Najlepszy cyrkiel zerowy

Ostatnio aktualizowane: 19.04.19

 

Jaki cyrkiel zerowy wybrać?

 

Ciężko wyobrazić sobie lekcje matematyki bez użycia cyrkla. Jest to sprzęt, który powinien się znaleźć w wyprawce każdego dziecka. Cyrkle wydają się do siebie bardzo podobne. Każdy z nich ma jednak swoje właściwości. Jeżeli szukasz narzędzia, dzięki któremu Twoje dziecko bez problemu będzie kreślić ładne kółka, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Skupiamy się w nim na cyrklach zerowych, które potocznie są nazywane zerówkami. Jest to sprzęt, dzięki któremu możemy tworzyć kółka o maksymalnym promieniu 8 mm.

Na początku warto zauważyć, że najlepszy cyrkiel zerowy w 2019 roku łatwo się reguluje. Twoje dziecko z pewnością będzie musiało kreślić kółka o różnym promieniu. Znaczna większość modeli jest wyposażona w specjalną śrubkę, która po poluzowaniu pozwala nam na odpowiednie ułożenie cyrkla. Taka opcja jest bardzo stabilna, a nóżki nie zmieniają swojej pozycji. Pamiętaj jednak, aby przed pierwszym użyciem pokazać dziecku, jak poprawnie zmieniać położenie cyrkla.

Wiele osób podkreśla, że najlepsze cyrkle zerowe są wygodne w użyciu. Jest to bardzo ważne szczególnie wtedy, kiedy dziecko będzie korzystać z narzędzia bardzo intensywnie. W tym wypadku najważniejszą częścią cyrkla jest jego uchwyt. Powinien być on odpowiednio wyprofilowany tak, aby delikatne rączki dziecka się nie poraniły. Bardzo ważne są również nóżki, których przestawianie nie powinno być dla dziecka problematyczne.

Niemniej istotny jest materiał wykonania. Wiele osób poleca modele metalowe, które bardzo rzadko ulegają uszkodzeniu, a operowanie nimi jest łatwe. Jeżeli obawiasz się, że produkt metalowy może być stosunkowo nieporęczny lub niebezpieczny, to możesz również wybrać model plastikowy. Jest on zdecydowanie lżejszy, lecz podczas intensywnego użytkowania może ulec zniszczeniu lub zarysowaniu. Przypatrz się dokładnie wszystkim malutkim śrubkom, które powinny być solidnie przykręcone do korpusu. Odpowiednio przytwierdzony musi być także szpikulec.

Przed zakupem sprawdź także, jakie elementy dodatkowe znajdują się w zestawie wraz z cyrklem. Wybierz model, do którego dołączono dużą ilość rysików. Tym sposobem unikniesz ponownego powrotu po nie do sklepu. Dobrze, jeżeli cyrkiel jest umieszczony w zgrabnym pudełeczku lub pokrowcu.

 

 

Cyrkle zerowe – ranking

 

 

MAPED 291010 

 

MAPED 291010 to cyrkiel zerowy, którego nie może zabraknąć w wyprawce żadnego dziecka. Z pomocą tego sprzętu kreślenie idealnych kółek będzie dla malucha łatwością. Długość narzędzia wynosi 165 cm. Z kolei maksymalna średnica kreślenia to 300 mm. Jest to wystarczająca średnica na lekcje matematyki.

Mechanizm śrubowy stabilnie utrzymuje ramiona cyrkla w jednym miejscu, dzięki czemu dziecko może stworzyć precyzyjne kółka. Blokada ramion jest bardzo mocna, lecz zmiana rozstawienia ramion nie jest skomplikowana, wystarczy poluzować śrubkę. Użytkowanie sprzętu jest komfortowe ze względu na uniwersalny uchwyt.

W zestawie znajdziemy również końcówkę grafitową o średnicy 2 mm. Oprócz tego jest tam również dodatkowy grafit, więc nie musimy go dokupować. Wszystko znajduje się w poręcznym pudełku. Rodzicom najbardziej podoba się wysoka precyzja kreślenia kółek oraz duża ilość elementów w zestawie. Uważają oni również, że operowanie cyrklem jest bardzo łatwe i nie sprawia problemu dziecku.

 

 

 

 

KOH-I-NOOR 600 

 

KOH-I-NOOR 600 to cyrkiel zerowy, który przyda się na lekcjach matematyki każdemu dziecku. Jest to profesjonalny zestaw, który docenią również osoby używające cyrkla profesjonalnie. W komplecie znajdziemy dwa cyrkle: model zerowy oraz model teleskopowy. Z ich pomocą możemy bardzo precyzyjnie nakreślić wiele kółek.

W eleganckim pudełku, w którym możemy przechowywać wszystkie elementy, znajduje się również uchwyt do rapidografu, ołówek automatyczny oraz zapasowy grafit. Cyrkiel zerowy jest wyposażony w uchwyt na ołówek, który możemy używać zamiast rysika. Ma on również ruchomy szpic. Z kolei cyrkiel teleskopowy ma łamane ramiona. Wszystkie elementy zostały bardzo dobrze wykonane i nie ulegają zniszczeniu pod wpływem częstej eksploatacji.

Zmiana średnicy ramion w obu cyrklach jest bardzo łatwa i nie wymaga nakładu siły. Wymiana rysików nie sprawia problemów nawet osobom, które nigdy wcześniej nie trzymały cyrkla w rękach. Cały zestaw dobrze się prezentuje, a użytkownicy chwalą go za dobre wykonanie oraz estetyczną prezencję.

 

 

 

 

Grand GR-Z102 

 

Chcielibyśmy zaprezentować cyrkiel zerowy o nazwie Grand GR-Z102. Jest to bardzo prosty sprzęt, który nie wymaga specjalnych umiejętności, aby się nim poprawnie posługiwać. Jest on wykonany z lekkiego metalu, więc z pewnością nie będzie ciążył w ręce podczas kreślenia kółek.

Do blokowania średnicy ramion służy nam śrubka. Jest to bardzo łatwy system, który polega na poluzowaniu oraz przykręceniu wspomnianego elementu. Ten cyrkiel zerowy w dobrej cenie pozwala nam również na zmianę długości rysika oraz szpikulca. Sprzęt znajduje się w stylowym pudełku, w którym można go trzymać przez cały czas.

W zestawie znajdziemy również kilka dodatkowych grafitów. Właśnie dlatego nie musimy ich później dodatkowo dokupować osobno. Cyrkiel jest dobrze wykonany i nie powstają na nim rysy, kiedy upada. Wiele osób potwierdziło również, że sprzęt jest bardzo precyzyjny i bez problemu kreśli idealne kółka. Dodają one również, że obsługa cyrkla jest łatwa.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...