Najlepsza waga dla niemowląt Babyono

Ostatnio aktualizowane: 18.01.20

 

Jaka jest najlepsza waga dla niemowląt Babyono ?

 

Gdy masz w domu wcześniaka, lub po prostu niejadka, to dla spokoju rodzica niezbędna będzie waga, która pokaże, czy Twoje dziecko przybiera na wadze, czy nie. Przybieranie na wadze we wczesnej fazie życia jest jedyną miarodajną cechą, która może nam powiedzieć, że nasze dziecko się prawidłowo rozwija w swoich pierwszych dniach, tygodniach i miesiącach życia.

Ze względu na budowę możemy rozróżnić wagi mechaniczne, które coraz częściej są wypierane przez urządzenia elektroniczne. Dzieje się tak ze względu na zbyt mało dokładny pomiar wagi mechanicznej, a także tego, że modele elektroniczne oferują dużo więcej funkcji niż mechaniczne.  Również istnieje podział wag na takie tylko dla niemowląt, które mogą wykonać pomiar do 15 – 20 kg, oraz wagi, które są bardziej uniwersalne, bo służą dziecku od urodzenia do osiągnięcia przez nich wagi do 50 kg, i wagi, które są przeznaczone wyłącznie do ważenia starszych dzieci.

Zatem przy wyborze modelu do zakupu musimy sprecyzować swoje preferencje, my swej strony polecamy wagi, które mogą służyć dziecku od narodzin, do wieku szkolnego.

Zwróćmy też uwagę na budowę wagi, co jest istotne zwłaszcza, gdy ważymy noworodka. Szalka, na której kładziemy dziecko, powinna być zaokrąglona tak, aby dziecko z wagi nie mogło spaść. Przy małym dziecku liczy się też dokładność pomiaru. Zwłaszcza, gdy pomiar dotyczy wcześniaka, gdzie każdy gram przybranej wagi jest na wagę złota. Dlatego poszukajmy modelu oferującego dokładność pomiaru już od 1 – 2 gram.

O maksymalnym obciążeniu wagi już pisaliśmy, nie mniej warto zająć się tym parametrem dokładniej. Gdy kupisz wagę, która może służyć dziecku przez lata, to na początku powinna ona być wyposażona w owalną szalkę z podniesionymi brzegami dla bezpieczeństwa dziecka. W takim wypadku dziecko najpierw do ważenia się kładzie na szali, gdy dziecko podrośnie, sadza się je na szali. Taki kształt wagi służy dziecku do osiągnięcia przez nie wagi 20 kg. Następnie szalę tę zastępuje się inną, na której dziecko staje do wykonania pomiaru. Ta szala zwykle pozwala na pomiar do 50 kg.

Bardziej zaawansowane urządzenia mają funkcje dodatkowe, jak zapamiętywanie wyników pomiarów, która pozwala na porównanie wyniku aktualnego z poprzednim. Pomiar wzrostu pozwala kontrolować nie tylko przyrost masy ciała, ale i osiągnięte wymiary. Ponadto funkcja pomiaru wzrostu jest potrzebna do innej, dodatkowej funkcji, jaką jest pomiar BMI. Jest to prosty sposób na określenie czy waga jest prawidłowa, czy nie mamy do czynienia z niedowagą lub nadwagą.

 

 

Babyono 291

Najważniejsze zalety

Bezpieczeństwo ważonego dziecka. Kształt szali jest tak wykonany, że dziecko, nawet bardzo ruchliwe, nie wypadnie z niej. Pomiar można wykonać do 20 kg wagi dziecka, a gdy malec podrośnie, to po zmianie nakładki nadal będzie można go ważyć aż do osiągnięcia przez niego wagi 50 kg.

 

Najważniejsze wady

Najważniejszą wadą, jaką klienci wymieniają przy tym produkcie to jest jego cena. Klienci określają, że jest to dobra i ale nie tania waga dla niemowląt Babyono. Jednak ze względu na jej dokładność ważenia, a także inne walory jest ona warta swojej ceny.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Waga dla niemowląt Babyono to produkt elektroniczny, przeznaczony do użycia dla dzieci od urodzenia do osiągnięcia przez nich wagi 20 kg, a po zmianie nakładki, nawet do osiągnięcia 50 kg. Czy nasze dziecko rośnie zdrowo, dowiadujemy się właśnie po jego przybieraniu na wadze. Dzieje się tak przez pierwsze kilka miesięcy życia. Dlatego posiadanie wagi w niemowlęctwie naszych dzieci jest pożądane. Na początku wagi używa się kładąc dziecko na szali, gdy dziecko umie już siedzieć, można je ważyć na siedząco, natomiast starsze dziecko ważymy w pozycji stojącej. Przy czym taca do ważenia jest tak ukształtowana, że leżące dziecko z pewnością z niej nie wypadnie, a i siedzącemu dziecku zapewnia bezpieczeństwo.

Model ten posiada automatyczną blokadę wyniku ważenia, a także pamięć ostatniego pomiaru. Aby wagę użyć i cieszyć się prawidłowymi pomiarami, najpierw trzeba ją ustawić w stabilnej pozycji, a także ustawić odpowiednio używając funkcji tarowania. Inne ustawienia będą przy użyciu szali dla niemowląt, a inne przy tej dla starszych dzieci.  Waga ma podziałkę co 0,01 kg i minimalne obciążenie, przy którym wskaźnik zaczyna pokazywać ciężar to 0,05 kg. Wagę też można ustawić na wynik podawany w kilogramach lub funtach. Kupując urządzenie klient otrzymuje tacę dla niemowląt z maksymalnym udźwigiem 20 kg, tacę dla starszych dzieci z maksymalnym udźwigiem 50 kg, oraz dwie baterie typu AA 1,5 V, którymi model jest zasilany. Podczas użytkowania nie musisz obawiać się, że zostaniesz zaskoczony wyładowanymi bateriami, bo urządzenie zostało wyposażone we wskaźnik zużycia baterii.

 

Czytelny, duży wyświetlacz został tak zaprojektowany, że postawiona na wadze szala do ważenia niemowląt nie zasłania go, zatem łatwo odczytasz pomiar, a także zapiszesz go do odczytu przy kolejnym ważeniu.

Ponadto wagi dla niemowląt Babyono zostały zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi dyrektywami i normami UE. Dlatego kupując ten produkt masz pewność, że przeszedł on wiele testów i zapewnia nie tylko wysoką jakość, ale też bezpieczeństwo użycia w kontakcie z małym dzieckiem.  
 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status