Najlepszy ręcznik z kapturem dla niemowlaka

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaki ręcznik z kapturem dla niemowlaka wybrać?

 

Właściwa pielęgnacja dziecka jest bardzo ważna, a kąpiel jest codzienną rutyną. Aby dobrze zadbać o malucha, warto zaopatrzyć się w odpowiednie dodatki. Jednym z nich jest ręcznik z kapturkiem. Z jego pomocą możemy otulić malucha, a także go wysuszyć. Możemy się jednak zastanawiać, jakie cechy sprawiają, że ręcznik dla niemowlaka jest dobry? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Na początku sprawdźmy, z jakiego materiału jest wykonany ręcznik. Tkanina powinna być miękka, aby nie podrażniła delikatnej skóry dziecka. Najlepszy ręcznik z kapturem dla niemowlaka w 2019 roku jest wykonany z bawełny frotte, bawełny lub z mikrofibry. Materiały te bardzo dobrze absorbują wodę, więc maluch już po chwili będzie suchy. Bawełna jest miękka oraz zapewni dziecku ciepło zaraz po kąpieli.

Najlepsze ręczniki z kapturem dla niemowlaka mają odpowiedni rozmiar. Najczęściej wybierane modele mają około 100 cm x 100 cm. Jest to wystarczająco duży ręcznik, aby zakryć całego malucha. Wtedy mamy pewność, że dziecko się nie wyziębi i nie zachoruje. Na rynku znajdziemy również inne rozmiary, na przykład 80 cm x 80 cm. Wybór zależy od naszych preferencji oraz wzrostu malucha.

Kapturek jest bardzo ważną częścią ręcznika. Powinien być on wystarczająco duży, aby zakryć całą główkę malucha. W przypadku, kiedy kapturek jest za duży, to może on zakrywać twarz dziecka. Często trudno trafić w odpowiedni rozmiar kapturka. Ale ponieważ maluch bardzo szybko rośnie, po krótkim czasie kapturek będzie dobrze leżał na jego głowie.

Design nie jest najważniejszym aspektem podczas wybierania dobrego ręcznika dla malucha, lecz warto o nim pomyśleć. Modele najczęściej dostępne są w pastelowych kolorach – zwykle są to różne odcienie różu, niebieskiego lub białego. Na białym ręczniku często znajdują się wyhaftowane wzory, które ładnie dekorują produkt.

Istotna jest również wytrzymałość ręcznika. Jeżeli model jest zbyt cienki, to możemy się spodziewać, że stosunkowo szybko powstaną na nim przetarcia lub dziury. Dlatego lepiej zainwestować w trochę grubszy ręcznik. Ważne jest również, aby dany produkt można było prać w pralce (w temp. 40 st. C lub 60 st. C).

 

 

Ręczniki z kapturem dla niemowlaka – ranking

 

 

Babyono 138/04 

 

Babyono 138/04 to jeden z popularniejszych ręczników dla niemowląt. Jego wymiary wynoszą 100 cm x 100 cm. Jest to wystarczająco duży ręcznik, aby zakryć nim malucha. Produkt jest bardzo miękki i nie podrażnia delikatnej skóry dziecka.

Prezentowany ręcznik z kapturem dla niemowlaka w dobrej cenie jest wykonany z bawełny. Materiał ten bardzo dobrze wchłania wodę. W efekcie maluch się nie przeziębi. Kapturek ręcznika jest wystarczająco duży, aby zakryć nim całą głowę. Ma on dodatkową warstwę materiału, co sprawia, że główka dziecka jest dobrze chroniona przed wychłodzeniem.

Produkt prezentuje się bardzo dobrze. Jest on dostępny w kilku kolorach, między innymi zielonym oraz szarym. Znajdziemy na nim haftowane motywy przedstawiające słoniki, ptaki lub inne zwierzęta, które zachęcą dziecko do okrywania się ręcznikiem. Motywy nie spierają się, więc ręcznik przez długi czas wygląda estetycznie. Produkt jest chwalony za miękkość materiału oraz szybkie osuszanie malucha, który nie może być narażony na zbyt niskie temperatury.

 

 

 

 

Skip Hop Sowa 

 

Skip Hop Sowa to ręcznik, który polubi każde dziecko i będzie chętnie się nim okrywać. Niebieskiego koloru ręcznik jest dodatkowo przeszyty biało czerwonym materiałem, więc całość wygląda ładnie, a poza tym produkt jest zabezpieczony przed ewentualnym podarciem się.

Jeden z boków ręcznika jest jednocześnie dużym kapturem. Na tym elemencie znajdujemy wizerunek sowy z doczepionymi uszami i dużymi oczami. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie i prezentuje się dobrze, co zachęci dziecko do zakładania kaptura na głowę. Dzięki temu jest ono chronione przed wyziębieniem.

Wymiary ręcznika wynoszą 89 cm x 89 cm. Jest on w całości wykonany z bawełny, czyli bardzo chłonnego materiału. Ręcznik szybko osusza ciałko i dodatkowo sprawia, że dziecku jest ciepło. Rodzice są najbardziej zadowoleni z ładnego wyglądu produktu, a także z szybkiego osuszania malucha.

 

 

 

 

Lassig Bumble Bee 

 

Lassig Bumble Bee to ręcznik dla niemowlaka na plażę. Został on specjalnie przygotowany, aby ochronić dziecko przed promieniami słonecznymi. Produkt ma filtr UV 50+, więc szkodliwe słońce nie dosięgnie delikatnej skóry dziecka.

Jest to produkt wykonany z bawełny oraz mikrofibry. Ma on podwójną warstwę, dlatego jest wytrzymały, a także skutecznie chroni malucha przed słońcem. Wymiary produktu wynoszą 100 cm x 70 cm i jest on na tyle duży, aby dobrze okryć całe dziecko. Z pewnością będzie on pasował maluszkowi aż do skończenia 24 miesięcy. Jest on bardzo miękki, a co najważniejsze, dobrze chroni przed wiatrem. Do ręcznika także nie przyczepia się piasek.

Prezentowany ręcznik bardzo szybko schnie. Jest to produkt w kolorze szarym. Rodzice doceniają dobre wykonanie ręcznika. Chwalą oni również duży kapturek, który ochrania nie tylko przed słońcem, ale też przed wiatrem.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...