Najlepszy fotelik samochodowy 9-25 kg z ISOFIX

Ostatnio aktualizowane: 09.04.20

 

Jaki fotelik samochodowy 9-26 kg z ISOFIX wybrać?

 

Przewożąc dziecko w samochodzie musimy zapewnić mu maksimum bezpieczeństwa. W czasie ewentualnego wypadku dziecko przewożone w foteliku dopasowanym do jego wzrostu jest bezpieczniejsze, a podczas długich wycieczek jest mu po prostu wygodniej. Poza tym przewożenie malucha poza fotelikiem jest karalne, więc należy się w niego zaopatrzyć. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Jeżeli jeszcze nie znasz odpowiedzi na to pytanie, to zapoznaj się z poniższym artykułem.

W tym artykule zajmiemy się fotelikami z systemem ISOFIX. Do fotelika kupujemy bazę, którą przytwierdza się do zaczepów w samochodzie. W rezultacie montaż oraz demontaż fotelika jest bardzo łatwy oraz szybki. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku, kiedy masz dwa lub więcej samochodów.

Wielu rodziców przyznaje, że najlepszy fotelik samochodowy 9-25 kg z ISOFIX ma regulację pasów bezpieczeństwa. Aby dziecko było zupełnie bezpieczne, musimy dobrze dopasować do niego pasy. Źle dopasowane mogą sprawić, że w czasie wypadku maluch wyślizgnie się z fotelika. Pasy zazwyczaj składają się z 3 elementów: dwa na ramionach, a trzeci spinający. Ważne jest również, aby  były one otulone miękkim materiałem, ponieważ podczas gwałtownego hamowania mogą one wpijać się w delikatną skórę dziecka.

Nie zapominaj również o wygodzie dziecka. Aspekt ten jest szczególnie istotny, jeżeli wybierasz się z maluchem na dłuższe wycieczki. Siedzisko fotelika powinno być wyprofilowane w taki sposób, aby pociecha mogła wygodnie się w nim rozsiąść. Najlepiej, aby zamontowana była do niego poduszka, która będzie amortyzować ciało malucha w czasie jazdy po nierównym terenie. Niektóre modele mają wygodne oparcie, często regulowane, o które pociecha może się oprzeć.

Koniecznie sprawdź, czy dany model ma wszystkie potrzebne atesty. Najlepszy fotelik samochodowy 9-25 kg z ISOFIX w 2020 roku ma certyfikat ECE R44-03 lub ECE R44-04. Zapewniają nas one o tym, że produkt jest wykonany zgodnie z aktualnymi wymaganiami technicznymi.

 

 

Foteliki samochodowe 9-25 kg z ISOFIX – ranking

 

 

Caretero Sport Turbofix 

 

Caretero Sport Turbofix został uznany za jeden z najwygodniejszych fotelików dla dzieci i zaraz dowiesz się dlaczego. Po pierwsze prezentowany model ma 6 regulacji oparcia. Dlatego też nawet podczas długiej podróży możemy dokładnie dobrać wysokość oparcia, która odpowiada naszemu maluchowi.

Pasy fotelika mają specjalne nasadki, które chronią dziecko w czasie gwałtownego hamowania. Oprócz tego fotelik ma również zagłówek zapewniający odpowiednie podparcie główki. Należy także wspomnieć, że 5 punktowe pasy skutecznie ochraniają malucha w czasie wypadku. Możemy je dowolnie regulować, a dopasowane do gabarytów malucha zapewniają mu maksimum bezpieczeństwa.

Jest to fotelik samochodowy 9-25 kg z ISOFIX w dobrej cenie z homologacją ECE R44-04. Oznacza to, że model spełnia wszystkie normy Unii Europejskiej. Rodzice uważają fotelik za bardzo wygodny, a oprócz tego wspominają często o tapicerce, która jest mocna lecz jednocześnie gwarantuje prawidłową cyrkulację powietrza.

 

 

 

 

Avionaut Glider S-08 

 

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie malucha, to koniecznie wybierz Avionaut Glider S-08. Jest to fotelik samochodowy, skonstruowany w taki sposób, aby podczas wypadku lub nagłego hamowania maluch był całkowicie bezpieczny. Przedłużone skrzydła boczne chronią dziecko przed ewentualnymi uderzeniami z boku.

Główka dziecka chroniona jest zagłówkiem wykonanym z polipropylenowej pianki. W przypadku wstrząsów podczas jazdy po nierównej nawierzchni jest to bardzo dobry wybór. Fotelik dba również o wygodę dziecka. Możemy bardzo łatwo regulować kąt nachylenia, aby dopasować model do wzrostu malucha. 5 punktowe pasy produktu zostały wykonane w taki sposób, aby nie raniły dziecka podczas hamowania.

Prezentowany fotelik jest wykonany z mocnego, lecz przewiewnego materiału. Oprócz tego model ma wszystkie potrzebne certyfikaty, które potwierdzają, że jest on wykonany zgodnie z obowiązującą normą. Możemy więc zabrać dziecko nawet na dłuższe wycieczki. Rodzice są zadowoleni z opisywanego fotelika. Według ich opinii produkt jest wygodny i łatwy w montażu.

 

 

 

 

Coletto Santino 

 

Siedzisko prezentowanego fotelika jest wykonane z materiału, który przepuszcza powietrze, a jednocześnie jest bardzo wygodny. Dlatego długie wycieczki z dzieckiem nie będą już wyzwaniem. Jest to model, który przeszedł szereg testów. Potwierdziły one, że fotelik zapewnia maluchowi maksymalne bezpieczeństwo. Dlatego produkt ma certyfikat ECE R44-04.

Fotelik jest łatwy do utrzymania w czystości. Ma on zdejmowaną tapicerkę, którą możemy po prostu wyprać w pralce. 5 punktowe pasy stabilnie utrzymują dziecko w jednym miejscu. Mamy możliwość ich regulacji, a oprócz tego są otulone miękkim materiałem, więc dziecku jest bardzo wygodnie. Komfort użytkowania zwiększa regulacja nachylenia pozycji fotelika.

Rodzice najczęściej wspominają, że fotelik jest bardzo wygodny. Donoszą oni, że podczas jazdy maluch jest zazwyczaj spokojny i nie marudzi. Model rozkłada się prawie do pozycji leżącej, więc rodzice polecają go nawet na dłuższe wycieczki. Według Internautów montaż fotelika jest bardzo łatwy. Jest to dobrze wykonany i często polecany produkt.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status