Najbezpieczniejsze foteliki samochodowe 9 – 25 kg

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaki najbezpieczniejszy fotelik samochodowy 9 – 25 kg wybrać?

 

Wybierając fotelik, w którym będzie podróżowało nasze dziecko, powinniśmy kierować się wieloma czynnikami, mogącymi znacząco wpływać na komfort jazdy maluszka oraz przede wszystkim jego bezpieczeństwo. Zanim udasz się na zakupy przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jakie cechy mają najlepsze i najbezpieczniejsze foteliki samochodowe dla dzieci o wadze 9 – 25 kg.

Foteliki montowane zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy są bardzo dobrym wyborem. W przypadku sprzętów oznaczonych 9-25 kg można przewozić dziecko od około 9 miesiąca życia do momentu, gdy waga dziecka wyniesie 25 kg.

Wybierając siedzisko dla dziecka zastanów się, jak często będziesz przekładać fotelik do innego auta oraz jak duży jest Twój samochód. Jeśli z tyłu jest niewiele miejsca, wybieraj kompaktowe modele. Na rynku dostępne są modele, które się obracają, w efekcie czego będziesz mogła włożyć dziecko do fotelika bez większych przeszkód. Pasy powinny przytrzymywać maluszka dość mocno jednocześnie nie powodując odcisków na delikatnej skórze.

Zdaniem rodziców najlepszy i najbezpieczniejszy fotelik samochodowy 9 – 25 kg w 2021 roku musi być łatwy w montażu i lekki, a zarazem wykonany z solidnych materiałów. Powinien zapewniać dziecku odpowiednie podparcie części ciała, które mogą ucierpieć najbardziej przy ewentualnym zderzeniu (mowa tu o główce i karku). Maluszek powinien również móc wygodnie wypocząć w trakcie jazdy, więc dobrze, aby siedzisko miało kilku stopniową regulację kąta nachylenia. Dość istotna jest również tapicerka, która nie powinna się mechacić. Ważne, aby pozwalała ona skórze oddychać. Dobrze, by dało się ją wyprać w pralce. Jeśli chcemy, by jak najmniej zabrudzeń było widocznych na tapicerce fotelika, zaopatrzmy się w jak najciemniejszy model. Wówczas nie będziemy musieli tak często prać pokrowca. Przydatnym elementem wyposażenia są również haczyki, na które możemy odłożyć pasy, gdy wypinamy maluszka do fotelika.

 

 

Najbezpieczniejsze foteliki samochodowe 9 – 25 kg – ranking

 

 

Britax & Romer Max-Way 

 

Britax & Romer Max – Way jest modelem, który pozwala na przewożenie dzieci w przedziale wagowym 9 kg – 25 kg. To jeden z fotelików, który z powodzeniem przeszedł Plus Test, co potwierdza jego bezpieczeństwo.

Produkt ma liczne funkcje pozwalające na dopasowanie go do zmieniających się potrzeb dziecka. Należy do nich między innymi wielostopniowe odchylenie oparcia umożliwiające  wygodny sen. Regulowany zagłówek oprócz komfortu zabezpiecza również kark dziecka. Szerokie pasy z wygodnymi nakładkami pewnie trzymają maluszka w miejscu. Fotelik jest tak skonstruowany, aby zapewnić jak najwięcej miejsca na nogi dzieciom podróżującym tyłem do kierunku jazdy.

W opinii rodziców fotelik jest bardzo prosty w obsłudze i wkładanie dziecka do niego zajmuje niewiele czasu. Poza tym produkt jest przystosowany do niemal każdego rodzaju aut, również tych niewielkich. Kompaktowa budowa, niska waga i solidne wykonanie to najczęściej wymieniane zalety tego modelu.

 

 

 

 

Axkid Wolmax 

 

Axid Wolmax pozwala na wygodne podróżowanie zarówno dzieciom około 9 – miesęcznym, jak również tym starszym do 6 roku życia. Fotelik można montować w dużych i nieco mniejszych autach, ze względu na jego kompaktową budowę.

Model jest prosty w obsłudze i wkładanie do niego dziecka jest bardzo szybkie – ze względu na możliwość obracania fotelika w stronę drzwi. System zaciskania pasów również jest bardzo wygodny. To jeden z najnowocześniejszych modeli dostępnych na rynku. Jedną z innowacyjnych funkcji jest tzw. hamulec parkowania, który zapewnia bezpieczne podparcie głowy i karku dziecka.

Rodzice cenią w modelu szeroki panel boczny, który zapewnia bezpieczeństwo maluchowi – w razie zderzenia bocznego. Przy okazji jest to element, który umożliwia dziecku wygodny sen bez wstrząsów i w wygodnej pozycji. Fotelik jest polecany nie tylko przez rodziców i ekspertów, ale również przez producentów aut.

 

 

 

 

Maxi-Cosi Mobi XP

 

Maxi – Cosi Mobi XP to najbezpieczniejszy fotelik samochodowy 9 – 25 kg w dobrej cenie, w którym Twoje dziecko będzie podróżowało nie tylko wygodnie, ale i bezpiecznie. Ma on szereg funkcji, które przyczyniają się do zwiększenia komfortu podróżowania w nim.

Podpora stabilizująca, w którą wyposażony jest produkt, przydaje się zwłaszcza w dużych autach. Szeroki panel boczny zapewnia dziecku wygodny sen, a także amortyzację w razie zderzenia bocznego. Dodatkowym atutem produktu jest to, że całość tapicerki można wyprać w pralce.

Kupujący twierdzą, że model jest solidny i bezpieczny. Dostępność w kilku wersjach kolorystycznych pozwala wybrać rodzicom model wedle ich upodobań. Szybkie zapinanie pasów maksymalnie skraca czas wkładania ruchliwego maluszka do siedziska. Wygodne haczyki do mocowania pasów sprawiają, że pasy nie plączą się. Jest to również ułatwienie przy układaniu dziecka w foteliku przed zapięciem pasów.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir