Najlepsza wanienka duża dla dziecka

Ostatnio aktualizowane: 17.08.18

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką wanienkę dużą dla dziecka wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Aby zapewnić swojemu maluchowi pełnię bezpieczeństwa podczas kąpieli, sugerowane jest mycie go w specjalnej wanience. Takie modele można ustawić w dowolnym miejscu w domu, w celu zwiększenia komfortu rodziców podczas wykonywania tej czynności. Polecane przez wielu specjalistów są modele progresywne, czyli o nieco większych wymiarach, dzięki temu będą mogły być używane przez dłuższy czas. Jeśli aktualnie rozważasz taki zakup, polecamy Ci lekturę naszego poradnika. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinien mieć najlepszy model. Co więcej, na końcu artykułu znajdziesz trzypunktowe zestawienie, w którym umieściliśmy najlepsze duże wanienki dla dziecka.

Małe wanienki są zalecane dla dzieci do 6 miesiąca życia, gdy malec jest nieco większy stają się one dla niego zbyt ciasne. Z tego powodu polecamy modele, których długość wynosi 100 cm.

Najważniejszą cechą interesującego Cię sprzętu jest liczba atestów i certyfikatów, które on posiada. Aby zapewnić Twojemu maluchowi pełnię bezpieczeństwa, upewnij się, że wanienka jest polecana przez Instytut Matki i Dziecka. Konieczny jest również certyfikat wydawany przez ekspertów PHZ, który informuje, że skład chemiczny modelu nie będzie miał negatywnego wpływu na zdrowie pociechy. Polecamy zakup wanienek wykonanych z polipropylenu.

Kolejnym elementem, który zapewni większe bezpieczeństwo Twojemu maluchowi jest mata antypoślizgowa umieszczona na dnie. Wiele wanienek posiada specjalne podkładki w kształcie zwierząt w różnych kolorach. Pamiętaj jednak, że maty należy regularnie czyścić, aby nie gromadziły się na nich bakterie.

Bardzo przydatnym dodatkiem jest wbudowany termometr, który pozwoli Ci na bieżąco kontrolować temperaturę wody. Bowiem, skóra dzieci jest bardzo wrażliwa, dlatego kąpiel nie może być zbyt gorąca.

Aby zapewnić sobie większy komfort warto zainwestować w sprzęt, w którym mamy specjalne przegrody na mydło i szampon. Takie dodatki sprawią, że kąpiel dziecka będzie przebiegała znacznie szybciej.

 

 

Wanienki dla dziecka duże – Ranking

 

 

Stokke Flexi White

 

Wanienka Stokke Flexi White to bardzo elegancki i poręczny model, w którym bez problemu wykąpiesz malucha poniżej 4 roku życia. Dużą zaletą sprzętu jest wmontowany odpływ, dzięki któremu opróżnienie wanny z wody jest dużo prostsze i szybsze.

Ta najlepsza wanienka duża dla dziecka w 2018 roku została wykonana z najwyższej jakości polipropylenu, który często jest używany do produkcji sprzętów gastronomicznych. Model ten posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty. Ma on również rekomendację Instytutu Matki i Dziecka, zatem nie musisz obawiać się, że skład chemiczny obudowy wpłynie na zdrowie Twojego malucha.

Dużą zaletą modelu jest opcja jego złożenia, co pozwala na oszczędność miejsca. Gdy nie używasz wanienki, wystarczy złożyć ją do kształtu niewielkiej teczki, którą możesz następnie przechowywać w szafce. Wielu rodziców, którzy podróżują ze swoimi maluchami zdecydowało się na wybór tego modelu, gdyż można go ze sobą zabrać w każdą podróż.

Pojemność prezentowanego produktu wynosi 39 l, zaś jego wymiary po rozłożeniu to: długość – 66 cm i szerokość – 39. Zaś złożona w teczkę wanienka ma następujące gabaryty: wysokość – 10 cm i szerokość – 24 cm. Zaletą modelu jest jego niewielka waga, zatem dziadkowie będą mogli pomóc przy kąpaniu malucha, wynosi ona 1,2 kg.

Opinie rodziców o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup wanienki ze względu jej łatwe przechowywanie.

 

 

 

 

Boon Naked Green B612

 

Model Boon Naked Green B612 to bardzo elegancka i kolorowa wanienka duża dla dziecka w dobrej cenie. Sprzęt ten został wyposażony w metalowy stelaż, który gwarantuje pełną stabilność w czasie kąpieli. Prezentowany produkt może być używany zarówno przez noworodki, jak również nieco starsze dzieci, które wciąż potrzebują asysty dorosłych przy kąpieli.

Tym, co gwarantuje bezpieczeństwo dziecka są stabilne, antypoślizgowe podpory. Nie musisz się zatem obawiać, że Twój maluch ulegnie wypadkowi.

Materiał, z którego została wykonana wanienka nie zawiera BPA, PVC oraz ftalanów, zatem jest w pełni bezpieczny dla zdrowia Twojej pociechy. Co więcej, posiada on pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Na modelu zostały przeprowadzone liczne testy, zatem możesz mieć pewność, że skład obudowy nie wpłynie negatywnie na zdrowie malucha.

Również przechowywanie wanienki jest stosunkowo proste, bowiem metalowe podparcie można złożyć. Sprawia to, że prezentowany model nie zabiera nam zbyt dużo miejsca. Opinie o produkcie są bardzo pochlebne. Wielu rodziców zdecydowało się na zakup tego sprzętu ze względu na elegancki wygląd.

 

 

 

 

Summer SPA

 

Wanienka dla dzieci Summer SPA to bardzo nowoczesny model, który posiada wbudowany prysznic. Produkt skierowany jest do rodziców, którym zależy na elegancji i nowoczesności. Co więcej, prezentowany model zapewni Twojemu dziecku pełen relaks dzięki opcji kąpieli z dużą ilością bąbelków.  Przed umyciem malucha należy wybrać jeden z 3 trybów pracy, które oferują zwykłą kąpiel, wspomniane wcześniej bąbelki oraz jacuzzi. Dodatkiem godnym uwagi jest prysznic z ergonomicznym uchwytem, który ułatwia jego użytkowanie.

Na dnie wanienki znajduje się miękki materiał dla niemowląt, który zapewnia im wygodę w czasie kąpieli. Model posiada bardzo grube ścianki, które pozwalają na znacznie dłuższe utrzymanie temperatury wody. Ucieszy to rodziców, których pociechy lubią dużo czasu spędzać mocząc się w wodzie i bawiąc się bąbelkami i pianą.

Wymiary wanienki to: wysokość – 24 cm, szerokość – 45,5 cm i długość – 72,5. Opinie o sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup tego modelu ze względu na jego wielofunkcyjność oraz elegancki design.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...