Najlepszy inhalator dla dzieci pingwin

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jaki jest najlepszy inhalator dla dzieci pingwin w 2020 roku?

 

Powszechnie wiadomo, że inhalacja to najlepszy sposób na leczenie każdej infekcji. Leczyć tak można zarówno dorosłych, jak i dzieci. Z tym, że aby dziecko nie było niechętne inhalacji producenci uciekają się do różnych metod zachęty małego pacjenta do jej stosowania. Jedną ze skutecznych metod jest przygotowanie inhalatora w taki sposób, aby jego wygląd i kształt przypominał zabawkę interesującą dla dziecka. Kształty, jakie przyjmują inhalatory są różnorodne i możemy pod tym względem urządzenie dopasować do preferencji dziecka.

Natomiast dla samego procesu leczenia ważne są parametry urządzenia. Są one również uzależnione od rodzaju lekarstwa, jakie mamy do podania. W zależności od wielkości cząsteczek MMAD, na jakie jest rozpraszany lek, trafia on w wybrane partie układu oddechowego. I tak, gdy zależy nam na dotarciu do pęcherzyków płucnych cząsteczki powinny mieć wielkość 0,5 µm – 3 µm. Do tchawicy i oskrzelików dotrą cząsteczki o wielkości 2 µm – 5 µm. Gdy nasz inhalator tworzy cząsteczki od 5 µm do 8 µm, to dotrą one do tchawicy i oskrzeli. Natomiast większe od 8 µm mogą leczyć jedynie górne drogi oddechowe.

W przypadku inhalacji małych dzieci bardzo ważnym czynnikiem jest czas nebulizacji. Mimo tego, że małym dzieciom zaleca się wolniejsze tempo podawania leku to trudno jest maluchy przytrzymać dłużej przy tej czynności. Dlatego wybieramy częściej te urządzenia, których proces inhalacji jest szybki. Dobrym rozwiązaniem jest również model z możliwością regulacji tempa zabiegu.

Podobnie mały pacjent jest wrażliwy na hałas wydobywający się z inhalatora. Kompresor podczas pracy emituje szum, który może działać na dzieci uspokajająco, albo je przestraszyć.  Bardzo małym dzieciom głośna praca urządzenia może wręcz uniemożliwić podanie leku, dlatego zwracajmy uwagę przed kupnem modelu dla siebie, również i na ten parametr. Najlepiej, aby ilość decybeli, jakie emituje urządzenie nie przekraczała 60. Gdy jednak już zakupiliśmy zbyt głośny inhalator to możemy jeszcze się ratować długim przewodem, który pozwoli na oddalenie urządzenia od dziecka.

Zaopatrując się w model inhalatora dla dziecka, warto też rozważyć możliwość używania go także przez osoby dorosłe. Wówczas jeden model może „obsłużyć” całą rodzinę. W takim wypadku ważne będzie, czy zakupiony model może pracować w trybie ciągłym, aby jeden domownik po drugim mógł zażyć lekarstwo.  Również w takim przypadku warto sprawdzić wyposażenie. Jeśli zakupiony model będzie zawierał zarówno maseczkę dla dzieci, jak i dla dorosłych, a także smoczek do inhalacji niemowląt, to model będzie użyteczny dla wszystkich członków rodziny.

 

 

Intec Tłokowy Pingwin

Najważniejsze zalety

Model inhalatora o nazwie „Pingwin” pracuje w trybie ciągłym, zatem przy zbiorowej chorobie rodziny wszyscy po kolei mogą z niego korzystać. Wielkość emitowanych cząsteczek na poziomie 3 µm pozwala na dotarcie leku do najdalszych partii układu oddechowego. A głośność na poziomie 55 dB nie jest zbyt uciążliwa podczas inhalacji.

 

Najważniejsze wady

Rozmaite wady przytaczają użytkownicy tego modelu. Niektórym się nie sprawdził smoczek do inhalacji niemowląt, innym pacjentom nie pasowała maska dla dzieci, która okazała się za duża. Część klientów odbiera również ten model, jako głośny w pracy. Również rodzice przekazują, że prędkość podawania leku jest niewystarczająca, zwłaszcza przy nadpobudliwych maluchach.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Inhalatory dla dzieci pingwin to wyrób medyczny, który mogą używać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. A przyjazny kształt sprawia, że dzieci są zainteresowane produktem i chętniej z niego korzystają. Model ten został przystosowany do pracy w trybie ciągłym i jest wygodny i łatwy w użyciu. Wśród załączonych elementów użytkownik znajdzie nebulizator służący do aplikowania leku, przewód powietrzny, maseczkę dla dzieci i drugą dla dorosłych. Mamy tu także ustnik i smoczek do inhalacji dla niemowląt. Urządzenie zostało też zaopatrzone w 5 zapasowych filtrów.

Ten dobry i tani inhalator dla dzieci pingwin ma zbiorniczek na lek o pojemności 10 ml, z którego można rozpylić cząsteczki o wielkości od 0,5 do 10 µm. Przy czym wartość MMAD: wynosi tu 3 µm, a średnia prędkość inhalacji wynosi 0,3 ml/min. Producent podaje też, że kompresor wytwarza ciśnienie 2 – 3,6 bar i pracuje wytwarzając ciśnienie operacyjne na poziomie 0,9 do 1,31 bar. Odpowiednie ciśnienie, a także prędkość przepływu warunkują prawidłowe podanie leku. W przypadku inhalatora pingwin przepływ powietrza jest określony na 4 – 7 l/min. Jest to dobry wynik, bo o dobrych parametrach pracy świadczy przepływ na poziomie 5-8 l/min.

To, czy poziom wytwarzanego hałasu jest duży czy mały, zależy od osobistych odczuć. Producent podaje, ze pingwin pracuje emitując około 55 dB jednostajnego, ciągłego dźwięku pracy kompresora. Ten poziom hałasu przez wrażliwsze osoby jest odbierany, jako nadmierny, innym zaś zupełnie nie przeszkadza.

 

Wymiary inhalatora wynoszą: długość 178 mm, szerokość 120 mm i wysokość 234 mm, zatem jest on o kompaktowych wymiarach umożliwiających zarówno łatwe przechowanie, jak i zabranie ze sobą w podróż. W przypadku podróży istotna jest też niewielka waga, która wynosi około 1,5 kg.

Producent również szczegółowo określa warunki pracy urządzenia, które wymaga temperatury w przedziale 10 do 40 stopni Celsjusza, oraz wilgotności w zakresie 10 do 95%. Natomiast przechowywać można urządzenie w większym zakresie temperaturowym, bo model ten wytrzymuje wartości od -25 do +70 stopni Celcjusza.

Dla użytkowników istotne jest również to, że producent udziela na swój produkt 2 letniej gwarancji.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status