Najlepszy termometr bezdotykowy Tech Med

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jaki termometr bezdotykowy Tech Med wybrać?

 

Termometr bezdotykowy to jeden z najpopularniejszych ostatnimi czasy rodzajów przyrządów do pomiaru temperatury. Dzięki niemu w kilka sekund mamy informację na temat ewentualnej gorączki. W naszym poradniku postaramy się pokazać Ci, co jest szczególnie istotne przy zakupie takiego urządzenia. Aby nieco lepiej zobrazować pewne cechy termometrów, posłużymy się produktami Tech Med. Wówczas będziesz mógł wybrać odpowiedni model, który będzie Ci długo i dobrze służył.  Firma Tech Med jest uznanym producentem sprzętu medycznego. Dzięki tworzeniu innowacyjnych rozwiązań ma dość duży wkład w rozwój polskiej służby zdrowia.

Jeszcze kilka lat temu można było napotkać spore problemy z zakupem termometrów bezdotykowych. Dziś można je nabyć w każdej aptece czy drogerii. Szybki pomiar, który dzięki takim sprzętom jest możliwy, może uratować zdrowie, a w przypadku małych dzieci nawet życie. To właśnie maluszkom w pierwszej kolejności jest dedykowany ten produkt. Dzięki niemu możemy poznać temperaturę maluszka nawet wówczas, gdy śpi. Poza tym jest to bardzo higieniczne rozwiązanie – nie musimy wkładać przyrządu do ust, pod pachę czy do odbytu, tak jak ma to miejsce w przypadku termometrów tradycyjnych. Wystarczy zbliżyć urządzenie na odległość kilku centymetrów (w zależności od czułości termometru może być to również kilkanaście milimetrów) od głowy danej osoby. Nie musimy więc dezynfekować sprzętu po każdym użyciu, nawet jeśli używają go wszyscy domownicy.

Najlepszy termometr bezdotykowy Tech Med oprócz pomiaru temperatury ciała zmierzy także tę panującą w danym pomieszczeniu. Sprzętu można również używać do mierzenia ciepłoty mleka czy wody w wanience.

Próbując wytypować najlepszy termometr bezdotykowy Tech Med W 2020 roku wzięliśmy pod uwagę również dodatkowe funkcje sprzętów. Jedną z nich jest zapamiętywanie kilku ostatnich pomiarów, co może być bardzo przydatną informacją dla lekarza. Zdarza się również, że sprzęt ma wbudowany zegar. Możemy mierzyć temperaturę z dokładnością co do 0,01 st., a wynik zapisywany jest w pamięci z godziną. Praktycznym rozwiązaniem jest również podświetlany ekran, który pozwoli na odczytanie temperatury w ciemności. Jeśli zdarza nam się często podróżować do innego kraju, warto pomyśleć o termometrze wyposażonym w funkcję zmiany skali W niektórych miejscach obowiązuje np. skala Fahrenheita i taki wynik będzie nam potrzebny podczas wizyty u lekarza.

 

 

Termometry bezdotykowe Tech Med – ranking

 

 

Tech Med KT 40 

 

Tech Med Kt – 40 to model testowany klinicznie, umożliwiający dokładny, bezdotykowy pomiar. Zasilany jest dwiema bateriami AA. Termometr jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które będą go używać przy małym dziecku. Podaje on temperaturę już po 1 sekundzie, bez konieczności dotykania urządzeniem skóry malca. Ponadto termometr ma alarm, który informuje nas o gorączce malca.

Urządzenie zapamiętuje ostatni pomiar, co może być cenną informacją w przypadku wizyty u lekarza lub podawaniu leków. Oprócz mierzenia ciepłoty ciała produkt dokona również pomiaru temperatury pomieszczenia, żywności oraz np. wody do kąpieli. Ten termometr bezdotykowy Tech Med w dobrej cenie jest dostępny w aptekach oraz sklepach z artykułami dla niemowląt i dzieci.

Kupujący często zamawiają sprzęt przez Internet prosto od producenta. Oprócz cech związanych z szybkim pomiarem cenią również możliwość wyłączenia powiadomień dźwiękowych, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, gdy mierzymy temperaturę niemowlakom – piskliwe dźwięki mogą drażnić malca, zwłaszcza gdy ma podwyższoną temperaturę. Podświetlany, dość duży wyświetlacz pozwala na dokładny odczyt temperatury, co nie jest bez znaczenia w ciemnych pomieszczeniach. Przyrząd bardzo przypadł do gustu rodzicom, ponieważ mogą używać go wszyscy domownicy bez ryzyka rozprzestrzenienia ewentualnej infekcji.

 

 

 

 

Tech Med Tm 50 Pro 

 

Termometr bezdotykowy Tech Med Tm – 50 Pro wykorzystuje podczerwień i nie jest tak inwazyjny, jak termometry elektroniczne czy rtęciowe. Każdy pomiar urządzeniem dokonywany jest przy użyciu sondy na podczerwień. Dokonuje się go w kilku centymetrowym oddaleniu od ciała. Kiedy temperatura będzie podwyższona, włączy się alarm. Ponadto urządzenie zapamiętuje aż 32 pomiary. Mierzy ciepło nie tylko w stopniach Celsjusza, ale również w skali Fahrenheita.

Kształt termometru nie pozwala na wysunięcie się z rąk, co jest bardzo istotne przy używaniu go w obecności ruchliwych dzieci. Urządzenie jest zasilane dwiema bateriami AA, które znajdują się w zestawie.

Osoby używające termometru uznają za jego duży atut również duży wyświetlacz pozwalający na odczyt temperatury nawet dla osób, które mają kłopoty ze wzrokiem. Ma on również przydatne w ciemnych pomieszczeniach podświetlenie. Pomocny jest również laser pomagający skierować termometr na właściwy obiekt. Urządzenie samoczynnie wyłącza się, gdy nie jest używane, co pomaga w oszczędzaniu baterii. Ponadto pomiaru temperatury można dokonać w każdym miejscu. Dodatkowo model mierzy temperaturę żywności, wody do kąpieli oraz napojów. Z termometru może korzystać cała rodzina również w razie infekcji, ponieważ w przypadku bezdotykowych pomiarów nie jest możliwe przenoszenie drobnoustrojów.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status