Nawilżacze powietrza dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.10.18

Jaki nawilżacz powietrza dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Nawilżacz powietrza to bardzo ważne urządzenie. Taki sprzęt poprawi jakość powietrza w danym pomieszczeniu, co z pewnością będzie miało dobry wpływ na zdrowie. W powietrzu znajduje się wiele drobnoustrojów, które wdychamy i wydychamy. To właśnie one są odpowiedzialne za infekcje, zaczerwienione oczy, czy ból gardła. Wybór takiego sprzętu może się jednak okazać dość problematyczny. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaki nawilżacz powietrza dla dziecka wybrać.

Rodzaje – jaki nawilżacz powietrza dla dzieci jest najlepszy?

Kupując taki nawilżacz powietrza dla dziecka, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaje sprzętu. W sklepach dostępnych jest wiele modeli, które różnią się od siebie nie tylko sposobem działania, ale i właściwościami. Wśród nich wyróżniamy:

Nawilżacz ewaporacyjny – to urządzenie, którego zadaniem jest oczyszczanie powietrza za pomocą specjalnych filtrów. Później, wbudowany wentylator rozpyla delikatną mgiełkę, która rozchodzi się na całe pomieszczenie. W zależności od sprzętu, można również dodać aromaty, które nadadzą naszemu wnętrzu pięknego zapachu. Dodatkowym atutem takiego sprzętu jest również niskie zużycie energii przy tak dużej wydajności. Z drugiej strony, taki nawilżacz ewaporacyjny pracuje dość głośno, co może okazać się problemem, w szczególności w pokoju dziecka.

Nawilżacz parowy – to klasyczne urządzenie do oczyszczania powietrza. Rozpyla ono delikatną mgiełkę, która rozchodzi się w każdym kierunku w pomieszczeniu. Wytwarzana jest ona poprzez podgrzewanie wody, co dodatkowo zabija wszelkie bakterie i inne drobnoustroje w niej zawarte. Problemem może jednak się okazać używanie takiego sprzętu w ciągu lata, gdzie ciepła para dodatkowo podwyższa temperaturę powietrza w pokoju. Ponadto, takie urządzenie pobiera stosunkowo dużo energii przy niskiej efektywności. Jest to o tyle niebezpieczne, że dziecko może się poparzyć w trakcie pracy nawilżacza. Dlatego tak bardzo ważne jest, by odpowiednio zabezpieczyć tego typu sprzęt.

Nawilżacz ultradźwiękowy – to urządzenie, które jest bardzo efektywne i wydajne, jednak nie nadaje się do użytku w domach, w których są zwierzęta. Taki nawilżacz ultradźwiękowy działa w oparciu o fale dźwiękowe, zwykle niewyczuwalne przez człowieka, lecz słyszalne przez zwierzęta, co może zakłócić ich spokój. Taka fala dźwiękowa ma za zadanie rozbicie cząsteczek wody, co prowadzi do powstawania mgiełki. Tego typu sprzęt posiada również możliwość regulowania temperatury oraz higrometr, do kontrolowania wilgotności. Nawilżacz ultradźwiękowy, w porównaniu do innych urządzeń rozpyla mgiełkę o wiele cięższą, co może być minusem dla niektórych osób. Ponadto, taki sprzęt wymaga również nieustannego kontrolowania stanu filtrów oraz ich regularnej wymiany. Z drugiej strony, dużym atutem jest bardzo niskie zużycie energii przy wysokiej efektywności sprzętu.

 

Funkcje cechujące najlepszy nawilżacz powietrza dla dzieci

Wybierając takie urządzenie, warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje danego modelu. Takie nawilżacze powietrza dla dzieci występują w wielu wariantach, różniących się od siebie trybami i właściwościami. Wśród nich wyróżniamy:

Nawilżacz powietrza z funkcją oczyszczania powietrza – to urządzenie, którego głównym zadaniem jest oczyszczanie powietrza za pomocą specjalnych filtrów. To one mają wyłapywać wszelkie pyłki i drobnoustroje, które prowadzą do powstawania alergii i przeziębień. Należy jednak pamiętać, że taki filtr należy co jakiś czas czyścić oraz wymieniać.

Nawilżacz powietrza z funkcją osuszania – to urządzenie, którego zadaniem jest zbieranie nadmiaru wody z pomieszczenia. Polega to na rozpoznaniu stopnia wilgotności w danym pokoju. Należy pamiętać, że im wyższe stężenie wody, tym większe prawdopodobieństwo powstawania grzybów oraz pleśni, co ma bardzo szkodliwe działanie na zdrowie naszego dziecka.

Nawilżacz powietrza z jonizatorem – to urządzenie, które opiera się na systemie jonizacji, które polega na rozpylaniu ujemnych jonów, tzw. anionów, odpowiedzialnych za dotlenienie organizmów. Sprzęt z taką funkcją sprawdzi się przede wszystkim u osób, które cierpią na zawroty głowy, czy bóle zatok.

 

Powierzchnia nawilżania

Bardzo ważnym elementem każdego nawilżacza powietrza dla dzieci jest jego powierzchnia, co przekłada się na wydajność urządzenia. Taki sprzęt należy więc dobrać do metrażu danego pomieszczenia. Standardowy model ma powierzchnię nawilżania wynoszącą 25 metrów kwadratowych. Dostępne są również i modele, których powierzchnia nawilżania wynosi ponad 200 metrów kwadratowych.

 

Wydajność

Oprócz powierzchni nawilżania, warto również zwrócić uwagę na samą wydajność urządzenia. Określa ona długość pracy sprzętu, która jest potrzebna do całkowitego nawilżenia danego pomieszczenia. Wydajność określana jest więc jako litry na dobę. Najbardziej popularne modele to takie, których wydajność wynosi 1,5 l na dobę na każde 10 m2.

Filtry

Należy pamiętać, że taki sprzęt działa w oparciu o system filtracyjny. Dlatego dobrze jest wybrać model, który posiada dobrej jakości filtr typu HEPA. To on ma za zadanie zebranie na swojej powierzchni wszystkich drobnoustrojów z powietrza.

 

Regulacja

Niektóre modele nawilżaczy powietrza, posiadają specjalną regulację wilgotności oraz skalę higrometryczną. Za ich pomocą możemy w dowolnej chwili zmienić ustawienia sprzętu.

 

Nawilżacze powietrza dla dzieci w dobrych cenach

Cena takiego sprzętu zależy przede wszystkim od parametrów danego modelu. Najtańsze nawilżacze powietrza dla dzieci kosztują ok 150 złotych. Zdecydowanie droższy sprzęt to taki wyposażony w duży zbiornik na wodę.  Jego cena może przekroczyć nawet kilkaset złotych.

 

 

Najlepsze nawilżacze powietrza w 2018 roku

 

Nawilżacz powietrza zapobiega kaszlowi i chorobom układu oddechowego. Ponadto pozytywnie wpływa na skórę. Aby Twoje dziecko od pierwszych dni miało zapewnioną ochronę zdrowia, warto zainwestować w to urządzenie. Dobrej jakości sprzęt nie pozwala na rozwój bakterii i pleśni, mimo dużej wilgotności. Z tego względu warto zwrócić uwagę na wykorzystane w danym produkcie filtry. Poniższy ranking nawilżaczy powietrza dla dzieci zawiera najciekawsze modele, które mogą Cię zainteresować.

 

Nasze zalecenia

 

Beaba Silenso Mineral 920313

 

Bardzo ciekawym i wartym uwagi modelem jest Beaba Silenso Mineral 920313. Produkt ten sprawia, że oddychanie jest łatwiejsze i wygodniejsze. Pozwala on na utrzymanie idealnego poziomu wilgotności. To chroni przed kaszlem, zapaleniem spojówek, a także zapaleniem oskrzeli. Nawilżacz wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 2,5 l. Jedno napełnienie pozwala na nieustanną pracę przez 9 do 20 godzin, w zależności od trybu. Gdy w pojemniku brakuje płynu, sprzęt automatycznie się wyłącza.

Produkt wydziela ostudzoną parę, więc jest bezpieczny, nawet gdy dziecko podejdzie blisko. Model ten pracuje cicho (35 dB), co nie zakłóca snu malucha. Istotną kwestią jest prosta obsługa urządzenia, w tym jego napełnianie i czyszczenie.

Sprzęt sprawdzi się zarówno dla noworodków, jak i starszych dzieci. Nawilżacz zasilany jest elektrycznie i jest odpowiedni do pokoju o rozmiarach od 8 m2 do 15 m2. Produkt waży jedynie 1,56 kg, co sprawia, że można go zabierać ze sobą w podróż. Użytkownicy doceniają ten model za dużą wydajność.

 

 

 

DUUX DUAH04

 

DUUX DUAH04 to dobry nawilżacz w kształcie kuli, który sprawdzi się w sypialni dziecka. Produkt wykorzystuje technologię ultradźwiękową, która tworzy zimną mgłę w krótkim czasie. Sprzęt można wykorzystywać jako lampkę nocną o przyciemnionym i przyjemnym dla oka dziecka oświetleniu. Dlatego też nie będzie przeszkadzał maluchowi w trakcie snu. Dodatkowo model charakteryzuje się cichą pracą, więc nie będzie przeszkadzał delikatnym uszom niemowlaka.

Sprzęt wyposażony jest w duży zbiornik na wodę o pojemności 1 l. Nawilżacz charakteryzuje się niskim zużyciem energii, jego moc to 24 W. To oznacza, że produkt jest wydajny i energooszczędny. Dużą wygodę użytkowania zapewnia kompaktowa konstrukcja modelu. Dzięki temu można go zabierać w podróż i zapewniać dziecku odpowiednio nawilżone powietrze.

Oprócz tego nawilżacz wyposażony jest w timer. Ponadto użytkownik może kontrolować prędkość nawilżania. Sprzęt wyposażony jest także w jonizator, który zapewnia czyste i odświeżone powietrze w krótkim czasie. Konsumenci twierdzą, że model ten jest solidny. Doceniają oni także możliwość aromatyzowania pomieszczeń z jego pomocą.

 

 

 

Chicco Humi essence 58720

 

Chicco Humi essence 58720 to ciekawy model, który na pewno sprawdzi się w Twoim domu. Ten dobry i tani nawilżacz powietrza dla dzieci jest bardzo prosty, a także bezpieczny w użyciu. Dlatego też sprawdzi się w pokoju Twojego malucha. Nawilżanie rozpoczyna się w ciągu 4 minut od włączenia. Ponadto model wyposażony jest w funkcję pracy nawet do 7,5 h.

Dla zachowania bezpieczeństwa sprzęt posiada zabezpieczenie, które automatycznie wyłącza urządzenie, w razie wykorzystania wody w pojemniku. Ponadto użytkownik zyskuje możliwość regulacji kierunku ujścia pary. To pozwala na dostosowanie urządzenia do swoich potrzeb.

Oprócz tego produkt wyposażony jest w zbiorniczek na olejki aromatyczne. Dzięki temu Twój dom będzie pachniał wyjątkowo. Wymiary tego modelu to 27 cm x 23 cm x 18 cm. Nawilżacz ma ciekawą obudowę, która jest w białym kolorze z niebieskim paskiem z motywem chmur. Użytkownicy twierdzą, że urządzenie bardzo szybko i sprawnie nawilża wybrane pomieszczenia.

 

 

 

Crane Jednorożec 

 

Wartym uwagi modelem prezentowanym w naszym zestawieni jest nawilżacz ultradźwiękowy Crane Jednorożec. Sprzęt ten idealnie sprawdzi się w pokoju malucha, dzięki pobudzającej wyobraźnie obudowie. Produkt ma kształt jednorożca i dopełni wystrój pokoju dziecka. Urządzenie charakteryzuje się płynną regulacją mocy. Dzięki temu możesz nawilżyć dany pokój z wybraną intensywnością.

Sprzęt wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 3,7 l, który jest wygodny w napełnianiu. Z pełnym pojemnikiem nawilżacz może działać przez 24 h. Model ten automatycznie się wyłącza, gdy nie ma w nim wody, więc jest bezpieczny i nie wymaga ciągłej kontroli napełnienia zbiornika. Istotną kwestią jest bardzo cicha praca urządzenia. Dzięki temu sprzęt nie budzi malucha w trakcie snu.

Nawilżacz jest łatwy do czyszczenia. Ponadto wykorzystany do produkcji materiał jest antybakteryjny i chroni przed rozwojem pleśni i bakterii.  Moc tego modelu wynosi 45 W. Użytkownicy doceniają ten produkt za przyjazny design.

 

 

 

Duux Grzybek 

 

Duux Grzybek to model, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego nawilżacza dla dziecka. Obudowa sprzętu ma kształt grzyba – muchomora. Przyjemny design wpływa na pozytywny rozwój wyobraźni malucha. W ciągu kilku sekund można stworzyć mgłę za pomocą tego produktu. Siła nadmuchu kontrolowana jest poprzez wygodne pokrętło.

Ponadto sprzęt można używać jako lampkę nocną, przy której dziecko nie będzie się bało zasnąć. Model charakteryzuje się niskim zużyciem prądu, co pozwala na zaoszczędzenie prądu. Urządzenie wyposażone jest w 1 l zbiornik na wodę, który pozwala na kilka godzin pracy.

Sprzęt charakteryzuje się kompaktową konstrukcją, która pozwala na zabranie go w podróż. Produkt pracuje cicho i sprawia, że dziecko może bez przeszkód spać przy włączonym urządzeniu. Opinie o nawilżaczach powietrza dla dzieci producenta Duux są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za solidność wykonania.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...