Nauszniki dla dziecka ranking

Ostatnio aktualizowane: 05.06.20

 

Na podstawie analizy recenzji konsumentów oraz trendów zakupowych udało nam się przygotować ranking nauszników dla dzieci. Wytypowaliśmy do niego produkty, które obecnie cieszą się bardzo dużą popularnością. Na pierwszym miejscu plasuje się model EMS 0+, który jest przeznaczony dla noworodków i niemowląt do 16. miesiąca życia. To ochronniki słuchu, które zapobiegają doznaniu przez malucha tzw. urazu akustycznego podczas koncertu, imprezy sportowej itp. Nauszniki tłumią hałas dobiegający z otoczenia, dlatego pociecha może przebywać w głośnym miejscu i nie odczuwać z tego powodu dyskomfortu czy strachu. Produkt ma szeroki, regulowany pasek zakładany na czoło, który nie podrażnia delikatnej skóry dziecka. Drugie miejsce zajmują ochronniki 3M Peltor Kid, które mogą nosić kilkuletnie pociechy. Model ten jest dostępny w dwóch kolorach (różowym i zielonym) i został wykonany z solidnych materiałów. Nauszniki mają pałąk z niskim profilem, który nie powoduje nadmiernego ucisku na skórę. To wygodne w noszeniu ochronniki pozwalające na łatwą wymianę poduszek.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie nauszniki dla dziecka kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zastanawiasz się, jakie nauszniki dla dziecka wybrać? Zachęcamy Cię  do zapoznania się z poniższym poradnikiem. Skupiliśmy się w nim głównie na ochronnikach słuchu, jednak postanowiliśmy wspomnieć też o innych produktach, m.in. nausznikach przeznaczonych do noszenia zimą. Sprawdź, jak znaleźć wygodny i solidny model dla swojej pociechy.

 

 

Rodzaje

Wśród nauszników ochronnych wyróżnia się produkty niezależne i nahełmowe. Modele przeznaczone dla dzieci to te należące do pierwszej grupy. Swoim wyglądem przypominają one zwykłe słuchawki do słuchania muzyki, a więc mają dwie czasze przymocowane do elastycznego paska lub pałąka. Takie ochronniki doskonale sprawdzają się podczas różnego rodzaju imprez – festiwali muzycznych, wydarzeń sportowych czy pokazów fajerwerków. Musimy pamiętać, że dzieci są bardziej narażone na hałas niż my, dlatego długotrwałe przebywanie w głośnym otoczeniu może wywołać u nich tzw. uraz akustyczny, czyli ubytek słuchu na całe życie. Zakładając maluchowi nauszniki ochronne, możemy temu skutecznie zapobiec.

Ochronniki nahełmowe są przeznaczone głównie dla dorosłych. Mocuje się je w otworach w kaskach ochronnych, dlatego możemy je zauważyć u pracowników zakładów produkcyjnych czy ekipy budowlanej.

 

Typ ochrony

Wygłuszające nauszniki dla maluchów mogą zapewniać ochronę pasywną lub aktywną. Na który produkt lepiej się zdecydować? To zależy m.in. od tego, jakim dysponujemy budżetem. Tańsze są modele pasywne, ale nie oznacza to, że nie zapewniają dzieciom odpowiedniej ochrony. Elementem tłumiącym hałas w ich przypadku jest pianka akustyczna lub woda. Nauszniki pasywne pochłaniają drgania mechaniczne i tłumią wszystkie fale akustyczne. To oznacza, że pociecha nie będzie słyszała nie tylko głośnych krzyków czy muzyki, ale często również nas, gdy zechcemy coś powiedzieć. Modele aktywne są wyposażone w nowoczesny układ elektroniczny, który odpowiada za zwiększoną skuteczność tłumienia niskich oraz średnich częstotliwości. Im głośniejsze są dźwięki, tym bardziej są wygłuszane, w efekcie czego nie pojawiają się problemy ze zrozumieniem mowy.

 

Certyfikaty i normy

Aby mieć pewność, że wybieramy najlepsze nauszniki dla dziecka, koniecznie sprawdźmy, czy mają odpowiednie certyfikaty, takie jak CE. Ponadto produkt musi spełniać podstawowe normy bezpieczeństwa Unii Europejskiej (EN 352-1 bądź EN 352-3). Tylko takie ochronniki mogą zapobiegać doznania urazu akustycznego.

 

Waga i wymiary

Nauszniki nie mogą być za ciężkie, ponieważ pociecha szybko zacznie odczuwać dyskomfort. Na ciężar produktu musimy zwrócić szczególną uwagę w przypadku, gdy ma to być model dla noworodka lub niemowlęcia. Ochronniki powinny mieć też odpowiednie wymiary, dotyczy to zwłaszcza poduszek. Jeśli nie będą one dobrze dopasowane do uszu, wówczas poziom ochrony przed hałasem nie będzie zbyt wysoki.

 

Pasek

Ochronniki słuchu dla dzieci najczęściej nie mają pałąka, tylko miękki pasek zakładany na czoło (zwłaszcza modele przeznaczone dla niemowląt). Istotne jest to, aby był on wykonany z miękkiego, niepodrażniającego delikatnej skóry materiału. Pasek musi być odpowiednio szeroki i elastyczny, powinien też dawać możliwość regulacji jego długości.

 

Materiał – jakie nauszniki dla dziecka są najlepsze?

Materiałem wykonania nauszników dla dzieci przeważnie jest tworzywo ABS. Jest ono twarde i odporne na zarysowania, ponadto nie ma toksycznych substancji w składzie. Modele z ABS są wytrzymałe i niepodatne na działanie kwasów czy tłuszczu, dlatego nie ma ryzyka, że szybko się zniszczą.

 

Design

Design produktu ma drugorzędne znaczenie, niemniej jednak wielu rodziców chce znaleźć model, który ciekawie się prezentuje. Ochronniki dla maluchów są zwykle wielokolorowe, mogą być też ozdobione niewielkimi nadrukami lub napisami.

 

 

Nauszniki zabawkowe

Poza prawdziwymi nausznikami ochronnymi, w sklepach są też zabawkowe. Wyglądają one jak prawdziwe ochronniki, dlatego maluchy mogą podczas zabawy udawać specjalistów, operatorów różnych maszyn itp. Zabawka musi być wykonana z solidnego materiału i być dostosowana do wieku pociechy. Jeżeli mamy obawy, czy dziecko będzie chciało założyć ochronne nauszniki podczas głośnej imprezy, możemy najpierw kupić jej te zabawkowe, aby mogło się do nich przyzwyczaić.

 

Nauszniki na zimę

Nie można zapomnieć też o nausznikach na zimę, które mogą z powodzeniem zastąpić czapkę. Tego typu dodatki chętnie noszą nie tylko dziewczynki, ale i chłopcy. Jednak zanim kupimy nauszniki, upewnijmy się, że są w dobrym rozmiarze i wystarczająco ciepłe. Materiałem wykonania tego typu produktów zwykle jest poliester, ewentualnie wełna, a wierzchnią warstwą nierzadko jest miękkie futerko bądź plusz.

 

Nauszniki dla dziecka w dobrych cenach

Jeżeli planujemy zakup nauszników ochronnych, musimy przygotować się na wydatek rzędu 100 zł (choć niektóre modele są nieco tańsze). Nie jest to duża kwota, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę to, że dzięki nim możemy ochronić dziecko przed trwałym ubytkiem słuchu. Zabawkowe ochronniki kosztują nie więcej niż 30 zł, a te zimowe od 10 zł do 40 zł.

 

 

Najlepsze nauszniki dla dziecka w 2020 roku

 

Przedstawiamy ranking nauszników dla dziecka. Z pewnością znajdziesz w nim produkt, którego potrzebujesz. W zestawieniu opisaliśmy nie tylko ochronniki słuchu dla malucha, ale też np. ciepłe dodatki na zimę.

 

Nasze zalecenia

 

EMS 0+ 

 

EMS 0+ to nauszniki, które zapewnią Twojemu dziecku odpowiednią ochronę słuchu w bardzo głośnych miejscach. Przydadzą się one na koncercie, imprezie sportowej czy nawet pokazie fajerwerków. Produkt jest przeznaczony dla pociech do 16. miesiąca życia. Ponieważ waży on 100 g, jest wygodny w noszeniu i bezpieczny dla niemowląt.

Materiałami wykonania ochronników są: tworzywo ABS, winyl oraz pianka akustyczna. W zestawie znajdziemy pasek z regulacją, który możemy dopasować do obwodu główki dziecka. Nauszniki mają wymiary: wysokość – 9 cm, szerokość – od 8 cm do 20 cm i grubość – 7 cm. To model w czarno-białym kolorze, który zapewnia maluchom skuteczną ochronę przed hałasem.

Według konsumentów są to jedne z lepszych nauszników ochronnych dla noworodków i niemowląt. Zakładany na głowę pasek jest wykonany z miękkiego materiału, dlatego nie podrażnia skóry i nie powoduje nadmiernego ucisku. Zakładając ochronniki dziecku, nie narażamy go na tzw. uraz akustyczny, czyli częściową utratę słuchu, która nierzadko nie przemija nawet po dłuższym czasie i utrzymuje się przez całe życie.

 

 

 

 

3M Peltor Kid 

 

Model 3M Peltor Kid wyróżnia się jaskrawą kolorystyką (do wyboru mamy różowy i zielony odcień). To pasywne ochronniki słuchu, które mają szeroki, zakładany na głowę pałąk. Ze względu na jego niski profil, ucisk na głowę jest równomierny, a dziecko nie powinno narzekać na dyskomfort.

Produkt ma miękkie poduszki, które nie powodują dużego ucisku na uszy, a tym samym pociecha może nosić nauszniki przez kilka godzin. Prezentowany model jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Uszczelniające pierścienie zostały wypełnione specjalnym płynem, co dodatkowo zwiększa komfort noszenia ochronników. W razie konieczności poduszki możemy z łatwością wymienić na inne.

Nauszniki zostały docenione za ciekawy design i ochronę słuchu dziecka. Konsumenci twierdzą, że produkt przydaje się w wielu różnych sytuacjach i każdy rodzic powinien zdecydować się na jego zakup. Ochronniki są komfortowe w noszeniu, a poza tym nie przyczyniają się do nadmiernej potliwości i gromadzenia ciepła pod poduszkami.

 

 

 

 

Klein Bosch 8505

 

Produkt Klein Bosch 8505 to zabawka, która wygląda jak prawdziwe ochronniki słuchu. To dobre i tanie nauszniki dla dziecka, które idealnie nadają się dla prezent dla pociechy powyżej 3. roku życia. Ponieważ są one dostępne w uniwersalnym rozmiarze, będą pasować każdemu maluchowi.

Zabawka jest dopracowana pod kątem najmniejszych szczegółów i z pewnością spodoba się dziecku. Poduszki mają średnicę ok. 13 cm i można je dobrze dopasować do uszu pociechy tak, aby nie powodowały dyskomfortu. Nauszniki są wykonane z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego, nie zniszczą się szybko w wyniku długotrwałej zabawy.

Z opinii konsumentów wynika, że zabawkowe nauszniki marki Klein są idealnym prezentem zwłaszcza dla chłopców. Wyglądają one jak prawdziwe ochronniki słuchu, dlatego bawiące się maluchy mogą wcielić się np. w specjalistów pracujących z narzędziami pneumatycznymi. Wiele osób zauważyło, że zabawka może przyzwyczaić pociechę do konieczności zakładania prawdziwych nauszników ochronnych.

 

 

 

 

Thunderplugs Babymuffs Pink

 

Nauszniki Thunderplugs Babymuffs Pink są odpowiednie dla dzieci do 3. roku życia. Dzięki nim maluch nie jest narażony na uraz akustyczny spowodowany przebywaniem w hałaśliwym otoczeniu (np. na meczu lub festiwalu muzycznym). Produkt jest dostępny w różowym kolorze. Umożliwia on redukcję szumów na poziomie do 27 dB.

Ochronniki mają stosowne certyfikaty i spełniają podstawowe normy bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Cechą wyróżniającą model jest pozioma opaska układająca się na czole, która pozwala utrzymać nauszniki na uszach przez cały czas. Co więcej, produkt jest wykonany z dobrej jakości materiałów, które nie są podatne na uszkodzenia, a do tego nie podrażniają delikatnej skóry głowy maluchów.

Znalezione opinie o nausznikach dla dziecka marki Thunderplugs są pochlebne. Opisany wyżej model jest chętnie kupowany przez rodziców z uwagi na możliwość zapewnienia maluchowi odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podczas głośnej imprezy. Dodatkową zaletą produktu jest ciekawy design.

 

 

 

 

Reserved Różowe Nauszniki 

 

Reserved Różowe Nauszniki to model, który ochroni dziecko przed chłodem, dlatego idealnie nadaje się do noszenia w okresie jesienno-zimowym. Z uwagi na różowy kolor, produkt na pewno spodoba się dziewczynkom. Jest on wykonany z poliestru i wyjątkowo przyjemny w dotyku ze względu na to, że pokryto go miękkim i puszystym pluszem.

Nauszniki oryginalnie się prezentują i mogą być doskonałą alternatywą dla czapki. Ze względu na nietypowy wygląd, pociechy chętnie będą zakładać produkt. Przedstawiony model jest nie tylko ciekawym dodatkiem do stroju dziecka, ale też zapobiega przemarznięciu, a więc i rozwojowi infekcji.

Konsumenci przekonują, że nauszniki marki Reserved są ciepłe i wygodne. To model w uniwersalnym rozmiarze, dlatego dobrze dopasowuje się do obwodu głowy dziecka i nie powoduje nadmiernego ucisku. Co ważne, produkt nie zsuwa się podczas zabawy na zewnątrz, więc nie trzeba go przez cały czas poprawiać.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status