Najlepszy fotelik samochodowy 9 – 36 kg z ISOFIX

Ostatnio aktualizowane: 23.04.19

 

Jaki fotelik samochodowy 9 – 36 kg z ISOFIX wybrać?

 

Statystki pokazują, że obowiązek przewozu dzieci w fotelikach samochodowych znacznie zwiększa bezpieczeństwo najmłodszych. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, spośród których możemy wybrać ten odpowiedni dla naszego dziecka, gdy to będzie już za duże na przewożenie w foteliku 0-9 kg. Dobrym rozwiązaniem jest zakup fotelika z systemem mocowania ISOFIX. W naszym poradniku podpowiemy Ci, jaki model z tym systemem mocowania wybrać, aby podróż dla maluszka przebiegała jak najbardziej bezpiecznie i komfortowo.

System ISOFIX to dwa metalowe ucha, które są przytwierdzone bezpośrednio do nadwozia. Ich część mocująca fotelik mieści się pomiędzy siedziskiem a oparciem tylnej kanapy. Czasem w autach te miejsca są specjalnie wyeksponowane, jednak w części aut są one zaślepione w momencie, gdy nie są używane. Jeśli chodzi o sam fotelik – korzystanie z ISOFIXa jest możliwe tylko wtedy, gdy mamy odpowiednią bazę. System ten znacznie zwiększa stabilność dziecka w trakcie jazdy utrzymując fotelik w miejscu, nawet podczas jazdy po największych wybojach.

Najlepsze foteliki samochodowe 9 – 36 kg z ISOFIX są nie tylko bardzo wygodne w montażu, ale również bezpieczne. Ich siedzisko jest regulowane, dzięki czemu da się je dobrze dopasować do wzrostu dziecka. Dobrze, jeśli oparcie ma system ochrony bocznej, tzw. Safe Side. Dzięki niemu możliwa jest ochrona główki dziecka w przypadku uderzenia bocznego. Dobrze, by fotelik miał oparcie na ręce maluszka. Wówczas dziecku będzie łatwiej ułożyć się w wygodnej pozycji, nawet w przypadku wielogodzinnej podróży.

Konsumenci wskazując najlepszy fotelik samochodowy 9 – 36 kg z ISOFIX w 2019 roku wśród zalet produktu wymieniali również ilość certyfikatów, jakie ma dany model. Na pewno musimy zwrócić uwagę na miejsce fotelika w rankingu testów zderzeniowych (np. ADAC). Aby produkt był bezpieczny dla naszego maluszka, musi mieć co najmniej 4 gwiazdki w każdym z testów. Jednym z najważniejszych certyfikatów jest ten wydawany przez Państwowy Instytut Motoryzacji. Oprócz spełniania standardów bezpieczeństwa fotelik powinien być również łatwy w utrzymaniu w czystości. Tapicerka ma być nie tylko ładna, ale również łatwa w pielęgnacji – najlepiej zdejmowana z możliwością prania w pralce. Fotelik dla starszego dziecka musi mieć maksymalnie dużo regulowanych elementów, ponieważ wzrost i waga dziecka zmienia się bardzo szybko, także jego preferencje co do wygód w podróży ulegają zmianie.

 

 

Foteliki samochodowe 9 – 36 kg z ISOFIX – ranking

 

 

Cybex Pallas 2-Fix Pure 

 

Jeśli poszukujesz stabilnego i bezpiecznego fotelika dla dziecka od 9 miesiąca życia do 12 lat,  Cybex Pallas 2 – Fix Pure będzie bardzo dobrym wyborem. Produkt uzyskał 4 gwiazdki w testach ADAC, co świadczy o jego wysokim standardzie.

Model to fotelik 2 w 1, który może być używany przez kilka lat. Ma on wbudowane poduszki powietrzne, które mają za zadanie zwiększać bezpieczeństwo dziecka w razie bocznego uderzenia. Osłona tułowia zwiększa bezpieczeństwo malca jednocześnie będąc bardziej komfortową niż tradycyjne, 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa. Jest to również bezpieczniejsze rozwiązanie w razie uderzenia przedniego.  

Rodzice, którzy nabyli ten fotelik są zadowoleni z jego wyglądu oraz funkcjonalności. Na długo pozostaje on z dzieckiem stanowiąc bardzo wygodne miejsce do podróżowania. Malec może w foteliku spać, siedzieć i obserwować otoczenie. Tapicerka dobrze się czyści, a design produktu jest bardzo nowoczesny.

 

 

 

 

Britax & Romer Advansafix III Sict 

 

Jeśli poszukujesz fotelika, który oferuje znacznie więcej niż wymogi prawne, model Britax & Romer Advansafix III Sict będzie dla Ciebie bardzo atrakcyjny. Produkt chroni dziecko od około 9 miesięcy do 12 lat podczas każdej podróży.

W produkcie zostały połączone dwa systemy – ISOFIX oraz Pivot Link. Minimalizuje to ruch do przodu w razie wystąpienia kolizji, co znacznie zmniejsza ryzyko obrażeń dziecka. W miarę gdy maluch rośnie, 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa zostają zastąpione przez 3 punktowy, samochodowy pas. Dzięki zastosowaniu technologii SecureGuard możliwe jest utrzymanie pasa biodrowego w optymalnej pozycji.

Wszyscy, którzy wybrali ten model chwalą go za możliwość przewożenia dziecka w pozycji pochylonej, dzięki czemu może ono odpoczywać podczas przedłużającej się podróży. Za sprawą wyściełanych skrzydeł bocznych maluszek może spokojnie i wygodnie odpoczywać.

 

 

 

 

KinderKraft Safety-Fix

 

KinderKraft Safety-Fix to fotelik samochodowy 9 – 36 kg z ISOFIX w dobrej cenie, który jest jednym z najchętniej wybieranych spośród modeli dostępnych na rynku. Dzięki temu modelowi będziesz mieć pewność, że dziecko podróżuje bezpiecznie i wygodnie.

Produkt jest przeznaczony dla dzieci od 9 miesiąca życia do prawie 12 lat. Za sprawą systemu ISOFIX montaż fotelika nie sprawia problemu. Dodatkowym elementem zwiększającym bezpieczeństwo maluszka jest możliwość zapięcia pasa top Tether, który usztywnia i minimalizuje odchylanie głowy w razie uderzenia. Budowa prowadnicy pasa zapobiega jego wysuwaniu się.

W tym modelu kąt nachylenia fotelika reguluje się bardzo płynnie. Zagłówek łatwo się ustawia, przez co łatwo można go dopasować do wzrostu dziecka. Konsumenci docenili też fakt, że pokrowiec łatwo utrzymuje się w czystości – można go prać w 30 st. C w pralce.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...