Najlepszy smoczek Avent

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaki smoczek Avent wybrać?

 

Każde dziecko rodzi się z naturalnym odruchem ssania, które daje mu poczucie bezpieczeństwa i przynosi ukojenie. Najlepiej sprawdza się tutaj pierś mamy lub butelka, lecz jeśli są one niewystarczające, rodzice sięgają po smoczek. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typu produktów, które różnią się kształtem, wielkością czy wykonaniem. Aby nieco ułatwić Ci wybór odpowiedniego modelu, przygotowaliśmy ten poradnik. Na końcu znajdziesz także ranking, w którym zestawiliśmy trzy najlepsze smoczki Avent dostępne na polskim rynku.

 

 

Avent specjalizuje się w produkcji akcesoriów dla dzieci, w tym przede wszystkim przyrządów do karmienia, takich jak butelki, a do tego ma w swojej ofercie laktatory czy smoczki. Od 2006 roku, dzięki współpracy z firmą Philips, marka ta jest znana konsumentom na całym świecie, a jej wyroby charakteryzuje innowacyjność oraz niezawodność. Dzięki wysokiej jakości produkowanych akcesoriów możemy mieć pewność, że najlepszy smoczek Avent w 2021 roku posłuży nam do czasu, gdy dziecko z niego wyrośnie.

Wybierając nowy produkt, w pierwszej kolejności należy dobrać odpowiedni kształt, gdyż od niego zależy prawidłowy rozwój żuchwy i zgryzu. Wyróżnia się trzy rodzaje: okrągłe, symetryczne i anatomiczne. Pierwszy typ przypomina żarówkę i można go włożyć do buzi niemowlaka w dowolny sposób. Drugi model jest spłaszczony w dwóch stron. Taka budowa powoduje, że nawet przy obróceniu się smoczka w buzi, będzie on prawidłowo ułożony. Trzeci rodzaj posiada spłaszczoną końcówkę od strony języka i jest uwypuklony od strony podniebienia. Według ekspertów ten typ jest najlepszy dla niemowlaków, gdyż niweluje powstawanie wad zgryzu. Warto jednak obserwować reakcje dziecka na podawany kształt i nie zmuszać go do modelu, który mu nie odpowiada.

Istotny jest również rozmiar smoczka, który odpowiada przedziałom wiekowym niemowląt. Produkty oznaczone cyfrą 1 lub literką A przeznaczone są dla niemowląt do 6 miesiąca życia. Dla dzieci w wieku od 6 do 18 miesięcy wyróżnia się modele oznaczone jako 2 lub B. Najstarsze bobasy, powyżej 18 roku życia, mogą korzystać z typów oznaczonych cyfrą 3 lub literą C.

Bardzo ważny jest także materiał, z jakiego wykonany jest smoczek. Na rynku spotkać można modele z silikonu, kauczuku i lateksu. Produkty wykonane z lateksu są mniej trwałe i mają charakterystyczny, intensywny zapach i smak. Sprawia to, że są bardziej uzależniające. Typy kauczukowe są bardziej odporne i łatwiej odzwyczaić dziecko od jego ssania, jednak nie zaleca się ich dzieciom ząbkującym. Gumka silikonowa jest elastyczna, przez co maluch może ją nadgryźć i połknąć, ale nie uczula.

 

 

Smoczki Avent – Ranking

 

 

Philips Avent Free Flow 180/23

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Philips Avent Free Flow 180/23. Jest to ortodontyczny smoczek uspokajający, który dba o naturalny rozwój podniebienia, zębów i dziąseł niemowlaka.

Produkt przeznaczony jest dla dzieci w wieku do 6 miesięcy. Jest on wykonany z silikonu, dzięki czemu nie ma smaku, ani zapachu. Jego kształt przypomina kroplę. Zapobiega to powstawaniu wad zgryzu, nawet jeśli smoczek obróci się w buzi.

Jest to całkowicie bezpieczny i higieniczny model, gdyż chroni go osłonka ochronna na zatrzask. Ponadto posiada on bezpieczny uchwyt w kształcie pierścienia i zapewnia swobodny przepływ powietrza.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie na temat tego produktu, które przyczyniają się do tego, że sprzedaje się on bardzo szybko. Klienci twierdzą, że smoczek jest trwały, dobrze wyprofilowany i ma ładny design.

 

 

 

 

 

Avent Freefashion SCF172/18

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci produkt Avent Freefashion SCF172/18. Jest to ortodontyczny smoczek uspokajający, do którego nasza pociecha szybko się przyzwyczai.

Model ten wykonany jest z silikonu, nie posiada zatem smaku, ani zapachu. Dzięki temu dziecko szybko go zaakceptuje i nie uzależni się od jego ssania. Specjalny kształt dba o naturalny rozwój podniebienia, zębów i dziąseł malucha, a także umożliwia łatwe wyjęcie smoczka w dowolnym momencie.

Smoczek posiada osłonkę ochronną na zatrzask oraz bezpieczny uchwyt w kształcie pierścienia. Przeznaczony jest on dla dzieci w wieku do 6 miesięcy.

W sieci można znaleźć wiele pozytywnych opinii rodziców na temat tego smoczka. Jego dużymi zaletami są łatwość w utrzymaniu w czystości i atrakcyjny wygląd. Ponadto, mamy doceniają jego trwałość i wysoką jakość.

 

 

 

 

Philips Avent Freeflow 18m+ 186

 

Jeśli szukasz produktu, który zapewni dziecku niezbędny komfort, model Philips Avent Freeflow 18m+ 186 powinien Cię zainteresować.

Smoczek ten wykonano z silikonu, dzięki czemu jest on odporny na gryzienie i jednocześnie łagodny dla rozwijającego się podniebienia, zębów i dziąseł. W tarczy znajduje się aż 6 dziurek, które zapewniają doskonały przepływ powietrza i pozwalają skórze oddychać.

Produkt posiada bezpieczny uchwyt, który umożliwia jego łatwe wyjęcie z ust dziecka. Z kolei specjalna nasadka na zatrzask pozwala utrzymać go w czystości. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity wariant dostępny za rozsądną cenę. Rodzice potwierdzają, że smoczek jest bardzo dobrze wykonany i spełnia swoje zadanie.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir