Najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg z funkcją spania

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Najlepszym fotelikiem samochodowym 15-36 kg z funkcją spania okazał się Britax & Romer Kidfix II XP SICT. Skąd wiemy, że to ten model zasługuje na szczególne uznanie? Stwierdziliśmy to po dokładnej analizie opinii wydanych przez konsumentów. Rodzice, którzy zdecydowali się na zakup produktu twierdzą, że jest on bezpieczny, wygodny i estetycznie wykonany. Ma wszystkie cechy, którymi powinien odznaczać się tego typu sprzęt. Fotelik został wyposażony w praktyczne prowadnice pasów bezpieczeństwa, które umożliwiają łatwe i poprawne zamontowanie w samochodzie. Model ma dobrze opracowany system zabezpieczeń w przypadku zderzeń bocznych. Wzmocnione ścianki stanowią bardzo dobrą ochronę w trakcie wypadku. Produkt ma łatwo regulowany zagłówek. Jeśli jednak nasza propozycja nie do końca Cię przekonała, poznaj opisy pozostałych modeli. Drugie miejsce w rankingu należy do fotelika samochodowego z funkcją spania Espiro Omega FX 10. Model wyposażono w oparcie, które można odchylać na 3 różne sposoby. Z boku znajduje się praktyczny uchwyt na butelkę z wodą.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki fotelik samochodowy 15-36 kg z funkcją spania wybrać?

 

Kiedy nasza pociecha wyrasta z fotelika, którego używała do tej pory, czas na zastanowienie się nad kupnem modelu, który pozwoli dziecku podróżować w pozycji siedzącej. Dzięki naszemu poradnikowi zakupowemu dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie fotelika samochodowego z funkcją spania dla starszych dzieci – w kategorii wagowej 15-36 kg.

 

 

Według konsumentów oraz specjalistów najlepsze foteliki samochodowe 15-36 kg z funkcją spania wyposażone są w różnego rodzaju systemy zabezpieczeń, które w razie wypadku mają maksymalnie chronić maluszka. Zabezpieczenia te noszą różne nazwy, a najpopularniejsze to: SPS, Safe Side, ASP, Xp- Pad lub SIP.

Dość istotny według rodziców jest materiał, z którego wykonany jest fotelik. Powinien on zapewniać skórze maluszka wentylację – jest to szczególnie ważne w przypadku długich podróży. Dobrze sprawdza się w tym przypadku mikrofibra. Równie istotna jest możliwość zdejmowania pokrycia i łatwość prania. Dziecko bardzo często pije i je w trakcie podróży, przez co może dojść do poplamienia materiału.

Osoby, które kilka razy dziennie wkładają dziecko do fotelika wiedzą, jak duże znaczenie ma regulacja pasów. Powinna ona być maksymalnie uproszczona, aby ruchliwego malucha można było szybko przypiąć. Pasy powinny również być pokryte materiałem, który zapobiega otarciom delikatnej, dziecięcej skóry.

Kolejną, ważną cechą fotelika jest szerokie siedzisko, szczególnie istotne podczas zimowych podróży, gdy dziecko ubrane jest w kilka warstw ubrań.  Malec musi mieć odpowiednią ilość przestrzeni wokół siebie, aby czuć się komfortowo. Ważna jest również możliwość regulacji zagłówka oraz oparcia, najlepiej do pozycji leżącej. Wówczas nawet podczas długich podróży dziecko będzie mogło wygodnie odpocząć.

Praktycznym rozwiązaniem jest również występujący w wielu nowych autach system ISOFIX. Maksymalnie upraszcza on montaż fotelika solidnie przytwierdzając go do siedzenia.

Najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg z funkcją spania w 2020 roku oprócz wyżej wymienionych cech ma również atrakcyjny design i budowę, która pozwala dziecku na zachowanie wygodnej i prawidłowej postawy w trakcie podróży. Wygodne podłokietniki, wkładki, które pomagają utrzymać głowę w miejscu oraz budowa mająca na celu ochronę przed bocznym uderzeniem zapewniają bezpieczną podróż.

 

 

Foteliki samochodowe 15- 36 kg z funkcją spania – ranking

 

 

Britax & Romer Kidfix II XP SICT

 

Model Britax &Romer Kidfix II XP SICT Cosmoc Black to propozycja dla osób, które cenią sobie nowoczesny wygląd fotelika oraz innowacyjne rozwiązania zapewniające maksimum bezpieczeństwa dziecku.

Produkt zapewnia zwiększoną ochronę przy zderzeniu czołowym, dzięki systemowi XP – Pad, który odprowadza do 30% energii uderzeniowej z obszaru szyi. Kolejnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo dziecka w trakcie podróży jest pas biodrowy umieszczony zgodnie ze standardami technologii SecureGuard, dzięki czemu zawsze będzie umieszczony w odpowiednim miejscu, aby chronić okolice bioder i brzuch dziecka. Fotelik wykonany jest również z wykorzystaniem technologii SICT, która zapewnia najwyższą ochronę przy uderzeniach bocznych.

Montaż modelu jest bardzo prosty dzięki ISOFIX. Wskaźnik na zaczepach umożliwia sprawdzenie, czy całość jest prawidłowo zamontowana. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często przenoszą fotelik między autami. W opinii użytkowników jest to nowoczesny model spełniający wymagania osób ceniących bezpieczeństwo, jak również nowoczesny design oraz wygodę użytkowania.

Fotelik samochodowy 15-36 kg z funkcją spania Britax & Romer Kidfix II XP SICT jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Model jest montowany przodem do kierunku jazdy.

Zalety
Oparcie:

Fotelik ma oparcie w kształcie litery V, co gwarantuje bardzo dobre dopasowanie Britax & Romer Kidfix II XP SICT niezależnie od wzrostu dziecka. Daje to pewność, że nawet jeśli nasza pociecha będzie większa, prezentowany model zapewni jej nie tylko bezpieczeństwo, ale też komfort jazdy.

Prowadnice pasów bezpieczeństwa:

Aby zmniejszyć ryzyko złego zapięcia pasów, producent wyposażył siedzisko w praktyczne prowadnice pasów bezpieczeństwa.

Ochrona przy zderzeniach bocznych:

Fotelik zapewnia bardzo dobrą ochronę przy zderzeniach bocznych. Wszystko dzięki głębokim, miękko wyściełanym ścianom bocznym i technologii SICT.

Pasy bezpieczeństwa:

Zrobione z miękkich, a przy tym trwałych materiałów pasy bezpieczeństwa są delikatne dla skóry malucha. Ogranicza to ryzyko pojawienia się podrażnień na skórze.

Regulacja:

Rodzice mogą m.in. w łatwy sposób ustawić długość zagłówka. Siedzisko jest więc dostosowane idealnie do dziecka, niezależnie od jego wzrostu.

Wady
Pokrowiec:

Choć model ma zdejmowany pokrowiec, który można łatwo wyprać, jego zakładanie zajmuje sporo czasu.

 

 

 

 

Espiro Omega FX 10

 

Wśród polecanych fotelików samochodowych 15-36 kg z funkcją spania znalazł się model Espiro Omega FX 10, który jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Sprzęt waży 7,3 kg, więc nie powinniśmy mieć większego problemu z jego przenoszeniem. Produkt spełnia wymagane prawem normy, a jego wyniki w testach zderzeniowych są bardzo dobre.

Rodzic może z łatwością regulować wysokość zagłówka i oparcia, co pozwala na ich dostosowanie do wzrostu dziecka. Co więcej, istnieje możliwość zmiany pozycji oparcia, tak aby zagwarantować maluchowi wygodę w trakcie odpoczynku. Fotelik ma szerokie boki, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie ciała. W zagłówku zastosowano dodatkowe warstwy energochłonne.

Według konsumentów przydatnym dodatkiem jest dobrze wyprofilowany uchwyt na butelkę z wodą. Jest on na tyle głęboki, że nawet w trakcie wykonywania ostrych manewrów nie trzeba się obawiać o wywrócenie się napoju. Materiał pokrywający model jest przyjemny w dotyku i łatwy do utrzymania w czystości.

Fotelik samochodowy 15-36 kg z funkcją spania Espiro Omega FX 10 waży 7,3 kg. Model ma mocowanie ISOFIX.

Zalety
Możliwość dopasowania do potrzeb dziecka:

Fotelik samochodowy ma regulowany zagłówek i oparcie. W związku z tym nie powinniśmy mieć żadnego problemu z tym, aby dostosować sprzęt do aktualnych potrzeb malucha.

Gwarancja bezpieczeństwa:

Na zagłówku zastosowano dodatkowe warstwy energochłonne, które stanowią bardzo dobre zabezpieczenie głowy w trakcie mocnego hamowania czy zderzenia. Fotelik ma także szerokie boki, które chronią ramiona i tułów dziecka.

Uchwyt na kubek:

Praktycznym rozwiązaniem jest to, że z boku znajduje się uchwyt na kubek. Dzięki niemu Twoja pociecha może mieć napój zawsze pod ręką i nie ma obaw, że dojdzie do jego rozlania.

Podłokietniki:

Przydatnymi elementami są podłokietniki, które pozwalają dziecku na przyjęcie wygodnej pozycji w trakcie jazdy.

Wady
Odpinanie fotelika:

Montując sprzęt przy użyciu systemu ISOFIX musimy liczyć się z tym, że jego odpinanie może okazać się niewygodne i trudne, szczególnie na początku.

 

 

 

 

Cybex Solution M FIX SL 

 

Fotelik Cybex Solution M – FIX SL Purple Rain to połączenie nowoczesnego wyglądu z solidnością oraz standardami bezpieczeństwa. Ten model firmy Cybex został wyposażony w system LSP chłonący energię powstałą w trakcie uderzenia bocznego w bardzo wczesnym etapie. Dzieje się to za sprawą poduszki ochronnej wraz z ramionami i ochraniaczami głowy. Takie rozwiązanie pozwala na aktywne prowadzenie głowy dziecka w bezpieczne miejsce w momencie uderzenia.

Produkt jest bardzo funkcjonalny, ponieważ ma aż 12-pozycyjną regulację wysokości zagłówka, dzięki czemu idealnie dopasowuje się on do wzrostu i budowy dziecka. Dostępne wersje kolorystyczne również przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i ceniącym design rodzicom.

Kupujący uznają fotelik marki Cybex za jeden z najlepiej skonstruowanych modeli dostępnych na naszym rynku. Jego funkcjonalność oraz wydłużony okres użyteczności dzięki zastosowanym rozwiązaniom czynią go jednym z najchętniej kupowanych fotelików.

Cybex Solution M FIX SL to fotelik samochodowy 15-36 kg dostępny w kilku kolorach. Produkt ma wymiary: 42 cm x 54 cm x 63 cm.

Zalety
Dwie opcje montażu:

Fotelik można zamontować w samochodzie nie tylko przy użyciu pasów bezpieczeństwa, ale także korzystając z systemu ISOFIX. To czyni model bardziej uniwersalnym.

Osłony boczne:

Odpowiednio wyprofilowane i wypełnione dobrą jakościowo pianką osłony boczne zapewniają maksymalne bezpieczeństwo w trakcie wypadku.

Regulacja zagłówka:

Istotną zaletą jest to, że zagłówek można regulować w 12 pozycjach, dzięki czemu idealne dostosowanie fotelika do wzrostu naszego dziecka jest prostym zadaniem.

Wady
Materiał wykonania:

Część osób uważa, że materiał stanowiący poszycie fotelika mógłby być nieco milszy w dotyku. Tkanina traci swoje początkowe właściwości już po kilku praniach.

 

 

 

 

Jak montować foteliki samochodowe 15-36 kg z funkcją spania?

 

Za sprawą naszych porad i informacji, jaki fotelik samochodowy 15-36 kg z funkcją spania jest polecany przez ekspertów, udało Ci się wybrać właściwy model? W takim razie możesz zamontować go w aucie i bezpiecznie podróżować z pociechą. Wahasz się, gdzie umieścić fotelik oraz jak go przymocować? Zgromadzone przez nas informacje z pewnością Ci się przydadzą.

 

 

Gdzie najbezpieczniej zamontować fotelik samochodowy?

Specjaliści zalecają, aby montować foteliki samochodowe na tylnej kanapie auta, najlepiej na środku. Wtedy dziecko będzie miało zapewnioną optymalną ochronę podczas ewentualnego wypadku, zwłaszcza przy bocznych wgnieceniach samochodu. Przypięcie fotelika w centralnej części kanapy minimalizuje ryzyko doznania przez malucha poważnego urazu. Czasem jednak jego ustawienie tam nie jest możliwe. Wówczas należy zamocować siedzisko z prawej strony auta, czyli za fotelem pasażera. Ponieważ w naszym kraju obowiązuje ruch prawostronny, dzięki temu znacznie łatwiej nam będzie wyjmować dziecko z samochodu. Jest to też znacznie bardziej bezpieczne, gdyż nie narażamy siebie ani pociechy na przypadkowe potrącenie przez inny pojazd, zwłaszcza podczas postoju przy ruchliwej ulicy. Poza tym w czasie jazdy możemy co pewien czas sprawdzić, czy z pociechą jest wszystko w porządku.

W samochodach dwuosobowych przypięcia fotelika na tylnej kanapie jest niemożliwe, ponieważ jej nie ma. Co zrobić w takiej sytuacji? Nie pozostaje nam nic innego, jak montaż siedziska na fotelu pasażera. Najlepiej odsunąć go maksymalnie do tyłu i dodatkowo wyłączyć poduszkę powietrzną. Na przednim siedzeniu powinniśmy zamontować fotelik także, gdy zauważymy, że zagłówki tylnej kanapy są ułożone tak, że niemal opierają się o tylną szybę auta. Wówczas przewożenie dziecka na przednim fotelu uznaje się za bardziej bezpieczne rozwiązanie.

 

Jak przypiąć fotelik z wykorzystaniem systemu ISOFIX?

Wykorzystanie systemu ISOFIX umożliwia łatwe i szybkie zamontowanie fotelika w samochodzie. Ogranicza się to do wysunięcia specjalnych uchwytów w bazie siedziska oraz ich mocnego dociśnięcia do zaczepów ISOFIX umieszczonych w fotelu samochodowym. Powinniśmy usłyszeć przy tym charakterystyczne kliknięcie. Jeżeli przypinaniu fotelika nie towarzyszy żaden dźwięk, prawdopodobnie został zamontowany niewłaściwie i opisaną czynność należy powtórzyć.

 

 

Jak przypiąć fotelik bez wykorzystania systemu ISOFIX?

Jeżeli w naszym samochodzie nie ma zaczepów ISOFIX, nie oznacza to, że nie możemy solidnie przymocować fotelika do siedzenia. Co prawda czynność ta zajmie nam trochę więcej czasu, ale możemy być pewni, że przewozimy dziecko w bezpieczny sposób. Po ustawieniu fotelika na fotelu należy przeciągnąć pas biodrowy i barkowy przez umieszczone w nim uchwyty. Zanim pasy zablokujemy należy się upewnić, że są mocno naciągnięte i nieskręcone. Jak rozpoznać, że siedzisko dla malucha jest dobrze zamontowane? Musimy przede wszystkim sprawdzić, czy dobrze przylega ono do oparcia siedzenia samochodowego i nie przesuwa się na boki.

 

Czy w samochodzie można zamontować kilka fotelików?

Według obowiązujących przepisów każde dziecko o wzroście poniżej 150 cm musi być przewożone w samochodowym foteliku. Zwykle w aucie można bez przeszkód zamontować dwa siedziska, jednak mając trójkę pociech, sytuacja staje się nieco bardziej skomplikowana. Polskie prawo dopuszcza przewożenie trzeciego dziecka (w wieku powyżej 3 lat) przypiętego jedynie pasami bezpieczeństwa, jeżeli na tylnej kanapie są dwa maluchy w fotelikach. Warto się jednak zastanowić, czy wtedy każda z trójki pociech jest w taki sam sposób chroniona przed poważnymi urazami w przypadku kolizji na drodze.

 

 


Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Recaro Milano

 

Recaro Milano to fotelik samochodowy 15 – 36 kg w dobrej cenie odpowiedni dla osób ceniących klasyczny wygląd oraz funkcjonalność i bezpieczeństwo. Bardzo duży, regulowany zagłówek wraz z panelem bocznym zapewniają dziecku maksymalną ochronę. Obszary amortyzujące uderzenia klatki piersiowej oraz głowy minimalizują ryzyko występowania urazów tych obszarów w razie uderzenia.

Przy tworzeniu fotelika zostały użyte nowoczesne materiały, które pozwalają skórze dziecka oddychać. Oprócz tego komfortowe poduszki pozwalają na wygodny sen w czasie podróży. Konsumenci cenią ten model za odpowiednio wyprofilowane oparcie dbające o kręgosłup maluszka. Trzy poziomy regulacji oparcia umożliwiają rozłożenie fotelika, w razie gdy dziecko zaśnie. Oparcie wzmocnione jest aluminium, tak więc nawet częste rozkładanie go nie jest w stanie uszkodzić jego konstrukcji.

Dostępne wersje kolorystyczne również przypadły do gustu kupującym. Co do sposobu przenoszenia fotelika – jest on ułatwiony dzięki specjalnemu uchwytowi. To rozwiązanie cenią rodzice, którzy muszą czasem kilkukrotnie w ciągu dnia przenieść go między autami.

Recaro Milano to bardzo dobry fotelik samochodowy 15-36 kg z funkcją spania do 500 zł. Model ma wymiary: szerokość – 39 cm, głębokość – 45 cm i wysokość 70 cm – 82 cm.

Zalety
Aluminiowa konstrukcja:

Do produkcji fotelika wykorzystano dobrej jakości aluminium, które odpowiednio wzmacnia całą konstrukcję. Dzięki temu zagłówek jest nieco sztywniejszy, co przekłada się na większe bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Tapicerka:

Model ma tapicerkę Bellini Soft wykonaną z wytrzymałego materiału. Jest on jednak nie tylko odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale też ładnie się prezentuje i zapewnia optymalny przepływ powietrza.

Bezpieczeństwo:

Fotelik jest bezpieczny w użytkowaniu, czego potwierdzeniem jest to, że spełnia on wszystkie określonego prawem wymogi stawiane tego typu produktom.

Montaż:

W wielu opiniach można przeczytać, że siedzisko jest łatwe w montażu.

Wady
Wymiary:

Rodzice uważają, że fotelik mógłby być nieco większy. Małe wymiary mogą stanowić problem szczególnie zimą, kiedy dzieci ubierane są w grube kurtki.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status