Najlepszy fotelik samochodowy 9-36 kg przodem do kierunku jazdy

Ostatnio aktualizowane: 05.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaki fotelik samochodowy 9-36 kg przodem do kierunku jazdy wybrać?

 

Na rodzicach spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo dziecka. Dlatego wybór fotelika samochodowego, który chroni dziecko w razie wypadku, jest poważną decyzją. Foteliki podzielone są na kategorie wagowe. Pierwszym fotelikiem niemowlaka jest fotelik do 10 kg wagi. Zwykle jest on wielofunkcyjny i może służyć jako nosidełko, kołyska i gondola do wózka. Foteliki te montowane są tyłem do kierunku jazdy, co jest najbezpieczniejsze podczas wypadku.

 

 

Foteliki montowane przodem do kierunku jazdy, przeznaczone są dla starszych dzieci. Popularne są uniwersalne foteliki przewidziane na wagę od 9 do 36 kg. Służą one kilka, a nawet kilkanaście lat i posiadają regulację dostosowaną do wzrostu dziecka. Najlepsze foteliki samochodowe 9-36 kg przodem do kierunku jazdy montowane są na systemie Isofix lub za pomocą pasów bezpieczeństwa i wykonane są z materiałów absorbujących siłę uderzenia i posiadają rozbudowany system ochrony bocznej (SPS, ASP, SIP, Safe Side) chroniący główkę dziecka.

Foteliki posiadają certyfikaty przyznawane na podstawie testów homologacyjnych. Obecnie najwyższa norma to ECE R44/04. Gwarancję bezpieczeństwa zapewnia wysoka ocena otrzymana w testach zderzeniowych. Takie testy przeprowadza m. in. niemiecki automobilklub ADAC. Należy to koniecznie wziąć pod uwagę przy wyborze wyposażenia pojazdu. Najlepszy  fotelik samochodowy 9-36 kg przodem do kierunku jazdy w 2021 roku musi zapewnić dziecku bezpieczne i komfortowe podróżowanie!

 

 

Foteliki samochodowe 9-36 kg przodem do kierunku jazdy – ranking

 

 

Recaro Young Sport

 

Fotelik samochodowy Recaro Young Sport to propozycja znanego, niemieckiego producenta. Foteliki Recaro cieszą się dużą popularnością. Young Sport przypomina wyglądem fotel do samochodu rajdowego. Przeznaczony jest dla dzieci od 9. miesiąca do 12. roku życia (9-36 kg). Fotelik ten montuje się w samochodzie za pomocą 3-punktowego pasa bezpieczeństwa, przodem do kierunku jazdy. Wykonany jest z materiałów absorbujących energię. Wyposażony jest w system ochrony bocznej ASP – zabudowany zagłówek i wysokie ścianki boczne.

Dziecko zapina się 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa. Dla mniejszych dzieci zakłada się wkładkę redukcyjną. Ponadto fotelik posiada nakładki zabezpieczające przed zsuwaniem się pasów oraz klamrę ułatwiającą ich prawidłowe naciągnięcie i zapięcie. Regulacja zagłówka umożliwia dostosowanie do wzrostu dziecka. Ułatwieniem jest równoczesna regulacja zagłówka i pasów bezpieczeństwa oraz ergonomiczny uchwyt do przenoszenia fotelika. Położenie oparcia reguluje się za pomocą pokrętła.

Fotelik Recaro uzyskał dobrą ocenę w testach zderzeniowych ADAC. Wszystkie foteliki Recaro posiadają numer seryjny potwierdzający oryginalność produktu. Rodzice, którzy dla swoich dzieci kupili fotelik samochodowy Recaro Young Sport, uważają, że zapewnia on bezpieczeństwo i komfort podróżowania ich pociechom.

 

 

 

 

Espiro Kappa 07 Stardust 

 

Polski producent wózków dziecięcych i fotelików samochodowych ma w ofercie fotelik samochodowy  Espiro Kappa 07 Stardurst. To uniwersalny fotelik przewidziany na długi okres użytkowania – od 9. miesiąca do 12. roku życia i dostosowany w konstrukcji do potrzeb rosnącego dziecka. Fotelik montuje się przodem do kierunku jazdy, za pomocą 3-punktowych pasów bezpieczeństwa. Wykonany jest on z pianki energochłonnej, z dodatkowymi warstwami z materiałów absorbujących energię w zagłówku.

Dziecko zabezpieczone jest 5-punktowymi pasami z antypoślizgowymi ochraniaczami i z klamrą szwedzkiej marki Holmbergs. Fotelik ma odchylane oparcie i regulację zagłówka, dzięki czemu można zapewnić dziecku wygodną pozycję w czasie podróży. Dla najmłodszych dzieci zakłada się miękką wkładkę redukcyjną. Tapicerka jest zdejmowana, a wykończenia wykonane są ze skóry ekologicznej, co ułatwia utrzymanie fotelika w czystości. Fotelik produkowany jest w fabryce z certyfikatem ISI 9001 i posiada homologację ECE R44/04.

Rodzice, którzy kupili fotelik  Espiro Kappa 07 Stardurst, polecają go jako fotelik samochodowy 9-36 kg przodem do kierunku jazdy w dobrej cenie. Uważają, że zapewnia on dziecku wygodną i bezpieczną pozycję w czasie podróży.

 

 

 

 

Cybex Pallas M-Fix Manhattan

 

Producentem fotelika  Cybex Pallas M-Fix Manhattan jest ceniona niemiecka firma specjalizująca się w produkcji wózków dziecięcych i fotelików samochodowych Cybex. Konstrukcja fotelika Pallas M-Fix Manhattan przewidziana jest do użytku przez dziecko od 9. miesiąca, aż do 12. roku życia (od 9 do 36 kg wagi dziecka). Ten model montowany jest za pomocą systemu Isofix i pasów bezpieczeństwa, przodem do kierunku jazdy. Wykonany jest on z pianki pochłaniającej energię podczas uderzenia.

Regulowane osłony boczne, wysunięte do przodu oraz zamontowany 3-pozycyjny system zapobiegający opadaniu głowy dziecka podczas snu chronią przed urazami tułowia i szyi w razie wypadku. Młodsze dzieci zabezpieczone są regulowaną poduszką bezpieczeństwa, co nie wymaga już użycia pasów. Dzięki temu dziecko jest dobrze zabezpieczone, a równocześnie ma zapewnioną swobodę ruchów. Zagłówek ma 3-stopniową regulację. Pod tapicerką znajduje się poduszka podwyższająca siedzisko, którą można wyjąć, kiedy dziecko osiągnie odpowiedni wzrost. Fotelik posiada system wentylacji zapobiegający przegrzaniu dziecka. Tapicerka jest zdejmowana.

Można ją prać w temperaturze 30 stopni C. W testach zderzeniowych ADAC fotelik  Pallas M-Fix Manhattan, zamontowany na Isofixie, otrzymał ocenę dobrą. W opinii rodziców, którzy kupili fotelik samochodowy  Cybex Pallas M-Fix Manhattan, gwarantuje on wysoki poziom bezpieczeństwa, a dziecko  ma zapewnioną swobodę ruchów i komfort podróży.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir