb noktowizora. Zaletą są również takie opcje jak sterowanie jasnością monitora i głośnością alarmów. Kolejne przydatne funkcje to wskaźnik i alarm niskiego zasilania, wskaźnik utraty zasięgu, czy możliwość bateryjnego podtrzymywania zasilania w przypadku braku prądu.

Użytkownicy chwalili producenta za wyposażenie urządzenia w kamerkę, która pozwala monitorować sytuację w pokoju dziecka, bez towarzyszącemu temu zwykle hałasowi otwieranych drzwi i dźwięków dobiegających spoza pokoju dziecka.

Na monitorze LCD wysokiej rozdzielczości o wymiarach  2,4 cala rodzic bez problemu, w dzień i w nocy dostrzeże niepokojące sygnały, a automatyczna aktywacja głosowa włączy dźwięk i przekaże do odbiornika rodzica, gdy dziecko zapłacze. Użytkownicy podkreślali, że mimo stosunkowo wysokiej ceny, jakość wykonania i wielozadaniowość tej niani powoduje, że warta jest zakupu.

 

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zespół NRMichał Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Michał
Guest
Michał

Od dwóch tygodni w domu mamy TrueLifa nianię. Z kamery jesteśmy oboje zadowoleni, w sumie bardziej to żona, bo więcej z niani korzysta. Ale muszę przyznać, że dobrze jest się poświęcić i trochę wybadać temat. Czytałem, że potrafi być zabawy z takimi nianiami plus niektóre gdzieś wysyłają obraz na serwery. A u nas działa i bezpiecznie.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 4.78 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status