Najlepsza pasta do zębów dla dzieci Elmex

Ostatnio aktualizowane: 29.09.20

 

Jaką pastę do zębów dla dzieci Elmex wybrać?

 

Już od wczesnego dzieciństwa warto dbać o swoje zęby. Podstawą jest ich mycie przy użyciu odpowiedniej pasty. Wybór specyfiku nie jest wcale jednoznaczny. Na rynku znajdziemy wiele preparatów, które mają różne właściwości. Jednymi z najczęściej wybieranych produktów są pasty firmy Elmex. Ich popularność wiąże się z tym, że skutecznie dbają o zęby, poprawiają ich wygląd oraz zdrowie. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem pasty Elmex dla swojego dziecka, to koniecznie przeczytaj nasz poradnik.

 

 

Najlepsza pasta do zębów dla dzieci Elmex w 2020 roku ma łagodny smak. Produkty dla maluszków są z reguły znacznie łagodniejsze i nie mają charakterystycznego, ostrego smaku, który odświeża nasz oddech. Aby dziecko z chęcią sięgało po pastę, warto wybrać produkt, którego smak jest dla niego przyjemny. Na rynku znajdziemy preparaty owocowe. Możemy również wybrać delikatny, miętowy smak. Jeżeli dziecko nie lubi żadnego z nich, to zawsze możesz wybrać pastę bezsmakową.

Wiele osób uważa, że najlepsze pasty do zębów dla dzieci Elmex nie zawierają dużej ilości fluoru. Dla najmłodszych pociech, które pierwszy raz myją swoje ząbki (około 6 miesiąc -1 rok) polecamy produkty bez fluoru. Dziecko nieprzyzwyczajone do mycia zębów z pewnością będzie chciało połknąć pastę, a fluor jest substancją stosunkowo szkodliwą. Preparaty dla najmłodszych nie powinny mieć w składzie również drobinek ścierających, ponieważ mogą one uszkodzić małe ząbki. Około 3. roku życia, kiedy dziecko przyzwyczai się do samodzielnego mycia jamy ustnej, można zainwestować w pastę z małym stężeniem fluoru.

Biorąc pod uwagę współczynnik ścieralności, to dzieciom do około 7. roku życia nie poleca się podawać pasty, w przypadku których RDA, czyli współczynnik ścieralności przekracza 20. Wiąże się to z delikatniejszymi ząbkami u maluchów. Gdy pociecha skończy 7 lat, możemy stopniowo zwiększyć współczynnik ścieralności, aby kamień nie osadzał się na zębach. Nie powinien on jednak przekraczać RDA 60.

 

 

Pasty do zębów dla dzieci Elmex – ranking

 

 

Elmex Junior 6 lat 

 

Jeżeli szukasz odpowiedniej pasty dla swojego dziecka, to Elmex Junior 6 lat powinna Cię zainteresować. Jest to produkt, który został specjalnie przystosowany dla najmłodszych od pierwszych miesięcy życia aż do 6. roku życia. Pasta jest przeznaczona do pielęgnacji zębów mlecznych aż do pojawienia się zębów stałych. Pojemność tubki wynosi 50 ml, więc z pewnością starczy ona na dłuższy czas.

Zawartość fluoru w prezentowanej paście wynosi 0,05%. Jest to bezpieczna ilość tej substancji dla dzieci, więc nie musimy się martwić, że zaszkodzi maluchowi szczotkującemu ząbki. Jest to produkt o bardzo łagodnym, miętowym smaku, który nie podrażnia podniebienia malucha, a za to odświeża jego oddech. Po szczotkowaniu na zębach znajduje się specjalna ochronna warstwa, która zabezpiecza je przed kamieniem.

Dodatkowo pasta sprawia, że zęby są odporne na utratę minerałów. Dlatego przez bardzo długi czas są zdrowe i nie pojawiają się w nich dziury. Pamiętajmy jednak, aby dziecko nie nakładało na szczoteczkę dużej ilości pasty. Rodzicom najbardziej podoba się skuteczne działanie specyfiku.

 

 

 

 

Elmex 0-6 Lat

 

Elmex 0-6 Lat to pasta, której dziecko może używać od momentu pojawienia się pierwszego mlecznego zęba. Jej stosowanie powinno zakończyć się wraz z przewagą zębów stałych nad mlecznymi. Pojemność tubki prezentowanej pasty wynosi 50 ml. Jeżeli chodzi o smak produktu, to jest to delikatna mięta. Nie jest zbyt ostry dla dziecka, a przez to, że nie ma owocowego posmaku, to maluch nie połyka pasty, lecz dobrze ją wypluwa.

Specyfik dba o to, aby w jamie ustnej pociechy nie pojawiła się próchnica. Preparat tworzy specjalną warstwę, która nie przepuszcza bakterii oraz nie pozwala się im rozwijać na zębach dziecka. Warto również wspomnieć, że produkt pozwala odbudować ilość straconych minerałów.

Otwieranie tubki jest łatwe i z pewnością dziecko sobie z tym poradzi samodzielnie. Pasta do zębów dla dzieci Elmex w dobrej cenie nie zawiera niebezpiecznych składników, więc nie musimy się martwić, że zaszkodzi maluchowi. Rodzice zauważyli, że produkt skutecznie chroni ząbki dziecka, a tubka jest bardzo wygodna.

 

 

 

 

Elmex Junior 6-12 Lat 

 

Chcielibyśmy zaprezentować jedną z najchętniej wybieranych past dla dzieci, czyli Elmex Junior 6-12 Lat. Jest to produkt, który gwarantuje wysoką ochronę nowym ząbkom. W rezultacie nie są one narażone na ataki kwasów, co zapobiega rozwojowi próchnicy. To preparat, którego maluch może używać od około 6. roku życia do 12. roku życia.

Pojemność tubki wynosi 75 ml. Oznacza to, że pasta starczy dziecku na długi czas. Jedną z aktywnych substancji prezentowanego produktu jest aminofluorek, który skutecznie chroni ząbki dziecka, lecz nie jest dla niego niebezpieczny.

Pasta ma delikatne podwyższony poziom fluoru, który jednak nie zagraża maluchowi. W zamian chroni on ząbki pociechy przed próchnicą oraz psuciem. Osobom, które zakupiły pastę, najbardziej podoba się łatwe wyduszanie preparatu z tubki oraz jego łagodne działanie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status