Ranking 5 najlepszych stacji pogodowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Stacja pogodowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zdaniem wielu specjalistów, jednym z najlepszych modeli stacji pogodowych jest Hyundai WS 2244, który cechuje się eleganckim designem. Urządzenie pokazuje nie tylko temperaturę, ale również poziom wilgotności na zewnątrz, a nawet aktualną godzinę. Wszystkie dane przedstawiane są w formie graficznej, co ułatwia odczytanie informacji. Dzięki temu nawet dzieci będą w stanie używać urządzenia. Stacja gwarantuje bezprzewodowy odbiór danych, więc nie musisz się martwić o nieestetyczne kable. Specjaliści zapewniają, że dokładność prognozy pogody jest bardzo duża, gdyż produkt przeszedł liczne testy kliniczne. Udogodnieniem jest opcja kalendarza i budzika. Drugim, co do popularności urządzeniem i godną alternatywą dla modelu Hyundai jest Oregon Scientific RAR 502. Stacja ta posiada duży wyświetlacz LCD, na którym umieszczane są wszystkie dane pogodowe. Sprzęt jest w stanie pobierać dane z aż 4 czujników ułożonych na całej posesji.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką stację pogodową kupić?

 

Pogoda potrafi nas zaskoczyć, dlatego warto zaopatrzyć się w stację pogodową. Takie urządzenie pokaże nam aktualną pogodę, a także ostrzeże nas przed zmianami atmosferycznymi. Jest to sprzęt, który na podstawie zbadanych warunków atmosferycznych, potrafi ocenić pogodę na dany dzień. Sprzęt ten z powodzeniem zastąpi prognozę pogody i tym samym pozwoli zaoszczędzić nam sporo czasu. Stacja pogodowa umożliwi zaplanowanie Ci weekendowego wyjazdu oraz stroju na dany dzień. Jest to dodatkowy gadżet, który z pewnością pozytywnie wpłynie na Twój dzień. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, który podpowie, jaką stację pogodową wybrać.

 

 

Zakres badania

Stacja pogodowa to urządzenie, które na podstawie dokładnych wyników potrafi określić pogodę w danym dniu. Wyniki formułowane są na podstawie temperatury, ciśnienia oraz wilgotności powietrza. Bardziej nowoczesne modele potrafią również mierzyć ilość opadów oraz prędkość wiatru.

 

Jak to działa?

Stacja pogodowa potrafi określić warunki atmosferyczne na podstawie odbieranego sygnału radiowego.

 

Wyświetlacz

Wyświetlacz jest jednym z ważniejszych parametrów stacji pogodowej. Dobre urządzenie to takie, którego wyświetlacz jest podświetlany i pozwala na odczytanie wyników przy słabym świetle. Co więcej, powinien być on na tyle duży, by jego informacje były dla nas czytelne i wyraźne. Niektóre modele posiadają kolorowy wyświetlacz, jednak nie jest to konieczne i zdecydowanie zawyża to ich cenę.

 

Zasilanie

Stacje pogodowe najczęściej zasilane są bateriami AA. Jednakże bardziej ekologiczny jest sprzęt zasilany baterią słoneczną. To świetne rozwiązanie dla tych, co dbają o nasze środowisko. Natomiast nie sprawdzi się on dobrze przy dużym i długotrwałym zachmurzeniu.

 

Zapis danych

Stacje pogodowe mają możliwość zapisu danych. Pozwala to na późniejsze porównanie i sporządzanie statystyk. Niektóre modele mogą przechowywać nawet 4000 zapisów, więc będą one świetnym rozwiązaniem dla meteorologów amatorów. Niektóre można również podłączyć do laptopa, w celu przeniesienia zapisu na jego dysk.

 

Zakres mierzonej temperatury

Przed zakupem stacji pogodowej, należy dokładnie sprawdzić zakres mierzonej temperatury. Niektóre modele wskazują tylko określone parametry, w tym np. temperaturę od – 10 stopni Celsjusza do 25 stopni Celsjusza powyżej zera. W przypadku pogody w Polsce taki zakres może okazać się niewystarczający, szczególnie zimą oraz latem.

 

Błąd wskazywanej temperatury

O tym, jaka stacja pogodowa jest najlepsza, decyduje głównie błąd pomiaru temperatury. Warto jednak wybierać stacje pogodowe o jak najmniejszym błędzie pomiaru. Najlepsze urządzenia na rynku mogą pomylić się maksymalnie o 0,5 st. C.

 

Łączność z czujnikiem

Łączność stacji pogodowej z czujnikiem może być przewodowa lub bezprzewodowa. Przewodowa to taka, której kabel łączy sprzęt z czujnikiem, co niestety nie pozwala na ustawienie sprzętu w dowolnym miejscu. W bezprzewodowej czujnik umieszczony na zewnątrz łączy się z urządzeniem radiowo. Dzięki temu, nie jesteśmy ograniczeni i możemy ustawić nasz sprzęt w jakimkolwiek miejscu w domu.

Ilość czujników

Aby uzyskać najwiarygodniejszy wynik pomiaru warunków atmosferycznych, warto zaopatrzyć się w stację pogodową o dużej liczbie czujników. Zwykle posiadają ich aż 10.

 

Funkcje stacji pogody

Każda, nawet najprostsza stacja posiada minimum cztery funkcje pomiaru pogody.

Termometr, czyli pomiar temperatury – jest to najbardziej podstawowy pomiar każdej stacji pogody. Mimo to, nie każda działa sprawnie i wiele modeli wskazuje błędną temperaturę. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać sprzęt z wysokiej jakości czujnikiem. Powinien on być umiejscowiony w zacienionym i suchym miejscu, co zapewni nam odczyt adekwatnej wartości.

Higrometr, czyli pomiar wilgotności – za jego pomocą jesteśmy w stanie odczytać wilgotność na zewnątrz oraz wewnątrz budynku.

Barometr, czyli pomiar ciśnienia – jest to podstawowy pomiar, który wykonuje każda stacja pogodowa. Takie wyniki z pewnością przydadzą się osobom, które reagują na skoki ciśnienia.

Pomiar opadów – ten parametr mierzony jest za pomocą specjalnego czujnika, którym jest pojemnik ustawiony na zewnątrz budynku. W zbiorniku gromadzi się woda i informacja o jej poziomie przesyłana jest do urządzenia.

Prędkość i kierunek wiatru – jest to parametr obecny w nowszych modelach. Pozwala on na zmierzenie prędkości oraz często kierunku wiatru, co przyda się osobom pracującym na zewnątrz. Osoby mieszkające w bloku muszą zrezygnować z tego parametru, gdyż nie ma możliwości zainstalowania takiego czujnika na wysokości piętra.

Promieniowanie UV – jest to dodatkowy parametr, który instalowany jest w nowszych modelach. Wskazuje on wskaźnik promieniowania UV, więc świetnie sprawdzi się u osób, które mają podwyższone ryzyko zachorowań na nowotwory.

Prognozowanie – wiele stacji pogodowych posiada możliwość analizowania wyników, na podstawie których prognozują pogodę na następne dni.

 

Stacje pogodowe w dobrych cenach

Cena stacji pogodowych różni się zależnie od modelu. Najtańsze urządzenia kosztują około 50 złotych, lecz ich funkcje są ubogie. Nowsze modele, z dodatkową opcją prognozowania kosztują nawet kilkaset złotych.

 

 

5 najlepszych stacji pogodowych. Opinie w 2021 roku

 

Pogoda często determinuje nasze plany. W zależności od tego, czy świeci słońce, czy pada deszcz, ustalamy jak będzie wyglądał nasz dzień. Warunki atmosferyczne wpływają też na nasze samopoczucie, zwłaszcza wahania ciśnienia. Dlatego tak przydatnym urządzeniem okazuje się być stacja pogodowa. Nasz ranking przygotowaliśmy z myślą wszystkich, którzy przymierzają się do zakupu tego sprzętu. Sprawdź i kup odpowiednie urządzenie do Twojego domu.

 

1. Stacja Meteo Hyundai WS 2244 B

 

1-hyundai-ws-2244-bNasz ranking stacji pogodowych otwiera Hyundai WS 2244. Jest to niewielkie, gustowne urządzenie, które pokazuje temperaturę, wilgotność, czy też aktualny czas. Prognoza pogody przestawiana jest w formie graficznej. Dzięki tej najlepszej stacji meteorologicznej nie tylko sprawdzimy aktualną pogodę, ale również dowiemy się, jakie zmiany czekają nas w najbliższych dniach.

Nie potrzebujesz żadnych przewodów, gdyż stacja zapewnia bezprzewodowy odbiór temperatury zewnętrznej i wilgotności. Prognoza z animacjami sprawia, że nawet dziecko odczyta informację o pogodzie. Na urządzeniu wyświetlają się następujące animacje: słonecznie, zachmurzenie lub częściowe zachmurzenie, zachmurzenie z deszczem, mróz i śnieg.

Poza tym sprawdzimy temperaturę wewnętrzną z zakresu od – 10 st. C do + 50 st. C oraz temperaturę zewnętrzną od -20 st. C do + 50 st. C. Ponadto pokazuje się informacja o wilgotność wewnątrz i na zewnątrz w zakresie od 20% do 99%. Model ten ma również kalendarz, budzik i alarm temperatury zewnętrznej.

Ta najlepsza stacja pogodowa została uznana przez konsumentów za wysokiej jakości produkt, który wyróżnia się atrakcyjną ceną.

Stacja pogodowa Hyundai  WS 2244 to niewielkie urządzenie, które pokazuje nam nie tylko aktualną temperaturę, ale też wilgotność i czas. Sprzęt działa bezprzewodowo.

Zalety
Prezentacja pogody:

Bardzo pozytywnie oceniane jest to, w jaki sposób urządzenie pokazuje temperaturę, wilgotność, a nawet aktualny czas. Jest to forma graficzna z animacjami – słońce, zachmurzenie, deszcz, śnieg itd. Dlatego pogodę bez większego problemu odczytają też dzieci.

Łatwa obsługa:

Jest to produkt łatwy w obsłudze, wybranie jego funkcji i odczyt informacji to proste czynności, z którymi poradzi sobie nawet dziecko. Nie musimy nic ustawiać w sprzęcie, pracuje on automatycznie.

Bezprzewodowość:

Urządzenie bezprzewodowe to wygodne rozwiązanie, bo nie musimy się ograniczać przewodami, ustawiać produktu w takim miejscu, aby umieszczony na zewnątrz czujnik stale był z nim połączony. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Wykonanie:

Jest to bardzo solidna stacja, która uważana jest za wysoce bezawaryjną, zarówno jeśli chodzi o jakość obudowy zewnętrznej, jak i podzespoły znajdujące się we wnętrzu sprzętu.

Dodatkowe funkcje:

Stacja pogodowa ma kalendarz, budzik i alarm temperatury zewnętrznej, co sprawia, że urządzenie jest bardzo funkcjonalne, a przy tym nie zajmuje zbyt dużo miejsca.

Wady

 

 

 

 

2. Stacja Pogody Oregon RAR502X

 

2-oregon-scientific-rar-502Stacja pogodowa z dużym wyświetlaczem LCD Oregon Scientific RAR 502 to nasza druga propozycja, która wyświetla dane przesyłane przez czujniki. Warto tutaj wspomnieć, że mogą być to aż 4 czujniki umieszczone w różnych miejscach. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie dla osób prowadzących gospodarstwo rolne, które muszą śledzić temperaturę w zagrodach.

Aktualna pogoda przedstawiana jest za pomocą 5 ikon – słonecznie, częściowe lub całkowite zachmurzenie, deszczowo i śnieg. Wiele osób doceniło też wbudowany alarm rozwoju pleśni. Nie musisz nic klikać, ani aktualizować, gdyż dane pogodowe są na bieżąco uaktualniane. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest możliwość nazwania zakładek na ekranie głównym, więc bez problemu opiszesz, gdzie znajdują się czujniki, aby nie mieć problemu z odczytem.

Transmisja bezprzewodowa wynosi do 30 m. Urządzenie ma 3 odporne na zachlapanie czujniki. Wymiary sprzętu to 134 mm x 27 mm x 134 mm. Zakres temperatury wewnętrznej wynosi – 5.0 °C do + 50.0 °C, a temperatury zewnętrznej: – 20 °C do + 60 °C.

Stacja pogodowa z wyświetlaczem LCD, model Oregon Scientific RAR 502, to sprzęt z czujnikiem o zasięgu 30 m. Urządzenie obsługuje do 4 czujników (1 znajduje się w zestawie, resztę można dokupić).

Zalety
Czujniki:

Urządzenie obsługuje do 4 czujników, które łączą się z nim bezprzewodowo. Możesz zamontować je w różnych częściach domu lub na zewnątrz, aby mieć bardziej całościowy pogląd na panującą temperaturę. To dobre rozwiązanie dla osób prowadzących gospodarstwo rolne.

Ikony:

Pogoda przedstawiana jest za pomocą 5 ikon – słonecznie, zachmurzenie, częściowe zachmurzenie, deszczowo i śnieg.  Jest to wygodne rozwiązanie sprawiające, że informacje o pogodzie odczytają też dzieci.

Aktualizacja:

Aktualizacja pogody, temperatury, wilgotności i czasu odbywa się automatycznie. Nie trzeba nic odświeżać. Nawet gdy zmieniamy czas z letniego na zimowy i odwrotnie, sprzęt sam się aktualizuje.

Alarm pleśni:

Ciekawym rozwiązaniem jest alarm pleśni. Jeśli w jakimś pomieszczeniu przez dłuższy czas utrzymuje się duża wilgotność, urządzenie informuje nas o tym, że może zacząć rozwijać się pleśń, a my możemy w porę zareagować.

Wady
Cena:

Produkt kosztuje prawie 300 zł. Jest to więc jedna z droższych propozycji w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

3. Bezprzewodowa stacja pogodowa GreenBlue GB520

 

Wszystkim, którzy poszukują nowoczesnej stacji pogodowej polecamy GreenBlue GB520. Jest to wydajny i bardzo dokładny sprzęt, który udzieli Ci informacji o temperaturze, ciśnieniu i fazach księżyca.

Produkt został wyposażony w duży i bardzo czytelny wyświetlacz. Dzięki temu odczytanie informacji z ekranu jest wyjątkowo łatwe. W zestawie znajduje się bezprzewodowy czujnik, który należy umieścić w odległości do 60 m od stacji. Dane aktualizowane są co kilka minut, więc masz gwarancję właściwego odczytu. Ponieważ na wyświetlaczu ukazują się kolorowe animacje, również dzieci nie będą miały trudności z poprawnym używaniem sprzętu. Stacja ma również opcje kalendarza (do roku 2099), budzika, zegarka, a nawet radia. Ciekawą funkcją jest zapamiętanie i wyciąganie średniej ciśnienia atmosferycznego i wilgotności na podstawie pomiarów z ostatnich 24 godzin.

Opinie konsumentów o sprzęcie są bardzo pochlebne, gdyż został on wykonany z wysokiej jakości materiałów. Stację można ustawić na stole, ale również powiesić na ścianie, by łatwiej było odczytać dane.

Model GreenBlue GB520 to nowoczesna stacja pogodowa, która odczytuje dane z czujnika umieszczonego nie dalej niż 60 cm. Na ekranie wyświetlają się dane o ciśnieniu, temperaturze, wilgotności, fazach księżyca i przypływach.

Zalety
Opcje pracy:

W czasie pracy pobierane są dane o temperaturze w okolicy czujnika, wilgotności na zewnątrz, przypływach i fazach księżyca. Jednak sprzęt posłuży Ci również jako kalendarz, w którym możesz zapisać ważne wydarzenia oraz budzik z opcją drzemki.

Bezprzewodowy:

Czujnik należy ulokować w odległości do 60 m od stacji, jednak nie ma potrzeby łączyć go ze stacją przy pomocy licznych przewodów. Dzięki temu nie musisz martwić się o nieestetyczne kable na podłodze w pokoju.

Wyświetlacz:

Produkt ma duży, kolorowy wyświetlacz, na którym w czytelny sposób ukazywane są wszystkie, niezbędne informacje o panujących na zewnątrz warunkach pogodowych. Na ekranie zobaczymy również ciekawe animacje o sile wiatru, fazach księżyca czy przypływach, co ułatwi nam odczytanie interesujących nas danych.

Design:

Stacja bardzo dobrze prezentuje się na półce.

Wady
Zasięg czujnika:

Niejednokrotnie czujnik nie działa tak, jakby tego oczekiwano.

 

 

 

 

4. Ramka cyfrowa Intenso 8″ Weatherstar TFT-LCD 3919800

 

4-intenso-3919800Intenso 3919800 to świetna, 8-calowa ramka cyfrowa o rozdzielczości 800×600, która pozwoli nam na szczegółowe śledzenie pogody lub temperatury w domu i na zewnątrz. Urządzenie jest wyposażone w czytnik kart pamięci SD, SDHC, MMC, MS i port USB 2.0, i obsługuje pliki w formatach JPEG. W efekcie nie tylko pokazuje nam warunki pogodowe, ale wyświetla też zdjęcia.

Model ten ma funkcję zegara, alarmu, kalendarza oraz czujnika światła. Szczegółowo pokazuje nam temperaturę wewnętrzną, zewnętrzną, jak również wilgotność. Chociaż nie informuje nas o tym, jaka jest pogoda na zewnątrz, trzeba pamiętać o funkcji prezentacji zdjęć, której nie znajdziemy w innych prezentowanych przez nas modelach.

W zależności od naszych potrzeb możemy odczytywać temperaturę w stopniach Fahrenheita lub Celsjusza. Wymiary ramki to: szerokość – 204 mm, głębokość – 85 mm, wysokość – 174 mm, przekątna ekranu – 8 cali. Stacja wyposażona jest w wygodny pilot ułatwiający obsługę. Użytkownicy tego sprzętu docenili jego niezwykle nowoczesny, atrakcyjny design i niezawodność działania.

Model Intenso 3919800 to 8-calowa ramka cyfrowa o rozdzielczości 800×600 pikseli. Sprzęt ten ma czytnik różnych kart i port USB. Do stacji dołączony jest pilot.

Zalety
Czytniki:

Czytnik kart pamięci SD, SDHC, MMC, MS oraz port USB 2.0 sprawiają, że sprzęt jest bardzo funkcjonalny i nie tylko służy nam za stację, ale może też wyświetlać zdjęcia.  

Funkcje:

Urządzenie ma wbudowany zegar, kalendarz i alarm. Ciekawym dodatkiem jest też czujnik światła, który sprawia, że łatwiej jest nam odczytać informacje o pogodzie.

Ustawienie pracy:

Z łatwością możemy dostosować ten sprzęt do swoich potrzeb. Przede wszystkim może nam wyświetlać temperaturę w dwóch różnych skalach. Dodatkowo do zestawu dołączony jest pilot.

Wady
Cena:

Jest to drogi model, kosztuje prawie 300 zł i pozostaje poza zasięgiem wielu osób.

 

 

 

 

5. Stacja pogody Hama EWS-800 Higrometr Bezprzewodowa

 

5-hama-ews-800Stacja pogody EWS-800 z barometrem to ostatnia propozycja w naszym zestawieniu. Ten 2-częściowy zestaw zawiera stację bazową i bezprzewodowy czujnik zewnętrzny o zasięgu do 100 m. Urządzenie jest wyposażone w niezwykle precyzyjny zegar DCF,w którym godzina jest synchronizowana drogą radiową i nie ma konieczności jego nastawiania. Do modelu możemy dokupić dwa dodatkowe czujniki, aby sczytywały dane z kilku miejsc.

Model ten z łatwością zamontujemy na ścianie lub postawimy na stole. Zakres temperatury wewnętrznej od 0 st. C do + 60 st. C, a temperatury zewnętrznej: -40 st. C do + 65 st. C. Istnieje możliwość pomiaru temperatury w stopniach Celujesz i Fahrenheita. Urządzenie zapamiętuje maksymalną i minimalną wartość temperatury oraz wilgotności. Prognoza pogody przedstawiana jest za pomocą symboli graficznych.

Użytkownicy tego sprzętu docenili fakt, że na wyświetlaczu pokazuje się wykres słupkowy prezentujący zmiany ciśnienia w ciągu 24 godzin, a także prognoza zmian ciśnienia. Higrometr wskazuje wilgotność powietrza w zakresie od 20% do 99%. Poza tym model ten pokazuje godzinę w formacie 12 lub 24- godzinnym. Opinie o stacjach pogodowych tego producenta są bardzo pozytywne.

Hama EWS-800 z barometrem to dobra stacja pogody do 200 zł. Urządzenie składa się ze stacji bazowej i czujnika o zasięgu 100 m. Sprzęt posiada zegar.

Zalety
Zegar:

Urządzenie ma precyzyjny zegar DCF, z synchronizacją radiową, więc zawsze możemy mieć pewność, że pokazuje nam prawidłową godzinę. Nie trzeba go ustawiać po tym, jak nastąpi zmiana czasu.

Zakres temperatur:

Stacja pokazuje nam temperaturę zewnętrzną w zakresie od 0 st. C do + 60 st. C, a temperaturę zewnętrzną od -40 st. C do + 65 st. C. To naprawdę dobre parametry, jak na taki domowy sprzęt.

Wady
Trudność odczytu:

Jakość wyświetlacza nie jest najlepsza, co utrudnia odczytanie informacji.

Jakość obudowy:

Niesyty obudowa stacji jest kiepska gatunkowo i szybko się niszczy.

 

 

 

 

Gdzie umieścić czujnik stacji pogodowej?

 

Wiele osób ma w domu stację pogodową. Jest to lepszy sprzęt od zwykłego termometru. Ze stacji pogodowej dowiemy się na przykład o zmieniającym się ciśnieniu, przewidywanej pogodzie, wilgotności, prognozowanych opadów deszczu oraz wiele innych. Niewiele osób wie jednak, jakie jest idealne miejsce na stację pogodową. Dowiesz się tego z poniższego tekstu.

 

 

Stacja z czujnikami przewodowymi czy bezprzewodowymi?

Na początku zajmijmy się dwoma głównymi rodzajami stacji pogodowych. Starsze modele mają czujniki przewodowe. Oznacza to, że każdy z nich jest do niej zamontowany z pomocą przewodu. Dla niektórych stacja pogodowa z dołączonymi w ten sposób czujnikami może być stosunkowo kłopotliwa. Ogranicza nas kabel oraz jego długość. Nie możemy więc umieścić stacji pogodowej oraz jej czujników w dowolnym miejscu, jakie sobie wcześniej wybierzemy. Jeżeli chodzi o modele z czujnikami bezprzewodowymi, to mamy więcej swobody w decydowaniu, gdzie je ustawimy, ponieważ nie ogranicza nas żaden przewód. Musimy jednak dokładnie przeczytać, jaki jest limit połączenia stacji z czujnikami, ponieważ umieszczone zbyt daleko mogą zgubić z nią zasięg. Zazwyczaj odległość czujnika od stacji pogodowej może wynosić od 50 m do nawet 200 m.

 

Ile czujników nam potrzeba?

Standardowe urządzenia tego typu mają zazwyczaj dwa czujniki. Jaka jest polecana stacja pogodowa? Z pewnością taka, która jest wyposażona w wiele czujników. Duża liczba tych elementów umożliwi nam porozstawianie czujników w wielu miejscach na naszej posesji. W rezultacie możemy być pewni, że informacje pokazywane na stacji pogodowej są zgodne z warunkami panującymi na zewnątrz. Niektóre modele mają nawet 10 czujników.

 

Umieszczenie czujników w odpowiednim miejscu

Wiele osób przyznaje, że czujników nie powinno umieszczać się niżej niż 2 m nad ziemią. Tylko w ten sposób będziemy mieć możliwość, aby poznać prawdziwą temperaturę panującą na zewnątrz. Warunki panujące blisko ziemi są inne niż te w powietrzu, więc informacje pokazywane na stacji pogodowej mogą się różnić (chodzi głównie o wilgotność). Ważne jest również to, aby nie umieszczać czujnika w pełnym słońcu. Najlepiej znaleźć zacienione miejsce, w którym czujnik może odpowiednio zmierzyć aktualną temperaturę. Jeżeli mieszkamy w bloku, to można po prostu osłonić sensor plastikiem lub innym tworzywem.

 

 

Odporność czujników

Przed umieszczeniem czujników w wybranym przez nas miejscu sprawdźmy, czy są one wystarczająco odporne na działanie warunków atmosferycznych. Jeżeli sensor nie jest wodoodporny, to możemy zapomnieć o umieszczeniu go w miejscu, gdzie jest narażony na opady deszczu. Większość elementów tego typu ma jednak odporność IP 67.

 

Czy otoczenie ma znaczenie?

Przed zamontowaniem czujnika musisz również przypatrzeć się otoczeniu, w którym będzie on zamontowany. W przypadku funkcji mierzenia wiatru musimy pamiętać, aby czujnik umieścić na otwartej przestrzeni. Jeżeli znajduje się on pomiędzy budynkami, to informacje, które podaje stacja pogodowa, z pewnością nie będą prawdziwe. Pamiętaj również, aby nie umieszczać czujników w okolicy drzew lub krzewów. W przeciwnym razie nie będzie on mógł odpowiednio działać, jeżeli jest wyposażony w funkcję deszczomierza. Przed umieszczeniem sensora w danym miejscu sprawdźmy wszystkie jego funkcje i czy będziemy mogli z nich skorzystać.

 

 


» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

 

Laurson WS 121

 

Stacja pogody Laurson WS 121 to nasza trzecia propozycja wskazująca ciśnienie powietrza w mb/hPa oraz tendencje ciśnienia w inHg. Poza tym zawsze będziemy mogli sprawdzić aktualną pogodę w pięciu ikonach: słonecznie, zachmurzenie lub częściowe zachmurzenie, deszcz i burza. Temperatura może być wyświetlana w stopniach °C lub °F.

Poza tym bez problemu sprawdzimy datę (kalendarz do 2099 r.) i godzinę (12/24h). Dodatkowo urządzenie informuje nas o wilgotności powietrza. Warto też zauważyć, że mamy możliwość ustawienia dwóch alarmów i funkcję drzemki. Wyświetlacz LED zapewnia nam łatwy odczyt wszelkich informacji. Urządzenie zasilane jest 3 bateriami AAA, a nadajnik dwiema bateriami AAA. Ta dobra i tania stacja pogodowa cieszy się uznaniem wśród konsumentów.

Zarówno panel wyświetlający informacje, jak i nadajnik, wyglądają bardzo nowocześnie i świetnie prezentują się we wnętrzach. Takie urządzenie może nawet stanowić bardzo ciekawy element dekoracyjny. Jednak to jego funkcje są najczęściej wymienianymi zaletami. Pozwala on nam uzyskać wszystkie niezbędne informacje.

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir