Najlepszy fotelik samochodowy Cybex

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jaki fotelik samochodowy Cybex wybrać?

 

Polskie prawo jest tak skonstruowane, że każdy rodzic jest zobowiązany do zakupu fotelika. Niestety bardzo często rodzice na pierwszym miejscu stawiają nie tyle bezpieczeństwo malucha, co tylko jego wygodę, czasem dobierają też fotelik pod kątem designu. Ponieważ wybór produktu nie jest łatwy, przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik i umieściliśmy w nim trzy najlepsze foteliki samochodowe Cybex.

Firma Cybex zajmuje się produkcją nosidełek i wózków dla dzieci. Sprzęty tej firmy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić dziecku komfort i bezpieczeństwo. Foteliki wykonane przez Cybex wyglądają bardzo stylowo, a co najważniejsze, dobrze spełniają swoje zadanie.

Wybierając fotelik samochodowy, przede wszystkim musimy uwzględnić wiek i wagę dziecka. W sklepach znajdziemy produkty dla niemowlaków. Wyróżniamy też foteliki  przeznaczone dla dzieci o wadze od 9 kg do 18 kg. Jeżeli z nich wyrosną, to warto zaopatrzyć się w sprzęt z grupy drugiej, czyli dla dzieci ważących od 15 kg do 36 kg. Możemy również wybrać opcję trzecią –  dla maluchów o wadze od 9 kg do 36 kg.

Materiał pokrywający fotelik jest równie istotny. Musimy pamiętać, że latem maluszek ma bezpośredni kontakt z tkaniną, dlatego ta nie może podrażniać jego skóry. Warto upewnić się, czy pokrowiec jest zdejmowany, aby można go było zdjąć i uprać w pralce, dbając tym samym o higienę i bezpieczeństwo dziecka.

Najlepszy fotelik samochodowy Cybex w 2020 roku powinien posiadać wszystkie atesty, które potwierdzają jego bezpieczeństwo. Wśród nich najważniejsze to ECE R44-03 i ECE R44-04. Nie zapomnij także, aby sprawdzić, jak dany model wypadł w testach zderzeniowych. To one właśnie wykazują, jak produkt zachowa się podczas zderzenia.

 

 

Foteliki samochodowe Cybex – Ranking

 

 

Cybex Solution Gray Rabbit 

 

Fotelik, na który warto zwrócić szczególną uwagę to Cybex Solution Gray Rabbit. Przeznaczony jest on dla dzieci ważących od 15 kg do 36 kg. Montaż tego fotelika jest bardzo prosty. Wystarczy zaczepić go do pasów samochodu. Jest to sprzęt, który ustawia się przodem do jazdy. Producenci zadbali także o dodatkowe bezpieczeństwo naszego dziecka. Produkt posiada ochronę boczną, zabezpieczającą naszą pociechę podczas zderzenia bocznego.

Fotelik możemy idealnie dopasować do wzrostu, wagi i wielkości naszego dziecka. Ma on aż 3 stopnie regulacji odchylenia zagłówka oraz 7 stopni regulacji wysokości. Dzięki temu możemy być pewni, że nasz maluch będzie miał zapewnioną odpowiednią ochronę i komfort podczas podróży samochodem. Dodatkowym atutem produktu jest system wentylacji. Jest to idealne rozwiązanie na upalne, letnie dni.

Cybex Solution Gray Rabbit waży jedynie 6 kg, a więc można go łatwo przenosić. Oprócz tego, wygląda bardzo estetycznie, dlatego dopasuje się do tapicerki większości pojazdów. Konsumenci wysoko oceniają funkcjonalność tego produktu.

 

 

 

 

Cybex Juno 2-Fix

 

Cybex Juno 2-Fix to fotelik przeznaczony dla dzieci, które ważą od 9 kg do 18 kg. Możemy zamontować go na dwa sposoby: używając do tego pasów samochodowych albo wbudowanego systemu ISOFIX. Produkt ustawia się przodem do kierunku jazdy. Dla większego bezpieczeństwa model ten posiada ochronę boczną.

Produkt Cybex Juno 2-Fix ma wiele regulowanych elementów. Oprócz standardowej regulacji zagłówka i wysokości, posiada również regulowaną osłonę tułowia. Podczas zderzenia czołowego, system ten będzie działał podobnie, jak poduszka powietrzna. Dzięki temu tułów i szyja dziecka są chronione, a szelki nie uciskają ciała maluszka.

Fotelik Cybex Juno 2-Fix posiada również innowacyjny system L.S.P Plus. Ochrania on dziecko w przypadku zderzenia bocznego. Sprawia, że główka dziecka jest utrzymywana w  bezpiecznej pozycji. Produkt ten waży nieco ponad 6 kg, dlatego też łatwo się go przenosi. Jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, a więc możemy dopasować go do każdego rodzaju tapicerki. Użytkownicy cenią ten produkt za jego estetyczny wygląd i to, że zapewnia dziecku maksimum bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Cybex Cloud Q Plus Manhattan 

 

Produktem, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest Cloud Q Plus Manhattan. Jest to fotelik samochodowy Cybex w dobrej cenie. Prezentowany model przeznaczony jest dla dzieci, które ważą do 13 kg. Oznacza to, że możemy w nim przewozić niemowlę od razu po urodzeniu. Fotelik ten ustawia się tyłem do kierunku jazdy na przednim lub tylnym siedzeniu. Posiada on ochronę boczną, co gwarantuje, że maluch nie wypadnie z fotelika, a podczas wypadku jest dodatkowo zabezpieczony.

Cybex Cloud Q Plus Manhattan może być zamontowany poprzez użycie pasów samochodowych lub za pomocą systemu  ISOFIX – zapewnia on dużą stabilność, a także bezpieczeństwo dziecka. Oprócz tego, montaż tego typu jest nietrudny. Wystarczy wpiąć zaczepy fotelika w zaczepy samochodowe (musimy jednak upewnić się, że nasz pojazd je posiada), lub w specjalnie dokupioną bazę.

Mamy do wyboru dwie wersje kolorystyczne tego modelu – szarą i srebrną. Możemy kupić taką, która bardziej pasuje do tapicerki naszego samochodu. Konsumenci uważają ten fotelik za bardzo wygodny, a także dobrze spełniający swoje zadanie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status