Najlepszy monitor oddechu Angelcare

Ostatnio aktualizowane: 27.11.20

 

Jaki monitor oddechu Angelcare wybrać?

 

Monitor oddechu to urządzenie, które może zapobiec śmierci łóżeczkowej, czyli śmierci z pozoru całkowicie zdrowego niemowlęcia podczas snu. Obawiający się tego rodzice, kupują takie produkty tuż po narodzinach swojej pociechy. Wybór odpowiedniego typu może być jednak trudny, dlatego w naszym poradniku umieściliśmy wskazówki, na co zwracać uwagę. Na końcu znajduje ranking dwóch takich monitorów marki Angelcare.

Angelcare to firma, która znana jest z produkcji monitorów ruchu i dźwięku, które mogą być bardzo przydatne w czasie opieki nad małymi dziećmi. Stworzył ją w 1997 roku mężczyzna, który sam stał się tatą i odczuł potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa zarówno swojego dziecka, jak i innych maluchów. Dziś produkty marki uznawane są za jedne z najlepszych dostępnych na rynku i cieszą się dużym zaufaniem rodziców na całym świecie.

Zanim rozpoczniemy poszukiwania monitora oddechu należy sobie uświadomić, jak on właściwie działa. Jeżeli przez 20 sekund od poprzedniego oddechu malucha nie pojawi się kolejny, urządzenie zacznie wydawać alarm, na który szybko powinni zareagować rodzice. Niektóre  modele wykrywają zatrzymanie oddechu już po 15 sekundach, ale zamiast wydawania alarmu zaczynają delikatnie wibrować, aby zmusić dziecko do wzięcia kolejnego oddechu. Jeżeli po upływie kolejnych 5 sekund nic się nie stanie, monitor wydaje sygnał alarmowy, rodzice powinni natychmiast sprawdzić, czy nie zatrzymała się praca serca.

W sklepach dostępne są różne monitory oddechu. Aby znaleźć ten najbardziej odpowiedni, musimy poświęcić trochę czasu na poszukiwania i zapoznanie się z dokładnym opisem produktów. Większość modeli to czujniki, które kładzie się pod dzieckiem, aby były one w stanie monitorować jego oddech. Niektóre można jednak przypinać do pieluchy. Często okazują się one wygodniejsze, ponieważ zawsze są przy dziecku i nie trzeba pamiętać o ich włączaniu czy wyłączaniu.

Nie zapominajmy, że najlepszy monitor oddechu Angelcare w 2020 roku powinien umożliwiać jego przenoszenie z miejsca na miejsce wraz z dzieckiem. Niektóre dostępne na rynku modele nie mają tej możliwości i można z nich korzystać wyłącznie w łóżeczku malucha, co nie jest zbyt komfortowe i funkcjonalne.

Ciekawą alternatywą dla zwykłego monitora może być urządzenie dwa w jednym, które pełni także funkcję tzw. elektronicznej niani. Decydując się na taki produkt będziemy mogli nie tylko kontrolować oddech naszej pociechy, ale też usłyszeć wszystkie niepokojące dźwięki dobiegające z pokoju dziecka.

 

 

Monitory oddechu Angelcare – ranking

 

 

Angelcare AC403 

 

Angelcare AC403 to monitor oddechu, który może być zasilany sieciowo za pośrednictwem zasilacza lub akumulatorkami znajdującymi się w zestawie. Jeśli w domu zabraknie na jakiś czas prądu, nie trzeba się martwić. Zasięg sprzętu w domu wynosi około 100 m. Z kolei na pustej przestrzeni wynosi ona około 250 m. 

Jeżeli zdarzy się, że model utraci zasięg, to zostaniemy o tym szybko powiadomieni. Główną funkcją sprzętu jest wykrywanie bezdechu. Jeżeli maluch nie będzie oddychał i nie ruszał się przez 20 sekund, to włącza się alarm słuchowy. Usłyszymy go w odbiorniku, który może być cały czas przy nas. 

Rodzice bardzo chwalą to, że sprzęt ma wiele innych funkcji. Jest to na przykład opcja “Tik”, która sprawia, że niania co kilka sekund “tika”, aby poinformować Cię, że  działa. Można również wybrać tryb nocny, który nie przeszkadza dziecku, ani rodzicowi, tylko alarmuje w zagrażającym momencie. Sprzęt informuje o temperaturze panującej w pokoju dziecka. 

Angelcare AC403 to wielofunkcyjna niania, która kontroluje  oddech malucha, ruchy oraz dźwięki, jakie wydaje i te dochodzące z otoczenia. Maksymalny zasięg sprzętu wynosi 250 m.

Zalety
Czułe sensory:

Model jest wyposażony w bardzo czułe sensory. Dlatego będziesz wiedzieć o najmniejszym ruchu dziecka, a także o jego każdym oddechu. W razie niebezpieczeństwa możesz bardzo szybko zareagować.

Alarmy:

Za sprawą bardzo głośnego alarmu słuchowego, optycznego oraz silnych wibracji można od razu zauważyć nieprawidłowości w zachowaniu malucha oraz przeprowadzić szybką interwencję.

Funkcje:

Funkcja Tik sprawia, że co chwilę urządzenie daje nam sygnał dźwiękowy oznaczający, że pracuje. Z kolei funkcja trybu nocnego wycisza urządzenie i reaguje tylko w razie niebezpieczeństwa.

Informacje:

Na ekranie odbiornika znajdują się przydatne informacje, takie jak temperatura pomieszczenia, godzina, sygnalizacja zasięgu i głośność.

Zasięg:

Zasięg sprzętu to 100 m w pomieszczeniu, co jest zazwyczaj wystarczające.

Wady
Pokazywanie temperatury:

Okazuje się, że temperatura wyświetlana na urządzeniu czasem jest zaniżona.

 

 

 

 


Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Angelcare AC401

 

Produkt o nazwie Angelcare AC401 to monitor oddechu, który uruchamia sygnał alarmowy w momencie, gdy wyczuje brak oddechu przez 20 sekund. W tym przypadku alarm przybiera zarówno formę dźwiękową, jak też wibracyjną oraz wizualną. Dołączony odbiornik wyposażony jest w cyfrową regulację poziomu głośności, za sprawą której rodzice zawsze będą w stanie usłyszeć alarm. Dzięki niej każdy może swobodnie ustawiać poziom głośności tak, aby był on najbardziej optymalny. Produkt nie tylko monitoruje oddech niemowlęcia, ale też mierzy i wyświetla na odbiorniku temperaturę w jego pokoju.

Opisywany monitor ma zasięg do 250 metrów w otwartej przestrzeni, natomiast od 80 metrów do 100 metrów w zamkniętym pomieszczeniu. Częstotliwość transmisji dźwięku w jego przypadku wynosi 864 MHz. Na aureoli nadajnika znajduje się specjalna lampka nocna, z kolei odbiornik został wyposażony w zaczep, dzięki któremu można go bez problemów przenosić i zabierać wszędzie ze sobą. Do zestawu, poza nadajnikiem i odbiornikiem, dołączane są również niezbędne akumulatory AAA, płytka z czujnikiem ruchu oraz dwa zasilacze.

Z opinii konsumentów wynika, że jest to monitor oddechu Angelcare w dobrej cenie, który warto kupić. Pomoże on stale monitorować oddech dziecka i błyskawicznie zareagować w razie potrzeby. Ponadto sygnalizuje on ewentualną utratę zasięgu, dlatego można w tym przypadku mieć pewność, że zawsze szybko dowiemy się o niepokojącym zachowaniu naszego dziecka.

 

 

Angelcare AC701

 

Monitor oddechu Angelcare AC701 pełni jednocześnie funkcję elektronicznej niani 2-Way. Oznacza to, że możemy nie tylko kontrolować dźwięki dobiegające z pokoju dziecka, ale również do malucha mówić. Urządzenie może pracować za sprawą dwóch sensorycznych płytek, które należy umieścić pod materacem, na którym niemowlę śpi. Jest tutaj możliwość regulacji powiadamiania zależnie od intensywności ruchu malucha. Producent umożliwił też ustawienie alarmu w postaci wibracji lub wibracji i głośnego alarmu dźwiękowego.

Ten model jest bardzo czuły i potrafi wyczuć nawet bardzo słabe ruchy dziecka. Dlatego też nigdy nie daje on fałszywych alarmów, niepotrzebnie niepokojąc rodziców. Na odbiorniku widoczna jest skala dźwięku wydawanego przez dziecko, a na nadajniku umieszczono mikrofon z regulowanym głośnikiem. Ponadto emituje on przytłumione, delikatne oświetlenie, które jest wyświetlane w formie kręgu na suficie pokoju malucha. Można sterować nią z innego pomieszczenia przy pomocy odbiornika. W obu jednostkach znajduje się kontrola stanu baterii, która wydaje ostrzegawczy sygnał, kiedy zaczynają się one rozładowywać.

Konsumenci twierdzą, że najlepsze monitory oddechu Angelcare powinny być przede wszystkim bardzo funkcjonalne. Opisywany model może spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających rodziców, ponieważ umożliwia on nie tylko kontrolę oddechu, ale również dobiegających z pokoju dziecka dźwięków. Poza tym po odpięciu sensorycznych płytek urządzenie możemy wykorzystywać jako tradycyjną, elektroniczną nianię, dlatego posłuży nam ono przez dość długi czas.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status