Najlepsza choinka sztuczna 180 cm

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaką choinkę sztuczną 180 cm wybrać?

 

Choinka i Święty Mikołaj to symbole Bożego Narodzenia. Wiele osób nie wyobraża sobie Wigilii bez rytuału dekorowania świątecznego drzewka kolorowymi bombkami, lampkami czy łańcuchami. Wszystkim osobom, które nie chcą lub nie mają możliwości postawienia żywej choinki w swoim mieszkaniu, polecamy niniejszy artykuł. Podpowiadamy w nim, dlaczego warto kupić sztuczne drzewko oraz co mieć na uwadze podczas dokonywania wyboru.

 

 

Sztuczne choinki mają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo wygodne, dlatego, jeśli przeraża Cię częste sprzątanie opadających igieł, jest to rozwiązanie dla Ciebie. Drzewko z pewnością przetrwa kilka sezonów, a gdy nie jest już potrzebne, wystarczy je złożyć, zapakować i schować, aby po roku ponownie je wyciągnąć na Święta. Ponadto sztuczne drzewka nie wymagają pielęgnacji, gdyż nie trzeba ich podlewać.

W sprzedaży dostępne są dwa podstawowe rodzaje sztucznych choinek, które różni materiał, z jakiego są wykonane. Najbardziej popularne są wersje z polichlorku winylu, czyli ze specjalnej folii występującej w różnych kolorach. Drugim rodzajem są modele z żyłki, która jest cieńsza i lepiej imituje prawdziwe igły. Takie choinki są bardzo gęste i ładnie się prezentują, jednak jest to wersja rzadko spotykana w sklepach, bo jest dostępna na specjalne zamówienie.

Nowoczesne choinki mogą być wykonane także z drewna, metalu, szkła, gumy czy papieru. Jednak wiele osób chce, aby choinka, mimo iż jest sztuczna, jak najbardziej przypominała żywe drzewko. Z tego powodu najchętniej wybierane są wersje z folii, które mogą przypominać prawdziwy świerk, sosnę czy jodłę.

Przed zakupem drzewka należy sprawdzić jego jakość wykonania, o której świadczy ilość tipsów określających gęstość. Najlepsza sztuczna choinka o wysokości 180 cm w 2020 roku ma około 300 tipsów. Warto sprawdzić, czy druty z tipsami są osłonięte omotkami. Ich brak może spowodować skaleczenie oraz utrudnić modelowanie choinki.

Istotna jest również jakość wykonania stojaka. Najlepsze sztuczne choinki 180 cm, które ważą ponad 7 kg, są wyposażone w solidne, metalowe stojaki, zapewniające im stabilność. Zrezygnujmy z plastikowych wersji, które mogą się szybko połamać.

 

 

Choinki sztuczne 180 cm – Ranking

 

 

SOSNA DIAMENTOWA 180 CM

 

Osobom, które szukają oryginalnej i niepowtarzalnej sztucznej choinki, do złudzenia przypominającej żywe drzewko, polecamy model diamentowej sosny na pniu. Produkt ma ciekawą formę, gdyż składa się z gęstej korony oraz naturalnego konaru ozdobionego jutowym materiałem.

Gałązki choinki mają różne zakończenia, dzięki czemu całość ma niespotykaną formę. Niektóre gałęzie są oszronione sztucznym śniegiem i pokryte błyszczącymi kryształkami, co dodaje całości elegancji. Pień jest naturalny i często ma jeszcze ślady żywicy, która pięknie pachnie i nadaje wnętrzu klimat Świąt i podkreśla atmosferę.     

Złożenie i rozłożenie drzewka jest łatwe i szybkie. Za sprawą solidnego stelaża całość jest bardzo stabilna. Choinka ma 180 cm wysokości. Użytkownicy doceniają ten model za jego precyzyjne wykonanie. Gałązki wyglądają niezwykle realistycznie, a prawdziwy pień sprawia, że choinkę można łatwo pomylić z żywym drzewkiem.

 

 

 

 

JODŁA BIAŁA 180cm 

 

Jeśli lubisz niestandardowe rozwiązania i chcesz nadać charakteru swojemu mieszkaniu podczas Bożego Narodzenia, polecamy zakup białej, 180 cm choinki. Model przypominający jodłę będzie pięknie prezentował się w nowoczesnym salonie. Wystarczy udekorować drzewko kolorowymi bombkami i cieszyć się klimatem Świąt.

Choinka jest wykonana z materiału PVC, zapewniającego długoletnie użytkowanie i naturalny wygląd. Zastosowanie folii sprawia, że drzewko ma intensywny biały kolor. Produkt ma symetryczny kształt i gęste igły, dzięki czemu atrakcyjnie się prezentuje. Drzewko osadzone jest na stabilnym, czteroramiennym, metalowym stojaku, który ładnie współgra z całością.

Ta sztuczna choinka 180 cm w dobrej cenie jest ceniona przede wszystkim za dokładne wykonanie oraz oryginalny kolor. Dekoratorzy wnętrz podkreślają, że nadaje wnętrzu nowoczesny wygląd. Również jej przechowywanie poza sezonem jest bardzo wygodne – choinkę można szybko złożyć i schować w karton.

 

 

 

 

SOSNA DIAMENTOWA

 

Godnym polecenia modelem sztucznej choinki jest sosna diamentowa o wysokości 180 cm. Produkt osadzony jest na solidnym, czteroramiennym stojaku, za sprawą którego jest bardzo stabilna i nie ugina się pod ciężarem bombek i lampek. Na uwagę zasługują jej gałązki z oszronionymi końcówkami, imitującymi śnieg.

Choinka jest wykonana z największą starannością o drobne szczegóły. Cechą charakterystyczną tego modelu są kryształki, którymi pokryte są gałęzie. Imitują one błysk światła, a najlepszy efekt uzyskamy poprzez ozdobienie drzewka kolorowymi lampkami. Gałązki mają gęste igliwie i są osadzone blisko siebie, co sprawia, że produkt wygląda bardzo realistycznie.

Konsumenci podkreślają, że sztuczna sosna diamentowa to ciekawa alternatywa dla żywej choinki. Według ich opinii produkt bardzo przypomina prawdziwe drzewko i tylko to, że nie pachnie zdradza, że jest sztuczny. Dużą zaletą jest również solidne wykonanie, dzięki któremu model posłuży nam przez kilka sezonów.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status