Najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg z Isofix

Ostatnio aktualizowane: 18.01.20

 

Jaki fotelik samochodowy 15-36 kg z Isofix wybrać?

 

Wybierając fotelik samochodowy powinniśmy rozważyć wszystkie dostępne opcje. Przedmiot powinien zapewnić dziecku komfort podczas podróży. Musimy jednak pamiętać, że chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo maluszka. Oczywiście, wszystkie foteliki muszą przejść odpowiednie testy zderzeniowe, jednak ich końcowe oceny różnią się między sobą i w sklepie znajdziemy produkty różnej jakości. Ważne jest także, by taki fotelik był łatwy i szybki w montażu w samochodzie. W przeciwnym razie będąc w pośpiechu możemy go zainstalować nieprawidłowo, przez co nie będzie on spełniał swoich funkcji prawidłowo. Na szczęście przez lata intensywnej pracy producenci fotelików opracowali różne rozwiązania, które omówimy w tym tekście, skupiając się na modelach z Isofixem przeznaczonych dla dzieci o wadze 15-36 kg.

Aby ułatwić wybór fotelika na opakowaniu zwykle znajduje się informacja odnośnie przeznaczenia produktu – jakie dzieci mogą w nim podróżować. Wyróżniamy kilka kategorii wagowych, między innymi foteliki do 13 kg, od 9 do 18 kg czy właśnie 15 – 36 kg. Dobór jest oczywiście uzależniony od wieku i wagi dziecka. Nie kupujmy nigdy sprzętu na później, bo w za dużym foteliku maluch nie ma zapewnionej odpowiedniej ochrony.

Czym jest wspominany wcześniej Isofix? Jest to opracowany w latach 90. system montażu fotelika w samochodzie. Od jakiegoś czasu większość aut posiada wbudowany system Isofix. Rodzic musi jedynie kupić bazę oraz fotelik z tym systemem. Dlaczego warto zainwestować w taki produkt? Isofix pozwala nam zamontować fotelik bez użycia pasów. Na system ten składają się uchwyty na stałe montowane w aucie i specjalnie do tego przygotowane zaczepy na foteliku, które następnie zatrzaskujemy na uchwytach – w przypadku takiego rozwiązania naprawdę trudno jest się pomylić, co daje nam gwarancję bezpieczeństwa.

Wielu specjalistów podkreśla, że najlepsze foteliki samochodowe 15-36 kg mają homologację ECE, czyli Europejski Certyfikat Bezpieczeństwa. Testy bezpieczeństwa przeprowadzane przez niezależne organizacje konsumenckie, tzw. crash-testy weryfikują jakość produktów – najlepsze otrzymują pięć gwiazdek.

Najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg z Isofix w 2020 roku musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb malca i jego tempa wzrostu – dobrze, jeśli ma regulację oparcia, szerokości czy zdejmowaną tapicerkę, którą można zdjąć i uprać zachowując w ten sposób higienę.

 

 

Foteliki samochodowe 15-36 kg z Isofix – ranking

 

 

Britax & Romer Kidfix II XP SICT 

 

KIDFIX II XP SICT to fotelik samochodowy z wysokim oparciem spełniający wszystkie wymagania prawne z zakresu bezpieczeństwa. Innowacyjny system XP-PAD zabezpiecza większe dzieci przed potencjalnym zderzeniem czołowym, a miękkie ściany ochronią dziecko w przypadku zderzeń bocznych.

Dzięki uchwytowi SecureGuard dziecko ma zapewnioną najdogodniejszą pozycję pasa, a zastosowanie technologii nowoczesnej ochrony bocznej montowanej tylko z jednej strony sprawia, że pasażerowie siedzący z tyłu z dzieckiem mają więcej miejsca. Fotelik zapewnia bezpieczeństwo dzieciom w przedziale wiekowym od 4 do aż 12 lat, o wadze od 15 do 36 kg. Pokrowiec produktu można łatwo zdjąć i prać w pralce. Dzięki regulacji zagłówka model ten można doskonale dopasować do wnętrza każdego samochodu.

Użytkownicy wypowiadają się pozytywnie na temat tego produktu. Zgodnie twierdzą, że jego montaż jest prosty, a jednocześnie bardzo solidny. Specjalne prowadnice pomagają przeprowadzić pas nad ramieniem i miednicą dziecka. Waga produktu to zaledwie 7,2 kg. Model uzyskał 4 gwiazdki w testach ADAC.

 

 

 

 

Recaro Monza Nova 2 Seatfix Edition

 

Recaro Monza Nova Seatfix to fotelik dbający przede wszystkim o zapewnienie możliwie najwyższego bezpieczeństwa. Model jest wyważony, lekki i wygodny, przez co nie sprawia kłopotów podczas montażu.

Dzięki nowoczesnym poduszkom zastosowanym w foteliku dziecko siedzi wygodnie. Na wysokości szyi, głowy oraz tułowia znajdują się ścianki wypełnione pianką, która ma za zadanie absorbować siłę uderzeń bocznych. 11-pozycyjna regulacja wysokości zagłówka gwarantuje idealne dopasowanie i maksymalne bezpieczeństwo. W produkcji zastosowano także technologię Advanced Side Protection, która gwarantuje naszemu dziecku maksymalne bezpieczeństwo w przypadku zderzeń bocznych.

Konsumenci cenią sobie wysoką jakość materiałów, z których wykonano fotelik oraz wydłużony okres jego użytkowania. Dodatkowym plusem jest możliwość dokładnego dopasowania produktu do potrzeb dziecka.

 

 

 

 

Cybex Solution M-Fix SL Purple Rain 

 

Cybex Solution M-Fix SL Purple Rain to fotelik samochodowy 15 – 36 kg z Isofix w dobrej cenie przeznaczony dla dzieci od 3 do ok. 12 roku życia. Produkt jest lekki – waży zaledwie 6 kg. Model wyróżnia nowoczesny design, dzięki czemu z łatwością dopasuje się do naszego samochodu.

Ochronę przed zderzeniami bocznymi zapewnia nam system LSP, który pochłania energię zderzenia na jego wczesnym etapie. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu ochraniaczy głowy oraz ramion. Energia wytworzona podczas uderzenia jest szybko wchłaniana, a głowa dziecka pozostaje w najbezpieczniejszej pozycji.

12-pozycyjna regulacja zapewnia idealne dopasowanie do potrzeb dziecka i zapewnia mu maksymalne bezpieczeństwo przez cały okres użytkowania fotelika. Rodzice chwalą sobie system kanałów wentylacyjnych z siatką, który zapewni dziecku komfort nawet w upalne dni.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status