Najlepszy inhalator dla dzieci Philips

Ostatnio aktualizowane: 18.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Kupując inhalator dla dzieci trzeba mieć na uwadze wiele kwestii. W związku z tym wybór konkretnego modelu nie jest oczywisty. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem sprzętu, a chciałbyś oszczędzić czas potrzebny na porównywanie konkretnych produktów, zapraszamy do przeczytania naszego rankingu. Znajdziesz w nim urządzenia sprawdzone, które są polecane przez rodziców. Najlepszym inhalatorem okazał się Philips Respironics Innospire Elegance. Do produkcji modelu wykorzystano solidne materiały, które nie zawierają szkodliwych substancji. W związku z tym możesz być pewny, że użytkowanie sprzętu będzie bezpieczne. Inhalator ma szerokie zastosowanie – może być używany nie tylko w domu, ale także w szpitalach czy gabinetach lekarskich. Wszystko dzięki możliwości pracy ciągłej. Produkt wyróżnia także atrakcyjna cena i kompaktowe wymiary. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się inhalator dla dzieci Respironics Sami the Seal. Produkt jest uwielbiany przez maluszków z uwagi na swój przyjazny design. Urocza foczka skradła serca wielu pociech.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki inhalator dla dzieci Philips wybrać?

 

Inhalator to niewielkie urządzenie, którego zadaniem jest udrożnienie dróg oddechowych. Wykorzystywany jest on w leczeniu chorób typu: przewlekłe zapalenie i rozedmia płuc, mukowiscydoza oraz astma. Z powodzeniem może on zastąpić skomplikowaną aparaturę medyczną w szpitalu oraz zapewni chorym komfort w domu. W przypadku urządzeń dla dzieci, należy zwrócić uwagę, czy dany model posiada odpowiedniej wielkości maski. Z tego względu, przygotowaliśmy dla Państwa poradnik oraz ranking, przedstawiający trzy najlepsze inhalatory dla dzieci Philips w 2021 roku.

Holenderska marka Philips to lider w produkcji drobnego sprzętu elektronicznego oraz AGD, takiego jak słuchawki, golarki, trymery, roboty kuchenne i blendery. Ponadto zajmuje się on również patentowaniem nowoczesnej aparatury medycznej do użytku domowego. Dlatego, to właśnie inhalatory marki Philips uznawane są za najlepsze z modeli dostępnych na rynku.

Decydując się na zakup inhalatora, należy koniecznie zwrócić uwagę na parametry danego modelu. Podstawową funkcją takiego sprzętu jest rozpylanie lekarstw w postaci delikatnej mgiełki, która jest łatwo wchłaniana przez organizm. Wiele z przyrządów dostępnych na rynku, różni się od siebie pod względem cech i właściwości, co w przypadku nietrafionego zakupu może skutkować dużym rozczarowaniem. Należy również pamiętać, że jest to sprzęt medyczny, którego zadaniem jest poprawa naszego zdrowia. Wybór dobrego inhalatora może się okazać nie lada wyzwaniem.

Jednym z ważniejszych parametrów każdego inhalatora jest frakcja oddechowa, czyli procent wytwarzanych cząsteczek mniejszy od 5 µm. W przypadku nebulizatorów o niższym stężeniu niż 1 µm, cząsteczki wytwarzane w aerozolu pozostają w powietrzu, w stanie nieruchomym. Natomiast człowiek wchłania te z urządzeń, których procent cząsteczek jest wyższy od 5 µm.

Innym, równie istotnym parametrem inhalatora jest MMAD. Jest to średnia wielkość wytwarzanych przez nebulizator cząsteczek. Najmniejsze, które rozmiarem nie przekraczają 1 µm, zawieszane są w powietrzu. Te o wielkości powyżej 7 µm, mogą powodować osadzanie się cząsteczek w górnym układzie dróg oddechowych, np. w nosie, gardzieli czy tchawicy.

Zakup inhalatora dla dzieci jest bardzo istotny, gdy nasza pociecha ma dolegliwości związane z układem oddechowym. Przed dokonaniem wyboru modelu, warto upewnić się, czy dany sprzęt posiada odpowiedniej wielkości maski, które skutecznie rozpylają lekarstwo. Inhalator dla dzieci Philips w dobrej cenie to taki, za który zapłacimy mniej niż 200 złotych.

 

 

Inhalatory dla dzieci Philips – ranking

 

 

Philips Respironics Innospire Elegance

 

Naszą pierwszą propozycją jest inhalator dla dzieci Philips Respironics Innospire Elegance, przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Model ten charakteryzuje się wyjątkowo cichą pracą, która nie zakłóci spokoju naszej pociechy. Średnia wielkość cząsteczek MMAD w aerozolu wynosi 2,9 µm, co oznacza że nie będą one zalegać w górnych partiach układu oddechowego.

Frakcja tego nebulizatora wynosi 77%. Pojemność tego przyrządu wynosi 8 ml, jednak dawkowanie zalecane jest w porcjach 2 ml. Maksymalne ciśnienie modelu to 3,17 bara. Choć produkt ma wymiary: 165 mm x 165 mm x 108 mm oraz wagę: 1,5 kg, to świetnie sprawdzi się w podróży.

Średni czas inhalacji zajmuje około 7 min na 2,5 ml lekarstwa. Sprzęt ten zasilany jest elektrycznie przy napięciu wynoszącym 230 V. Według opinii jest to najlepszy inhalator dla dzieci Philips w 2021 roku.

Konsumenci docenili inhalator dla dzieci Philips Respironics Innospire Elegance ze względu na jego funkcjonalność, wysoką jakość oraz efektywność pracy.

Respironics Innospire Elegance to bardzo dobry inhalator dla dzieci Philips do 200 zł. Urządzenie wyposażone w silnik przeznaczony do pracy ciągłej. Produkt waży 1,5 kg.

Zalety
Cicha praca:

Prezentowany inhalator nie generuje hałasu w trakcie pracy, dlatego świetnie sprawdza się u dzieci. Nie ma obawy o to, że nieprzyjemny, drażniący dźwięk wystraszy pociechę i zabieg inhalacji nie przebiegnie pomyślnie.  

Pielęgnacja:

Jak twierdzą Internauci, czyszczenie produktu jest łatwe i nie zajmuje dużo czasu.

Zastosowanie:

Model jest przeznaczony do użytku domowego. Można z niego korzystać także w hospicjach, sanatoriach czy gabinetach lekarskich. Urządzenie jest więc funkcjonalne i uniwersalne.

Czas:

Podawanie leku nie trwa zbyt długo, co jest ogromnym atutem. Jak wiadomo, dzieci szybko się niecierpliwią, dlatego tak ważne jest to, aby inhalator działał sprawnie i efektywnie.

Jakość:

Model został wyprodukowany z dobrych gatunkowo tworzyw, więc jest odporny na uszkodzenia. Co więcej, użyte materiały nie zawierają szkodliwych substancji, więc są bezpieczne dla zdrowia.

Wady
Instrukcja:

Dołączona do zestawu instrukcja w oszczędny sposób informuje o obsłudze i funkcjach urządzenia. W związku z tym na początku użytkowanie produktu może okazać się skomplikowane.

 

 

 

 

Respironics Sami the Seal

 

Naszą drugą propozycją jest nebulizator dla dzieci Philips Respironics Sami the Seal. Jest to urządzenie, które charakteryzuje się wyjątkowym designem. Jego wygląd i kształt przypominają fokę. Takie rozwiązanie z pewnością uprzyjemni użytkowanie aparatury i nie wywoła niechęci u dziecka.

Do zestawu dołączono dedykowaną torbę, która ułatwi transport aparatury oraz zapobiegnie uszkodzeniom mechanicznym. Średnia wielkość cząsteczek wytwarzanych w tym inhalatorze wynosi 2,78 um, co oznacza, że będą one zawieszone w powietrzu, a następnie pochłaniane.

Frakcja cząsteczek wynosi natomiast 78,2%. Ten inhalator będzie działał w temperaturze od 5 do 40 stopni, przy wilgotności od 10 do 90%. Jego wymiary to: 270 mm x 155 mm x 230 mm, a waga wynosi: 1,58 kg. Producent zapewnia, że przyrząd ten został przebadany klinicznie i spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa.

Opinie na temat tego urządzenia są bardzo pozytywne. Konsumenci docenili nebulizator Philips Respironics Sami the Seal ze względu na jego wyjątkowy design, łatwe użycie oraz niezawodność.

Inhalator dziecięcy Respironics Sami the Seal sprzedawany jest w zestawie z 5 wymiennymi filtrami. Urządzenie jest zasilane sieciowo, a jego waga wynosi 1,8 kg.

Zalety
Akcesoria:

Kupując produkt otrzymujemy w zestawie przydatne akcesoria ułatwiające inhalację. W opakowaniu znajdziemy maskę dla dzieci, ustnik i zapasowe filtry.

Przechowywanie:

Produkt ma kompaktowe wymiary, dlatego nie musimy się obawiać, że model nie zmieści się w naszej szafce. Dodatkową zaletą wpływającą na komfort przechowywania jest etui skutecznie zabezpieczające urządzenie przed uszkodzeniem.

Nebulizator:

Inhalator wyposażono w nebulizator wykonany z solidnych materiałów. Element ten można sterylizować bez obaw o jego uszkodzenie. Nebulizator może być stosowany nawet przez 6 miesięcy od pierwszego użytku.

Design:

Sprzęt kształtem przypomina foczkę. Z uwagi na uroczy design dzieci chętnie korzystają z inhalatora.

Wady
Jakość:

Pewna grupa konsumentów zauważyła, że kolor obudowy stosunkowo szybko traci swoją intensywną barwę.

 

 

 

 

Philips Respironics Innospire Deluxe

 

Ostatnią propozycją w naszym zestawieniu jest inhalator dla dzieci Philips Respironics Innospire Deluxe. Jest to urządzenie oparte na systemie pneumatyczno-tłokowym, co zapewnia większą precyzję rozpylania lekarstwa. Model ten jest przeznaczony do użytku domowego, zarówno przez dorosłych, jak i dzieci.

W zestawie otrzymujemy wymienne maski w kilku rozmiarach, dzięki którym każdy dopasuje produkt do własnych preferencji. Posiada on nebulizator typu Side Stream, który natychmiastowo rozpyla lek w postaci mgiełki.

Średnia wielkość cząsteczek MMAD w tym sprzęcie wynosi 3,42 um. Jego przepływ roboczy wynosi 6 l/min, a jego ciśnienie maksymalne to 2,68 barów. Co więcej, urządzenie to posiada ukryty schowek na dodatkowe elementy, typu przewód oraz wymienne maski.

Dodatkowym jego atutem jest również jego cicha praca. Pozwoli to na wygodne użytkowanie sprzętu, bez zakłócania spokoju naszej pociechy. Opinie na temat tego produktu są bardzo pochlebne. Użytkownicy docenili inhalator Philips Respironics Innospire Deluxe za wyjątkową jakość wykonania oraz wielofunkcyjność.

Philips Respironics Innospire Deluxe to inhalator dla dzieci przeznaczony do pracy ciągłej. Urządzenie ma zasilanie sieciowe. Czas nebulizacji to ok. 4 min.

Zalety
Mobilność:

Inhalator jest wyjątkowo lekki. Dodatkowo na obudowie zamontowano praktyczny uchwyt umożliwiający bezpieczne przenoszenie sprzętu. Zdaniem konsumentów, rączka jest dobrze wyprofilowana.

Czas:

Produkt wyróżnia krótki czas pracy - podanie 2,5 ml leku zajmuje 4 min. Dzięki temu nie musimy się martwić, że dziecko zdąży się znudzić i będzie chciało przerwać zabieg.

Praca ciągła:

Urządzenie zostało tak zaprojektowane, aby możliwe była jego ciągła eksploatacja, bez konieczności robienia przerw. W związku z tym model znajdzie zastosowanie nie tylko w domu, ale także w punktach obsługi medycznej.

Wady
Pokrywa:

Urządzenie wyposażono w praktyczny schowek na akcesoria. Konsumenci zauważyli jednak, że pokrywa czasami się zacina, przez co dotarcie do przechowywanych przedmiotów jest utrudnione.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Małgosia
Małgosia
2 years ago

Też musimy zacząć z małym inhalacje, ale nam lekarz polecił nebulizator, czy to się czymś różni od inhalatora? widziałam, że jest ich sporo na rynku, czy moglibyście Państwo o tym coś napisać? Albo czy ktoś mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami, jak wybrać najlepszy dla małego (2 lata) dziecka? Nie do końca wyobrażam sobie inhalowanie takiego malca, już karmienie bywa kłopotliwe xD

Sylwia
Sylwia
1 year ago

Witam, czy to prawda że w inhalatorze Philips Sammy The Sea do produkcji maseczki i nebulizatora użyto ftalanów????

DMCA.com Protection Status