Najlepszy plecak szkolny dla chłopców do 1 klasy

Ostatnio aktualizowane: 24.04.19

 

Jaki plecak szkolny dla chłopców do 1 klasy wybrać?

 

Wybór plecaka dla pierwszoklasisty to wbrew powszechnej opinii niełatwe zadanie. Rodzic stając w obliczu  zakupu tornistra musi wziąć pod uwagę kilka czynników. Należy pomyśleć przede wszystkim o ergonomii i wygodzie szkolnego bagażu, tak aby nasze dzieci wracały ze szkoły, jak najmniej zmęczone i z uśmiechem na ustach. W naszym artykule podpowiadamy, czym wyróżnia się najlepszy plecak szkolny dla chłopców do 1 klasy w 2019 roku.

Dla dziecka istotne jest to, żeby tornister był ładny i robił wrażenie na rówieśnikach albo żeby była na nim nadrukowana ulubiona postać z bajki. Dla rodziców najważniejsze powinny być jednak inne czynniki. Najlepsze plecaki dla chłopców do 1 klasy mają odpowiednio wyprofilowany tył, możliwość regulacji szelek, a także dodatkowy pasek do zapięcia w pasie dla lepszego rozkładu masy. Istotna jest też waga. Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, ciężar szkolnego plecaka nie powinien przekraczać 10% wagi dziecka. Przyjmując, że przeciętna waga pierwszoklasisty wynosi ok. 30 kg, to zapakowany plecak powinien ważyć ok. 3 kg. Aby zapewnić naszym pociechom lepszy komfort ważne jest, żeby odpowiednio rozmieścić ciężar poszczególnych elementów wewnątrz tornistra. Dlatego warto wybrać taki model, który ma obszerną komorę główną oraz liczne przegrody i kieszenie.

Równie ważnym czynnikiem jest odpowiedni rozmiar i kształt tornistra – dopasowany do wzrostu i sylwetki dziecka. Tył szkolnego bagażu powinien przylegać do pleców malucha. Odpowiednio wyprofilowany uchroni młodych uczniów przed wadami postawy. Usztywniony tył będzie zapobiegał dyskomfortowi powodowanemu uwieraniem twardych książek i przyborów w plecy. Istotną kwestią dla zdrowia dziecka jest to, żeby górna część plecaka znajdowała się na wysokości ramion, a dolna nie powinna przekraczać dolnego odcinka kręgosłupa. Szerokość natomiast nie może zbytnio wystawać poza kontur ramion dziecka.

 

 

Plecaki szkolne dla chłopców do 1 klasy – Ranking

 

 

Derform Star Wars PL15BSW16 

 

Plecak szkolny Star Wars PL15BSW16 na pewno spodoba się każdemu chłopcu. Bagaż szkolny wykonany jest z nieprzemakalnych materiałów. Ten plecak szkolny dla chłopców do 1 klasy w dobrej cenie jest bardzo lekki i wytrzymały, o czym warto pamiętać, gdyż chłopcy w tym wieku to bardzo wymagający użytkownicy, którzy potrafią przetestować wytrzymałość tornistra na wiele sposobów.

W środku plecaka bez problemu zmieści się format A4. Ten bagaż szkolny ma dwie duże komory zapinane na zamek, zapewnia nam to wygodną organizację wnętrza. Z przodu znajduje się kieszeń frontowa, gdzie bez problemu zmieści się śniadaniówka czy piórnik. Po bokach są dwie kieszonki z siateczką na butelkę z napojem lub bidon.

Internauci w swoich opiniach wyróżniają to, że tył plecaka jest usztywniony i pokryty dodatkowo oddychającym materiałem. Szelki mają regulację długości i są miękko wyściełane. Plecak ma gumowy, wygodny uchwyt do przenoszenia w ręku oraz stópki stabilizujące na spodzie.

 

 

 

 

Patio Coolpack Swift

 

Masa szkolnego ekwipunku ciągle wzrasta, dlatego ciekawym rozwiązaniem będzie zakup plecaka Patio Coolpack Swift. Jest to torba na kółkach, którą dziecko może prowadzić za sobą przy użyciu rączki. Nasza pociecha oszczędza w ten sposób swój kręgosłup. Model charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem. Kolor jego rączki jest dopasowany do wzorów na tkaninie.

Konsumenci w szczególności chwalą sobie wzmocnione dno tornistra i kolorowe pullery. Plecak ma stelaż z gumowymi, dużymi kółkami na łożyskach oraz regulowaną rączkę, co pozwala nosić go w tradycyjny sposób na plecach.

Rączka jest wysuwana i możemy wybrać jedną z dwóch wysokości 95 i 86 cm – mierząc od podłoża. Wewnątrz plecaka znajdują się trzy komory. Przednia ma wewnętrzny organizer na klucze z wypinaną zawieszką. Po bokach są kieszonki ze ściągaczami na butelkę z napojem.

 

 

 

 

Herlitz Mini Softbag Soccer 

 

Plecak Herlitz Mini Softbag Soccerma ma jedną głęboką komorę, do której zmieszczą się nie tylko zeszyty i książki, ale także inne drobiazgi. Ponadto w komorze znajdują się dwie mniejsze kieszonki w tym jedna z zamkiem błyskawicznym, gdzie można schować dokumenty.

Plecak jest wykonany z wysokiej jakości materiałów łatwych do czyszczenia, które są wolne od zmiękczaczy i barwników alergizujących. Rodzice docenili niewielką wagę plecaka (poniżej jednego kilograma), która jest istotną kwestią przy ilościach książek i zeszytów, jakie dzieci muszą codziennie nosić ze sobą na lekcje.

Korpus tornistra wykonano ze sztywnego materiału, który zabezpiecza książki i zeszyty przed gnieceniem. Plecak jest także wyposażony w dwie kieszenie boczne, które idealnie są przystosowane do noszenia butelki z napojem.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...