Najlepsza waga elektroniczna dla niemowląt

Ostatnio aktualizowane: 21.02.20

 

Jaką wagę elektroniczną dla niemowląt wybrać?

 

Waga elektroniczna pozwala kontrolować przyrost masy ciała naszego dziecka. To szczególnie ważne w pierwszych miesiącach życia, zwłaszcza w przypadku wcześniaków. Wielu rodziców decyduje się więc na zakup tego typu urządzenia. Wiemy jednak, że na rynku dostępnych jest wiele sprzętów, a wybór najlepszego nie jest łatwym zadaniem. Z tego powodu przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym poruszyliśmy kwestie dotyczącego tego, jakie cechy powinny posiadać najlepsze wagi elektroniczne dla niemowląt.

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że konieczne jest zwrócenie uwagi na konstrukcję urządzenia. Jeśli chcemy tam ważyć swoje nowonarodzone dziecko musimy mieć pewność, że wybrany przez nas model posiada specjalnie wyprofilowane miejsce na umieszczenie malucha. To zapewni naszemu dziecku komfort i pozwoli bez obaw dokonać pomiaru.

Równie istotnym zagadnieniem jest materiał wykonania. Ważne, aby nie wydzielał on szkodliwych dla zdrowia substancji. Tworzywo to powinno być dodatkowo łatwe w utrzymaniu w czystości. Dzięki temu nie poświęcimy na pielęgnację sprzętu więcej niż kilka minut.

Na opakowaniu każdego modelu powinna znaleźć się informacja o tym, jakie obciążenie jest w stanie wytrzymać dany sprzęt. Na rynku znajdziemy urządzenia, których maksymalne obciążenie  wynosi 20 kg. Będziesz mógł zatem ważyć swoje dziecko do wczesnego wieku szkolnego. W sklepie dostępne są także takie wagi, których maksymalny udźwig to 50 kg. Tego typu przyrządy są nieco bardziej funkcjonalne, bo pozwolą nam ważyć swoje dziecko przez dłuższy czas.

Warto też, abyś przed zakupem przyjrzał się dostępnym w danym modelu funkcjom. Wielu rodziców jest zdania, że najlepsza waga elektroniczna dla niemowląt  w 2020 roku posiada funkcję automatycznego blokowania wyniku ważenia. Dzięki temu nie muszą się oni martwić o to, że wynik zniknie jeszcze zanim go odczytają. Przydatną opcją jest także zapamiętywanie ostatniego pomiaru oraz informowanie o poziomie naładowania baterii.

Wiesz już, na co przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupów. Aby ułatwić Ci wybór urządzenia przygotowaliśmy także ranking 3 godnych polecenia produktów, które zdobyły uznanie rodziców.

 

 

Elektroniczne wagi dla niemowląt  – ranking

 

 

Babyono 291

 

Babyono 291 to waga elektroniczna dla niemowląt w dobrej cenie. Jest szczególnie polecana w okresie niemowlęcym. Dzięki niej rodzic może kontrolować przyrost masy ciała swojej pociechy.

Urządzenie zostało tak zaprojektowane, że z jego pomocą można ważyć niemowlęta (pozycja leżąca), a także starsze dzieci do 50 kg (pozycja stojąca). Ta właściwość pozwala na wykorzystanie wagi przez bardzo długi czas. Warto dodać, że ważenie za sprawą podziałki 0,01 kg jest bardzo dokładne. Model ten jest wyposażony w funkcję zapamiętywania ostatniego pomiaru oraz wskaźnik zużycia baterii. Prosta obsługa sprzętu sprawia, że poradzą sobie z nim nawet osoby, które na co dzień stronią od tego typu gadżetów.   

Wielu rodziców podkreśla, że prezentowana waga ma stabilną konstrukcję. Bez obaw możemy zatem umieścić na niej swoje dziecko. Dużym udogodnieniem jest także automatyczna blokada wyniku ważenia. Nie musimy zatem martwić się o to, że wynik pomiaru zniknie przed jego odczytaniem.

 

 

 

 

Abakus Baby 1613

 

Jeśli szukasz dla swojej pociechy sprawdzonej wagi, powinieneś przyjrzeć się modelowi Abakus Baby 1613. Jego maksymalne obciążenie wynosi 30 kg. Sprawdzi się więc w ważeniu nie tylko niemowląt, ale także starszych dzieci.

Konstrukcja pozwala na ważenie najmłodszych w pozycji leżącej. Po zdjęciu tacki możemy też zważyć większe dziecko (pozycja stojąca). Ten model będzie także odpowiedni do ważenia produktów spożywczych. Wynik pomiaru możemy otrzymać w trzech jednostkach: kg, lb lub oz.

Wyświetlacz LCD jest podświetlany, dzięki czemu odczytanie wartości nie stanowi problemu. Model ten ma wskaźnik przeciążenia wagi oraz niskiego poziomu baterii. Sprzęt zasilany jest na baterie (4 x AA 1,5V dołączone do zestawu),a po 20 sekundach nieużywania automatycznie się wyłączą.

Opinie na temat tej wagi są bardzo dobre. Konsumenci doceniają jej prosty wygląd. Dużym udogodnieniem jest opcja automatycznego wyłączania się urządzenia oraz fakt, że producent oferuje kupującym dwuletnią gwarancję.

 

 

 

 

Beurer BY 80

 

Beurer BY 80 to waga zasilana dwoma bateriami 1,5 V AAm, które są dołączone do zestawu. Urządzenie wyposażone jest w funkcję Hold, która pozwala dokonać dokładnego pomiaru (dokładność – do 5 g) nawet wtedy, kiedy dziecko się porusza.

Maksymalne obciążenie prezentowanego modelu wynosi 20 kilogramów. Wyświetlacz LCD jest czytelny, a wielkość wyświetlanych cyfr wynosi 23 mm. Daje to możliwość swobodnego odczytania pomiaru wagi. Wynik możemy otrzymać w trzech jednostkach: kg, lb lub oz. Produkt posiada niezwykle użyteczną funkcję, jaką jest automatyczne wyłączanie. Obudowa jest łatwa w utrzymaniu czystości i wystarczy zaledwie kilka ruchów lekko zwilżoną szmatką, aby pozbyć się powstałych zabrudzeń. Nóżki wagi są gumowe, zatem urządzenie stoi stabilnie i nie ślizga się po powierzchni.

Rodzice, którzy zdecydowali się kupić wagę Beurer BY 80 uważają, że dokonali dobrej inwestycji. Przede wszystkim produkt jest bardzo dokładny, dzięki czemu możemy mieć pełną kontrolę nad wagą naszego maleństwa. Co więcej, jego obsługa jest bardzo prosta, zatem poradzi sobie z nią każdy.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status