Ranking 5 najlepszych fotelików samochodowych 9-36 kg w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Fotelik samochodowy 9-36 kg – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 


Wszyscy wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo dziecka, szczególnie w samochodzie. Zdecydowaliśmy się więc znaleźć jedne z najlepszych produktów tego typu. Najczęściej wybieranym modelem okazał się Britax & Romer Evolva 1-2-3 Plus. Sprzęt zapewnia dziecku maksimum bezpieczeństwa. Jest to rezultat doczepienia dodatkowych elementów, dobrze wykonanego oparcia oraz zagłówka. Bezpieczeństwo fotela zostało potwierdzone przez różne instytucje. Wielu rodziców odetchnie z ulgą, kiedy dowie się, że tapicerkę można odczepić i po prostu wyprać w pralce. Ponownie zaczepienie jej nie jest trudne. Podczas jazdy dziecko jest usadowione bardzo komfortowo, co jest doceniane przez rodziców. Jeżeli to nie jest to, czego szukasz, to może Cię zainteresować Espiro Kappa 07 Stardust. Jest to lekki produkt, który sprawdzi się w każdym samochodzie. Siedzisko oraz zagłówek można regulować, co oznacza, że dopasowanie fotelika do potrzeb dziecka jest bardzo łatwe. Rodzice chwalą również bardzo ładny design.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki fotelik samochodowy 9-36 kg kupić?

 

Jadąc samochodem z maleństwem, ważne jest, aby zadbać o jego bezpieczeństwo. Pomoże nam w tym fotelik. Wożenie dziecka na kolanach nie jest dobrym rozwiązaniem. Wszystko dlatego, że w wypadku hamowania waga dziecka wzrasta kilkukrotnie i nie damy rady go utrzymać. Mimo zupełnego zaufania do kierowcy, nie możemy przewidzieć wszystkiego, co może zdarzyć się podczas jazdy. Dlatego warto zaopatrzyć się w fotelik. Siedziska tego typu zostały skategoryzowane przez normy europejskie.

Grupa 9-36 jest tak rozległa, że pozwala dziecku przez dłuższy okres korzystać z jednego fotelika. W efekcie nie musimy kupować nowego produktu zbyt często. Ze względu na dużą ilość modeli dostępnych na rynku, stworzyliśmy ten poradnik, aby podpowiedzieć Ci, jaki fotelik samochodowy 9-36 wybrać.

 

 

Wzrost dziecka

Pierwszą rzeczą przy wyborze fotelika samochodowego, jest dopasowanie go do wagi, wieku i wzrostu malucha. Siedzisko dla dzieci o wadze od 9 do 36 zostało zaprojektowane tak, aby miało możliwość dostosowania się do każdego dziecka. Wyposażone jest zazwyczaj w wiele regulacji, które sprawią, że pociecha będzie się w nim czuła wygodnie i bezpieczne.

 

Certyfikaty i bezpieczeństwo

Przy wyborze fotelika samochodowego, szczególną uwagę zwróćmy na wyniki testów zderzeniowych, takich jak ADAC, OEAMTC, AA Trust i ANWB. Nie oszczędzajmy czasu przy tym aspekcie. Od tych wyników głównie zależy bezpieczeństwo malucha. Fotelik samochodowy powinien mieć co najmniej 4 gwiazdki z każdego testu. Najważniejsze jest jednak, aby posiadał on certyfikat bezpieczeństwa, wydany przez Państwowy Instytut Motoryzacji. Możemy łatwo go znaleźć – jest to naklejka w kolorze białym, zwykle umieszczona na korpusie produktu. Jeżeli w swoim samochodzie masz system ISOFIX w tylnej kanapie, to ważne jest, aby fotelik także taką funkcję posiadał.

Zapewni to dziecku o wiele większe bezpieczeństwo podczas jazdy, ponieważ fotelik może być stabilnie przymocowany do siedzenia. Dobrą opcją może być wybór modelu z systemem ochrony bocznej, potocznie nazywany Safe Side. Idealnie sprawdza się do ochrony główki dziecka. Dla większego bezpieczeństwa możemy wybrać siedzisko, które zostało wyposażone w dodatkowe naciągi i blokady pasa samochodowego. Nie bez znaczenia są również boczne oparcia na ręce, które oprócz wygody oferują także ochronę ciała malucha po bokach.

 

Montaż – jaki fotelik samochodowy 9-36 kg jest najlepszy?

Jedną z najważniejszych kwestii przed kupnem fotelika samochodowego jest zwrócenie uwagi na trudność jego montażu. Dlatego dokładnie sprawdźmy gabaryty naszego samochodu. Dzięki temu, nie musimy potem tracić czasu na wymianę fotelika. Jeżeli chodzi o umieszczenie siedziska w samochodzie, to najbezpieczniejszym miejscem został ogłoszone środek kanapy. Podobnie jest w przypadku miejsca od razu za kierowcą. Niektórzy jednak twierdzą, że lepszym miejscem jest to za pasażerem, ponieważ jeżeli musimy szybko ewakuować dziecko z samochodu, to nie znajduje się przy jezdni. Zdecydowanie nie poleca się montowania fotelika na przednim siedzeniu.

 

Tapicerka

Mamy do wyboru wiele kolorów i wzorów tapicerki do fotelika samochodowego dla dziecka o wadze od 9 do 36. Możemy zaopatrzyć się w taki model, który ładnie dopasuje się do kanapy w naszym samochodzie. Musimy jednak pamiętać, że utrzymanie tapicerki fotelika w czystości nie jest łatwym zadaniem. Bardzo często dziecku coś skapnie podczas jedzenia lub dotknie produkt brudnymi rączkami. Dlatego polecamy tapicerki w ciemniejszych kolorach, takich jak czarny, granatowy lub szary.

 

Pasy

Pasy fotelika samochodowego zwykle są 3- lub 5-punktowe i spinane są za pomocą centralnego zamka. Zwróćmy szczególną uwagę, czy regulacja ich długości jest łatwa i szybka. To samo tyczy się systemu dociągania. W przeciwnym razie, każdego dnia możemy stracić kilka minut próbując dopasować pasy. Ważne jest także, aby były wyposażone w ochraniacze, które uniemożliwiają zranienie dziecka.

 

Regulacja – wybierz najlepszy fotelik samochodowy 9-36 kg

Wybierzmy model, który został zaopatrzony w różnego rodzaju regulacje. Dzięki temu, będziemy mogli idealnie dopasować go do naszego dziecka. Pomyślmy o tym, aby fotelik miał regulację pochylenia oparcia. W efekcie mamy możliwość zmiany pozycji malucha na półleżącą. Kupmy taki model, w którym można to zrobić szybko i bezgłośnie, aby nie obudzić naszej pociechy. Dzięki regulacji szerokości siedziska możemy spokojnie posadzić w nim dziecko ubrane w grubą kurtkę. Regulowany powinien też być zagłówek. Kiedy dziecko podrośnie, to wciąż będzie mogło używać ten sam model.

Wygoda

Na zakupy fotelika samochodowego zabierzmy ze sobą dziecko. Najlepiej posadzić je w różnych modelach i stwierdzić, czy jest mu wygodnie. Problemem mogą okazać się osłonki tułowia, które mogą przeszkadzać dziecku. Sprawdźmy, czy maluch może swobodnie poruszać kończynami, i czy nie jest mu za ciasno. Pamiętajmy, że dziecko ubrane w grubą kurtkę zimą może czuć się niekomfortowo w ciasnym foteliku. Dobrym pomysłem jest zakup fotelika samochodowego z wysokim siedziskiem. Dzięki temu, dziecko może obserwować sytuację w samochodzie i na zewnątrz. Sprawi to, że będzie ono cieszyć się jazdą.  

 

Foteliki samochodowe 9-36 kg w dobrych cenach

Najtańsze foteliki tego rodzaju znajdziemy już za 150 zł. Musimy jednak liczyć się z tym, że nie będą bardzo wygodne i mogą nie posiadać wszystkich wymaganych certyfikatów. Lepiej w tej kwestii wypadają modele w okolicach od 300 zł do 500 zł. Najdroższe foteliki 9-36 kosztują około 1 000 zł.

 

 

5 najlepszych fotelików samochodowych 9-36 kg. Opinie w 2021 roku

 

Zabranie dziecka w podróż jest zawsze stresującym wydarzeniem. Aby bezpiecznie dowieźć malucha na miejsce trzeba pamiętać o jego ochronie. Jednym z podstawowych narzędzi zapewniającym osłonę w razie wypadku jest fotelik samochodowy. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu trzeba wziąć pod uwagę zarówno wygodę użytkowania, jak i wysoką jakość wykonania. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie ranking fotelików samochodowych 9-36, które cieszą się dużym uznaniem wśród użytkowników.

 

1. Britax & Romer Evolva 1-2-3 Plus Cosmos Black 9-36Kg

 

Britax & Romer Evolva 1-2-3 Plus to fotelik dla dzieci, z którego większość rodziców jest zadowolona. Jego waga wynosi 8 kg. Szerokość modelu to 49 cm, a głębokość 48 cm. Wysokość jest regulowana w zakresie od 61 cm do 86 cm. Nie tylko zagłówek się reguluje, regulacji podlegają również pasy bezpieczeństwa, które utrzymują dziecko w jednym miejscu.

Model jest wygodny zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Dla tego pierwszego, ponieważ jest on odpowiednio wymodelowany, a materiał nie przeszkadza maluchowi podczas siedzenia. Z kolei wygodny dla rodzica, ponieważ po obu stronach fotelika znajdują się specjalne półki, na które maluch może położyć jedzenie lub zabawki i nie ma nieporządku w samochodzie. Poza tym tapicerkę można odłączyć, więc wypranie jej jest łatwe.

Rodzice chwalą możliwość zmiany kąta fotelika tak, aby maluchowi było wygodnie. Dziecko ma chronione ramiona, boki, a co najważniejsze, główkę. Rodzice są zadowoleni z tego, że przed wprowadzeniem do sprzedaży model przeszedł szereg testów zapewniających o bezpieczeństwie.

Britax & Romer Evolva 1-2-3 Plus to fotelik, którego wymiary wynoszą 49 cm x 48 cm x 61 cm – 86 cm. Waga modelu to 8 kg. Montuje się go przodem do kierunku jazdy. Jest on wyposażony w 5-punktowe pasy.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Fotelik został sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa i został mu przyznany atest 3 gwiazdek ADAC. Model dobrze chroni boki, ramiona, główkę i plecy malucha.

Czyszczenie:

Tapicerkę można łatwo odczepić i uprać w pralce zachowując tym samym maksimum higieny.

Regulacje:

Zagłówek modelu jest regulowany. W rezultacie można wybrać takie ustawienia, które najbardziej pasują do wzrostu dziecka i zapewnia mu wygodę. Zmieniać można również pozycję fotelika.

Obsługa:

Regulacje fotelika nie są trudne, a pasy można założyć maluchowi jedną ręką. Obsługa modelu jest więc łatwa.

Wykonanie:

Produkt jest wykonany bardzo solidnie. Jego główna część nie ulega zniszczeniu, a półki po obu stronach fotelika wykonane z plastiku są solidnie.

Wady
Waga:

Fotelik waży 8 kg. Przenoszenie go z miejsca na miejsce może być dla niektórych nie lada wysiłkiem.

 

 

 

 

2. Espiro Kappa 07 Stardust 9-36Kg fotelik samochodowy

 

Espiro Kappa 07 Stardust to fotelik, który zapewni bezpieczeństwo każdemu dziecku. Ma on homologację ECE R44/04. Oprócz tego ma on certyfikat ISO 9001. Jest to gwarancją, że podczas jazdy zapewnia maluchowi maksimum bezpieczeństwa. Fotelik jest regulowany. Ma on 5 różnych pozycji ustawienia siedziska oraz 10 ustawień zagłówka.

Dziecko w foteliku ma zapewnioną wygodną jazdę. Model jest odpowiednio wyprofilowany, a co najważniejsze, można swobodnie wybrać sobie pozycję fotelika. Dodatkową zaletą jest obecność wkładki redukcyjnej oraz pianki, która sprawia, że maluch nie odczuwa dyskomfortu związanego z jazdą po nierównej drodze. Elementy wykonane ze skóry ekologicznej są odporne na zniszczenia oraz zabrudzenia. Tapicerkę można ściągnąć i wyprać w pralce.

Rodzicom bardzo podoba się system Double Shaft Safety. Działa on w ten sposób, że fotelik jest bardzo mocno przymocowany do siedzenia i nie przesuwa się nawet o milimetr. Waga produktu wynosi 6 kg. Ma on ochronę boczną oraz ochronę główki.

Espiro Kappa 07 Stardust to fotelik o wadze 6 kg. Do modelu zostały zamontowane 5-punktowe pasy. Fotelik jest dostępny w kilku kolorach.

Zalety
Waga:

Prezentowany fotelik waży jedynie 6 kg. Można bez problemu przekładać fotelik z samochodu do samochodu.

Bezpieczeństwo:

Bezpieczeństwo produktu jest potwierdzone przez kilka instytucji. Pasy są mocne, a maluch jest dokładnie zasłonięty z każdej strony.

Design:

Model jest dostępny w kilku różnych wzorach i dobrze się prezentuje. Czystość można zachować poprzez odczepienie tapicerki i umieszczenie jej w pralce.

Komfort dziecka:

Producent stworzył fotelik w taki sposób, aby maluchowi było jak najwygodniej. Dlatego siedzenie jest wykonane ze specjalnej pianki, a do zestawu jest dołączona podkładka, która redukuje wstrząsy.

Wady
Pasy:

Pasy są dobrze wykonane, lecz ich wadą jest to, że się czasem skręcają i trzeba je regularnie poprawiać

 

 

 

 

3. Fotelik samochodowy Babysafe Husky Black 9-36Kg

 

Bardzo bezpiecznym i cieszącym się pozytywnymi opiniami użytkowników jest model Babysafe Husky. Produkt ten przeznaczony jest dla dzieci od 9 miesiąca do 12 lat (9 kg – 36 kg). Konstrukcja sprzętu została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, i jak największą wygodę użytkowania. Dziecko może dopasować zagłówek, który jest pojemny i obszerny, do swojej wysokości. Ponadto, gdy maluch rośnie, można dostosować szerokość fotelika, a także głębokość siedzenia (za pomocą wkładki).

Sprzęt wyposażony jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które mają na celu chronić dziecko przez całą podróż. Kąt nachylenia oparcia można regulować, co sprawia, że maluch może wygodnie spać w drodze.

W wieku ok. 3 lat można zacząć przypinać malca pasem samochodowym. Sprzęt wykonany został z solidnych i mocnych materiałów. Tapicerka zrobiona została z bardzo dobrej jakości oddychającego materiału, który chroni skórę dziecka przed poceniem i otarciami. Konsumenci doceniają ten model za prostotę obsługi i montażu oraz jakość wykonania.

BabySafe Husky to dobry fotelik samochodowy 9-36 kg do 400 zł. Wymiary produktu są następujące: wysokość regulowana w zakresie od 57,5 cm do 76 cm, szerokość – 32 cm i głębokość od 36 cm do 40 cm.

Zalety
Wygoda:

Rodzice zapewniają, że dzieci są zadowolone z prezentowanego fotelika. Według pociech siedzisko jest wygodne. W rezultacie produkt będzie odpowiedni także na długie podróże samochodem.

Prowadnice:

Fotelik ma dobrze wyprofilowane prowadnice pasów bezpieczeństwa, dzięki czemu możemy mieć pewność, że model został dobrze zamontowany, co przekłada się na bezpieczeństwo naszego dziecka.

Tapicerka:

Zdejmowaną tapicerkę łatwo utrzymać w czystości. Rodzice zapewniają, że zabrudzenia pojawiające się na materiale nie są zbyt mocno widoczne. Dodatkowo tapicerka jest miękka w dotyku.

Wady
Klips:

Część osób wskazuje, że klips mocujący pasy bezpieczeństwa nie jest wykonany z najlepszych tworzyw, dlatego istnieje ryzyko, że szybko się uszkodzi.

 

 

 

 

4. Britax & Romer Advansafix Ii Sict Black Marble 9-36Kg

 

Romer Advansafix II SICT to bardzo wygodny model, z którym warto się zapoznać. Sprzęt przeznaczony jest dla dzieci ważących od 9 kg do 36 kg. Produkt został wykonany w taki sposób, aby łączyć wiele funkcji bezpieczeństwa. Fotelik wyposażony jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, z których warto korzystać, do momentu, gdy maluch przekroczy wagę 25 kg.

Następnie  należy przypinać dziecko 3-punktowym pasem, który zapewnia maksymalną ochronę jego delikatnemu ciału. Ponadto sprzęt wyposażony jest w specjalne wzmocnienia i miękko wyściełane ściany, które mają osłaniać użytkownika w przypadku kolizji bocznych.

Dodatkowo produkt jest bardzo łatwy w montażu, a pokrowiec można zdjąć i wyprać bez odpinania pasów. Model ten jest bardzo wygodny. Możliwość odchylania oparcia i dopasowania do rozmiarów dziecka sprawia, że nawet daleka podróż jest przyjemnością. Opinie o fotelikach samochodowych 9-36 producenta Romer są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten produkt za funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Romer Advansafix II SICT to fotelik samochodowy w wymiarach: wysokość – 72 cm, szerokość – 47 cm i głębokość – 54 cm. Waga modelu jest równa 11,2 kg.

Zalety
Pivot Link:

Na uwagę zasługuje system Pivot Link, którego zadaniem jest ograniczenie ruchu dziecka do przodu w momencie wystąpienia kolacji, co skutkuje większym bezpieczeństwem.

Wskaźniki:

Model wyposażono we wskaźniki informujące o odpowiednim podłączeniu systemu ISOFIX.

Kolory:

Produkt występuje w kilku kolorach, co sprawia, że każdy może zakupić model, który będzie odpowiadał jego preferencjom.

Wady
Wielkość:

Niektóre komentarze wskazują, że fotelik powinien być nieco większy. Istnieje ryzyko, że kilkuletnie dziecko ubrane w grubą kurtkę nie zmieści się w foteliku.

Zapięcie:

Część Internautów zaznacza, że system zapinania pasów bezpieczeństwa nie działa płynnie, dlatego przygotowanie pociechy do jazdy zajmuje stosunkowo dużo czasu.

 

 

 

 

5. Kinderkraft Fix2go fotelik samochodowy z systemem ISOFIX 9-36kg

 

Kinderkraft Safety-F Isofix to wysokiej jakości model, który przyciąga uwagę ergonomiczną konstrukcją. Ten dobry i tani fotelik samochodowy 9-36 zapewnia dziecku komfort w trakcie jazdy. Sprzęt jest odpowiedni dla osób o wadze między 9 kg, a 36 kg, czyli od 1 roku życia do około 12 lat.

Produkt można dostosowywać do rozmiarów malucha za pomocą regulacji zagłówka, a także wymianie pasów bezpieczeństwa. Model wyróżnia unikatowy design prowadnicy pasa, który nie dopuszcza do jego wysunięcia. Dodatkowo kąt nachylenia fotelika można wygodnie regulować, co pozwala na przyjemny sen przez całą drogę.

Sprzęt ten charakteryzuje się uniwersalnym wzorem, który zadowoli różne gusta. Produkt jest wygodny w montażu, a także czyszczeniu. Pokrowiec wykonany został z oddychającego i jednocześnie mocnego materiału, który można wygodnie ściągać i prać. Użytkownicy doceniają ten model za dobrą jakość wykorzystanych materiałów.

Fotelik samochodowy Kinderkraft Safety-Fix waży 7 kg. Produkt ma czerwony kolor. Model wyposażono w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Fotelik ma wszystkie wymagane prawem certyfikaty i atesty. Stanowią one potwierdzenie, że produkt gwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Jakość:

Wiele osób zapewnia, że jakość modelu jest bardzo dobra. Do produkcji siedziska wykorzystano m.in. dobry gatunkowo poliester. Jest to materiał odporny na uszkodzenia i gwarantujący odpowiedni przepływ powietrza. Pasy bezpieczeństwa pokryte są miękkim materiałem.

Wady
Kąt odchylenia:

Rodzice zaznaczają, że kąt odchylenia oparcia powinien być nieco większy. Wtedy śpiące dziecko miałoby zapewniony większy komfort.

Tapicerka:

W pojedynczych recenzjach można przeczytać, że tapicerkę trudno się zdejmuje, co utrudnia jej czyszczenie.

 

 

 

 

Jak montować foteliki samochodowe 9-36 kg?

 

To naturalne, że rodzice chcą zapewnić swoim pociechom bezpieczeństwo podczas jazdy autem i szukają informacji, jaki fotelik samochodowy 9-36 kg jest polecany przez specjalistów. Czasem jednak jego montaż nie jest tak łatwy, jak początkowo sądziliśmy. Zebraliśmy więc wskazówki, które pomogą Ci w prawidłowym przymocowaniu siedziska.

 

 

Gdzie możemy zamontować fotelik?

Miejsce montażu fotelika jest tak samo ważne, jak dobór odpowiedniego modelu przystosowanego do wzrostu i wagi pociechy. Uważa się, że siedzisko powinno być przymocowane na tylnej kanapie, najlepiej na środku. Dzięki temu ryzyko, że pociecha dozna poważnego urazu w wyniku bocznych zgnieceń auta jest minimalne. Nie zawsze jednak środkowe miejsce na tylnym siedzeniu umożliwia montaż fotelika (może być np. zbyt wypukłe). Wtedy najlepiej wybrać miejsce za fotelem pasażera. Wówczas w czasie prowadzenia samochodu będziemy mogli co pewien czas sprawdzać, co dzieje się z pociechą, a poza tym możemy ją bezpiecznie wyjąć z auta na postoju na poboczu, jeśli pojawi się taka konieczność.

Czy fotelik można montować na przednim siedzeniu obok fotela kierowcy? Według specjalistów jest to jedyne słuszne rozwiązanie, kiedy tylna kanapa jest tak przysunięta do szyby klapy bagażnika, że zagłówki niemal się o nią opierają. Dotyczy to w szczególności małych, miejskich aut typu hatchback. Zanim jednak przymocujemy siedzisko musimy odsunąć fotel maksymalnie do tyłu, a jeżeli jest to możliwe, wyłączyć poduszkę powietrzną (jej wybuch może spowodować u malucha poważne obrażenia, nawet złamanie kończyn).

 

Czy fotelik musimy zamontować przodem do kierunku jazdy?

Noworodki i niemowlęta powinniśmy przewozić w fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy. W ten sposób chronimy dzieci przed urazami szyi i głowy mogącymi powstać podczas czołowego zderzenia z innym pojazdem lub przeszkodą na drodze. Maluch jadący tyłem ma dobrze podpartą i amortyzowaną główkę. Po ukończeniu przez pociechę 15. miesiąca życia fotelik możemy ustawić przodem do kierunku jazdy, choć w niektórych krajach (np. skandynawskich) rodzice przewożą dzieci tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak tylko jest to możliwe. Specjaliści uważają, że w przeciwieństwie do dorosłych maluchy mogą przez długi czas podróżować z podkulonymi nogami i nie odczuwają przez to dyskomfortu.

 

 

Jak zamontować fotelik z systemem ISOFIX?

System ISOFIX to wyjątkowo popularny sposób mocowania fotelików samochodowych. To dwa zaczepy, które znajdują się pomiędzy siedziskiem a oparciem kanapy (są przymocowane bezpośrednio do nadwozia). Wyposażone są w nie niemal wszystkie nowoczesne samochody. Żeby zamontować fotelik przystosowany do systemu ISOFIX musimy wcisnąć umieszczone w jego podstawie zaczepy w uchwyty w siedzeniu i zaciągnąć dźwignię (warto pamiętać, że podstawka nie zawsze jest dołączona do kompletu).

Jedną z najważniejszych zalet takiego sposobu montażu siedziska jest to, że fotelik przymocowany jest do samochodu, a nie siedzenia. Przez to możemy mieć pewność, że podczas wypadku siedzisko i znajdujące się w nim dziecko nie będą się przesuwać po kabinie auta.

 

Jak zamontować fotelik bez systemu ISOFIX?

Nie wszystkie samochody mają system ISOFIX, ale nie oznacza to, że nie można w nich bezpiecznie przewozić dzieci. W tym przypadku montaż fotelika jest nieco trudniejszy, jednak z pewnością poradzimy sobie z tą czynnością. Wystarczy przeciągnąć w odpowiedni sposób 3-punktowe pasy bezpieczeństwa przy fotelu – pas biodrowy trzeba przeprowadzić przez dolne, a barkowy przez górne uchwyty siedziska i mocno je dociągnąć.

 

 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Poniżej znajdziesz nowo dodane artykuły:

Graco Junior Max

Fotelik 9-36 tyłem do kierunku jazdy

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Recaro Young Sport

 

Recaro Young Sport to model, który może Cię zainteresować. Sprzęt został zaprojektowany w taki sposób, aby szybka jazda przebiegała komfortowo. Sprawdzi się on dla osób, które pewnie sterują pojazdem. Fotelik jest przeznaczony dla dzieci ważących od 9 kg do 36 kg, czyli w wieku od 9 miesięcy do 12 lat.

Sprzęt wyposażony jest w pięciopunktowy system pasów, co zapewnia bezpieczną jazdę.  Dodatkowo model można dopasować za pomocą podpórki pod plecy do wzrostu dziecka. W ten sposób pasy automatycznie przesuwają się na właściwą pozycję i chronią malucha. Ponadto oparcie jest wygodnie wyprofilowane, aby nawet długie trasy były przyjemnością.

Produkt zapewnia osłonę ramionom i absorbuje niebezpieczną energię w razie wypadku. Dodatkowymi elementami zastosowanymi dla zapewnienia maksymalnej ochrony jest poduszka pomniejszająca, która pozwala na zredukowanie nadmiaru miejsca w obszarze bioder. Sprzęt został wykonany z wysokiej jakości oddychających materiałów, które uprzyjemniają jazdę. Użytkownicy doceniają ten model za łatwość montażu i solidną konstrukcję.

Recaro Young Sport to fotelik samochodowy o wymiarach: długość – 44 cm, szerokość – 45 cm i wysokość regulowana w zakresie od 52 cm do 71,5 cm. Waga modelu to 8,5 kg.

Zalety
Montaż:

Wiele osób potwierdza, że montaż fotelika w samochodzie jest prosty. Wystarczy przeciągnąć pas bezpieczeństwa przez wydzielone i odpowiednio oznaczone miejsca.

Pielęgnacja:

Produkt ma zdejmowaną tapicerkę, dzięki czemu czyszczenie modelu nie jest skomplikowane. Warto dodać, że tapicerkę można prać w pralce w temperaturze 30 st. C., co jest dużym ułatwieniem.

Sygnał dźwiękowy:

Klamra spinająca pasy bezpieczeństwa wydaje dźwięk, kiedy dziecko samodzielnie rozepnie pasy. W związku tym możemy mieć pewność, że nasz maluch będzie bezpieczny w trakcie jazdy, a my w razie potrzeby szybko zareagujemy.

Wygoda:

Fotelik ma dobrze wyprofilowane oparcie, które gwarantuje odpowiednie podparcie kręgosłupa. To daje pewność, że dziecko będzie miało zapewniony komfort nawet podczas wielogodzinnej jazdy.

Regulacja:

Rodzic ma możliwość regulacji wysokości siedziska. W rezultacie produkt będzie odpowiedni dla pociech w różnym wieku.  

Wady
Nakładki na pasy:

W niektórych komentarzach można przeczytać, że nakładki na pasy bezpieczeństwa wykonane są ze sztywnego materiału, co może prowadzić do podrażnienia delikatnej skóry dziecka.

 

 

Graco Nautilus Elite Aluminium

 

Wartym uwagi modelem, którego prezentacji nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu jest Graco Nautilus Elite Aluminium. Produkt ten rośnie razem z dzieckiem. Przykładowo do 18 miesiąca życia dodatkowe oparcie zapewnia wkładka, która sprawia, że pasy znajdują się we właściwym miejscu. Sprzęt przeznaczony jest do użytkowania przez dzieci ważące od 9 kg do 36 kg, czyli od 9 miesiąca do 12 lat.

Produkt wyposażony jest w 5 punktowy pas bezpieczeństwa, który zapewnia ochronę w trakcie jazdy. Dodatkowo pas napina się automatycznie, poprawiając w ten sposób stabilność użytkowania. Konstrukcja wsparta jest stalowymi wzmocnieniami po bokach, które dodatkowo chronią dziecko.

Sprzęt jest bardzo łatwy w montażu, dzięki kolorowym oznaczeniom informującym o kolejności zapinania. Ponadto do zestawu dołączone są uchwyty na kubek. Fotelik można odchylać do 3 pozycji w stosunku do oparcia siedzenia w samochodzie. Istnieje również możliwość regulacji jego wysokości. Użytkownicy doceniają ten model za masywną konstrukcję, która w pełni chroni malucha w trakcie jazdy.

Fotelik samochodowy Graco Nautilus Elite waży 9 kg, a jego wymiary to: wysokość regulowana w zakresie od 68 cm do 88 cm, długość – 48 cm i szerokość – 50 cm.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Po bokach fotelika znajdują się specjalne ścianki gwarantujące ochronę w trakcie uderzeń w drzwi. Ścianki wykonano z dobrych gatunkowo tworzyw, dzięki czemu skutecznie absorbują uderzenia.

Uchwyt:

Wygodę w trakcie podróży zapewnia specjalny uchwyt na kubek. Dzięki temu elementowi pociecha może mieć swój ulubiony napój zawsze pod ręką.

Tapicerka:

Wykonana z przyjemnych w dotyku tworzyw tapicerka jest delikatna dla skóry maluszka. Nie ma więc ryzyka wystąpienia bolesnych podrażnień. Należy również podkreślić, że tapicerkę można prać w pralce.

Wkładka:

Do zestawu dołączono specjalną wkładkę dla najmłodszych. Nie musimy się więc obawiać o to, że fotelik okaże się zbyt duży dla naszej pociechy.

Wady
System regulacji:

Pewna grupa Internautów wskazuje, że system regulacji zagłówka nie działa płynnie, co sprawia, że dostosowanie produktu do potrzeb dziecka jest utrudnione.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status