Najlepszy monitor oddechu dla niemowląt

Ostatnio aktualizowane: 06.08.20

 

Jaki monitor oddechu dla niemowląt wybrać?

 

Wielu rodziców po urodzeniu pierwszego dziecka wpada w niemałą panikę, gdyż jeszcze nie wie, jak poprawnie zająć się niemowlęciem. Urządzeniem, które pomoże Ci zaznać chwili spokoju jest monitor oddechu, który montuje się pod poduszką lub za pieluszką. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że funkcje życiowe malca są poprawne. Aby maszyna dobrze działała powinna być ona bardzo czuła. Dlatego, aby pomóc Ci w wyborze dobrej jakości produktu, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Znajdziesz w nim informacje, jakie cechy mają najlepsze monitory oddechu dla niemowląt. Dodatkowo, wzbogaciliśmy artykuł o niewielką listę godnych polecenia modeli.

Tego typu produkty składają się z czujnika umieszczanego w łóżeczku dziecka oraz odbiornika, który zazwyczaj rodzice umieszczają obok swojego łóżka. Decydując się na zakup urządzenia tego typu powinniśmy w pierwszej kolejności upewnić się, że produkt jest czuły. Jest to szczególnie ważne w przypadku maluchów, które już od urodzenia miały problemy z oddychaniem. Dobrej jakości sprzęt powinien poinformować nas od razu, że u dziecka wystąpił zanik oddechu. Zwykle następuje to po 10-15 sekundach od wykrycia ostatniego oddechu. Dzięki temu, będziemy w stanie uchronić malucha przed przypadłością, która niestety występuje u niemowlaków, czyli nagłą śmiercią łóżeczkową (SIDS).

Najlepszy monitor oddechu dla niemowląt w 2020 roku posiada nie tylko wbudowany alarm, ale również możliwość wysłania impulsu z wibracjami do malucha. Przypomina to dziecku o konieczności oddychania.

Dostępne na rynku sprzęty możemy podzielić na produkty płytkowe i pieluszkowe. Pierwszy typ urządzenia składa się z 2 płytek i bazy. Pierwszy element wkładamy pod materac i przy pomocy kabla łączymy z bazą. Dzięki temu, sprzęt wyczuwa ruchy klatki piersiowej. Alarm rozlega się, gdy tempo oddechu nagle zmienia się, staje się nieregularne lub kompletnie zanika na dłużej niż 15 – 20 sekund. Alternatywą jest sprzęt pieluszkowy, nazywany też przenośnym. Ze względu na swoje rozmiary, lepiej sprawdza się w przypadku nieco większych pociech. Musisz wiedzieć, że monitor jest dość mały, ale zaczepienie go na ciele noworodka jest dość trudne. Wiedz jednak, że aby produkt działał musi być dobrze podłączony, w przeciwnym wypadku alarm będzie rozbrzmiewał za każdym razem, gdy model odklei się od ciała.

 

 

Monitory oddechu dla niemowląt – ranking

 

 

Angelcare AC401

 

Bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem dla każdego rodzica. Na szczególną uwagę zasługują niemowlaki dopiero uczące się jak poprawnie oddychać w czasie snu. Z tego powodu, polecamy zakup monitora Angelcare AC401.  Jest to bardzo wydajne, cyfrowe urządzenie wyposażone w płaską płytkę, którą umieszczamy pod materacem. Obok malca ustawiamy odbiornik z nadajnikiem, który głośnym alarmem poinformuje nas o problemach z oddychaniem naszej pociechy.

Największą zaletą produktu jest jego duża czułość pracy. Dzięki temu, maszyna wyłapuje każdą nieregularność w oddychaniu naszego dziecka.  Co więcej, sprzęt jest prosty w obsłudze, zatem bez problemu zaprogramujemy go tak, by działał według naszych preferencji. Warto dodać, że płytki są w pełni bezpieczne, bowiem nie przewodzą prądu. Nadawany sygnał alarmowy jest dość głośny, dzięki czemu niejednokrotnie sam dźwięk wybudzi malucha, co przywraca normalny oddech.

Prezentowany model może działać również jako cyfrowa niania, która informuje rodziców o śnie malucha. Warto dodać, że monitor ma wbudowanych aż 8 kanałów pracy, co pozwala zniwelować zakłócenia. Właśnie dlatego wielu konsumentów zdecydowało się na zakup tego sprzętu.

 

 

 

 

Babysense 5

 

Jeśli aktualnie poszukujesz nowoczesnego i wydajnego monitora oddechu dla swojego malucha, polecamy Ci zainteresowanie się Babysense 5. Jest to bardzo prosty w użyciu bezdotykowy model, który poinformuje Cię, jeśli malec przestanie oddychać na dłużej niż 15 sekund lub częstotliwość zmniejszy się do 10 oddechów na minutę. Płytkę z czujnikiem umieszcza się pod materacem, dzięki czemu nie przeszkadza dziecku w czasie snu.

Już na wstępie trzeba zaznaczyć, że prezentowany produkt jest zgodny z dyrektywą CE 93/42/EEC. Dodatkowo maszyna przeszła wiele testów klinicznych, które potwierdziły jej bezpieczeństwo i niezawodność. Dzięki temu produkt zapobiega śmierci łóżeczkowej, zwanej też SIDS, która dotyka niektóre dzieci przed 1 rokiem życia. Ponieważ czujniki nie mają bezpośredniego kontaktu z maluchem, nie musisz się martwić o ewentualne zagrożenia związane z przewodzeniem prądu.

Dzięki kompaktowej budowie instalacja produktu jest bardzo prosta. Jest to główna cecha, która został doceniona przez konsumentów. Co więcej, rodzice są zdania, że ten monitor oddechu dla niemowląt w dobrej cenie to bardzo bezpieczny sprzęt, który monitoruje całą powierzchnię łóżeczka. Co więcej, aparatura jest bardzo dokładna.

 

 

 

 

Snoza Mobilny

 

Jeśli martwisz się o to, czy Twój malec oddycha regularnie w czasie snu, polecamy Ci zakup modelu Snuza Mobilny. Jest to wysokiej klasy monitor oddechu dla noworodków, który poinformuje Cię o zmianie jego tempa lub całkowitym zaniku. Aparatura jest w pełni bezpieczna i bardzo czuła, zatem system wykryje wszelkie zmiany. Do zalet produktu zaliczamy jego mobilność. Dzięki temu zabierzesz urządzenie ze sobą nawet na wyprawę samochodem i wciąż będziesz w stanie doglądać stanu zdrowia malucha.

Prezentowany model posiada wszystkie niezbędne certyfikaty medyczne, które potwierdzają jego niezawodność i bezpieczeństwo. Obudowa została wykonana z wysokiej jakości materiału, który nie wywołuje reakcji alergicznych. Co więcej, sprzęt nie zawiera żadnych kabli i przewodów, zatem nie krępuje ruchu malucha. Zamontowany czujnik uruchomi głośny alarm, jeśli nie wykryje ruchów dziecka przez 15 sekund. W pierwszej kolejności zostaną wysłane delikatne wibracje, które przypomną maluszkowi o oddychaniu.

Mobilność aparatury przekonała wielu rodziców do zainwestowania w ten sprzęt. Dzięki temu każdy rodzic będzie mógł udać się na przejażdżkę samochodem i wciąż mieć pewność, że życiu naszego malucha nic nie zagraża.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status