Ranking 6 najlepszych sztalug w 2021

Ostatnio aktualizowane: 25.02.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Sztaluga – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Prawdopodobnie trafiłeś na tę stronę, bo szukasz sztalugi. Mamy dla Ciebie obszerny artykuł, w którym prezentujemy nie tylko opisy polecanych przez konsumentów produktów, ale też cenne wskazówki ułatwiające podjęcie dobrej decyzji zakupowej. Fani gotowych rozwiązań z pewnością będą zadowoleni z zakupu “malarskiego dużego zestawu na prezent sztaluga blejtramy”. W komplecie, poza wysokiej jakości sztalugą wykonaną z litego drewna bukowego, znajduje się też wiele dodatkowych akcesoriów m.in.: Farby akrylowe na bazie wody, zestaw pędzelków i paletka do mieszania farb. Naszą kolejną propozycją jest “drewniana stołowa, mała sztaluga 52cm + rysownica”. Do jej wykonania wykorzystano drewno bukowe.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką sztalugę kupić?

 

Trafiłeś na ten artykuł prawdopodobnie dlatego, że zastanawiasz się, jaką sztalugę wybrać. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego poradnika zakupowego łatwiej podejmiesz rozsądną decyzję zakupową. Wskazujemy w nim wszystkie ważne kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę w trakcie wybierania odpowiedniego dla siebie produktu. Skupiamy się na informacjach, które zainteresują wszystkich konsumentów, bez względu na to, czy szukają produktu dla siebie czy np. dla dziecka. 

Rodzaje

Pierwsze pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć, dotyczy tego, do czego dokładnie potrzebna nam sztaluga. Znając swoje potrzeby, zawęzimy krąg swoich poszukiwań i podczas wybierania konkretnego produktu będziemy mieli łatwiejszy wybór. W sklepach można znaleźć różne rodzaje sztalug: 

♦ Studyjne – modele profesjonalne stworzone z myślą o artystach, malarzach i rysownikach. Często wybierane są one również przez uczniów szkół plastycznych. Wyróżnia je stabilna konstrukcja, co przekłada się na duży komfort pracy. Sztalugi studyjne są w stanie utrzymać ciężkie podobrazie;

♦ Stołowe –  mają kompaktowe wymiary i dlatego można ustawić je bez problemu np. na stole czy półce. Do ich wykonania wykorzystuje się drewno lub aluminium. Modele stołowe są chętnie kupowane przez osoby, które pracują w małych pracowniach, gdzie nie ma możliwości rozstawienia dużej sztalugi. Są one polecane też np. do ekspozycji prac malarskich czy książek na wystawach;

♦ Plenerowe – jak łatwo domyślić się po nazwie, są one wykorzystane do malowania poza domem. Modele tego typu są skonstruowane w taki sposób, aby można było łatwo złożyć je do niewielkich wymiarów. Ważą one niewiele, więc ich przenoszenie nie jest męczące. Często sprzedawane są one w zestawie z praktycznym pokrowcem;

♦ Trójnożne – gwarantują duża stabilność i dobre mocowanie podobrazia. Z uwagi na ich konstrukcję nie trzeba się obawiać, że będą się chwiały i malowanie okaże się trudne.

 

Sztalugi dla dzieci

W sklepach można znaleźć nie tylko standardowo rozumiane sztalugi malarskie, ale też produkty stworzone z myślą o dzieciach. Mowa tutaj o tablicach dwustronnych, na których dziecko może nie tylko malować, ale też pisać i rysować. W takich sztalugach nie ma płótna, ale za to jest miejsce do pisania kredą i rysowania zmywalnymi flamastrami. Przy zakupie sztalugi dla dzieci trzeba wziąć pod uwagę szczególnie stabilność i wytrzymałość konstrukcji, które są gwarancją bezpiecznej zabawy. Jeśli wybieramy produkt wykonany z drewna, musimy upewnić się, że ma on idealnie gładką powierzchnię i został zabezpieczony bezpiecznym dla zdrowia lakierem. Tablice dla dzieci często sprzedawane są w zestawie z kolorową kredą, markerami zmywalnymi, magnesami i dużym blokiem do rysowania.

 

Materiał wykonania

Sztaluga może być wykonana z różnego materiału. Najczęściej do jej produkcji wykorzystuje się drewno (bukowe, sosnowe czy inne). To materiał odznaczający się nie tylko wytrzymałością, ale też eleganckim designem. Powierzchnia sztalugi musi być starannie wygładzona, aby nie było na niej żadnych drzazg, które mogłyby spowodować zranienie. Popularnością cieszą się też sztalugi aluminiowe. Są one lekkie, a przy tym wytrzymałe. Aluminium to materiał wykorzystywany głównie do produkcji sztalug plenerowych, które są robione tak, aby można było je bez trudu przenosić, złożyć i transportować.

 

Możliwość regulacji wymiarów

Myśląc o tym, jaka jest najlepsza sztaluga i który produkt wybrać, warto wziąć pod uwagę również to, czy można go regulować. Nie każdemu taka opcja będzie niezbędna, ale w większości przypadków bardzo się przydaje. Możliwość dostosowania np. wysokości sztalugi czy położenia podobrazia ułatwia pracę i przekłada się na większy komfort użytkowania.

Dodatkowe akcesoria

Najlepsza sztaluga to tak naprawdę dla każdego nieco inny produkt. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby za jednym razem kupić wszystko, co niezbędne do malowania, powinieneś szukać produktów w zestawach. Często sztalugi drewniane są sprzedawane w komplecie z farbami (warto, aby były one robione na bazie wody i miały bezpieczny skład), pędzlami, paletką do mieszania kolorów, kredkami i blokiem rysunkowym. Jeśli nie chcesz tracić czasu na szukanie akcesoriów, powinieneś upewnić się też, że w zestawie jest podobrazie z płótnem. Najlepiej, jeśli będzie ono bawełniane i miało mocną ramę z wytrzymałych listew. Należy też upewnić się przed zakupem, że w zestawie są wszystkie elementy niezbędne do złożenia sztalugi.

 

Sztalugi w dobrych cenach

Osoba zainteresowana malarstwem i mająca duże wymagania względem używanych do pracy produktów będzie musiała zapłacić za sztalugę od 150 zł w górę. Podobne ceny mają produkty sprzedawane w zestawach. W sklepach można znaleźć tzw. mini sztalugi (drewniane lub aluminiowe), które kosztują już od 25 zł. Tablice stworzone z myślą o najmłodszych, dostępne w komplecie z wieloma akcesoriami, kosztują od ok. 100 zł w górę. Sporo w kwestii ceny zależy od popularności wybranego producenta. 

 

6 najlepszych sztalug. Opinie w 2021 roku 

 

Prezentujemy ranking sztalug, który powstał po dokładnej analizie rynkowej i zapoznaniu się wieloma opiniami na temat różnych produktów. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie na tej liście coś, co go zainteresuje.

 

Sztaluga malarska

 

1. Malarski Duży Zestaw na Prezent Sztaluga Blejtramy 

 

Sztaluga malarska Blejtramy jest dostępna w zestawie z wieloma przydatnymi akcesoriami, więc stanowi dobry pomysł dla prezent. To produkt dla osób, które nie chcą samodzielnie kompletować wszystkich rzeczy do malowania. W zestawie znajdują się m.in.: Farby akrylowe na bazie wody, które są bezpieczne dla dzieci.

Komplet zawiera także zestaw 6 pędzelków o różnych wymiarach, tablicę malarską 25 cm x 25 cm i paletkę do mieszania farb. Sztaluga malarska jest zrobiona z wysokiej jakości drewna bukowego. To model trójnożny o wysokości 177 cm. Półkę dolną i górny chwyt można łatwo regulować. Po złożeniu sztaluga do malowania nie zajmuje dużo miejsca.

Konsumenci doceniają ten zestaw przede wszystkim za to, że zawiera on komplet potrzebnych do malowania akcesoriów. Za jednym razem można kupić wszystko, co przyda się osobie chcącej rozwijać się artystycznie. 

 

 

 

 

Sztaluga stołowa

 

2. Drewniana Stołowa, Mała Sztaluga 52cm + Rysownica 

 

Drewniana sztaluga stołowa 52cm + Rysownica to produkt, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Jest on polecany nie tylko dla artystów i początkujących, ale także dla doświadczonych malarzy. Ta mini sztaluga sprawdzi się też na wystawach i do ekspozycji nie tylko prac artystycznych, ale też książek (wystawy sklepowe, szkoły, uniwersytety).

Wysokość sztalugi wynosi 52 cm. Do wykonania produktu wykorzystano wysokiej jakości drewno, które zostało poddane dokładnej obróbce. Powierzchnia sztalugi jest więc idealnie gładka. Produkt można łatwo złożyć na czas przechowywania i zaoszczędzić nieco miejsca. W zestawie znajduje się rysownica o wymiarach: 30 cm x 40 cm z dwoma klipsami.

Opisywany przez nas model jest godny uwagi. Według konsumentów to dobra i tania sztaluga, którą warto kupić. Solidna konstrukcja to jeden z głównych atutów tego produktu. Należy też wspomnieć o estetyce wykonania. 

 

 

 

 

Sztaluga studyjna

 

3. Sztaluga Studyjna Trójnóg Sosna KOH-I-NOOR 170cm 

 

Interesuje Cię sztaluga studyjna? Chcesz kupić dobrej jakości produkt, ale obawiasz się, czy trafisz na solidny model? Mamy dla Ciebie sprawdzoną propozycję. To sztaluga drewniana KOH-I-NOOR 170cm, która nie tylko elegancko się prezentuje, ale też jest trwała i ma stabilną konstrukcję. 

Maksymalna wysokość podobrazia wynosi 140 cm. Wysokość całkowita produktu to 170 cm. Szerokość podstawy wynosi 58 cm. Waga sztalugi to 3 kg. Model zrobiono z drewna sosnowego, które odznacza się trwałością. 

Jak podają konsumenci to dobra sztaluga, z której wygodnie się korzysta. Jest ona odpowiednio duża i przydaje się do malowania różnego rodzaju obrazów. Stabilna konstrukcja to jeden z głównych atutów produktu potwierdzony przez osoby przeprowadzające test sztalug. Do zalet modelu zaliczyć można też estetykę wykonania i łatwość przenoszenia. 

 

 

 

 

Sztaluga dla dzieci

 

4. Step2 Dwustronna Tablica Sztaluga z Akcesoriami 826800

 

Step2 dwustronna tablica 826800 to polecana przez rodziców sztaluga dla dzieci. Jest ona odpowiednia dla pociech od 3. roku życia. Produkt poprzez zabawę wspomaga rozwój zdolności manualnych i innych umiejętności. Ta tablica spodoba się każdemu dziecku, które lubi pisać, rysować i po prostu tworzyć. Produkt może przydać się też np. do nauki liczenia czy pisania.

Przybliżone wymiary tablicy to: 105,4 cm x 56,4 cm x 50,8 cm. Jej waga wynosi 4,9 kg. Tablica jest dwustronna, jedna strona przystosowana jest do rysowania kredą, druga do pisania suchościeralnym markerem. Do tablicy można przyczepiać magnetyczne literki i cyferki. Stanowią one część zestawu. 

Mając na uwadze komentarze rodziców, którzy zdecydowali się kupić dwustronną tablicę Step2 826800, można stwierdzić, że jest ona dobrej jakości. To zabawka edukacyjna, która umożliwia dziecku rozwijanie różnych umiejętności. 

 

 

 

 

Sztaluga IKEA

 

5. IKEA MALA Sztaluga, Tablica Dwustronna

 

Mała sztaluga IKEA (tablica dwustronna) sprawdzi się w pokoju każdego dziecka. Produkt można złożyć, kiedy się z niego nie korzysta i w ten sposób zaoszczędzić nieco miejsca. Wymiary modelu to: Wysokość – 118 cm, długość – 43 cm i szerokość – 62 cm, a jego waga wynosi 3,9 kg. 

Tablica jest dostępna w zestawie z kolorowymi pisakami, kredą i papierem do rysowania i malowania. Praktycznym dodatkiem jest drążek, na którym można powiesić rolkę papieru, tak aby dziecko miało swobodny dostęp do nowych kartek. Po jednej stronie można rysować pisakami, a po drugiej – czarnej, kredą. 

Opinie o sztalugach marki IKEA są pozytywne i nie inaczej jest w przypadku opisywanego przez nas produktu. Jest on dwustronny i tym samym uniwersalny. Rysować może jednocześnie dwójka, a nawet więcej dzieci. Przy tablicy jest wygodna drewniana półka na akcesoria.

 

 

 

 

Sztaluga plenerowa

 

6. Sztaluga malarska Aluminiowa 185cm 170 + Pokrowiec 

 

Malarska sztaluga plenerowa 185cm 170 + pokrowiec to często polecany przez artystów produkt. Model ma regulowany docisk na sprężynie, który pozwala na odpowiednie dopasowanie framug obrazów. Praktycznym rozwiązaniem jest blokada rozstawu nóg gwarantująca większy komfort podczas tworzenia. 

Wysokość modelu można regulować i tym samym dostosować ją w zależności od warunków, w których malujemy obraz. Ta sztaluga aluminiowa z uwagi na materiał wykonania jest lekka, a jednocześnie wytrzymała. Nóżki są zakończone antypoślizgowymi nakładkami. W związku z tym zdecydowanie łatwiej jest dobrze ułożyć sztalugę także na nierównej powierzchni.

W komplecie znajduje się praktyczny pokrowiec, do którego można schować produkt na czas jego przenoszenia, gwarantując mu tym samym ochronę. Sztaluga metalowa jest pozytywnie oceniana przez osoby, które lubią malować w plenerze.

 

 

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest sztaluga?

Słowo sztaluga pochodzi z języka niemieckiego (Stellung) i oznacza pozycję, ustawienie. Ten przedmiot to nic innego jak stojak (zwykle na trzech nogach), na którym umieszcza się płótno. Sztalugi są wykorzystywane przez malarzy w trakcie tworzenia obrazów. Zazwyczaj dostępne w sklepach produkty są zrobione z drewna, choć w ofercie producentów można znaleźć też modele wykonane z aluminium. W dawnych czasach sztalugi były nieco inaczej skonstruowane, a popularne obecnie modele powstały ok. XIX w. Są one lekkie i łatwo je złożyć. Sztalugi można podzielić na: Studyjne, plenerowe i stołowe.

 

P2: Ile kosztuje sztaluga?

Zakup sztalugi nie jest dużym wydatkiem, chociaż, jak w każdym przypadku, wiele zależy od wymagań konsumenta. Aluminiowy model z praktycznym pokrowcem zabezpieczającym przed uszkodzeniem można kupić już za około 25 zł. Sztalugi tego typu są często wykorzystywane w trakcie malowania w plenerze, bo są lekkie i można rozłożyć je do odpowiednich dla siebie wymiarów. Za porządną sztalugę studyjną wyprodukowaną z wysokiej jakości drewna trzeba zapłacić ok. 150 zł i więcej. Produkty drewniane są dostępne też w wersji mini i takie kosztują od 25 zł w górę. Jeszcze innym typem są sztalugi-tablice dwustronne dla dzieci. Taki produkt kosztuje ponad 100 zł, ale ma on w zestawie wiele dodatkowych elementów np. kartki papieru i kolorowe kredy.

P3: Gdzie kupić sztalugę?

Sztalugi dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Jeśli chcemy kupić taki produkt na miejscu, powinniśmy poszukać sklepu z akcesoriami dla plastyków. Czasami sztalugi pojawiają się w supermarketach, ale są to pojedyncze produkty i trudno znaleźć taki, który w pełni będzie nam odpowiadał. Największy wybór sztalug znajdziemy oczywiście w Internecie. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę odpowiednią frazę i od razu pojawi się wiele wyników. Z uwagi na to, że oferta rynkowa w tym zakresie jest szeroka, warto skorzystać z naszego rankingu i wybrać model, który jest polecany przez innych. 

 

P4: Jak złożyć sztalugę?

W większości przypadków, z uwagi na spore rozmiary, sztaluga jest pakowana w częściach. Oznacza to, że wymaga ona złożenia. Nie trzeba się jednak martwić tą kwestią, bo montaż produktu nie jest skomplikowany. Do prawie każdej sztalugi dołączona jest instrukcja, a także wszystkie niezbędne akcesoria takie jak np. śrubki. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami producenta, aby złożyć produkt. W większości przypadków nie zajmuje to więcej niż kilka minut.

 

P5: Jak zrobić sztalugę?

Samodzielne zaprojektowanie i wykonanie sztalugi wbrew pozorom nie jest trudne. Zazwyczaj jednak robione ręcznie produkty są małe (sztalugi stołowe) i stosowane głównie do ekspozycji. Do ich wykonania potrzeba przede wszystkim 3 listew jako nóżki, małą listewkę do zrobienia półeczki, papier ścierny i klej do drewna. Aby zamontować półeczkę, niezbędne jest wykonanie dziur na nogach i półce i zastosowanie drewnianych kołków. Warto zastanowić się nad tym, czy projekt DIY nam się opłaca. Zajmuje on dużo czasu, a małą, dobrej jakości sztalugę można kupić w sklepie już za ok. 25 zł. To raczej zadanie dla osoby, która lubi prace manualne i ma sporo cierpliwości. 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir