Najlepsze krople do oczu dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 18.04.19

 

Jakie krople do oczu dla dzieci wybrać?

 

W czasie zabawy nasze pociechy mogą niechcący potrzeć brudną dłonią oko, co potrafi wywołać obrzęk. Aby jak najszybciej pomóc naszemu maleństwu, w naszej apteczce powinny znajdować się krople do oczu. Ich szybka aplikacja może bowiem zaoszczędzić mu dużo bólu. Niestety, wielu rodziców nie wie, jak kupić dobrej jakości preparat tego typu. Dlatego, jeśli jesteś jednym z nich, zachęcamy Cię do lektury naszego poradnika. Dzięki niemu dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie i jakie cechy powinny mieć najlepsze krople do oczu dla dzieci. Aby dodatkowo ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy również niewielkie zestawienie, gdzie dokładnie opisaliśmy trzy produkty warte uwagi.

 

 

Dokonując zakupu kropli do oczu, powinieneś zastanowić się, jaki preparat będzie najbardziej odpowiedni dla Twego dziecka. Obecnie na rynku znajdziemy modele, które powstały na bazie soli fizjologicznej. Dzięki temu szybko oczyszczają i wypłukują bakterie, które mogą powodować zaczerwienienie lub obrzęk. Alternatywą są krople nazywane sztucznymi łzami. Stosuje się je, gdy rogówka oka jest zbyt przesuszona i powoduje ból. Oba preparaty przeznaczone są na inne sytuacje, jednak to sztuczne łzy są bardziej uniwersalne. Wiele osób używa je w czasie obrzęku spowodowanego alergią.

Jeśli interesują Cię najlepsze krople do oczy dla dzieci w 2019 roku, to koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na opakowanie. Ważna jest bowiem jego pojemność. Choć intuicja może nakazywać kupno największej butelki, jednak nie jest to rozsądne wyjście. Krople do oczu to lek, który warto mieć w apteczce, jednak nie używamy go zbyt często. Wybór zbyt dużego opakowania może zaowocować jego zmarnowaniem. Dlatego warto rozważyć inwestycje w kilka, niewielkich opakowań sztucznych łez, które nadają się na jedno użycie. Rozwiązanie to cechuje się niewielkimi gabarytami, zatem możemy krople zawsze nosić w torebce.

Koniecznie powinniśmy również sprawdzić skład interesującego nas preparatu. Zdecydowana większość leków zawiera w sobie wodę lub substancje lepkie. Pozwala to na odpowiednie nawilżenie rogówki, co zmniejsza uczucie dyskomfortu. Ważne jest jednak, aby pH roztworu było zbliżone do właściwości oka, aby aplikacja nie była nieprzyjemna i bolesna.

 

 

Krople do oczy dla dzieci – ranking

 

 

Systane Ultra

 

Jeśli Twoje dziecko cierpi na syndrom suchego oka, polecamy Ci zakup Systane Ultra. Preparat ten przynosi natychmiastową ulgę. Już po zaaplikowaniu dwóch kropel uczucie pieczenia, które spowodowane zostało suchym okiem, znika. Dzięki skutecznemu nawilżeniu, malec będzie mógł wrócić do zabawy.

Do największych atutów produktu należy szybkie działanie. Roztwór może być również używany, gdy do oka naszej pociechy dostanie się ciało obce, takie jak kurz, pyłek czy piasek. Równocześnie, lek zalecany jest, gdy dziecko zbyt długo było wystawione na działanie promieniowania UV. Pojemność opakowania to 10 ml, co w pełni wystarczy na długi czas, bowiem preparat jest bardzo wydajny. Ph kropli jest bardzo podobne do tego, którym cechują się nasze łzy, zatem ich aplikowanie nie przyniesie uczucia dyskomfortu. Równocześnie konsystencja roztworu jest podobna do żelu co ułatwia punktowe zastosowanie.

Łatwe dozowanie i szybkość działania skłoniły wielu rodziców do zainwestowania w ten preparat. Dodatkowo, specjalne roztwory wzmacniają ochronę rogówki oraz wydłużają czas nawilżenia oka. Dzięki temu częstotliwość używania płynu się zmniejsza.

 

 

 

 

Starazolin HydroBalance

 

Jeśli Twój malec spędza dużo czasu przed laptopem, to radzimy Ci zaopatrzyć się w Starazolin HydroBalance. Jest to wysokiej jakości preparat, który niweluje uczucie szczypania towarzyszące przesuszeniu gałki ocznej, gdy zbyt długo siedzimy przed ekranem komputera lub telewizora. Ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy nasza pociecha odczuje negatywne skutki takiej aktywności, warto mieć preparat zawsze pod ręką.

Użytkowanie leku jest w pełni bezpieczne, bowiem pH płynu jest bardzo zbliżone do tego, które mają nasze łzy. Dzięki temu aplikowanie roztworu jest komfortowe i bezbolesne. Te wydajne krople do oczu dla dzieci w dobrej cenie mają w składzie wodę, więc bez problemu uporają się one z usunięciem obcego ciała z naszej gałki ocznej. Warto dodać, że aplikacja preparatu przynosi szybką ulgę, dlatego jest on często używany przez osoby cierpiące na alergie.

Pojemność buteleczki to 10 ml, co w pełni wystarczy na długi czas, bowiem zaaplikowanie już 2 kropli przynosi znaczną ulgę. Właśnie dlatego duża część osób zdecydowała się na zakup prezentowanego preparatu.

 

 

 

 

Hylo-Fresh 10m

 

Model Hylo-Fresh 10m to bardzo wydajne krople do oczu, które przynoszą natychmiastowe uczucie ukojenia. Już chwilę po zaaplikowaniu roztworu, uczucie szczypania z powodu wysuszonego oka znika, co pozwala Twojemu maluchowi wrócić do zabawy.

Warto dodać, że aplikacja produktu jest bardzo prosta. Możliwe jest bowiem dokładne odmierzenie niezbędnej dawki, co zwiększa wydajność opakowania. Z tego powodu 10 ml płynu wystarczy Ci na kilkanaście miesięcy. W składzie produktu znajdziemy nalewkę z ziela świetlika, która ma właściwości oczyszczające i bakteriobójcze. Równocześnie roztwór nie zawiera żadnych konserwantów. Ponadto delikatny skład potęguje właściwości łagodzące produktu.

W swoich opiniach wielu rodziców doceniło znaczącą poprawę stanu oka swoich dzieci. Produkt jest bardzo przydatny, gdy maluchy lubią bawić się w piaskownicy. Częste przecieranie oka prowadzi bowiem do jego podrażnienia. Jednak już  niewielka ilość kropli pozwala szybko usunąć ciało obce, które spowodowało uczucie dyskomfortu. Ze względu na łagodny skład, wielu dorosłych używa kropli, aby zmniejszyć zaczerwienienie oczu, powstałe na skutek wielogodzinnej pracy przy komputerze.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...