Lampki choinkowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.10.18

 

Jakie lampki choinkowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Boże Narodzenie jest jednym z najważniejszych świąt w Polsce. Większość z nas kojarzy je z uroczystą kolacją, choinką i kolędami. Aby wprowadzić w nasz dom atmosferę ciepła i radości, ludzie dekorują zewnętrzne i wewnętrzne elementy mieszkania kolorowymi lampkami. Błyszczące światełka budują świąteczny nastrój, wprawiając w zachwyt przechodniów i domowników. Duży wybór ozdób stawia przed nami trudne zadanie, jakim jest zakup idealnych lampek. W niniejszym artykule postaramy się pomóc Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji.

 

Jakie lampki choinkowe są najlepsze?

Zwykle światełka choinkowe określane są jako kabel, do którego przymocowanych jest kilkadziesiąt lub kilkaset kolorowych lampek.  Taka definicja była aktualna ponad sto lat temu. Dzisiaj rynek wypełniony jest ogromną ilością modeli bożonarodzeniowych: kurtyny świetlne, siatki, węże, kule, LED-y i inne. Czasami w ich nazwach i funkcjach trudno się zorientować. Przyjrzyjmy się więc, jakie parametry powinny być dla nas ważne podczas tego typu zakupu.

 

Żarówki

Najbardziej powszechnym modelem światełek choinkowych są długie przewody z szeregowo podłączonymi mini oprawkami na żarówki.  Istnieje bardzo szeroki wybór barw emitowanego światła. W sklepach możemy kupić zarówno ozdoby jedno, jak i wielokolorowe. Uzależnione jest to od odcienia szkła danej oprawy.

Światełka cieszą się ogromną popularnością, ponieważ są najtańszym modelem choinkowych lampek. Ich produkcja nie wymaga stosowania skomplikowanych technologii, a wykorzystane materiały są zwykle prostymi tworzywami sztucznymi. Niewątpliwie, niska cena produktu niesie ze sobą kilka wad. Przede wszystkim pobierają one bardzo dużo prądu. Moc urządzenia zwykle podana jest na opakowaniu i waha się od 40 W do 70 W. Kolejną wadą ozdób jest fakt, że źródła światła starego typu wytwarzają bardzo dużo ciepła. Delikatne, plastikowe części topią się pod wpływem wysokiej temperatury, co może doprowadzić nawet do pożaru. Z tego względu nie należy pozostawiać włączonych świateł na noc lub podczas naszej nieobecności.

Z drugiej zaś strony, funkcjonują one na rynku przez wiele lat i z każdym rokiem ich budowa jest modernizowana. Nowoczesne produkty są bardziej odporne na ciepło i wilgoć. Poza tym, światełka są łatwe w naprawie. Wystarczy zlokalizować przypalone ogniwo, a następnie własnoręcznie wymienić je na nową żarówkę. Zestawy często zawierają zapasowe elementy, dzięki czemu nie musimy szukać ich odpowiedników.

 

Lampki typu LED

Konsumenci coraz częściej rezygnują z zakupu żarówkowych ozdób, wybierając w ich miejsce światełka LED-owe. Nowoczesne modele są droższe od tradycyjnych, jednak ich właściwości są o wiele lepsze. Po pierwsze, charakteryzują się znacznie dłuższą żywotnością, dzięki czemu będą nam służyć przez wiele lat. Poza tym, pobierają ok. pięć razy mniej prądu, co znacznie obniży koszty eksploatacyjne.

Dzięki zastosowanym technologiom, LED-y nie nagrzewają się, tak więc są bezpieczne. Ponadto emitują przyjemne dla oka światło, przez co barwy są wyraźniejsze i bardziej nasycone. Wadą tego typu przyrządu jest skomplikowana naprawa. Jeśli jeden z elementów spali się, produkt nadaje się tylko do wyrzucenia.

 

Typ przewodu

Do produkcji światełek choinkowych stosuje się przeważnie dwa typy przewodów: polietylenowe lub PCV. Pierwszy materiał charakteryzuje się dużą wytrzymałością, wyższą klasą IP i odpornością na wahania temperatur. Polietylenowe kable stosowane się do ich produkcji są bardzo dobrej jakości, najczęściej są zdolne do pracy nawet w minus 50 stopniach Celsjusza. Jeśli planujemy udekorować nasz dom, wybierzmy światełka wykonane z tego tworzywa. Zwróćmy uwagę na stopień ochrony obudowy. Minimalna wartość dla urządzeń stosowanych na zewnątrz to 44 IP, natomiast wewnątrz – 20 IP.

Przewody PCV są rzadziej stosowanymi łącznikami. Przyrządy wykonane z tego materiału są bardzo delikatne i mało odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak wysoka lub niska temperatura oraz wilgoć. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo eksploatacji, niska cena nie powinna determinować naszego wyboru.  

 

Długość przewodu

Producenci rekomendują, aby sznur światełek był trzykrotnie dłuższy niż wysokość choinki. Jeśli jesteśmy pewni, że do dekoracji będziemy potrzebować kilku kompletów, pomyślmy o światełkach zakończonych gniazdem, do którego możemy podłączyć następne elementy. Zwróćmy również uwagę na rozstaw żarówek, bądź LED-ów. Sto lampek rozmieszczonych na długości metra, będzie prezentować się lepiej niż taka sama ilość na 200-u centymetrowym przewodzie.

 

Efekty świetlne

Jeśli chcemy, aby nasza choinka migała, sprawdźmy czy w przewodzie zainstalowany jest sterownik. Niewielkie urządzenie umożliwia nam zmianę trybu pracy oświetlenia – ze stałego na mruganie w różnej częstotliwości. Czasami sterownik posiada wbudowany głośnik, dzięki czemu możemy uruchomić również efekty dźwiękowe np. kolędę.

 

Kolor przewodu

Kolor przewodu to bardzo ważna kwestia i nie należy jej pomijać. Jeśli światełka będą ozdobą naszej choinki, postawmy na wszelkie odcienie zieleni. Natomiast, gdy zdecydujemy się ozdobić lampkami meble, okna lub ściany poszukajmy przezroczystych, uniwersalnych kabli. Ciemne sznurki na jasnych ścianach zepsują oczekiwany efekt.

Rodzaj zasilania

Najbardziej popularnym źródłem energii dla światełek choinkowych jest sieć elektryczna. Pamiętajmy, aby przed zakupem zastanowić się, do którego kontaktu podłączymy lampki. Musimy pomyśleć o odpowiednio długim przewodzie lub zaopatrzyć się w przedłużacz.

Jeśli chcemy zamontować ozdoby z dala od gniazdek, poszukajmy takich, zasilanych na baterie lub w przypadku modeli zewnętrznych – wyposażonych w panele słoneczne. Taki zakup z pewnością jest o wiele droższy od tradycyjnych urządzeń, jednak jeśli zależy nam na mobilności produktu, z pewnością spełni nasze oczekiwania. Sprawdźmy, czy bateria umieszczona jest w wodoszczelnej obudowie, bowiem kontakt z wilgocią może uszkodzić nasz produkt.

 

Design

Światełka choinkowe produkowane są w różnych wariantach. Dobór powinniśmy uzależnić przede wszystkim od ich przeznaczenia. Przyjrzyjmy się podstawowym typom:

Tradycyjne światełka – przewód, wzdłuż którego zainstalowane są lampki. Świetnie nadają się do dekoracji choinki lub balkonu.

Sieci – nazwa mówi sama za siebie. Obszerne kwadraty lub romby wypełnione światełkami dobrze prezentują się na dachu, parapecie lub innych płaskich powierzchniach.

Makarony – podłużne przewody, tworzące zasłony sznurkowe. Możemy przymocować je do karnisza, dzięki czemu pięknie ozdobią nasze okna.

Sople – budową przypominają światełka – makarony, jednak ich poszczególne witki są o wiele krótsze. Często używane są do dekoracji balkonów lub zakończeń dachów.

Węże – są to LED-owe światełka zamknięte w silikonowej rurce. Ze względu na swą szczelną obudowę, często stosuje się jako ozdobę zewnętrzną.

Kule – wzdłuż podłużnego przewodu zamontowane są świecące bombki. Przepięknie prezentują się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz naszego domu. Osłonki mogą być zrobione z różnych materiałów: plastiku, drewna, słomy lub nawet wełny (cotton balls).

Nowoczesne – podobne budową do poprzednich światełek, jednak zamiast bombek światełka pokryte są różnokształtnymi elementami np. gwiazdami, sercami lub świeczkami.

 

Atesty

Choinki są bardzo ważne dla naszych dzieci. To pod nimi pociechy szukają wymarzonych prezentów i w ich świetle zasypiają. Przeczytajmy więc dokładnie opis produktu zamieszczony na opakowaniu. Poszukajmy informacji o atestach i certyfikatach, które gwarantują nam, że do produkcji lampek nie wykorzystywano szkodliwych substancji. Pod wpływem ciepła, drobnoustroje unoszą się i wypełniają otaczające nas powietrze. Zadbajmy więc o bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci.

 

Lampki choinkowe w dobrych cenach

Duża konkurencja sprawia, że producenci obniżają ceny światełek choinkowych, zachęcając tym samym do zakupu. Najprostsze modele kupimy za kilkanaście złotych. Są to zwykle jednosezonowe ozdoby, które łatwo ulegają zniszczeniu. Konsumenci coraz chętniej sięgają jednak po wysokiej jakości produkty znanych marek. Sugerują się trwałością lampek oraz gwarancją producencką. Dobrej klasy światełka na 2 m choinkę kosztują ok. 100 zł.

Wiele osób dokonuje również zakupu ozdób poza sezonem, gdy sprzęty są wyprzedawane. To dobry pomysł na zaopatrzenie się w wieloletni sprzęt, przy jednoczesnej oszczędności pieniędzy.

 

 

Najlepsze lampki choinkowe w 2018 roku

 

Nieodzownym elementem dekoracyjnym każdego świątecznego drzewka są lampki choinkowe. Dekorujemy nimi wnętrze naszego domu, a także jego części zewnętrzne – elewacje, drzewka i krzewy, tarasy i balkony. Jedno lub różnokolorowe, klasyczne lub bardziej fantazyjne. Wiele zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Wiemy, że każdy ma inne potrzeby, dlatego w tym zestawieniu przedstawiamy siedem wyjątkowych zestawów lampek choinkowych.

 

Nasze zalecenia

 

Figura gwiazda LED Nr 24

 

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znajduje się gwiazda LED. Będzie ona stanowić piękną dekorację pokoju, jak również szczytu choinki. Składa się z węża świetlnego z efektem błysku (co dziesiąta żarówka LED miga).

Dzięki temu, że gwiazda jest odporna na warunki atmosferyczne może stanowić dekorację drzewka na zewnątrz domu, a także elewacji, bramy czy ogrodzenia. Średnica tego modelu wynosi 1 m. Produkt spełnia normy CE i RoHS.

Klasa szczelności to IP44. Długość kabla zasilającego to 1,5m. Ta najlepsza lampka choinkowa ceniona jest za solidne wykonanie i atrakcyjny design.

 

 

 

 

Bulinex 38-662

 

Model Bulinex 38-662 to drugi produkt w naszym zestawieniu – są to lampki choinkowe przeznaczone do użytku zewnętrznego. Jest to również świetna propozycja do przyozdobienia drzewka ustawionego w domu. Zestaw składa się z 200 lampek z żarówkami LED.

Całość ma długość ok. 10 m, a więc idealnie nadaje się do dekoracji zewnętrznych części domu. Model ten emituje zimne, białe światło. Zastosowane w produkcie diody LED są energooszczędne.  

Co więcej sprzęt ten jest wytrzymały, niezawodny i odporny na niskie temperatury. Prezentowany model wykorzystuje standardowe napięcie 230V.

Lampki choinkowe tego producenta cenione są za jakość wykonania oraz piękny design, dzięki któremu stanowią doskonałą dekorację domu na święta.

 

 

 

 

Bulinex 38-491

 

Zewnętrzny komplet choinkowy Bulinex 38-49 to trzeci produkt, który chcemy Państwu zaprezentować. Ma wielobarwne diody LED, które pozwolą nam stworzyć piękną dekorację drzewek przed domem, na balkonie, tarasie lub elewacji.

Długość kabla, na którym umieszczone są lampki wynosi 11,9 m. Zastosowane w produkcie diody LED są energooszczędne. Jest to propozycjabezpieczna w eksploatacji, odporna na działanie czynników zewnętrznych, w tym niskich temperatur.  

Zestaw emituje różne kolory. Opinie o lampkach choinkowych tej marki są bardzo pochlebne. W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że to wysokiej jakości zestaw. Co więcej, ze względu na swoją wytrzymałość, produkt ten posłuży do dekoracji przez wiele lat.

 

 

 

 

Vipow ZAR0317  

 

Lampki do użytku zewnętrznego Vipow ZAR0317 to kolejny produkt warty uwagi. Dekoracja składa się ze 100 żarówek LED, każda z nim ma moc 0,06 W. Klasa szczelności żarówek to IP 20. Długość przewodu z wtyczką, licząc od pierwszej lampki, wynosi 150 cm. Natomiast całkowita długość kabla to 10 m.

Dekoracja emituje zimne, białe światło. Produkt ten stanowi piękną dekorację drzewek na zewnątrz, a także elewacji czy tarasu. Całość jest solidnie wykonana oraz wysoce odporna na działanie czynników zewnętrznych. Nadaje się również do przyozdobienia choinki ustawionej w pomieszczeniach.

Konsumenci wysoko ocenili świetne wykonanie lampek oraz piękne światło, jakie emitują, stwarzając wyjątkową atmosferę w domu.

 

 

 

 

Feeric Lights 150cm

 

Na piątym miejscu naszego zestawienia znalazła się Choinka LED FEERIC LIGHTS, która stanowi piękną dekorację domu w czasie świąt. Te nietypowe lampki dają znakomity efekt wizualny. Choinka wyposażona jest w emitery światła LED, które mają postać gałązek światłowodowych.

W efekcie zapewnia igliwa płynnie zmieniają kolor. Dekoracja ma wysokości 150 cm. W zestawie znajduje się podstawa do drzewka i zasilacz. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, co odmieni wnętrze Twojego domu lub biura w okresie świątecznym – to idealna propozycja.

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że choinka pięknie się prezentuje, odmieniając atmosferę.

 

 

 

 

Bulinex 21-401

 

Klasyczny komplet choinkowy Bulinex 21-401 to nasza szósta propozycja. Zestaw składa się z 20 lampek LED. Te wyjątkowe wielokolorowe “świeczki” to niezwykle piękna dekoracja każdego drzewka. Niegdyś na świątecznych choinkach ustawiano świeczki, ale takie rozwiązanie zwykle wiązało się z zagrożeniem wystąpienia pożaru.

Nie da się jednak ukryć, że dekorowanie drzewek, w taki sposób było bardzo piękne. Możemy jednak wrócić do tych czasów, przynajmniej po części, wybierając ten zestaw lampek.

Imituje on świeczki, ale jest w pełni bezpieczny. Całkowita długość przewodu, na którym umieszczono 20 wielobarwnych żarówek to 4,75 m. Konsumenci wysoko ocenili solidne wykonanie produktu, a także to, jaki efekt pozwala uzyskać.

 

 

 

 

ActvieJet AJE-180L Firecracker

 

Ranking lampek choinkowych zamyka model ActvieJet AJE-180L Firecracker. Cechuje go niski pobór energii elektrycznej. Szczelność IP urządzenia wynosi 44, a więc jest to odpowiednia propozycja do stosowania zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach.

Te dobre i tanie lampki choinkowe nie emitują zbyt dużej ilości ciepła, a więc są w pełni bezpieczne. Długość dekoracji to 1,8 m. Składa się ona ze 180 żarówek LED. Emitują one zimne, białe światło. Poza tym lampki mają 8, zmiennych trybów światła, w tym świecenie stałe, miganie czy przyciemnianie.

Zasilane są baterią solarną 3.7V 800MAH Li. Model ten posiada certyfikat CERoHSISO 9001ISO 14001. Zyskał on spore uznanie konsumentów. Przede wszystkim ze względu na fakt, że nie wymaga podłączenia do prądu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...