Najlepszy monitor oddechu Babysense

Ostatnio aktualizowane: 02.04.20

 

Jaki monitor oddechu Babysense wybrać?

 

Monitor oddechu to niewielkie urządzenie, które umieszcza się w łóżeczku dziecka, aby kontrolowało jego oddech. W razie wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości, uruchamia on alarm lub informuje poprzez lampki kontrolne. Oferta rynkowa tego typu urządzeń jest bardzo szeroka, a producenci prześcigają się w mnogości wzorów i funkcji. Aby ułatwić Ci wybór odpowiedniego modelu przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Na końcu zamieściliśmy także ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze monitory oddechu Babysense.

Firma Babysense powstała w 1991 roku i zajmuje się produkcją bezdotykowych monitorów do wykrywania bezdechu u niemowląt. Ponad 25 lat doświadczenia przyczyniło się do tego, że dziś marka ta jest znana niemal na całym świecie, a jej produkty są uważane za najwyższej jakości. Aktualnie przedsiębiorstwo w swojej ofercie posiada różne modele monitora Babysense, różniących się od siebie sposobem monitorowania czy konstrukcją.

Podstawowym kryterium wyboru przy zakupie tego typu urządzenia powinno być bezpieczeństwo naszego dziecka. Należy zatem sprawdzić, czy wybrany model jest testowany klinicznie oraz czy posiada certyfikat Centrum Matki i Dziecka oraz Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego. Urządzenie powinno posiadać także wszelkie atesty zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej.

Istotna jest również czułość przyrządu. Monitor nie może wszczynać fałszywych alarmów, spowodowanych ruchami dziecka podczas snu. Może to niepotrzebnie pogłębić niepokój rodzica oraz w dłuższej perspektywie uśpić jego czujność. Warto nabyć model bezprzewodowy, zasilany bateryjnie. Takie rozwiązanie sprawia, że nasza pociecha nie zaplącze się w przewód, a urządzenie nie będzie niepotrzebnie alarmować, gdy na przykład wystąpi przerwa w dostawie prądu.

Nie bez znaczenia jest również okres gwarancji zapewnionej przez producenta. Najlepszy monitor oddechu Babysense w 2020 roku nie należy do najtańszych sprzętów, dlatego warto zabezpieczyć sobie możliwość nieodpłatnej naprawy w przypadku wystąpienia jakichkolwiek usterek.

 

 

Monitory oddechu Babysense – Ranking

 

 

Babysense 5

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Babysense 5. Jest to bardzo czuły, bezdotykowy monitor ruchów oddechowych niemowląt. Kontroluje on oddech dziecka podczas snu i w przypadku wystąpienia nieprawidłowości informuje rodziców o konieczności interwencji.

Model ten jest testowany klinicznie i certyfikowany zgodnie z dyrektywą CE 93/42/EEC. Jednostka sterująca jest podłączona do czujników, które należy umieścić pomiędzy materacem, a dnem łóżeczka niemowlaka. Jeśli oddech dziecka nie jest wykrywany w ciągu 20 sekund lub jeśli jego częstotliwość zwlania do mniej niż 10 oddechów na minutę, włącza się alarm dźwiękowy.

Urządzenie zasilane jest czterema bateriami AA, nie występuje zatem zagrożenie ze strony przewodu. Wbudowany pasywny system czujników nie ma bezpośredniego kontaktu z dzieckiem, dzięki czemu model ten jest całkowicie bezpieczny.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat tego przyrządu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jego łatwą instalację, efektywność oraz atrakcyjny i dyskretny wygląd.

 

 

 

 

Babysense II

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć także modelu Babysense II. Jest to domowe urządzenie monitorujące oddechy niemowląt do pierwszego roku życia.

Urządzenie reaguje na ruchy oddechowe niemowlęcia i w razie spadku liczby oddechów do mniej niż dziesięciu na minutę, emituje sygnał dźwiękowy i świetlny. Możliwe jest to dzięki analizatorowi podłączonemu do czujników umieszczonych pomiędzy materacem, a spodem łóżeczka.

Model ten jest całkowicie bezpieczny dla dziecka i spełnia wymagania dyrektywy Unii Europejskiej. Zasilany jest on bateriami rozmiaru LR6, dzięki czemu nie występuje ryzyko zaplątania się dziecka w przewód zasilający. Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta, a jego poprawne funkcjonowanie można sprawdzić w autoryzowanym centrum serwisowym.

Mimo, iż jest to zdecydowanie najdroższa propozycja z naszego zestawienia, konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich opiniach podkreślają, że jest on solidnie wykonany. Dodatkowymi zaletami są jego łatwość obsługi oraz niezawodność działania.

 

 

 

 

Babysense BS1

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Babysense BS1. Jest to monitor oddechu Babysense w dobrej cenie, który pozwala rodzicom kontrolować zaburzenia oddechu u niemowląt.

Model ten zarejestrowany jest jako produkt medyczny i przeszedł najbardziej wymagające testy kliniczne. Dzięki temu możemy mieć pewność, że jest to bezpieczny sprzęt wysokiej jakości. Wyposażony jest on w jedną płytkę sensoryczną, którą należy umieścić pod materacem w łóżeczku. Połączona jest ona z jednostką sterującą, która alarmuje rodziców sygnałem świetlnym i dźwiękowym w razie wystąpienia nieprawidłowości.

Model ten jest całkowicie bezpieczny dla niemowląt, gdyż czujniki nie stykają się bezpośrednio z ciałem dziecka. Poza tym, zasilany jest on na cztery baterie AA, nie ma zatem zagrożenia, że niemowlę owinie się w przewód zasilający.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym, użytkownikom przypadły do gustu jego wysoka czułość, czytelna instrukcja obsługi oraz wygoda użytkowania.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status