Najlepszy termometr elektroniczny na podczerwień

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaki termometr elektroniczny na podczerwień wybrać?

 

Termometr to obowiązkowy element każdej domowej apteczki. Przydaje się on zwłaszcza wtedy, gdy w domu pojawia się małe dziecko. Elektroniczne modele na podczerwień to nowoczesne i bezpieczne urządzenia, które pozwalają bezdotykowo zmierzyć temperaturę. W sprzedaży pojawia się coraz więcej tego typu sprzętów, które cechują się przede wszystkim atrakcyjną ceną. W niniejszym poradniku podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie. Na końcu znajdziesz również ranking, z którego dowiesz się, jaki jest najlepszy elektroniczny termometr na podczerwień w 2021 roku.

Dobry termometr na podczerwień przede wszystkim powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, a jego wysoka jakość powinna być potwierdzona gwarancją producenta. Bardzo słuszną decyzją jest zakup modelu wyprodukowanego w którymś z europejskich państw. Produkty, które docierają do nas z Chin, są przeważnie słabszej jakości i szybko się psują.

Bardzo ważną cechą nowoczesnych termometrów bezdotykowych jest ich ustawienie względem temperatury otoczenia. Warto pamiętać, że pomiar powinien odbywać się w czasie, kiedy zarówno pacjent, jak i urządzenie są przyzwyczajone się do panującej wokół temperatury. Przenosząc termometr z jednego pomieszczenia do innego, powinniśmy odczekać kilka minut, zanim go użyjemy. Nowoczesne modele są wyposażone w funkcję szybkiej adaptacji. Dzięki temu pomiar może odbywać się niemal natychmiast.

Przy zakupie warto wziąć pod uwagę również wielofunkcyjność przyrządu. Najlepsze elektroniczne termometry na podczerwień mierzą nie tylko temperaturę ciała, ale również przygotowywanego posiłku lub wody do kąpieli. Tego typu udoskonalenia powodują, że urządzenie sprawdzi się niemal w każdej sytuacji życia codziennego.

Istotna jest również budowa termometru. Zdecydujmy się na model z dużym i wyraźnym wyświetlaczem, który ułatwi nam odczytywanie pomiaru. Może być on również podświetlany, co ułatwi nam odczyt w ciemności. Warto również zainwestować w produkt łatwy w obsłudze, wygodny w użyciu oraz uniwersalny, dostosowany zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Tego typu urządzenia mogą być również wyposażone w funkcję zapamiętywania kilkunastu ostatnich pomiarów. Dzięki temu możemy śledzić zmiany temperatury w czasie.

 

 

Termometry elektroniczne na podczerwień – Ranking

 

 

Rossmax HC700

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Rossmax HC700. Jest to bezdotykowy termometr elektroniczny wyposażony w detektor na podczerwień. Ułatwia on mierzenie temperatury u dzieci i osób dorosłych. Jest w pełni higieniczny, bo nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Dzięki zastosowaniu układu optycznego telephoto, sprzęt zapewnia dokładny pomiar temperatury ciała dzieci i dorosłych. Wystarczy jedynie wycelować przyrządem w skroń z odległości 10 cm, a już po 1 sekundzie na wyświetlaczu pojawi się wynik. Model ten przeznaczony jest również do mierzenia temperatury otoczenia oraz przedmiotów.

Urządzenie posiada funkcję zapamiętywania 9 ostatnich pomiarów oraz wyposażone jest w dwie skale – Celsjusza i Farenheita. Wyświetlacz tego modelu jest podświetlany, co ułatwia odczyt w ciemności. Urządzenie wyłącza się automatycznie, a o wysokiej gorączce informuje alarmem.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że jest to przydatny sprzęt, który zapewnia szybki i komfortowy pomiar. Jego wysoką jakość potwierdza również 5-letnia gwarancja producenta.

 

 

 

 

Tech-Med TM-F03BB

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Tech-Med TM-F03BB. Jest to elektroniczny termometr na podczerwień w dobrej cenie, charakteryzujący się wysoką dokładnością pomiaru.

Sprzęt ten wyposażony jest w elektroniczny wyświetlacz LCD, który ułatwia odczytywanie wyniku. Jest on podświetlany, dzięki czemu odczytu możemy dokonywać także w nocy. Urządzenie posiada funkcję alarmu gorączki, który uruchamia się wtedy, gdy temperatura ciała jest podwyższona. Przyrząd wyposażony jest także w opcję zapamiętywania 32 ostatnich wyników oraz automatycznego wyłączania się.

Obudowa tego modelu wykonana jest z trwałego plastiku, zapewniającego trwałość i odporność na uszkodzenia. Zasilany jest on dwoma bateriami AA dołączonymi do zestawu. Sprzęt wyposażony jest w dwie skale – Celsjusza i Farenheita.

Osoby, które zdecydowały się na jego zakup zgodnie twierdzą, że jest to przydatne urządzenie. Konsumenci zwracają uwagę na szybkość pomiaru, który trwa jedynie 0,5 sekundy.

 

 

 

 

Braun IRT 6020 

 

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć również modelu Braun IRT 6020. Jest to elektroniczny termometr na podczerwień, którego mogą używać dorośli oraz dzieci.

Urządzenie w ciągu 1 sekundy zapewnia precyzyjny pomiar temperatury. Wyposażone zostało ono w duży wyświetlacz LCD, który ułatwia odczytywanie wyniku. Obsługa termometru jest bardzo prosta, gdyż odbywa się przy użyciu jednego przycisku. Sprzęt wyposażony jest także w funkcję automatycznego wyłączania po 60 sekundach oraz zapamiętywania ostatniego wyniku. Posiada on dwie skale pomiaru. Wynik może być wyrażony w stopniach Celsjusza lub Farenheita.

W zestawie z urządzeniem otrzymamy dwie baterie AA, 21 kapturków oraz nakładkę zabezpieczającą, chroniącą przed uszkodzeniami podczas przechowywania. Model ten generuje sygnały dźwiękowe, który informują o gotowości do użycia oraz o podwyższonej temperaturze ciała.

Opinie użytkowników o tym produkcie są bardzo pozytywne. Cenią oni wygodę użytkowania oraz dokładność pomiaru. Dużą zaletą jest również łatwość obsługi.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir