Najlepsza wanienka dla dziecka z odpływem

Ostatnio aktualizowane: 05.07.20

 

Jaką wanienkę dla dziecka z odpływem wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Kąpanie małych dzieci nie należy do najprostszych czynności. Musimy zadbać o komfort i bezpieczeństwo zarówno naszego malucha, jak również nas samych. Niestety mycie dzieci w zwykłych wannach jest często niewygodne dla rodzica. Z tego powodu polecamy zakup specjalnych modeli do kąpieli maluchów. Ich zaletą jest to, że można je przenosić oraz ustawiać w dowolnych miejscach w domu. Jeśli jesteś młodym rodzicem, zapewne zainteresuje Cię nasz poradnik. Umieściliśmy w nim kilka porad o tym, jakie cechy powinien mieć dobry sprzęt. Co więcej, na jego końcu zamieściliśmy trzy punktowe zestawienie, w którym pokazaliśmy najlepsze wanienki dla dziecka z odpływem.

Decydując się na zakup wanienki dla dziecka musisz w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jej rozmiar. Naturalnie, wielkość interesującego Cię modelu musi być kompatybilna ze wzrostem Twojej pociechy. Równocześnie musisz znaleźć miejsce przechowania dla interesującego Cię produktu. Typowe, małe wanienki posiadają wymiary: 80 cm x 54 cm x 24 cm i są polecane dla maluchów do 6 miesiąca życia. Z kolei większe modele posiadają długość około 100 cm.

Kolejną, ważną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę jest wykonanie interesującego Cię produktu. Aby mieć pewność, że jest on bezpieczny sprawdź, czy posiada logo „produkt z atestem”. Certyfikat ten wydawany jest przez ekspertów PHZ, którzy orzekają, że skład materiału, nie wpływa negatywnie na zdrowie użytkowników.

Jeśli nie dysponujesz dużym metrażem lub też planujesz dużo podróży z Twoim niemowlakiem, warto abyś rozważył zakup sprzętu składanego.

Aby zapewnić swojemu maluchowi bezpieczeństwo podczas kąpieli, warto dopilnować, by interesująca Cię wanienka posiadała matę antypoślizgową. Najczęściej mają one kształt prostokątów o wymiarach 3,4 cm x 5,5 cm.

Innymi, ciekawymi dodatkami, które ułatwią Ci korzystanie z produktu są specjalne przegródki na mydło i gąbkę. Kolejną, przydatną rzeczą jest wbudowany termometr, który pozwoli Ci na ciągłą kontrolę temperatury wody. Jeśli wanienka ma być używana przez małe dziecko, warto, aby posiadała trzy punkty podparcia. Zapewnią one maluchowi większe bezpieczeństwo.

 

 

Wanienki dla dziecka z odpływem – Ranking

 

 

Stokke Flexi Bath

 

Model Stokke Flexi Bath to bardzo funkcjonalna i poręczna wanienka dla dziecka z odpływem. Sprzęt ten przeznaczony jest dla dzieci, które nie przekroczyły 4 roku życia.

Ta najlepsza wanienka dla dziecka z odpływem w 2020 roku jest w pełni składana, dzięki czemu zabiera niewiele miejsca. Po złożeniu z wyglądu przypomina ona teczkę, którą można zamknąć od góry specjalną klamrą. Dzięki temu bez trudu schowasz ją do szafki lub zabierzesz w podróż.

Model został wykonany z polipropylenu, a jego boki z Elastometru Termoplastycznego TPE. Wszystkie materiały, z których powstała prezentowana wanienka przeszły bardzo rygorystyczne testy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że ich skład chemiczny jest w pełni bezpieczny dla maluchów.

Dużym udogodnieniem jest znajdujący się na dnie korek w kształcie kleksa. Zdecydowanie ułatwia to opróżnianie wanienki z wody, bez potrzeby nadwyrężania kręgosłupa rodzica.

Prezentowany produkt ma pojemność 39 l, a jego wymiary to: długość – 66 cm, szerokość – 39 cm. Z kolei po złożeniu gabaryty modelu prezentują się tak: wysokość – 10 cm i szerokość – 24 cm. Zaś waga sprzętu, przed napełnieniem wody to 1270 g. Opinie konsumentów o tej wanience są bardzo pozytywne. Wielu rodziców chwali ją za możliwość złożenia.

 

 

 

 

Babymoov Aquanest

 

Urządzenie Babymoov Aquanest to bardzo elegancka i nowoczesna wanienka dla dzieci z odpływem w dobrej cenie. Jej największą zaletą jest estetyczny design, dzięki temu model ten będzie się dobrze prezentował we wnętrzu.

Popularność sprzętu wynika z tego, że po napełnieniu go wodą, utrzymuje jej temperaturę. Takie rozwiązanie ucieszy szczególnie świeżych rodziców noworodków, którzy w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich maluchów spędzają dużo czasu na jego kąpaniu. Nie musisz się zatem obawiać wychłodzenia wody.

Prezentowany produkt został wykonany z najwyższej jakości materiałów, zatem jest w pełni bezpieczny dla najmłodszych. Co więcej, wanienka posiada wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, w tym ma również rekomendację Instytutu Matki i Dziecka.

Dużym udogodnieniem jest przydatny korek, który pozwoli szybko usunąć zgromadzoną wodę. Wymiary produktu to: szerokość – 82 cm, wysokość – 34 cm, głębokość – 51 cm. Z kolei waga modelu, przed napełnieniem wodą to 3 kg.

Liczna grupa rodziców zdecydowała się na zakup tej wanienki ze względu na jej elegancki design oraz opcję utrzymania temperatury wody.

 

 

 

 

Bebe Jou Thermo Hello Little One

 

Wanienka dla małych dzieci Bebe Jou Thermo Hello Little One jest jednym z najczęściej wybieranych modeli. Spowodowane jest to eleganckim designem produktu oraz dobrym wykonaniem. Prezentowany sprzęt posiada następujące wymiary: 83,5 cm x 40 cm x 32 cm.

Największą zaletą modelu jest wbudowany termometr, który pozwala rodzicom na kontrolę temperatury wody. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia malucha, gdy jego skóra jest wrażliwa nawet na najdrobniejsze wahania ciepła.

Prezentowany model został wykonany z polipropylenu, który jest często używany przy produkcji żywności. Zatem wanienka jest w pełni bezpieczna dla dziecka. Co więcej, posiada ona wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty.

Dwa dyspensery na mydło i szampon są bardzo funkcjonalnym dodatkiem, który pomoże Ci szybko i sprawnie wykąpać dziecko. Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wielu rodziców zdecydowało się na ten model, gdyż wbudowany korek pozwala szybko pozbyć się wody. Co więcej, za sprawą wbudowanego termometru można w prosty sposób dobrać optymalną temperaturę wody.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status