Najlepsze foteliki samochodowe Maxi Cosi

Ostatnio aktualizowane: 21.10.20

 

Jaki fotelik samochodowy Maxi Cosi wybrać?

 

Jako rodzice powinniśmy dopilnować, aby nasze maluchy w czasie jazdy samochodem były bezpieczne. Dlatego prawo w Polsce obliguje nas do posiadania specjalnego fotelika dla dziecka. Dzięki temu urządzeniu w czasie gwałtownego hamowania lub kolizji, nasza pociecha zostanie ochroniona. Jeśli jeszcze nie masz fotelika, polecamy Ci lekturę naszego poradnika. Znajdziesz w nim wiele przydatnych porad o tym, na co zwrócić uwagę w czasie zakupów. Dodatkowo na końcu artykułu znajdziesz niewielki ranking, w którym dokładnie opisaliśmy trzy najlepsze foteliki samochodowe Maxi Cosi.

Maxi Cosi to marka, która na pewno znana jest wszystkim rodzicom. Od kilku lat producent wprowadza na rynek bardzo nowoczesne i w pełni bezpieczne foteliki samochodowe, nosidełka oraz łóżeczka dla dzieci. Wszystkie oferowane przez firmę sprzęty cechują się dużą wytrzymałością, eleganckim designem i wygodą. Poza tym produkty Maxi Cosi są poddawane licznym testom, które mają potwierdzić ich niezawodność i bezpieczeństwo.

Udając się do sklepu musisz pamiętać, że interesujący Cię model musi być dopasowany do masy Twojego dziecka. Inny produkt kupisz dla niemowlaka, a inny dla starszego szkraba. Wynika to z tego, że fotelik dedykowany dla kogoś o wadze 9 kg, nie utrzyma w momencie wypadku masy 20 kg. Równocześnie małe i niskie dzieci, nie będą się komfortowo czuły w dużych modelach. Dlatego ważne jest dokładne dostosowanie wielkości produktu do wzrostu i wagi maluszka.

Najlepszy fotelik samochodowy Maxi Cosi w 2020 roku musi być wykonany z wysokiej jakości materiału. Po pierwsze zwróć uwagę na przeprowadzone atesty, które potwierdzają, że tkanina nadaje się do kontaktu z dziećmi. Poza tym materiał użyty do wykonania produktu musi być przede wszystkim miękki, aby w czasie siedzenia malec nie obtarł sobie żadnej części ciała. Ważne jest też to, czy tkanina oddycha, czyli przepuszcza powietrze. Jeśli tak, Twój szkrab nie będzie czuł dyskomfortu.

Ostatnią kwestią jest system zabezpieczeń, który występuje w interesującym Cię modelu. W pierwszej kolejności sprawdź, czy produkt był testowany. Dobre foteliki posiadają specjalnie przyznawane gwiazdki ADAC, które oznaczają, że przeprowadzone testy zakończyły się pomyślnie. Koniecznie sprawdź też, jak wygląda system zabezpieczenia dziecka w foteliku. Dobrej jakości modele mają 3 lub 5 punktów zapięcia.

 

 

Foteliki samochodowe Maxi Cosi – Ranking

 

 

Maxi-Cosi Cabriofix

 

Jeśli poszukujesz wygodnego fotelika do samochodu dla Twojego maluszka, to polecamy Ci Maxi-Cosi Cabriofix. Jest to nie tylko funkcjonalny, ale również kolorowy produkt, który na pewno spodoba się Twojemu maluchowi.

Zaletą prezentowanego modelu jest jego duża mobilność, gdyż fotelik może zostać wpięty do wózka dla dzieci tej samej marki. Takie rozwiązanie jest gwarantem dużej wygody dla rodziców, a co więcej, pozwala na oszczędzenie kosztów zakupu dodatkowego osprzętu dla malucha. Co więcej, gdy nasze dziecko zaśnie w samochodzie, nie musimy go budzić. Montaż wózka odbywa się przy pomocy pasów bezpieczeństwa w samochodzie. Czynność ta jest bardzo prosta, zatem każdy z rodziców może tego dokonać jedną ręką.  Po obu stronach obudowy umieszczono rzepy, które sprawiają, że rozsunięcie szelek zajmuje kilka sekund. Specjalna gąbka, z której wykonano produkt sprawia, że fotelik jest bardzo miękki, co gwarantuje pełną wygodę w czasie podróży.

Wiele osób zdecydowało się na zakup fotelika ze względu na wysoką jakość wykonania oraz miękkie materiały. Zdaniem użytkowników ten fotelik samochodowy Maxi Cosi w dobrej cenie, to model godny polecenia.

 

 

 

 

Maxi-Cosi Tobi

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości fotelika dla dzieci, to polecamy CI zainwestowanie w Maxi-Cosi Tobi. Jest to bardzo wygodny i elegancki produkt, który zapewni maluchowi komfort siedzenia, nawet w momencie długiej wycieczki.

Produkt dedykowany jest dla maluszków, które są starsze niż 9 miesięcy, a młodsze niż 3,5 roku. Poza tym waga dziecka musi mieścić się w przedziale 9 kg a 18 kg, aby zastosowane zabezpieczenia utrzymały ciało naszej pociechy. Do zalet produktu zaliczamy uprząż, którą łatwo jest odchylić, co pozwala na wygodne umieszczenie malca w siedzeniu lub jego wyciągnięcie. Jak podają specjaliści, czynność tę można wykonywać jedną ręką.

Model ma regulację wysokości zagłówka oraz uprzęży, więc bez trudu dopasujemy parametry fotelika do naszego rosnącego szkraba. Uprząż ma aż 5 punktów zapięcia, dlatego możliwe jest trwałe utrzymanie dziecka w bezruchu w czasie podróży. W czasie testów bezpieczeństwa produkt zdobył 4 gwiazdki ADAC.

Wielu konsumentów, którzy zdecydowali się na zakup modelu jest z niego zadowolona, bowiem gwarantuje komfort jazdy dla dzieci. Spowodowane jest to miękkim materiałem, który znajduje się na foteliku.

 

 

 

 

Maxi-Cosi Axissfix

 

Fotelik samochodowy Axiss marki Maxi Cosi to bardzo nowoczesny model dla dzieci, których waga nie przekracza 18 kg. Dużą zaletą produktu, jest możliwość obracania fotelika o nawet 90 st., co ułatwia rodzicom zabezpieczenie malucha oraz jego wyjęcie z szelek.

Prezentowany produkt cechuje się stabilną konstrukcją, co sprawia, że jest on bardzo bezpieczny. Nie musisz się obawiać, że w czasie jazdy dziecko wyślizgnie się z siedzenia. Co więcej, producent dopilnował by prezentowany fotelik przeszedł wszystkie niezbędne testy. Model posiada opcję regulowania uprzęży i zagłówków, co sprawia, że bez problemu dopasujesz fotelik do wielkości swojej pociechy. Ponadto model ten może zmieniać pozycję od siedzącej do półleżącej. Na pewno ucieszy to rodziców, którzy w planach mają długie podróże samochodem.

Wiele osób doceniło sprzęt za jego systemy zabezpieczeń, które skutecznie ochraniają życie dziecka w czasie wypadku lub gwałtownego hamowania. Na szczególną uwagę zasługuje system bocznych zabezpieczeń, które są niezawodne w przypadku kolizji.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status