Najlepszy termometr bezdotykowy na podczerwień

Ostatnio aktualizowane: 07.08.20

 

Jaki termometr bezdotykowy na podczerwień wybrać?

 

Bezdotykowe termometry działające na podczerwień to nowoczesne urządzenia pozwalające na kontrolowanie temperatury ciała w łatwy i bezpieczny sposób. Takie sprzęty sprawdzają się w szczególności w przypadku dzieci, które przy próbie zmierzenia gorączki panikują i płaczą. Aby znaleźć właściwy produkt należałoby poświęcić sporo czasu na poszukiwania. Wiemy jednak, że nie wszyscy mają taką możliwość, dlatego przygotowaliśmy poradnik z kilkoma praktycznymi wskazówkami. Na końcu umieściliśmy zestawienie prezentujące 3 godne uwagi modele najpopularniejszych marek.

 

 

Termometr bezdotykowy pozwala na bezinwazyjny pomiar temperatury ciała. Zwykle wystarczy kilka sekund, aby przekonać się, czy mamy gorączkę. Nowoczesne urządzenia często dają nam możliwość zapisania w ich pamięci kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu ostatnich wyników pomiarów, w efekcie czego możemy sprawdzić, czy choroba ustępuje. Poza tym najlepszy termometr bezdotykowy na podczerwień w 2020 roku pozwala na sprawdzenie nie tylko temperatury ciała, ale również pożywienia, wody lub innych płynów (np. mleka dla dziecka). Okazuje się więc, że to niezwykle praktyczny sprzęt i warto mieć go w swoim domu.

Dobry termometr powinien być lekki i poręczny. Aby zmniejszyć ryzyko przypadkowego uszkodzenia urządzenia podczas przechowywania najlepiej poszukać modelu z dołączonym do kompletu etui. Za sprawą pokrowca będziemy mogli bez obaw zabrać produkt w podróż, jeśli pojawi się taka potrzeba.

Termometry bezdotykowe są zasilane bateriami, które wbrew pozorom nie wyczerpują się zbyt szybko. Wszystko przez to, że takie urządzenia automatycznie się wyłączają po określonym czasie bezczynności (zwykle jest to kilka lub kilkadziesiąt sekund). Tego typu rozwiązanie powoduje, że nie musimy wymieniać baterii zbyt często, co mogłoby się okazać dużym wydatkiem.

Robiąc zakupy koniecznie zwróćmy uwagę na wymiary wyświetlacza. To na tym elemencie widoczny jest wynik pomiaru, dlatego ekran nie powinien być zbyt mały. Jest to szczególnie istotna kwestia, jeżeli wybieramy urządzenie dla osoby w starszym wieku lub mającej duże problemy ze wzrokiem. Nie zapominajmy, że również stosunkowo młodzi użytkownicy mają czasami kłopot z odczytaniem temperatury, na co wpływa np. zdenerwowanie z powodu choroby dziecka. Z tego względu im większy jest wyświetlacz, tym lepiej.

Mówiąc o termometrach na podczerwień nie sposób nie wspomnieć o specjalistycznych sprzętach umożliwiających diagnozowanie problemów z wentylacją lub ogrzewaniem w budynku oraz kontrolę bezpieczników. Należące do tej grupy urządzenia są nieco większe w porównaniu do modeli służących do pomiaru temperatury ciała, a dodatkowo niezwykle precyzyjne.

 

 

Termometry bezdotykowe na podczerwień – ranking

 

 

Bobo-Scan CR2032 

 

Przedstawiamy Bobo-Scan CR2032, czyli termometr bezdotykowy, który pozwala na zmierzenie temperatury ciała, płynów oraz różnych przedmiotów. W pamięci urządzenia możemy zapisać do 32 wyników pomiarów, co daje nam możliwość kontrolowania rozwoju choroby. Produkt ma wymiary: 12,5 cm x 4,9 cm x 2,7 cm. Po upływie 30 sekund bezczynności sprzęt automatycznie się wyłącza zapobiegając tym samym zbyt szybkiemu rozładowaniu baterii.

Termometr został wyposażony w duży, podświetlany wyświetlacz oraz plastikowe etui do przechowywania. W przypadku, gdy temperatura ciała wynosi 38 st. C lub więcej uaktywnia się tzw. alarm gorączkowy informujący o konieczności konsultacji z lekarzem i podania odpowiednich leków. Sprzęt jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – pomarańczowej i żółtej.

Urządzenie Bobo-Scan CR2032 jest lekkie i łatwe w obsłudze. Krótki czas pomiaru sprawia, że uda nam się zmierzyć temperaturę nawet bardzo niespokojnemu dziecku. Ten termometr bezdotykowy na podczerwień w dobrej cenie jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Do zestawu dołączono baterię niezbędną do prawidłowego działania sprzętu, więc nie musimy kupować jej osobno.

 

 

 

 

Jumper JPD-FR200

 

Model Jumper JPD-FR200 ma dwa tryby pracy, co oznacza, że z jego pomocą dokonamy pomiaru temperatury ciała, jak również mleka dla dziecka, wody do kąpieli lub żywności. Termometr wyposażono w podświetlany wyświetlacz LCD. Urządzenie jest zasilane bateriami. Czas potrzebny na dokonanie pomiaru to 1 sekunda.

Produkt wyłącza się automatycznie po 5 sekundach bezczynności. W przypadku odczytu podwyższonej temperatury ciała uruchamia się alarm dźwiękowy. Najlepsze termometry bezdotykowe na podczerwień są wygodne w użytkowaniu. Podobnie jest w przypadku opisywanego modelu. Wystarczy zbliżyć urządzenie do czoła na odległość max. 5 cm i wcisnąć przycisk, aby dokonać pomiaru.

Według konsumentów urządzenie Jumper JPD-FR200 jest godne uwagi. Wpływa na to nie tylko funkcjonalność, ale również możliwość zmierzenia temperatury ciała w szybki i bezpieczny sposób. W pamięci sprzętu zapisuje się 20 ostatnich wyników pomiaru, co może ułatwić lekarzowi postawienie właściwej diagnozy, a nam sprawdzenie przebiegu infekcji.

 

 

 

 

Ridgid IR-100 36153 

 

Termometr Ridgid IR-100 36153 wyróżnia się oryginalnym designem. Obudowa w szaro-czerwonym kolorze została wykonana z solidnego tworzywa odpornego na zarysowania i pęknięcia. Sprzęt przydaje się przy szukaniu źródła usterki ogrzewania, układu elektrycznego lub wentylacji.

Urządzenie ma podświetlany wyświetlacz LCD ułatwiający odczytanie wyniku pomiaru. Produkt jest zasilany baterią 9 V. Aby zmierzyć temperaturę wybranej powierzchni lub obiektu, wystarczy wcisnąć jeden przycisk. Obsługa termometru nie jest więc zbyt trudna.

Konsumenci uważają, że opisany wyżej model jest praktyczny, gdyż pozwala na dokonywanie pomiaru nawet w niezbyt dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Urządzenie daje nam możliwość ustawienia alarmu zbyt wysokiej i za niskiej temperatury. Co ciekawe, produkt w razie konieczności możemy zamontować na statywie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status