Najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Ostatnio aktualizowane: 02.06.20

 

Jaki fotelik samochodowy 15-36 kg wybrać?

 

Jako rodzice mamy obowiązek zadbać o bezpieczeństwo naszego dziecka w czasie jazdy samochodem. Zgodnie z przepisami prawa małe dzieci muszą jeździć w fotelikach, które ochronią je w momencie zderzenia. Ponieważ jest to bardzo ważny sprzęt, od którego czasem może zależeć życie naszej pociechy, należy zainwestować w dobrej jakości model. Z tego powodu, przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym zamieściliśmy przydatne informacje o tym, jakie cechy powinny mieć najlepsze foteliki samochodowe 15-36 kg. Aby dodatkowo ułatwić Ci podjęcie decyzji, utworzyliśmy również niewielkie zestawienie z trzema ciekawymi modelami, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów.

 

 

Dokonując zakupu, powinniśmy wybrać produkt, który odpowiada gabarytom oraz wadze naszego maluszka. Producenci zawsze umieszczają na pudełku informację, że dany sprzęt jest przeznaczony dla dzieci w określonym wieku.

Przedmiotem tego poradnika są foteliki, które są w stanie wytrzymać ciężar od 15 kg do 36 kg. Pamiętaj, że dopasowanie modelu do wagi i wieku dziecka to podstawa. Potem należy upewnić się, czy produkt jest wygodny. Pociecha nie może ściśle przylegać do ścian bocznych, powinno znajdować się tam trochę wolnego miejsca. Jest to bardzo ważne, szczególnie zimą, kiedy ubieramy najmłodszych w puchowe kurtki. Poza tym, jeśli dziecko jest nieco grubsze, sugerujemy zainwestowanie w nieco większe modele, które zagwarantują mu większy komfort.

Najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg w 2020 roku musi posiadać system zabezpieczeń, który chroni dziecko w momencie gwałtownego hamowania lub wypadku. W tym poradniku chcielibyśmy polecić zakupienie sprzętu, który posiada 5-punktowe pasy. Dopuszczalne są też produkty mające 3 punkty zapięcia. Przed zakupem warto upewnić się, że maluch nie będzie w stanie sam odpiąć pasów bezpieczeństwa.

Ostatnim elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest materiał wykonania pasów. Powinien być on miękki. W innym wypadku w momencie hamowania, gdy tkanina dotknie ciała, może powodować bolesne otarcia.  

 

 

Foteliki samochodowe 15-36 kg – ranking

 

 

Romer Kidfix II XP SICT Cosmos

 

Jeśli zależy Ci na zakupie możliwie najlepszego fotelika samochodowego dla swojej pociechy, to polecamy zainwestowanie w Romer Kidfix II XP SICT Cosmos. Sprzęt ten jest bardzo wygodny, a do tego dobrze się prezentuje. Model dedykowany jest dla dzieci w przedziale wiekowym 4 a 12 lat, których waga waha się między 12 kg a 36 kg. Fotelik montujemy przodem do kierunku jazdy. Dzięki temu nasza pociecha będzie mogła podziwiać świat zewnętrzny.

Zaletą prezentowanego sprzętu jest wygodne, wysokie oparcie, które ochrania głowę naszego malca. W momencie gwałtownego hamowania miękka wyściółka chroni głowę dziecka. Atutem produktu jest to, że został on wykonany z wysokiej jakości materiałów. Tkaniny w momencie zderzenia pochłaniają cały wstrząs, zatem malec ma zapewnione bezpieczeństwo. Sam fotelik jest bardzo wygodny, zatem zapewnia komfort. Model został wyposażony w 3-punktowe pasy bezpieczeństwa, które utrzymują zarówno fotelik, jak i dziecko w jednym miejscu. Zagłówki i podłokietniki są regulowane, zatem dostosujesz ich wielkość do rosnącej pociechy.

Według opinii konsumentów prezentowany model jest bardzo wygodny i w pełni bezpieczny dla dziecka. Dzięki temu chroni naszą pociechę w momencie zderzenia lub gwałtownego hamowania.

 

 

 

 

Graco Junior Maxi Sport Luxe

 

Model Graco Junior Maxi Sport Luxe to wysokiej klasy fotelik samochodowy. Produkt dedykowany jest dla maluszków między 4 a 12 rokiem życia, których waga mieści się w przedziale 15 kg a 36 kg. Cała konstrukcja została wykonana z miękkich materiałów, które zapewniają komfortową jazdę.

Największą zaletą prezentowanego produktu jest jego wygoda. Fotelik może być używany również na bardzo dużych dystansach, gdy malec ma ochotę zasnąć. Miękki materiał sprawia, że podróż upływa dziecku szybciej. Model posiada regulowany zagłówek oraz podłokietniki, zatem bez trudu dopasujesz ułożenie sprzętu do preferencji malca. Jest to szczególnie ważne podczas drzemki dziecka. Gdy pociecha podrośnie istnieje możliwość usunięcia oparcia fotelika, tak by produkt funkcjonował jako niewielkie podwyższenie. Prezentowany model został wykonany z najwyższej jakości materiałów, a sama jego konstrukcja jest zgodna ze Standardami Bezpieczeństwa ECE R44/04. Pokrowiec, który znajduje się na fotelu może być prany w pralce.

Zdaniem konsumentów ten fotelik samochodowy 15- 36 kg w dobrej cenie to produkt godny polecenia. Gwarantuje użytkownikom pełnię bezpieczeństwa poprzez utrzymanie wagi pociechy w czasie gwałtownego hamowania, czy awarii. Mocna obudowa pochłania cały wstrząs.

 

 

 

 

Recaro Monza Nova 2 Seatfix

 

Rodzice, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech, powinni zainteresować się Recaro Monza Nova 2 Seatfix. Jest to bardzo nowoczesny, a równocześnie wygodny fotelik samochodowy, który powstał z myślą o maluchach w wieku od 4 do 12 lat. Ważne jest tylko, aby waga dziecka korzystającego z produktu mieściła się w przedziale 15 kg a 36 kg.

Prezentowany model montuje się przy pomocy pasów samochodowych przodem do kierunku jazdy. Pozwala to dziecku na poznawanie świata zewnętrznego. Waga fotelika to 3,6 kg, więc jego ewentualne przenoszenie nie będzie stanowiło problemu. Głębokość produktu to 63 cm, a szerokość – 43 cm. Dzięki wysokiej jakości materiałów, które użyto do konstrukcji tego modelu, cała siła uderzenia, czy gwałtownego hamowania zostaje pochłonięta przez obudowę. Zagłówek oraz podłokietniki są regulowane, więc w prosty sposób dopasujesz ułożenie fotelika do potrzeb malucha.

Konsumenci docenili to, że prezentowany model został poddany wielu testom, na których wypadł bardzo pozytywnie. Produkt spełnia wszystkie Standardy Bezpieczeństwa zgodne z ECE R44/04, dlatego tak wielu rodziców w niego inwestuje.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status