Najlepszy termometr bezdotykowy dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 06.08.20

 

Jaki termometr bezdotykowy dla dzieci wybrać?

 

W każdym domu, na wypadek choroby, powinien znajdować się termometr. Pomoże Ci on bowiem ocenić stan zdrowia dziecka. Wielu lekarzy i farmaceutów ostrzega jednak przed bakteriami przenoszonymi na tym urządzeniu. Dlatego przed i po użyciu powinniśmy odkazić końcówkę termometru. Niestety, jeśli z urządzenia korzystają dzieci, dopilnowanie tego może być dość trudne. Dlatego godnym polecenia sprzętem są modele bezdotykowe, które gwarantują pełnię bezpieczeństwa, równocześnie będąc higienicznymi. Niestety zakup takiego produktu nie jest taki łatwy. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru. Co więcej, na końcu tego artykułu znajdziesz krótkie zestawienie, w którym opisaliśmy trzy najlepsze termometry bezdotykowe dla dzieci.

Decydując się na zakup takiego urządzenia, w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na dokładność jego pomiaru. Pomyłka o kilka dziesiętnych stopnia Celsjusza nie będzie stanowiła problemu, jednak niektóre sprzęty mylą się nawet o kilka stopni. Niestety, takie modele mogą doprowadzić do złej interpretacji zdrowia dziecka, co może spowodować zagrożenie jego życia.

Zanim dokonasz zakupu powinieneś zastanowić się, jaki rodzaj termometru będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej rodziny. Do wyboru masz modele tradycyjne, gdzie znajdująca się wewnątrz substancja dochodzi do pewnego poziomu, informując Cię o wyniku pomiaru. Drugim rodzajem są sprzęty elektroniczne z wyświetlaczem. W naszym poradniku chcielibyśmy polecić ten drugi typ urządzeń. Pamiętaj jednak, że najlepszy termometr bezdotykowy dla dzieci w 2020 roku powinien mieć duży wyświetlacz. Dzięki temu nikt z domowników nie będzie mieć problemu z odczytaniem pomiaru. Z takiego rozwiązania ucieszą się zwłaszcza osoby starsze.

Aby interesujący Cię przedmiot był przydatny w domu, dobrze, aby miał kilka dodatkowych funkcji. Pomocną opcją jest możliwość zapamiętania kilku ostatnich pomiarów, co ułatwi Ci kontrolowanie samopoczucia Twojej pociechy. Jeśli jednak termometr nie ma takiej opcji i będziesz zmuszony zapisywać wyniki na kartce, warto zakupić sprzęt z wbudowanym zegarem. Dużym udogodnieniem będzie również podświetlany ekran, co ułatwi odczytanie pomiaru w nocy.

 

 

Termometry bezdotykowe dla dzieci – Ranking

 

 

Beurer Ft 90

 

Termometrem, który cieszy się dużą popularnością wśród rodziców jest model Beurer Ft 90. Jest to wysokiej klasy urządzenie bezdotykowe, który służy do pomiaru ciepłoty ciała na czole. Ponieważ narzędzie nie wchodzi w bezpośredni kontakt ze skórą dziecka, użytkowanie produktu jest wysoce higieniczne.

Dużym atutem urządzenia jest wyświetlacz LCD, z którego można bardzo prosto odczytać pomiar. Co więcej, model ten posiada opcję wbudowanego alarmu, który poinformuje Cię, gdy temperatura dziecka przekroczy 37,9 st. C. Daje też sygnał gotowości do pracy, a o zakończeniu pomiaru poinformuje Cię zmiana koloru ekranu. Kolejną zaletą termometru Beurer Ft 90  jest funkcja zapamiętywania 60 ostatnich wyników, co pozwoli Ci lepiej kontrolować stan zdrowia dziecka. Wiedz, że prezentowany sprzęt może być używany również do sprawdzania ciepłoty mleka w butelce, wody w wannie oraz powietrza w pokoju malca.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło niską cenę oraz niewielkie wymiary, które pozwalają na noszenie termometru zawsze przy sobie.

 

 

 

 

Rossmax Ha 500 Pomiar W 1S

 

Model Rossmax Ha 500 Pomiar W 1S to bardzo nowoczesny termometr, który powstał z myślą o najmłodszych. Największą zaletą sprzętu jest to, że nie wymaga on bezpośredniego kontaktu ze skórą badanego. Dzięki temu ilość bakterii i zarazków, która przenoszona jest na powierzchni urządzenia, została zmniejszona. Poza tym coraz więcej lekarzy rodzinnych zaleca stosowanie bezdotykowych urządzeń, gdyż są one znacznie bardziej higieniczne.

Prezentowany produkt cechuje się dużą dokładnością pomiaru, dzięki temu będziemy w stanie precyzyjnie ocenić stan zdrowia naszej pociechy. Co więcej, czas potrzebny na pomiar ciepłoty dziecka wynosi tylko 1 sekundę. Dużym udogodnieniem jest sygnał alarmowy, który poinformuje nas, gdy maluch będzie mieć stan podgorączkowy. Za sprawą użycia nowoczesnej technologii ten termometr bezdotykowy dla dzieci w dobrej cenie będzie precyzyjnie działał przez okres co najmniej pięciu lat.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło niewielkie rozmiary modelu. Bowiem, dzięki temu każdy rodzic może nosić urządzenie w swojej torebce.

 

 

 

 

2Measure 050400

 

Jeśli zależy Ci na zakupie wysokiej klasy urządzenia do pomiaru temperatury ciała Twojego malucha, polecamy wybór modelu 2Measure 050400. Sprzęt jest bezdotykowy co zmniejsza ryzyko przenoszenia bakterii i zarazków. Pomiar dokonywany jest przy pomocy czujnika podczerwieni. Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze, wystarczy zbliżyć je do skroni lub ucha dziecka. Czas pomiaru wynosi około 5 sekund.

Dużą zaletą prezentowanego produktu jest jego dokładność. Granica błędu urządzenia nie przekracza +/- 0,2 st. C. Dodatkowo urządzenie jest w stanie odczytać ciepło dziecka z odległości nawet 15 cm. Dzięki temu będziesz w stanie kontrolować gorączkę malca, nawet w czasie snu. Warto dodać, że model ma wbudowaną pamięć, która pozwala na przechowywanie do 50 pomiarów.

Opinie konsumentów o tym termometrze są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło funkcję skanowania, która pomaga kontrolować ciepło pomieszczenia, wody do kąpieli i żywności dziecka. Co więcej, ekran urządzenia podświetla się na 3 różne kolory w zależności od odczytanej temperatury. Takie rozwiązanie pozwoli na szybsze wyłapanie stanu podgorączkowego.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status