fbpx

Najlepszy fotelik samochodowy Kiddy

Ostatnio aktualizowane: 21.08.19

 

Jaki fotelik samochodowy Kiddy wybrać?

 

Podróżując z dzieckiem, musimy zadbać o jego bezpieczeństwo. Gwałtowne hamowanie czy stłuczka mogą poważnie zagrozić zdrowiu i życiu malca, który jest przewożony w źle dobranym siedzeniu. Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w wygodny i dopasowany do wieku fotelik. Abyś miał pewność, że wybrałeś produkt dobrej jakości, przygotowaliśmy poniższy poradnik. Znajdziesz w nim wiele wskazówek, które pokażą Ci jak znaleźć najlepszy fotelik samochodowy Kiddy w 2019 roku.

 

 

Zdecydowaliśmy się przedstawić Ci sprzęty firmy Kiddy, gdyż słynie ona z produkcji bezpiecznych fotelików do aut dla maluszków w każdym wieku. Tworząc swoje produkty, marka używa najnowszych technologii, by uchronić ciało każdego dziecka przed skutkami wypadku.

Zanim zaczniesz sprawdzać, czy siedzisko jest wygodne, musisz upewnić się, że fotelik jest dopasowany do wzrostu i wagi Twojego malca. Oznacza to, że jeśli dziecko waży 15 kg nie możesz mu kupić modelu dedykowanego dla dzieci o masie 9 kg ani 30 kg. Zbyt mały fotelik nie utrzyma wagi maluszka, a za duży spowoduje dyskomfort w czasie siedzenia i niedopasowane do masy zabezpieczenia. Na każdym produkcie znajduje się opis z przedziałem wagowym użytkownika.

Wszystkie najlepsze foteliki samochodowe Kiddy posiadają solidne zabezpieczenia, które utrzymują dziecko w jednej pozycji przez całą podróż. W zależności od modelu element ten ma 3 lub 5 punktów zapięcia. Zanim dokonasz zamówienia dopilnuj, by uprząż była wytrzymała i posiadała zabezpieczenia, dzięki którym malec sam się nie wypnie.

Bardzo ważne jest to, aby fotelik był wygodny dla dziecka, zwłaszcza jeśli planujemy dłuższe wyjazdy. Upewnij się, że obicie jest miękkie i delikatne, gdyż skóra pociech jest bardzo wrażliwa. Istotne jest również to, jak wyprofilowany jest zagłówek. W nowoczesnych modelach możesz go regulować tak, by dziecko mogło wygodnie ułożyć głowę podczas snu.

Jako rodzice często martwimy się o bezpieczeństwo naszych maluszków. Z tego powodu przed ostatecznym zakupem upewnij się, czy interesujący Cię sprzęt ma niezbędne atesty i certyfikaty. Upewnij się, że jest on zgodny z normą ECE R44.04. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że interesujący Cię model ochroni ciało malca w momencie wypadku.

 

 

Foteliki samochodowe Kiddy – ranking

 

 

Kiddy Phoenixfix Pro2

 

W celu zapewnienia bezpieczeństwa naszemu maluszkowi podczas podróży polecamy zainwestowanie w Kiddy Phoenixfix Pro2. Prezentowany fotelik montowany jest metodą ISOFIX lub przy pomocy pasów, przodem do kierunku jazdy. Dzięki temu malec może podziwiać co dzieje się za oknem. Sprzęt dedykowany jest dla malców, których waga nie przekracza 18 kg.

Producent dołożył wszelkich starań, aby model był bezpieczny. Posiada on ochronę boczną oraz wzmocniony zagłówek. Elementy te w momencie zderzenia przyjmą na siebie cały wstrząs. Ochroni to drobne ciało dziecka przed poważnymi uszkodzeniami. Obicie jest wyjątkowo miękkie, więc nie podrażni skóry maluszka. Poza tym materiał oddycha, więc latem dziecko nie będzie się pocić podczas jazdy. Rodzic w każdej chwili będzie mógł też zmienić pozycję fotelika, dostosowując go do aktualnych potrzeb dziecka.

Prezentowany model to fotelik samochodowy Kiddy w dobrej cenie, który posiada wszystkie niezbędne atesty. Producent umieścił również zabezpieczenia przed zderzeniem czołowym. Produkt przypadł do gustu nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom.

 

 

 

 

Kiddy Cruiserfix 3

 

Model Kiddy Cruiserfix 3 to fotelik samochodowy przeznaczony dla nieco większych dzieci, których waga mieści się w przedziale od 15 kg do 36 kg. Po bokach produktu znajdują się amortyzatory Kiddy Shock Absorber, które pochłaniają energię uderzenia w razie wypadku lub gwałtownego hamowania. Model ten montuje się przodem do kierunku jazdy przy pomocy systemu ISOFIX lub pasów bezpieczeństwa.

Prezentowany produkt spełnia wszystkie normy ECE R44.04, co oznacza, że jest zgodny ze standardami bezpieczeństwa. Fotelik jest regulowany i wygodny, więc rodzic bez trudu dopasuje jego ułożenie do potrzeb malca. Oparcie pod plecy można pochylić, by malec mógł spokojnie spać. Równocześnie wraz ze wzrostem pociechy, można regulować szerokość i wysokość oparcia. Model wyposażony jest również w podnóżek.

Opinie konsumentów o tym foteliku są bardzo pochlebne. Jak zauważają użytkownicy wykonano go z miękkiego materiału, który jest przewiewny, przez co latem dzieci mniej się pocą. Poza tym zastosowano w modelu wiele dodatkowych zabezpieczeń, które chronią go w czasie wypadku.

 

 

 

 

Kiddy Guardianfix 3

 

Wielu rodziców wskazało model Kiddy Guardianfix 3 jako jeden z najlepszych fotelików na rynku. Produkt ten montuje się w aucie przy pomocy metody ISOFIX lub używając pasów bezpieczeństwa. Siedzenie należy ustawić przodem do kierunku jazdy. Model przeznaczony jest dla maluszków od 9 miesiąca, których waga nie przekracza 36 kg.

Fotelik jest bardzo bezpieczny, gdyż cała jego obudowa została wzmocniona. W ściankach bocznych znajdziesz Kiddy Shock Absorbe, czyli amortyzator, który pochłania siłę uderzenia. Samo siedzenie jest zgodne z normą ECE-R44/04. Zagłówek skonstruowano w taki sposób, by w momencie wypadku uchroniło odcinek szyjny kręgosłupa. Specjalna osłona działa tak samo jak poduszka powietrzna – pochłania energię uderzenia. Z kolei tapicerka jest bardzo miękka i przewiewna zapewniając komfort podczas jazdy.

Mimo wysokiej ceny, fotelik cieszy się niesłabnącą popularnością wśród rodziców. Wielu z nich zdecydowało się na inwestycję w ten produkt, ze względu na liczne certyfikaty, które potwierdzają ochronę malca. Ponadto  użyte materiały są bardzo stabilne i wytrzymałe, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wypadkiem.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status