Najlepszy fotelik rowerowy przedni do 22 kg

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jaki fotelik rowerowy przedni do 22 kg wybrać?

 

Dorośli i dzieci lubią wycieczki rowerowe. Jest to szczególna atrakcja, jeśli maluszki mogą podróżować w ten sposób podziwiając świat w bezpiecznym foteliku. Warto więc pomyśleć o wygodnym i bezpiecznym siedzisku dla naszego kilkulatka. Nasz poradnik zakupowy zawiera wskazówki i podpowiedzi, co warto sprawdzić przy zakupie takiego sprzętu. W naszym artykule skupimy się na modelach wytrzymujących obciążenie do 22 kg.

Najlepsze przednie foteliki rowerowe do 22 kg umożliwiają bezpieczne podróżowanie dziecku oraz wygodną jazdę jego opiekunowi. Przy zakupie siedziska w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na wzrost i wagę pociechy. Fotelik nie może być ani za mały, ani za duży dla maluszka. Ważne również, aby produkt miał możliwość regulacji podnóżków – to znacznie wpływa na wygodę malca w czasie podróżowania. Oprócz tego model możemy dopasować do rosnącego dziecka.

Zdaniem rodziców najlepszy przedni fotelik rowerowy do 22 kg w 2019 roku ma specjalnie wyprofilowane oparcie, aby dziecko mogło wygodnie jeździć w kasku – to zwiększy jego bezpieczeństwo. Bardzo ważne są pasy, które zapewnią maluszkowi stabilne siedzenie i nie spowodują wysunięcia się z fotelika nawet w trakcie jazdy po dużych wybojach. Pasy należy więc zacisnąć dość mocno, aby malec w żaden sposób się z nich nie wysunął. Ich zapięcie musi być bardzo solidne. Dobrze, aby na paskach były specjalne nakładki chroniące malca przed otarciami. Ważna dla wygody malucha jest również miękka wkładka, która delikatnie amortyzuje wstrząsy oraz pozwala skórze oddychać.

Budowa i kształt siedziska również nie są bez znaczenia. Oparcie musi być na tyle stabilne, aby chroniło każdy z odcinków kręgosłupa, w tym również odcinek szyjny. Materiał wykonania całego produktu musi być odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz promieniowanie UVA i UVB. Mocowanie fotelika do kierownicy roweru musi być mocne i wykonane z jak najtrwalszych materiałów. Montaż fotelika ma być dla nas jak najszybszy i najmniej skomplikowany, bez utraty na bezpieczeństwie naszej pociechy. Pamiętajmy, że starsze dziecko czasem wierci się bardziej niż kilkulatek.

 

 

Foteliki rowerowe przednie do 22 kg – ranking

 

 

WeeRide Kangaroo LTD De Luxe 

 

WeeRide Kangaroo LTD De Luxe to fotelik, który zapewni wygodną jazdę dziecku ważącemu między 15 kg – 22 kg. Optymalnie wypełnione zabezpieczenie boczne oraz stabilne zapięcie pasów zapewniają bezpieczeństwo Twojemu maluszkowi.

Dziecko i rodzic, podróżując razem, mogą wciąż utrzymywać ze sobą kontakt wzrokowy, co wpływa pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa maluszka. Dziecko podróżuje bezpiecznie zamocowane bez ryzyka rozpięcia się z pasów lub wysunięcia się z nich. Wygodne podnóżki zapewniają podparcie dla stóp maluszka. Zdaniem ekspertów to najbezpieczniejszy fotelik rowerowy dla dzieci.

Rodzice, którzy nabyli to praktyczne akcesorium są z niego bardzo zadowoleni, ponieważ jest to jedno z najwygodniejszych siedzisk rowerowych dla dzieci dostępnych na naszym rynku. Polecane jest dla dzieci od około 2 do 5 r. ż.

 

 

 

 

Hamax Smiley 

 

Hamax Smiley  to przedni fotelik rowerowy do 22 kg w dobrej cenie mocowany z tyłu roweru. Pojazd, do którego chcemy go zamocować nie musi mieć bagażnika. Regulowane podparcie na stopy oraz podłokietniki zapewniają naszemu maluchowi wygodną jazdę.

Wyprofilowane oparcie pozwala na to, aby maluch jechał w kasku. Zatrzaskowe zapięcie i szelki pozwalają na obsługę szelek jedną ręką. Przez to zakładanie ich jest bardzo bezpieczne i szybkie. Maksymalne obciążenie fotelika wynosi 22 kg. Gama kolorystyczna, w której dostępny jest produkt podoba się zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom, ponieważ nie widać na foteliku zabrudzeń.

Produkt jest polecany przez konsumentów jako jeden z modeli najbezpieczniejszych i o najbardziej estetycznym wyglądzie. Dzieciom wygodnie się w nim podróżuje. Co ważne, fotelik można łatwo wyczyścić. Nieskomplikowany montaż i solidność wykonania czynią produkt jednym z najlepszych na rynku.

 

 

 

 

Okbaby Granatowy 10+

 

Okbaby Granatowy 10+  to komfortowy fotelik z odchylanym oparciem pozwalający na wygodne podróżowanie nawet małym dzieciom. Z zamocowanym fotelikiem można również wygodnie prowadzić rower.

Malec w siedzisku może spać i siedzieć. Wkładka z materiału zapewnia maluchowi komfort termiczny w trakcie podróży zarówno w chłodne, jak i gorące dni. Fotelik, dzięki stabilnemu mocowaniu do ramy rowerowej, pozwala na bezpieczne podróżowanie dziecku oraz jego opiekunowi. Wielkość siedziska to 10 cm x 9 cm 7 cm. Podnóżki mają długość 23 cm.

To siedzisko zdecydowanie dla najbardziej wymagających dzieci i opiekunów. Stabilnie trzyma dziecko pozwalając mu na odpoczynek w czasie podróży rowerowych. Solidne podparcie pleców maluszka oraz jego całej sylwetki to jeden z elementów, który sprzyja prawidłowemu wzrostowi dziecka. Warto zaopatrzyć się w fotelik zwłaszcza wtedy, gdy planujemy dość długie wycieczki rowerowe z naszym dzieckiem. Będzie ono siedziało w wygodnym siedzisku bez ryzyka otarć i innych urazów. To produkt stabilny, bezpieczny i godny polecenia. 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...