Piórniki ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Herlitz Smart Mix 2, to piórnik, który chcemy polecić, jako najlepszy z dostępnych obecnie na rynku. Jego popularność jest spowodowana olbrzymią ilością wzorów, z których każdy coś wybierze dla siebie. Są tu dostępne królewny i wróżki, wzory kwiatowe i zwierzęce, a także wielu wojowników i modeli samochodów, czy motocykli. Dodatkowo model ten jest bardzo funkcjonalny, posiada dwie obszerne komory zamykane na zamek błyskawiczny, a każdy przedmiot w piórniku może znaleźć swoje miejsce. Ze względu na rozmiary piórnika, obok długopisu i ołówka zmieszczą się także kredki, mazaki, cyrkiel, linijka, gumka i inne, potrzebne uczniowi przedmioty. Zewnętrze piórnika jest wykonane z poliestru, co powoduje, że jest on odporny na zabrudzenia, a te, które mimo wszystko powstaną łatwo jest usunąć. Atrakcyjna jest także cena tego modelu, gdyż piórnik (bez wyposażenia) jest dostępny już za kwotę niewiele większą niż 20 PLN. Drugi model, który zwrócił naszą i klientów uwagę to Astra FC Barcelona Fan 3 503015003. Cieszy się on niezmiennym powodzeniem wśród kibiców FC Barcelona.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki piórnik kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Piórnik, plecak, zeszyty, worek na buty, długopisy i ołówki – gdy przychodzi moment na kompletowanie wyprawki ucznia, rodzic staje przed nie lada wyzwaniem. Z jednej strony szuka pewnych oszczędności, z drugiej chce zapewnić dziecku to co najlepsze. Poza tym myśli o funkcjonalności, ale też o marzeniach dziecka, które często niewiele mają z nią wspólnego.

W tym poradniku skupimy się na piórnikach. Prosty produkt, a jednak wybór odpowiedniego modelu jest dla rodziców trudny, zwłaszcza gdy dziecko rośnie i zmieniają się jego potrzeby oraz oczekiwania. Poza tym nie można zapomnieć o najnowszych trendach. Dlatego tym poradniku podpowiemy więc, jaki piórnik wybrać.

Według potrzeb

Jak już wspomnieliśmy wiek dziecka, a tym samym jego potrzeby mają wpływ na zakup wszystkich elementów szkolnej wyprawki. Inny typ piórnika kupimy dla pierwszoklasisty, dziecka zaczynającego 4 klasę, gimnazjum czy liceum.

 

Piórnik dla pierwszoklasisty

Piórniki dla najmłodszych to bogato wyposażone zestawy dostępne w najróżniejszych kolorach i wzorach. Dziecko w wieku 6-7-8 lat potrzebuje nie tylko długopisu do pisania, ale też kredek, flamastrów, linijek, gumek i wielu innych przyborów, które na późniejszym etapie edukacji nie są już tak istotne. Oczywiście możesz zrezygnować z zakupu modelu z pełnym wyposażeniem, ale nie da się zaprzeczyć, że to wygodne rozwiązanie. Po pierwsze, nie musimy kompletować całej wyprawki samodzielnie. Kolejna kwestia to cena.

Taki piórnik będzie tańszy niż zakup wszystkich elementów osobno. Najlepiej wybrać model, który ma w zestawie: mazaki, długopisy, kredki ołówkowe i świecowe, cienkopisy, ołówki, linijki, ekierki i gumki. W tym wieku zakup piórnika w kształcie etui jest mało praktyczny. Dobrze, jeśli wszystko jest w nim poukładane, wtedy dziecko nie będzie tracić czasu na szukanie przyborów.

 

Waga

Co wspólnego ma piórnik z wagą? Dużo – bogato wyposażany piórnik jest kuszący zarówno dla nas, jak i dla dziecka, ale zanim po niego sięgniesz, sprawdź, ile waży. Pamiętaj, że Twoje dziecko nosi do szkoły książki, drugie śniadanie, buty, coś do picia, a czasem nawet mniej potrzebne rzeczy, jak zabawki. W związku z tym piórnik nie może być ani zbyt ciężki ani duży.

 

Gdy dziecko rośnie

Wraz z wiekiem maluch nie potrzebuje tak bogatego wyposażenia. Zresztą w gimnazjum wielki piórnik jest passe. Na tym etapie najpopularniejsze są modele typu tuby lub w kształcie prostokąta z zasuwaną pokrywą. Stosunkowo popularne są piórniki metalowe. Takie produkty nie zajmują dużo miejsca i dostępne są w wielu bardzo atrakcyjnych kolorach, z najróżniejszymi nadrukami.

W liceum, gdy rodzic ma mniejszy wpływ na dziecko trudno jest mówić o kontrolowaniu zakupu takiego produktu, jak piórnik. Na tym etapie edukacji najpopularniejsze są niewielkie saszetki i etui, a także modele typu tuba.

 

Materiał i jakość wykonania produktu

Nie ważne, czy kupujesz wielki piórnik z pełnym wyposażeniem, sporą tubę, czy maleńkie etui, w którym mieści się wyłącznie długopis, ołówek czy gumka, warto wybierać model wykonany z wysokiej jakości materiałów. W przypadku produktów dla pierwszoklasistów, najczęściej są one wykonane z tworzyw sztucznych. Są one łatwe w utrzymaniu czystości i dość odporne na uszkodzenia, co jest bardzo istotne. Natomiast piórniki typu tuba to różnego typu materiały, również z domieszką tworzyw sztucznych. Na rynku dostępne są też modele metalowe, które są dość solidne, ale niestety hałaśliwe.

Wybierając produkt z tworzywa lub innego materiału należy zwróć uwagę na ilość i grubość szwów. Jeśli zauważysz jakiekolwiek nierówności czy początek prucia, lepiej go nie kupować, gdyż dość szybko się zniszczy.

 

Przegródki

Jeśli obawiasz się, że w plecaku Twojego dziecka jego wyprawka będzie częścią bałaganu, lub doskonale wiesz, że lubi ono porządek, kup mu piórnik z przegródkami. Małego bałaganiarza nauczysz, że kredki, długopisy i ołówki mają swoje miejsce. Natomiast dziecko utrzymujące porządek, które nie lubi poszukiwać ołówka między innymi długopisami i mazakami, będzie miało wszystko uporządkowane.

 

Design – jaki piórnik jest najlepszy?

Dla dziecka, niezależnie od jego wieku, wygląd piórnika to najważniejsza kwestia. Oczywiście dla najmłodszych liczy się też jego wyposażenie. Nie da się jednak ukryć, że to obudowa jest najbardziej atrakcyjna. Zwróci na nią uwagę nie tylko Twój maluch, ale i jego koledzy. Zapewne sam pamiętasz moment powrotu do szkoły, gdy wszyscy chwalili się nowymi przyrządami. Chociaż czasy się zmieniły, wciąż dla wielu dzieci jest to istotne. Na szczęście producenci piórników zdają sobie z tego sprawę i oferują konsumentom modele w różnych wersjach. Klasyczne – jednokolorowe dla starszych dzieci, a także z postaciami z bajek dla najmłodszych.

 

Piórnik dla dorosłych

Na rynku dostępne są skórzane, eleganckie piórniki stanowiące idealną propozycję dla studenta lub osoby dorosłej. Takie modele mogą kosztować nawet 200 zł, ale w rzeczywistości stanowią bardzo elegancki pomysł na prezent.

 

Piórniki w dobrych cenach

Maleńkie piórniki typu etui na długopis, ołówek i gumkę mogą kosztować zarówno 5 zł, jak i 50 zł. Wiele zależy od marki czy nadruku. Najwięcej zapłacisz za produkty z nadrukami z popularnych w danym momencie bajek czy filmów.

 

 

Najlepsze piórniki w 2021 roku

 

Zakup piórnika dla Twojej pociechy, może okazać się wyzwaniem. Bogactwo wzorów i modeli przyprawia o zawrót głowy. Piórniki dla dziewczynek, dla chłopców, dla młodzieży, uniwersalne…. Pomożemy Ci wybrać najlepszy piórnik. Przeczytaj nasz ranking.

 

Nasze zalecenia

 

Herlitz Smart Mix 2

 

Herlitz Smart Mix 2Pierwszy produkt wykonany z poliestru posiada niezliczoną ilość odmian. Herlitz Smart Mix 2 to zarówno produkt dla dziewczynki jak I chłopca. Bogactwo nadruków, jakimi dysponuje producent zadowoli każdego. Chłopiec wybierze piórnik z obrazkiem samochodu czy samolotu, a dziewczynka może wybierać obrazek sarenki, królewny, czy kwiatuszków.

Wzorów jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. Produkt ten ma wymiary szerokość 20,3 cm, wysokość 14 cm i grubość 3,5 cm. Jest to piórnik bez wyposażenia, ale o dużej pojemności.

Dwie zamykane na zamek komory pomieszczą wszystko, czego potrzebuje uczeń. Kredki, mazaki, długopisy, linijka, klej i tym podobne.

Od klientów wiemy, że jest to produkt solidnie wykonany, w którym laminowany wierzch ułatwia usuwanie ewentualnych zabrudzeń. Wnętrze zostało rozplanowane wygodnie, tak aby każdy przedmiot miał swoje miejsce.

Herlitz Smart Mix 2 to produkt, który cieszy się bardzo pochlebnymi opiniami. Zdaniem konsumentów jest to najlepszy piórnik w 2021 roku.

Zalety
Uniwersalność:

Piórnik występuje w wielu odmianach. Znajdziemy wśród nich modele zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

Wymiary:

Produkt został wyprodukowany w wymiarze 20,3 cm x 14 cm x 3,5 cm. Uniwersalna długość i szerokość sprawi, że zmieścimy w nim wszystkie standardowe przybory szkolne.

Dwie komory:

Dwie komory umożliwiają segregację wyposażenia.  

Laminowany wierzch:

Produkt został pokryty śliską powłoką. Takie rozwiązanie pozwoli w łatwy sposób pozbyć się ewentualnych zabrudzeń.

Cena:

Produkt jest dość tani i kosztuje ok. 20 zł.

Wady

 

 

 

 

Astra FC Barcelona Fan 3 503015003 

 

1.Astra FC Barcelona Fan 3 503015003Astra FC Barcelona Fan 3 503015003 to produkt raczej dla chłopców i to tych, którzy są fanami klubu FC Barcelona. Piórnik jest utrzymany w barwach klubowych, z obu stron znajdziemy flagę Katalonii, logo klubu, a także napis Forca Barca. Zaś wnętrze, obok standardowego wyposażenia, zawiera nazwiska graczy wraz z ich autografami.

A na standardowe wyposażenie składa się: linijka, ekierka, gumka do ścierania, 1 długopis, 9 kredek, 8 flamastrów, oraz notesik o wymiarach 8 x 12 cm.

Piórnik został wykonany z poliestru i ma zewnętrzne wymiary 20,5 x 13 x 4,5 cm. Jest on dwukomorowy, a każda z komór jest zamykana na zamek błyskawiczny. Użytkownicy tego produktu przekazują nam, ze jest on dobrze i solidnie wykonany, a wnętrze jest praktycznie rozplanowane.

Piórnik Astra FC Barcelona Fan 3 503015003 to solidny przybornik przeznaczony głównie dla zapalonych fanów klubu FC Barcelona.

Zalety
Wyposażenie:

Piórnik wyposażony został w podstawowe przybory szkolne m.in. długopis, kredki, czy flamastry.

Notes:

Przybornik posiada miejsce na notes, gdzie maluch może zapisywać swoje notatki.

Wygląd zewnętrzny:

Produkt posiada liczne wstawki, które ściśle wiążą się z klubem FC Barcelona. Klubowe barwy oraz napis Forca Barca z pewnością będą miały duże znaczenie dla małego kibica.

Wnętrze:

Wewnątrz gadżetu znajdziemy wszystkie nazwiska graczy, które stanowią sporą podpowiedź dla początkującego fana.

Zamki błyskawiczne:

Zamki błyskawiczne są bardzo solidne i dokładnie zamykają przybornik z każdej strony.

Wady

 

 

 

 

St. Majewski Minionki 171680

 

Tornister Minionki stworzony został z wysokiej jakości materiałw z niezwykłą starannością i dbałością o szczegły. Stanowi on także gwarancję komfortu i bezpieczeństwa Twojego dziecka! Przede wszystkim jest niezwykle funkcjonalny, śliczny i ultralekki. Pi

Kolejny produkt, jaki zawiera nasz ranking piórników, to Majewski Minionki 171680. Jeśli Twoje dziecko jest fanem bohaterów bajki Minionki, to zapewne będzie zadowolone z posiadania tego piórnika. Produkt jest dostępny w kolorze niebieskim, a po obu stronach zewnętrznych piórnika są umieszczone podobizny tych sympatycznych bohaterów.

Model ten posiada dwie oddzielne, zamykane na zamek błyskawiczny komory. Wewnątrz nich znajdziemy kompletne wyposażenie ucznia, na które się składa 10 kredek, 2 ołówki z gumką, temperówka, linijka, gumka do ścierania, oraz notes o wymiarach 6,5 x 10 cm. Wymiary zewnętrze piórnika to 22 x 13 x 4,5 cm.

Wielu klientów po zakupie tego piórnika dla jednego dziecka, wraca do tego produktu, aby zakupić go dla kolejnego dziecka, gdyż jak twierdzą, jest to produkt trwały, zamki w tym modelu działają bez zarzutu. Wewnątrz jest dobrze rozplanowany układ ułożenia kredek i ołówków  dzięki czemu piórnik jest funkcjonalny i łatwy w użyciu.

 

Jeśli Twoje dziecko jest zagorzałym fanem bajki Minionki, z pewnością model St. MajewskiMinionki 171680  będzie dla niego bardzo modnym gadżetem.

Zalety
Kolorowe postacie:

Zarówno z jednej, jak i z drugiej strony piórnik ozdobiony jest kolorowymi postaciami z bajki Minionki.

Kompletny asortyment:

Wewnątrz przybornika znajdziemy wszystkie potrzebne dziecku przybory, a wśród nich kredki, ołówki z gumką, temperówka, notes oraz linijka.

Funkcjonalność:

Wszystkie gumki mocujące poszczególne przybory zostały zaplanowane w bardzo funkcjonalny sposób, który ułatwi dziecku poszukiwanie konkretnych rzeczy.

Waga:

Pomimo dużych rozmiarów, piórnik został wykonany z bardzo lekkich materiałów.

Wady
Cena:

Piórnik jest dość drogi i może kosztować aż 40 zł.

 

 

 

 

Patio Coolpack 080 46251CP

 

3.Patio Coolpack 080 46251CPOpinie o piórnikach Patio Coolpack 080 46251CP pokazują, że produkt ten może funkcjonować nie tylko jako piórnik. Klienci często kupują ten produkt, aby wykorzystać go jako saszetkę na drobiazgi kosmetyczne, takie jak pasta do zębów, czy szczoteczka podczas wyjazdu.

Dzieje się tak, ponieważ piórnik ten ma kształt saszetki i jest w atrakcyjnych kolorach. Tak jak wszystkie produkty firmy CoolPack, piórnik ma charakterystyczny dla tej firmy design i możemy w podobnym kolorze dobrać również plecak.

Produkt posiada dwie komory zamykane na zamek błyskawiczny i ma wymiary: długość 20 cm, wysokość 9,5 cm, głębokość 8,5 cm. Pojemność zatem jest wystarczająca aby pomieścić wystarczającą ilość przyborów szkolnych, a także kosmetycznych.

Użytkownicy tego piórnika to przeważnie osoby, które już posiadają inne produkty firmy CoolPack, a piórnik jest dobierany kolorystycznie do posiadanych produktów.

 

Uniwersalnym produktem, który będzie dobrym gadżetem zarówno dla dziecka, jak i osoby dorosłej jest Patio Coolpack 080 46251CP.

Zalety
Design:

Model świetnie sprawdzi się w roli nie tylko piórnika, ale również funkcjonalnej kosmetyczki.

Kolorystyka:

Piórnik posiada uniwersalną kolorystykę, dzięki czemu dziecko może korzystać z niego przez wiele lat. Poza tym, dzięki ciemnym kolorom ukryjemy małe zabrudzenia.

Zestaw:

Przybornik jest jednym z elementów modnej linii akcesoriów szkolnych. Możemy go zakupić w zestawie z plecakiem.

Wady
Brak przegródek:

Mankamentem produktu jest brak przegródek, przez co trudniej jest uporządkować przybory.

Pękający stelaż:

Niektórzy konsumenci uważają, że stelaż piórnika łatwo ulega pęknięciom i deformacji.

 

 

 

 

St. Majewski My Little Friend Koń

 

Majewski My Little Friend KońDwupoziomowy piórnik Majewski My Little Friend Koń, zapewne przemawia swoim designem do miłośników zwierząt, szczególnie koni. Zawiera on bowiem na zewnętrznej stronie podobiznę pięknego konia. Obok konia są także znaki graficzne serii My Little Friend.

Znaki te nawiązują do całej serii produktów My Little Friend, na które składają się piórniki i tornistry z obrazkami zwierząt. Wymiary piórnika wynoszą: 21,5 x 12,5 x 4,5 cm, a obie komory zamykane na zamek błyskawiczny zawierają pełne wyposażenie ucznia, na które składają się: 10 kredek, 10 flamastrów, 2 ołówki z gumką, temperówka, linijka, gumka do ścierania, oraz notes o wymiarach 6,5 na 10 cm.

Wszystkie elementy wyposażenia piórnika zostały również opatrzone motywami licencyjnymi korespondującymi z estetyką całego piórnika. Piórniki My Little Friend cieszą się powodzeniem u klientów ze względu na ładną kolorystykę połączoną z obrazkami zwierząt.

Miłośnikom zwierząt polecamy modny piórnik St. Majewski My Little Friend Koń. Model z pewnością przypadnie do gustu każdej wrażliwej na czworonogi uczennicy.

Zalety
Seria:

Piórnik należy do popularnej serii produktów My Little Friend. Wiele dziewczynek kolekcjonuje gadżety z tej linii, dlatego przybornik będzie dobrym organizatorem dla zebranych elementów.

Grafika:

Dzięki temu, że na zewnętrznej stronie zamieszczono dobrej jakości zdjęcie konia, gadżet zostanie doceniony również przez starszą uczennicę.

Przybory z motywem:

Każdy element wyposażenia piórnika został oznaczony motywem licencyjnym zgodnym z zewnętrzną estetyką.

Wady
Szwy:

Częste użytkowanie może sprawić że szwy przy zamkach ulegną zniszczeniu.

Kolor:

Jasne materiały dość szybko się brudzą.

 

 

 

 

Vadobag Kraina Lodu Warm Hugs

 

4.Vadobag Kraina Lodu Warm HugsNastępny produkt, Vadobag Kraina Lodu Warm Hugs, to dobry i tani piórnik dla osób lubiących proste rozwiązania. Jest to jednokomorowy piórnik zamykany na zamek błyskawiczny. Dla łatwiejszej manipulacji zamkiem, po obu stronach są uchwyty ułatwiające zamykanie i otwieranie.

Ten konkretny model zwiera motywy z bajki „Kraina Lodu”. Inne przedstawiają równie atrakcyjne motywy z innych bajek.  Są dostępne obrazki typowe dla dziewczynek, takie jak: Dosia, księżniczki Trust, albo motywy chłopięce, jak: Star Wars, Spiderman, lub też ozdoby atrakcyjne dla obu płci jak Minionki.

Klienci, którzy zakupili ten produkt chwalą jakość materiałów, z jakich został wykonany, pisząc że w rzeczywistości piórnik znacznie lepiej się prezentuje niż na obrazkach w Internecie.

Wymiary tego modelu to 20 x 7 x 7 cm, zatem bez wątpienia łatwo pomieści podstawowe przybory szkolne, a małe rozmiary nie pozwolą na zbyt duże obciążenie tornistra.

Piórnik VadobagKrainaLodu Warm Hugs zaskoczy nas nie tylko bogactwem wzorów, ale również ceną. Ten dobry piórnik do 20 zł z pewnością spełni oczekiwania Twojej małej księżniczki.

Zalety
Podwójny zamek:

Dwa uchwyty z prawej i lewej strony ułatwiają otwieranie i zamykanie gadżetu.

Koronka:

Uchwyty zakończone są prześlicznymi, haftowanymi koronkami, które nadają gadżetowi delikatnego, dziewczęcego charakteru.

Wady
Słaby materiał:

Wielu konsumentów skarży się na słabej jakości materiał, który dość szybko ulega zniszczeniu.

Wąski otwór:

Niektóre dzieci mają problem z odnalezieniem konkretnej rzeczy w piórniku. Jest to spowodowane bardzo wąskim otworem.

 

 

 

 

Jaki piórnik dla przedszkolaka, ucznia szkoły podstawowej, licealisty?

 

Piórnik to jeden z ważniejszych elementów wyprawki szkolnej. Często jednak nie skupiamy się na tym, aby wybrać odpowiedni dla siebie model, przez co produkt po pewnym czasie okazuje się niefunkcjonalny. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki piórnik jest odpowiedni dla ucznia w zależności od jego wieku, przejdź do lektury przygotowanego przez nas tekstu. Znajdziesz w nim wszystkie, potrzebne informacje.

 

 

Czy przedszkolak powinien mieć piórnik?

Rodzice, którzy posyłają dziecko pierwszy raz do przedszkola zastanawiają się, czy ich pociecha potrzebuje piórnika. Zazwyczaj nie ma konieczności kupowania tego typu produktu, ponieważ wszystkie potrzebne akcesoria tj. kredki, ołówki czy długopisy znajdują się w przedszkolu. Tego typu produkt może jednak znaleźć zastosowanie w domu – mając piórnik na biurku, maluch będzie mógł łatwiej zadbać o czystość na blacie. Wszystkie potrzebne do rysowania akcesoria będzie mógł umieścić w organizerze, co pozwoli mieć je zawsze pod ręką. Zakup piórnika jest nieunikniony, kiedy nasza pociecha idzie do zerówki. Wtedy najlepiej wybrać model z pełnym wyposażeniem. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy znajdujące się w środku przybory są dobrej jakości. Nierzadko zdarza się, że dołączone do zestawu kredki mają bardzo słaby pigment, a w konsekwencji dziecko nie chce ich używać. Wtedy rodzic musi wydać dodatkowe pieniądze na zakup potrzebnych akcesoriów.

 

Jaki piórnik dla ucznia szkoły podstawowej?

Nie ulega wątpliwości, że piórnik stanowi konieczne wyposażenie plecaka każdego ucznia szkoły podstawowej. Dziecko w tym wieku musi samodzielnie rozwiązywać przydzielone podczas lekcji zadania i korzystać przy tym z własnych przyborów. Powstaje więc pytanie: jaki piórnik jest polecany dla ucznia szkoły podstawowej? Decydując się na zakup konkretnego modelu z całą pewnością trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość produktu. Nie poleca się inwestowania w zbyt duży organizer, ponieważ zajmuje on sporo miejsca w tornistrze. Należy zastanowić się, czy chcemy wybrać piórnik o kwadratowym kształcie i z usztywnianymi bokami, czy może jednak wolimy model prostokątny.

Pierwszy ze wspomnianych produktów pozwala lepiej się zorganizować – ma on gumeczki przeznaczone do podtrzymywania długopisów, kredek czy przyborów geometrycznych. W rezultacie można łatwo utrzymać w nim porządek. Podłużne piórniki, które swoim kształtem przypominają nieco prostokąt, są jednak zdecydowanie mniejsze, co stanowi ich ogromny atut. Przed zakupem warto zapytać, jaki piórnik podoba się naszemu dziecku. Warto skupić się nie tylko na funkcjonalności, ale także wyglądzie produktu. Dzieci uwielbiają akcesoria, które swoim designem nawiązują do ulubionych bajek czy filmów.

 

 

Jak wybrać praktyczny piórnik dla licealisty?

Im dziecko jest starsze, tym zdecydowanie łatwiej wybrać dla niego piórnik. W liceum nie potrzeba zbyt dużo przyborów, dlatego też zakup odpowiedniego organizera nie zajmuje dużo czasu. Wielu licealistów, chcąc oszczędzić miejsce w torbie czy plecaku, wybiera malutkie piórniki, do których mieści się jedynie linijka, długopis, ołówek i gumka do mazania. Należy jednak pamiętać, że omawiając na lekcji matematyki zagadnienia związane z geometrią często konieczne są dodatkowe akcesoria. Można je jednak spakować do niewielkiej kieszeni w plecaku.

 

Czy piórnik przydaje się tylko uczniom?

Choć piórnik kojarzy się najbardziej z wyprawką szkolną produkt kupują nie tylko uczniowie. Z piórników korzystają też studenci i nauczyciele. Skórzane etui na długopisy kupują także osoby, które pracują w biurze czy są przedstawicielami firm. Wynika to z konieczności podpisywania dokumentów w różnych miejscach.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Nici Myszki 37784

 

Nici Myszki 37784 to piórnik zdecydowanie dla dziewczynek. Na wierzchniej, zwijanej części znajdują się trzy pluszowe myszki, które znajdują uznanie wśród małych dziewczynek. Cały produkt jest wykonany z miłego w dotyku pluszu.

Gdy rozwiniemy część zwijaną, to pokaże nam się wnętrze z gumkami i uchwytami na ołówki, flamastry i długopisy, oraz główna komora zamykana na zamek błyskawiczny. Klapka mocowana jest do komory głównej za pomocą rzepa. W głównej komorze dziecko zmieści pozostałe potrzebne przybory szkolne, typu klej, czy nożyczki.

Dodatkowo z boku znajduje się maleńka, dodatkowa kieszonka na drobiazgi. Wymiary piórnika to 19 x 7 x 7 cm. Producent udziela dwuletniej gwarancji na swój produkt.

Produkt jest dostępny bez wyposażenia, ale i tak zyskał powodzenie u dziewczynek, które mówią, że piórnik traktują jak maskotkę.

 

Derform Angry Birds 11 83590006

 

Ostatni z opisywanych produktów, piórnik Derform Angry Birds 11 83590006, też nawiązuje swoim wyglądem do motywów znanych z innych miejsc. Angry Birds to popularna gra komputerowa, która również doczekała się ekranizacji. Zatem ma on zapewnione powodzenie wśród jej miłośników.

Na czarnym tle materiału piórnika, zostały umieszczone motywy z tej gry. Piórnik ma wymiary długość 20 cm, szerokość 13 cm i wysokość 7 cm, i posiada trzy oddzielne komory zamykane na zamek błyskawiczny. Jest wykonany niezwykle starannie z bezpiecznych, wysokiej jakości materiałów.

Jest to bardzo pojemny model i w swym wyposażeniu posiada: 18 kredek, 18 flamastrów, ołówek, temperówkę, gumkę do ścierania, trzy długopisy i plan lekcji. Wszystkie elementy wyposażenia zostały również ozdobione motywami licencyjnymi. Nawet ozdobne uchwyty suwaka są w nie wyposażone.

 

Jaki piórnik Herlitz wybrać?

 

Przyborem, który na pewno okaże się niezbędny w czasie roku szkolnego jest piórnik. To dzięki niemu, malec będzie mógł przechowywać wszystkie kredki i flamastry w jednym miejscu, tak, by się nie zgubiły. Niestety, wybór takiego produkty, jest znacznie trudniejszy, niż by się wydawało. Dlatego zachęcamy do przeczytania poniższego poradnika, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę w czasie zakupów oraz jakie cechy powinien mieć najlepszy piórnik Herlitz w 2021 roku.

 

Zanim jednak przejdziemy do porad, warto zwrócić uwagę na samą markę, której produkty polecamy. Firma Herlitz od wielu lat zajmuje się produkcją i dystrybucją artykułów papierniczych. W swojej ofercie producent posiada eleganckie i dobrze wykonane zeszyty, długopisy, segregatory, plecaki oraz pióra.

Wybierając piórnik dla naszego dziecka powinniśmy przede wszystkim kierować się jego wiekiem. Maluszki, które dopiero rozpoczynają swoją edukację często potrzebują wielu kredek, flamastrów oraz ołówków, dlatego najlepsze będą dla nich duże modele. Zupełnie inaczej jest, w przypadku uczniów 4 klasy czy liceum, gdyż ich potrzeby są znacznie mniejsze.

Zwróćmy szczególną uwagę na piórniki dla pierwszoklasistów. Dla takich dzieci polecamy bogato wyposażone zestawy, w których znajdziemy nie tylko długopis, ale też kredki, linijki, gumki, flamastry czy podkreślacze. Wynika to z tego, że na początkowym etapie edukacji, wiele zajęć szkolnych polega na kolorowaniu i rysowaniu.

Najlepsze piórniki Herlitz nie powinny zbyt dużo ważyć. Pamiętaj, że szkolny plecak malca pełen jest książek i zeszytów, które nie są najlżejsze. Jeśli dodamy do tego kolejny, ciężki produkt, bardzo obciążymy plecy pociechy. Pamiętaj też, że bardzo duże modele nie są najlepszym rozwiązaniem, gdyż zabierają bardzo dużo miejsca w tornistrze.

Koniecznie sprawdź, z jakiego materiału wykonano produkt, który chcesz kupić dla malca. Do wyboru masz kilka tkanin. Pierwszym rodzajem są tworzywa sztuczne, z których najczęściej wyrabia się duże, prostokątne i wielopoziomowe piórniki dla dzieci.  Alternatywą są modele metalowe, przeznaczone raczej dla starszych dzieci, gdyż nie zmieścimy w nich wielu przyborów. Trzecim rodzajem są piórniki typu tuba, które wykonuje się z naturalnych materiałów (czasem z domieszką tworzywa sztucznego). Są one dość eleganckie, jednak wymagają regularnego prania.

 

Piórniki Herlitz – ranking

 

Herlitz El Smileyworld Rainbow

 

Model Herlitz El Smileyworld Rainbow to potrójny piórnik. Produkt wyróżnia się kolorowym designem. Na przedniej i tylnej części znajduje się nadruk z uśmiechniętymi buźkami w różnych barwach. Z kolei dwa zewnętrzne zamki są kolorze czarnym, zaś środkowy w żółtym.

Atutem piórnika jest jego duża pakowność. Każda z części przeznaczona jest do innych produktów. W pierwszej kieszeni znajdziesz niezbędne przybory, takie jak gumka, linijka o długości 16 cm, 2 ołówki, 1 długopis i kątomierz. Następna część przeznaczona jest na 8 kredek, a ostatnia na 14 flamastrów. Wszystkie te elementy zostały przetestowane zanim trafiły na sklepowe półki, dzięki czemu zaraz po zakupie, przybory są gotowe do użytku. Piórnik wykonano z tworzywa sztucznego, które odporne jest na zalania. Do tego, grafikę ochroniono specjalną powłoką, która umożliwia rysowanie po niej.

Powodem, dla którego tak wiele dzieci zdecydowało się na zakup modelu są jego duże rozmiary. We wnętrzu produktu zmieści się wiele przyborów, zatem maluch będzie gotowy na każdą sytuację w klasie.

 

Herlitz Smart Boys

 

Model Herlitz Smart Boys to ładny piórnik, który składa się z 2 części. Ze względu na to, że dominującym kolorem jest granatowy, a na nadruku na przedniej stronie jest samochód, sprzęt ten dedykowany jest raczej dla chłopców.

Atutem prezentowanego piórnika jest to, że posiada we wnętrzu pełne wyposażenie. Każda z części zapinana jest osobno na zamek, więc żaden z przedmiotów Ci nie wypadnie. We wnętrzu znajdziesz 8 kredek i 8 flamastrów. Zaś w pierwszej przegrodzie ułożono 2 ołówki HB, długopis, gumkę, temperówkę, linijkę oraz ekierkę. Sprawia to, że zawsze będziesz mieć do nich łatwy dostęp.

Piórnik został wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dzięki temu model jest odporny na uszkodzenia, a co więcej, materiał chroni go przed zalaniem. Tkanina jest bardzo trwała, więc nie obawiaj się, że na skutek przetarcia zostanie ona przerwana. Jednak największą zaletą jest to, że rysowanie po przedniej grafice jest bardzo trudne. Wiele dzieci doceniło dużą pakowność piórnika oraz jego ładny design.

 

Herlitz Smart Ballerina

 

Uroczy, różowy piórnik Herlitz Smart Ballerina to model z jedną przegrodą, który jest rozkładany. Sprzęt został wyposażony w dwa wyciągane skrzydła. Na przedniej stronie piórnika widnieje niewielki nadruk z baletnicą, którą otaczają białe płatki śniegu, kwiaty oraz gwiazdki. Ze względu na dużą ilość różowego koloru, zarówno po zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie, sprzęt ten dedykowany jest raczej dla dziewczynek.

W centralnej części zostały ulokowane kredki (10 sztuk), 1 długopis z niebieskim wkładem, temperówka oraz gumka. Dodatkowo we wnętrzu, na jednym ze skrzydeł, znajdziesz też 14 flamastrów. Na drugim umieszczono przybory geometryczne, takie jak linijka i ekierka. Dużym atutem jest specjalna, przezroczysta kieszeń, w której możemy umieścić plan lekcji. Taka konstrukcja produktu zapewnia bardzo łatwy dostęp do wszystkich przyborów. Równocześnie model nie zabiera zbyt dużo miejsca w plecaku, co jest dodatkową zaletą. Cały produkt jest zapinany na zamek błyskawiczny, więc żaden element wyposażenia nie wypadnie.

Bogate wyposażenie spodobało się wielu rodzicom. Dzieci z kolei, były zadowolone z ładnego designu tego modelu. Dlatego ten piórnik Herlitz w dobrej cenie, to ciekawy element wyprawki dla pierwszoklasisty.

 

Jaki piórnik Nici wybrać?

 

Piórnik to podstawowy element wyprawki ucznia, ale jest też przydatny w dorosłym życiu. Praktycznie nie ma możliwości, by w domu nie było długopisów czy ołówków, więc musimy mieć w czym je przechowywać, tak aby się nie zgubiły. Jednym z czołowych producentów piórników w Europie i na świecie jest Nici – niemiecka marka, która powstała w latach osiemdziesiątych. Firma zaczynała od produkcji maskotek, które obecnie są jej znakiem rozpoznawczym, a każda kolekcja przygotowywana jest ze starannością oraz w oparciu o bieżące trendy. Piórniki Nici są lubiane ze względu na wykonanie i atrakcyjny design.

 

Gdy nadchodzi moment wyprawienia pociechy do szkoły, w przypadku piórnika stajemy przed niemałym problemem. Na chwilę obecną można by powiedzieć, że ilu jest klientów, tyle typów piórników znajdziemy. Oczywiście z jednej strony jest to pożądane przez konsumentów, którzy chcą by ich piórnik pasował do ich osobowości i upodobań, z drugiej utrudnia to wybór.

Piórniki, tak jak inne akcesoria, zmieniają się wraz z wiekiem potrzebami. Dla najmłodszych warto szukać piórnika z wieloma przegródkami. Dobrze, jeśli taki model jest już wyposażony we wszelkiego rodzaju ołówki, kredki, gumki do ścierania i tym podobne. Nie tylko chcemy dziecko zainteresować przedmiotem, ale takie rozwiązanie zazwyczaj jest przyjaźniejsze dla naszego portfela. Taki piórnik, nie może być też zbyt duży – musi być wygodny dla jego użytkownika i bezproblemowo mieścić się w plecaku. Im większe jest dziecko, tym mniejsze modele będą nas interesować.

Istotną kwestią jest także materiał i sposób wykonania. Spora część produktów jest wykonana z materiałów sztucznych, tak by można je było z łatwością czyścić tyle razy, ile potrzebujemy. Dla starszych uczniów piórniki produkuje się z dużo bardziej eleganckich materiałów i zazwyczaj są to modele typu “etui”, czyli bardzo skromne i podręczne.

Design piórka to szeroki temat i jego wybór powinien zależeć przede wszystkim od potrzeb naszej pociechy. Im starsze jest dziecko, tym bardziej klasyczny model wybierzemy. Dla maluchów rozpoczynających edukację najatrakcyjniejsze są kolorowe piórniki z nadrukami ich ulubionych bajek.

 

Piórniki Nici – Ranking

 

Nici Miś

 

Nici Miś to piórnik, który idealnie nadaje się dla dziewczynek. Produkt został wykonany z jasno- zielonego materiału, dzięki czemu przykuwa wzrok dziecka. Na przedniej części wyhaftowano misia, znanego dzieciom i rodzicom z wielu innych produktów firmy Nici, a po bokach użyto innego materiału – kremowego w drobne kwiatki.

Piórnik z misiem, to jedno przegrodowy model typu saszetka. Jego niewielkie wymiary sprawiają, że jest to znakomity wybór dla dzieci mniejszych oraz dla nastolatek. Bez problemu może on pomieścić wszystkie niezbędne dla naszej pociechy przybory szkolne. Piórnik zapinany jest za pomocą zamka błyskawicznego, co sprawia, że zapięcie jest bardzo łatwe i szybkie w użyciu, a zarazem odporne na wszelakie uszkodzenia.

Konsumenci uważają że najlepsze piórniki Nici mają nieduże wymiary i taki jest właśnie ten model (szerokość – 19 cm, wysokość – 7 cm, głębokość – 7 cm). Produkt ceniony jest za materiał oraz atrakcyjny design.

 

Nici Surykatka

 

Zwijany piórnik Nici Surykatka, to produkt odpowiedni dla dziewczynki w każdym wieku. Na zewnętrznej klapie została wyhaftowana urocza surykatka. Całość została wykonana z przyjemnego pluszu. Zastosowanie brązowych i beżowych kolorów jest nie tylko przyjemne dla oka, ale też bardzo praktyczne w wypadku drobnych zabrudzeń, które będą mniej widoczne na ciemnych kolorach.

Po rozwinięciu klapki, zobaczymy praktyczne wnętrze z gumeczkami idealnymi do przechowywania ołówków i długopisów. Konsumenci są zdania, że najlepszy piórnik w 2021 roku, tak jak Nici Surykatka, jest wyposażony w dużą komorę na przybory szkolne, która zamykana jest na zamek błyskawiczny. Klapę piórnika natomiast zamyka się za pomocą wygodnego rzepu wysokiej jakości.

Produkt posiada certyfikat jakości LGA Towar jest bardzo poręczny – jego wymiary to: szerokość – 19 cm, wysokość – 7 cm i głębokość – 7 cm. Spora grupa osób uważa, że jest wygodny i przyjemny w dotyku.

 

Nici Motyl

 

Chcąc znaleźć piórnik Nici w dobrej cenie, na pewno powinniśmy zatrzymać się na chwilę przy piórniku Nici Motyl. Jest to przeuroczy produkt, do którego produkcji użyto miękkiego pluszu w bardzo modnych obecnie, pastelowych kolorach. Unikatowy, szczegółowo wykonany haft zdobywa uwagę i serca nawet najmłodszych dziewczynek.

Prezentowany artykuł to wygodny i pojemny piórnik, który jest w stanie pomieścić wszystkie niezbędne artykuły potrzebne naszemu dziecku do starannego wykonywania ćwiczeń w książkach. Po rozwinięciu klapy ukażą nam się rzędy kolorowych gumeczek przeznaczonych do przechowywania długopisów, ołówków i pisaków. Przedmioty typu klej, nożyczki, linijki etc., dziecko może bez problemu przechowywać w części głównej komory piórnika.

Towar posiada certyfikat LGA wydany przez TUV Rheinland, co gwarantuje nam najwyższą jakość wykonania. Sam producent zapewnia także 2 lata gwarancji na zakupiony przedmiot. Piórnik Nici jest stosunkowo niewielki: szerokość – 19 cm, wysokość – 7 cm i głębokość – 7 cm. Uważany jest za ładny i solidny.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status