Najlepsze chusteczki nawilżane wodą

Ostatnio aktualizowane: 03.06.20

 

Jakie chusteczki nawilżane wodą wybrać?

 

Każda mama z pewnością docenia artykuł higieniczny do pielęgnacji niemowląt, jakim są chusteczki nawilżane. Przy ich użyciu możemy szybko i łatwo wytrzeć pupę, twarz czy rączki dziecka, a zużyty produkt po prostu wyrzucić do kosza. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak dokonać wyboru tego typu artykułu i czym charakteryzują się najlepsze chusteczki nawilżane wodą w 2020 roku.

W trosce o bezpieczeństwo naszych pociech warto zdecydować się na wariant, który nie zawiera chemicznych substancji, a w jego skład wchodzi w 99 procentach woda. Tego typu produkty są hipoalergiczne i nie wywołują podrażnień oraz zaczerwienienia. Do ich konserwacji używa się najczęściej wyciągu z pestek grejpfruta, jednak jego zawartość jest tak mała, że opakowanie trzeba zużyć w ciągu miesiąca.

Istotne jest również wykonanie chusteczek. Sprawdźmy, czy do ich produkcji użyto chłonnego materiału, cechującego się odpowiednią wilgotnością. Najlepiej sprawdza się bawełna, która ma gładką powierzchnię, jest chłonna i przyjazna dla delikatnej skóry niemowląt. Zwróćmy uwagę także na grubość chusteczki i jej wielkość. Im będzie ona grubsza i większa, tym mniej sztuk będziemy musieli zużyć za jednym razem.

Ważna jest także wielkość opakowania. Chusteczki nawilżane zużywa się bardzo szybko, gdyż niemowlęta wymagają częstego przewijania czy wycierania buzi i rączek. Warto zdecydować się na zestaw zawierający około 60 sztuk, który powinien wystarczyć na około 2 tygodnie. Miejmy na uwadze, czy opakowanie można ponownie zamknąć po wyjęciu z niego chusteczki. Nieszczelne zamykanie spowoduje, że produkt szybciej wyschnie. Najbardziej praktyczne są produkty z plastikowym wieczkiem, które ułatwia wyciągnięcie pojedynczej sztuki.

Najlepsze chusteczki nawilżane wodą są także bezzapachowe lub ich zapach jest bardzo delikatny. Intensywny i mocny aromat może nie tylko wywołać ból głowy u rodzica, ale również działać drażniąco na niemowlę. Pamiętajmy, że im mocniejszy zapach, tym prawdopodobniej więcej substancji chemicznych występuje w składzie chusteczek.

 

 

Chusteczki nawilżane wodą – Ranking  

 

 

WaterWipes 60 szt.

 

Chusteczki WaterWipes to bardzo bezpieczny produkt dla naszego dziecka, który w 99,9% nasączony jest czystą wodą. Przy jego użyciu zapewnimy naszym pociechom dokładne oczyszczanie i pielęgnację ich delikatnej skóry.

Chusteczki stanowią unikatowe połączenie miłej w dotyku tkaniny z czystą wodą (99,9%) i ekstraktem z pestek grejpfruta (0,01%). W składzie nie znajdziemy żadnych składników chemicznych, sztucznych barwników czy substancji zapachowych, dzięki czemu rodzice nie muszą obawiać się o podrażnienia czy reakcji alergicznych skóry ich dzieci. Produkt doskonale sprawdzi się podczas spacerów i zakupów. Jest także niezastąpiony w domu, podczas posiłków czy przy przewijaniu. Przy jego użyciu możemy dokładnie umyć rączki, buzię czy pupę niemowlaka, dlatego warto mieć go zawsze przy sobie.

Jedno opakowanie jest bardzo wydajne, gdyż zawiera aż 60 sztuk chusteczek. Produkt jest także dostępny w opakowaniach zbiorczych: 5-pakach i 12-pakach. Foliowa paczka zapobiega przed utratą wilgoci, pamiętajmy jednak, żeby za każdym razem ją szczelnie zamykać. Odklejane okienko ułatwia wyciąganie chusteczek. Ze względu na niską zawartość substancji konserwującej, jaką jest grejpfrut, opakowanie należy zużyć w ciągu 4 tygodni od otwarcia.

Produkt jest bezzapachowy, bardzo mocno nasączony i nie wysycha, co stanowi jego największe zalety. Nie jest testowany na zwierzętach. Chusteczki posiadają bardzo pozytywne opinie użytkowników i były wielokrotnie nagradzane (np. Infant Awards, Allergy UK). Konsumenci podkreślają również, że są przyjemne w dotyku i miękkie, a jednocześnie dostępne za rozsądną cenę.  

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status