ᐅ Termometr bezdotykowy Geratherm. Jaki wybrać

Najlepszy termometr bezdotykowy Geratherm

Ostatnio aktualizowane: 07.12.19

 

Jaki jest najlepszy termometr bezdotykowy Geratherm w 2019 roku?

 

Minęły już dawno czasy termometrów rtęciowych, nie tylko szkodliwych dla zdrowia, bo zawierających rtęć, co w przypadku stłuczenia mogło mieć przykre następstwa. Minęły też czasy długiego mierzenia temperatury pod pachą termometrem rtęciowym, gdzie pomiar był zależy od tego, czy termometr dobrze był wsunięty pod pachę.

 

 

Dziś mamy do wyboru termometry elektroniczne, lub bezdotykowe. Właśnie tymi drugimi termometrami chcemy zająć się w tym poradniku.  O ile termometr elektroniczny, poza tym, że wyświetla temperaturę zamiast pokazywać ją na skali, działa podobnie do termometru tradycyjnego, o tyle termometr bezdotykowy to już zupełnie inna technologia. Termometry bezdotykowe wykorzystują technologię podczerwieni, gdzie czujniki podczerwieni odczytują temperaturę na podstawie ilości promieniowania podczerwonego docierającego do sensora.

Największą zaletą termometru bezdotykowego jest jego bezinwazyjność. Pomiar wykonuje się z odległości 3 do 5 cm od ciała pacjenta. Dzięki temu pomiar można prowadzić nie angażując w to pacjenta, co może być szczególnie ważne w przypadku małych dzieci. Termometry bezdotykowe to również szybki, dokładny i powtarzalny pomiar. Mają one też szeroki zakres pomiaru, gdzie skala może wynosić od 0 do 100 stopni Celsjusza. Taki termometr pozwala, zatem na pomiar nie tylko temperatury ciała, ale również płynów, otoczenia itp. Te nowoczesne termometry są także zaopatrzone w elektroniczne, czytelne wyświetlacze, często podświetlane, które pozwolą na pomiary również w nocy bez budzenia pacjenta. Termometry takie często również są wyposażone przez producentów w rozmaite funkcje dodatkowe. Najczęściej stosowanymi są zmiana koloru podświetlania wyświetlacza w zależności od zmierzonej temperatury. Urządzenia te mają też często funkcje głosowe, gdzie lektor informuje o wyniku wykonanego badania. Dla osób słabo widzących może to być bardzo potrzebne rozwiązanie. Funkcja zapamiętywania pomiarów pozwoli monitorować przebieg choroby i porównywać poszczególne pomiary.

Przy pomiarze temperatury za pomocą termometru dotykowego, trzeba nieco obeznać się z urządzeniem i przede wszystkim przeczytać instrukcje obsługi. Większość termometrów jest przystosowanych do mierzenia temperatury w miejscu prawej tętnicy skroniowej. Jednak niektóre modele mogą zalecać zrobienie pomiaru w innym miejscu. Zaleca się także, aby pomiar nie następował w przypadku, gdy na przykład wychodzimy z gorącej kąpieli, albo wróciliśmy z zimowej przechadzki. Termometr bezdotykowy jest bardzo czuły i wyłapie temperaturę twarzy ochłodzonej przez wiatr i mróz, czy rozgrzanego ciała i poduszek zaraz po przebudzeniu się.  

 

 

Geratherm Non Contact 1 

Najważniejsze zalety

Termometry bezdotykowe Geratherm oferują użytkownikom bardzo dokładny pomiar temperatury wykonany w zaledwie trzy sekundy. Dokładność pomiaru wynosi to +/- 0,2°C. Termometr taki, ze względu na pomiar bezdotykowy jest bezpieczny w użyciu, bo nie przenosi z pacjenta na pacjenta żadnych wirusów i bakterii. Stąd jest chętnie używany w gabinetach lekarskich i zabiegowych, bo nie wymaga ciągłej dezynfekcji.

 

Najważniejsze wady

Jeśli chodzi o wady urządzenia, to od użytkowników tego modelu wiemy, że niektórym z nich wydaje się zbyt jasny wyświetlacz, który zwłaszcza w nocy jest zbyt jaskrawy. Również cena produktu jest nie najmniejsza, i nie wszyscy poszukujący termometru chcą się zdecydować na tak drogi model.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Bezkontaktowy termometr Geratherm, to nowoczesny model, który jest bezpieczny w użyciu, nie tylko dla dzieci, ale również innych pacjentów wykorzystujący technologię na podczerwień. Za pomocą termometru wykonamy pomiar z dokładnością +/- 0,2°C nie dotykając pacjenta, zatem nie są przenoszone ani wirusy, ani bakterie.

 

 

Model ten szczególnie dobrze zdaje egzamin przy pomiarze temperatury małych dzieci, które są niecierpliwe i ruchliwe, więc szybkość pomiaru jest kluczowa. A aparat ten dokonuje pomiaru w zaledwie trzy sekundy. Zakres temperatur tego modelu jest od 0 do 100 stopni Celsjusza. Pozwala to na użycie termometru nie tylko do pomiaru temperatury ciała, ale także do sprawdzenia ciepłoty wody do kąpieli, czy pokarmu w butelce. Powyżej klawisza „START” znajduje się przycisk służący do przełączenia termometru z pomiaru temperatury otoczenia na pomiar temperatury ciała i odwrotnie. Na wyświetlaczu też pojawia się informacja, na jaki tryb urządzenie obecnie jest nastawione.

 

W przypadku pomiaru temperatury ciała model ten został zaopatrzony w inteligentny wskaźnik gorączki, i po wykryciu gorączki ciekłokrystaliczny ekran zostaje podświetlony na czerwono, a także, przy temperaturze wyższej niż 37,5°C, urządzenie emituje 10 krótkich sygnałów dźwiękowych. Model ten też pozwala na zapamiętanie 30 ostatnich pomiarów, a następnie porównanie ich. Ten dobry i tani termometr bezdotykowy Geratherm został również przetestowany klinicznie, a jego gwarancja jakości jest potwierdzona certyfikatem zgodnym z dyrektywą 93/42/EWG oraz normą DIN EN ISO, ASTM E1965 „Standard dla Termometrów na Podczerwień w określaniu temperatury pacjenta” uprawniony do stosowania znaku CE 0118 (jednostka notyfikowana LMET).

 

Klient kupując ten model wraz z nim otrzyma, obok termometru praktyczne etui, instrukcję użytkowania w języku polskim, podstawkę do przechowywania termometru w trakcie cyklicznego użytkowania, oraz 2 baterie typu AAA, którymi urządzenie jest zasilane. Takie dwie baterie wystarczają na wykonanie około 1000 pomiarów. Wymiary tego modelu wynoszą 165 mmm długości, 40 mm szerokości i 20 mm wysokości. A producent udziela na swój wyrób 3 lata gwarancji, z możliwością jej przedłużenia do lat pięciu.  

 

 

 

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zespół NRIreneusz Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Ireneusz
Guest
Ireneusz

Pomiar w 1 sekundę? Wolne żarty. Proszę dokładnie przeczytać opis urządzenia a nie wprowadzać ludzi w błąd!

Zespół NR
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i wskazanie nieścisłość.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status