Oczyszczacze powietrza ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.01.20

 

Oczyszczacz powietrza – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jeśli rozglądasz się nad zakupem oczyszczacza do powietrza to polecamy model Sharp FU-Y30EU-W, który jest obecnie numerem jeden wśród sprzętów dostępnych w sprzedaży. Jest on wyposażony w filtr HEPA oraz filtr uniwersalny. Obydwa filtry dołączane są do urządzenia. Dzięki temu pozbędziemy się z domu wszystkich alergenów. Dodatkowo model ten został wyposażony w funkcję nawilżania oraz generator jonów PlasmaCluster. Funkcja nawilżania jest szczególnie ważna podczas sezonu grzewczego. Powinniśmy zawsze pamiętać o nawilżaniu powietrza, gdy grzejniki pracują, ponieważ suche powietrze wysusza nasze drogi oddechowe, co im bardzo szkodzi. Natomiast jony PlasmCluster unieszkodliwiają wirusy, niszczą także zarodniki grzybów pleśniowych. Oprócz tego oczyszczacz usunie z łatwością dym papierosowy i wszelkie zapachy zwierzęce. Sprzęt skutecznie oczyści powietrze w pomieszczeniach do 21 m2. Dodatkowo produkt został wyposażony we wskaźnik wymiany filtra i wskaźnik konieczności czyszczenia filtra. Jeśli jednak nie lubisz podążać za tłumem i kupować produktów najbardziej popularnych to polecamy również inny model oczyszczacza tego producenta, Sharp KC 930 Eu, który charakteryzuje się dobrymi parametrami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Oczyszczacz powietrza to sprzęt, który nadal jest mało znany w Polsce. Produkt ten jest w szczególności polecany osobom z alergiami, gdyż może spowodować, że ich życie stanie się łatwiejsze. Jednak dobry oczyszczacz powietrza przyda się w każdym domu. Z powodu rzadkiego wietrzenia pomieszczeń, nieodpowiedniej cyrkulacji powietrza w mieszkaniach oraz ogólnego, złego stanu powietrza szczególnie w większych miastach.

Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy z ilości nagromadzonego kurzu, roztoczy, pyłków roślin czy sierści zwierzęcej unoszącej się w powietrzu. Jeśli jednak często cierpisz na bóle głowy, czy odczuwasz ciągłe zmęczenie, może to być spowodowane zanieczyszczonym powietrzem w Twoim domu.

1-oczyszczacze-powietrza

Jeśli jesteś alergikiem, lub mieszkasz z alergikiem to zakup oczyszczacza powietrza powinno być na liście rzeczy do zrobienia. Bagatelizowanie alergii może powodować przewlekłe choroby układu oddechowego. Najczęściej u osób uczulonych rozwija się astma powodująca duszności i problemy z oddychaniem. Ci, którzy cierpią na alergie i astmę są też bardziej podatni na choroby układu krążenia. Warto wiec zainwestować w sprzęt, który pomoże zadbać nam o nasze zdrowie. Zarówno osoby będące uczulone na kurz, zwierzęta, czy osoby z astmą odczują znaczną różnicę przebywając w pomieszczeniu z takim urządzeniem.

Dodatkowo, ponieważ sprzęt wyłapuje zanieczyszczenia z powietrza nie mają one szansy opaść na powierzchnie. Tak wiec, po zakupie może okazać się, że będziemy mogli rzadziej odkurzać czy zmiatać kurze z szafek. Takie urządzenia usuwają również nieprzyjemne zapachy. Pozbędziemy się więc przykrego zapachu papierosów, zwierząt czy wilgoci.

Oczyszczacze powietrza działają na podstawie zainstalowanych filtrów. Niektóre korzystają również z lampy UV czy jonizatora. Zanieczyszczone powietrze jest zasysane do środka urządzenia, po oczyszczeniu zostaje wypuszczone one z powrotem do pomieszczenia. Jeżeli uważasz, że taki sprzęt jest niezbędny w Twoim domu, nie wiesz tylko, jaki oczyszczacz powietrza wybrać poniżej opisujemy kilka parametrów tych urządzeń, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie.

 

Wydajność oczyszczacza

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, które działają w pomieszczeniu, w którym są ustawione. Jednak by były one efektywne należy dobrać odpowiedni model do metrażu miejsca, gdzie planujemy go ustawić. Jeśli zakupimy sprzęt obsługujący mniejszą kubaturę to takie oczyszczanie nie będzie skuteczne. Producenci podają zazwyczaj informacje o maksymalnej powierzchni pomieszczenia, w którym urządzenie może sprawnie działać. Tak więc dokonanie weryfikacji nie powinno nastręczać trudności.

Często też znajdziemy informacje na temat wydajności sprzętu, która informuje ile metrów sześciennych urządzenie jest w stanie oczyścić w ciągu godziny. Parametr ten jest użyteczny, gdy porównujemy modele zbliżone do siebie. Może się okazać, że pomimo tych samych wskazań dotyczących wielkości powierzchni, wydajność czyszczenia powietrza będzie inna.

 

Rodzaje i ilość filtrów

Wszystkie oczyszczacze powietrza w dobrych cenach powinny mieć przynajmniej jedną formę filtracji. Zazwyczaj jednak działają one na podstawie kilku, uzupełniających się systemów filtracji. Bardzo często możemy się spotkać z zainstalowanym filtrem HEPA. Jest to filtr, który stosuje się bardzo chętnie w innych sprzętach AGD, np. w odkurzaczach. Jest on bardzo gęsty, dlatego ma właściwości antyalergiczne. Z łatwością zatrzymuje cząsteczki kurzu, zarodniki pleśni, pyłki czy bakterie.

Kolejnym, często spotykanym filtrem w oczyszczaczach powietrza jest filtr z aktywnym węglem. Jest on niezastąpiony w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów, np. dymu papierosowego. Oprócz tego wspomaga filtr HEPA w usuwaniu zwierzęcej sierści i pyłków.  

Droższe modele oferują również jonizację powietrza. Odbywa się to w taki sposób, że urządzenie produkuje jony ujemne, które redukują szkodliwe jony dodatnie produkowane przez urządzenia elektryczne utrzymując właściwą elektrostatykę powietrza. Jonizacja powoduje też rozkład alergizujących roztoczy, bakterii chorobotwórczych i wirusów.

 

Rozmiar urządzenia

Ponieważ oczyszczacz powietrza to urządzenie wolnostojące, po jego zakupie będziemy musieli znaleźć na nie odpowiednie miejsce w domu. Pamiętajmy, że nie możemy sprzętu umieścić gdzieś w kącie, za szafą. Musi to być miejsce, gdzie oczyszczacz z łatwością będzie w stanie pobierać powietrze zabrudzone i oddawać to, które przeszło już proces oczyszczania. Z tego powodu powinniśmy przed zakupem przyglądać się pokojowi, w którym chcemy ustawić sprzęt i zastanowić się nad rozmiarem urządzenia.

Możemy znaleźć modele o wymiarach 20 cm x 20 cm x 20 cm. Są też dostępne takie, których wymiary przekraczają 50 cm. Warto jednak pamiętać, że wielkość urządzenia będzie również determinować jego wydajność. Przed zakupem sprzętu powinniśmy również przyglądnąć się designowi oczyszczacza. Jeśli dobierzemy urządzenie, które swoim wyglądem wpasuje się do stylu pomieszczenia, nie będzie ono przykuwało naszej uwagi za każdym razem, gdy będziemy wchodzić do pokoju.

2-oczyszczacze-powietrza

Poziom hałasu

Osoby, które decydują się na zakup oczyszczacza powietrza często nabywają go do użytku w sypialni. Codziennie przebywamy w sypialni 7 – 8 godzin. Jest to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu w domu w ciągu doby. Warto więc stworzyć w nim atmosferę pozwalającą na relaks i odpoczynek.

Stosując oczyszczacz powietrza w sypialni musimy upewnić się, że jego działanie nie będzie nas wybudzać ze snu. Jednak głośne urządzenie może być irytujące w każdym pomieszczeniu w domu. Według norm unijnych, sprzęty domowego użytku nie powinny przekraczać poziomu 40 dB. Poziom ten możemy porównać ze szmerami w domu. Większość sprzętów AGD przekracza to natężenie hałasu. Dla porównania, przeciętny odkurzacz generuje hałas na poziomie 60 dB.

Nowoczesne oczyszczacze powietrza zazwyczaj oferują kilka trybów pracy. Często znajdziemy tryb nocny, który oferuje zredukowany poziom hałasu podczas pracy. Aktywując ten program będziemy mogli cieszyć się świeżym powietrzem podczas snu.      

 

Dodatkowe funkcje

Ciekawą funkcją i dosyć często spotykaną jest możliwość używania olejków zapachowych. Podczas oczyszczania powietrza urządzenie rozprowadza przyjemne zapachy w mieszkaniu. Jeśli do tej pory korzystaliśmy z elektrycznych odświeżaczy powietrza to będziemy mogli z nich zrezygnować. Bardzo przydatnym dodatkiem jest możliwość równoczesnego nawilżania powietrza. W zimie, przez ciągłe ogrzewanie pomieszczeń są one wysuszane. Powoduje to problemy skórne, przesuszone powietrze jest również niezdrowe dla astmatyków.

Gdy zdarza nam się wyjść z domu i zapomnieć o wyłączeniu sprzętów, to powinniśmy zastanowić się nad wybraniem modelu z funkcją timera, lub automatycznego wyłącznika. Nie tylko pozwolą nam oszczędzić pieniądze, gdyż urządzenie nie będzie niepotrzebnie pracować, gdy nas nie ma w domu. Oczyszczacz będzie też dłużej nam służyć, jeśli nie będziemy go eksploatować w czasie gdy jego praca nie jest potrzebna. Natomiast rodziców z małymi dziećmi powinna zainteresować funkcja blokady rodzicielskiej.

 

Jaki jest najlepszy oczyszczacz powietrza?

Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Każdy ma inne potrzeby, jednak dzięki możliwości dobrania urządzenia z funkcjami odpowiadającymi naszym wymaganiom znajdziemy najlepsze urządzenie dla nas. Pamiętajmy jednak, by przed zakupem dokładnie zastanowić się, gdzie chcemy użytkować sprzęt, ile mamy miejsca w tym pomieszczeniu. Sprawdźmy również opinie konsumentów, którzy już dokonali zakupu. Mogą one okazać się pomocne.

 

 

Najlepsze oczyszczacze powietrza w 2020 roku

 

Coraz więcej ludzi w Polsce i na świecie zmaga się z problemem alergii. Najlepszym przyjacielem alergików w domu i w pracy jest oczyszczacz powietrza. Urządzenie to może znacząco przynieść  ulgę i poprawić komfort życia. Poniżej znajduje się ranking, który odpowie na pytanie jaki oczyszczacz powietrza wybrać.

 

Nasze zalecenia

 

Sharp FU-Y30EU-W

 

1.Sharp FU-Y30EU-WTen oczyszczacz firmy Sharp to oczyszczacz, który cieszy nie tylko funkcjonalnością ale i wyglądem.  Bardzo elegancki produkt w kolorze białym nie będzie nam swoją obecnością przeszkadzał. Oczyszczacz ten jest idealny nie tylko dla alergików, ale i dla osób, które cenią sobie „czystą atmosferę” w domu.

Czyste powietrze gwarantuje technologia Plasmacluster, która niszczy bakterie, roztocza, pleśnie i grzyby  za pomocą dodatnich i ujemnych jonów. Mieszkanie staje się wolne od nieprzyjemnych zapachów. Urządzenie rozprasza także dym papierosowy oraz przykre zapachy pochodzące od zwierząt. Oczyszczacz Sharp FU-Y30EU działa bardzo cicho, zatem nie będzie przeszkadzał nawet w sypialni podczas Twojego snu.

Urządzenie  jest wyposażone w filtr HEPA oraz w filtr uniwersalny. Jeśli jesteś alergikiem i zastanawiasz się jaki oczyszczacz powietrza Sharp kupić, to powinieneś zwrócić uwagę  na ten model. Według wielu opinii jest to najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergików. Produkt spełnia oczekiwania osób, które g zakupiły zostawiając powietrze wyraźnie oczyszczone. Podkreśla się, że urządzenia jest bardzo ciche.

Problemy z alergią, a może nieprzyjemny zapach w pomieszczeniach? Nie ważne jaki powód skłonił Cię do poszukiwania oczyszczacza powietrza, dobrze trafiłeś. Każdy z nas ma inne potrzeby, ale jedna się nie zmienia – potrzebujemy dobrego, wydajnego sprzętu w atrakcyjnej cenie. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najciekawszych modeli odświeżaczy, jakie można znaleźć na rynku. Jako pierwszy prezentujemy produkt Sharp FU-Y30EU-W. Jest to najlepszy oczyszczacz powietrza w 2020 roku. Ten elegancki produkt doskonale wkomponowuje się w otoczenie, ale przede wszystkim wydajnie oczyszcza powietrze w pomieszczeniach.

Zalety
Technologia Plasmacluster:

Jest to zaawansowana technologia, która skutecznie niszczy bakterie, roztocza, pleśnie i grzyby. Dzięki temu dom staje się czysty i bezpieczny dla mieszkańców.

Stop brzydkim zapachom:

Model ten dokładnie oczyszcza powietrze z nieprzyjemnych aromatów. Urządzenie likwiduje woń dymu papierosowego oraz przykre zapachy pochodzące od zwierząt.

Ciche działanie:

Urządzenia starej generacji działały na tyle głośno, że trudno było przy nich zasnąć. Dlatego firma Sharp zrobiła wszystko, aby model ten działał cicho i nie zakłócał naszego spokoju.

Filtr HEPA:

Model ten  jest wyposażony w filtr HEPA, który wspomaga oczyszczanie powietrza z alergenów. Jeśli więc cierpisz z powodu alergii i nawet we własnym domu zdarza Ci się kichać lub mieć inne typowe objawy, to propozycja, która spełni Twoje oczekiwania.

Wady
Brak funkcji wyłączenia podświetlenia:

Dla większości użytkowników nie stanowi to większego problemu, ale jeśli planujesz ustawić urządzenie w sypialni, a lubisz całkowitą ciemność, ciągłe podświetlenie może być problematyczne.

 

 

 

 

Sharp KC 930 Eu

 

2.Sharp KC 930 EuKolejny oczyszczacz firmy Sharp, bardzo zbliżony estetyką i właściwościami do modelu poprzedniego. Również i ten model ma bardzo elegancki wygląd. Utrzymany jest w kolorystyce bieli. Podobnie jak poprzedni produkt,  Sharp KC 930 Eu pracuje na technologii Plasmacluster, która oczyszcza powietrze za pomocą dodatnich i ujemnych jonów.

Urządzenie z filtrem HEPA o skuteczności 99,97 % pochłania kurz i pomaga walczyć z alergenami. Dodatkowo produkt został wzbogacony o nawilżacz powietrza, która sprawia, że oddycha się dużo łatwiej i przyjemniej. Ponadto uniwersalny filtr zastosowany w oczyszczaczu pochłania przykre zapachy. Wentylator może działać na trzech poziomach, od cichego, poprzez średni, aż do maksymalnego. Na wszystkich tych trzech poziom produkt działa stosunkowo cicho.

Urządzenie Sharp jest bardzo proste w obsłudze, dzięki czytelnemu panelowi sterowania. Oczyszczacz zbiera bardzo wysokie noty.  Za dużą zaletę uważana jest możliwość oddzielenia opcji oczyszczania od nawilżania. Poza tym podkreśla się, że urządzenie jest bardzo energooszczędne. Największą wadą oczyszczacza jest wysoka ceny, ale producent w zamian gwarantuje nam wysoką jakość i naprawdę czyste powietrze.

Kolejny oczyszczacz, który jest warty naszej uwagi, to również propozycja od firmy Sharp, model KC 930 E. Zachowany jest w podobnej estetyce co poprzednik i ma wiele podobnych właściwości.

Zalety
Technologia Plasmacluster:

Doskonalone oczyszcza powietrze za pomocą dodatnich i ujemnych jonów. Dzięki niej zapomnisz o grzybach, pleśniach i bakteriach w pomieszczeniach.

Filtr HEPA i filtr węglowy:

Jest to urządzenie z filtrem HEPA o skuteczności 99,97 %. Doskonale pochłania kurz i pomaga walczyć z alergenami. W połączeniu z filtrem węglowym zapewnia dużą wydajność pracy.

Nawilżacz powietrza:

Jest to dodatkowa funkcja, która sprawia, że oddycha się nam dużo łatwiej i przyjemniej.

Wygląd:

Urządzenie ma bardzo atrakcyjny, nowoczesny design. Dzięki temu dobrze prezentuje się we wnętrzach.

Wady
Koszty eksploatacji:

Zakup filtrów wymiennych jest bardzo drogi. Producent zapewnia, że jeden wystarczy nam na 2 lata, jednak użytkownicy w swoich ocenach podkreślają, że zużywa się dużo szybciej, a to generuje dodatkowe koszty eksploatacji.

 

 

 

 

Air Naturel Buldair

 

3.Air Naturel BuldairJeśli rozpoczynacie swoją przygodę z oczyszczaniem powietrza i póki co nie chcecie zainwestować w drogi sprzęt, zwróćcie uwagę na produkt Air Natural. W bardzo przystępnej cenie otrzymamy dobry oczyszacz powietrza. Jest to urządzenie o niedużych gabarytach.  Ma bardzo nowoczesny i oryginalny wygląd.

Ten kompaktowy sprzęt kryje w sobie sporo funkcji. M.in. jonizuje powietrze oraz jest wyposażone w dyfuzor olejków zapachowych. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom sprawdzi się w małym pokoiku. Oczyszczacz powietrza został wyposażony w filtr z aktywnym węglem, który bardzo  dokładnie oczyści nasze powietrze z niechcianych intruzów. Urządzenie poradzi sobie z dymem papierosowym, pleśnią, sierścią oraz kurzem.

Model posiada także filt  HEPA, który pozostawi powietrze zdezynfekowanym oraz rozprawi się z pozostałościami  bakterii i pyłków. Ciekawym dodatkiem jest dyfuzor olejków, który rozprowadzi po domu przyjemne zapachy, które wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie. Urządzenie jest oceniane bardzo pozytywnie. Za dużą zaletę użytkownicy uważają funkcję aromaterapii. Wysoko oceniany jest także nowoczesny wygląd oczyszczacza.

Dobry powietrza do 600 zł Air Natural to atrakcyjny produkt, w przystępnej cenie. Cechuje go nowoczesny i oryginalny wygląd, a także niewielkie gabaryty.

Zalety
Cena:

Niewątpliwe niska cena produktu to jego największa zaleta. Przez to zyskał uznanie wielu konsumentów.

Funkcje:

Jest to niewielki, ale bardzo ciekawy sprzęt z wieloma funkcjami. Przede wszystkim jonizuje powietrze oraz jest wyposażony w dyfuzor olejków zapachowych.

Filtr HEPA:

Urządzenie jest wyposażone w filtr HEPA, niezastąpiony do usuwania pyłków i bakterii, które mogą uczulać.

Wady
Głośność pracy:

Chociaż jest to kompaktowa propozycja, konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że mimo niewielkich rozmiarów jest to dość głośne urządzenie. Dlatego też nie stanowi odpowiedniej propozycji dla osób, które chcą zapewnić odpowiednie oczyszczanie również nocą.

 

 

 

 

Venta LW-25

 

4.Venta LW-25Oczyszczacz powietrza, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Wyprodukowany został przez niemiecką firmę, która tworzy sprzęty o wysokiej jakości. Urządzenie to jest bardzo energooszczędne i tanie w eksploatacji. Brak tu wymiennych filtrów. Ich rolę pełni tutaj woda.

Nie trzeba więc inwestować w wymienne akcesoria. Oczyszczacz powietrza posiada dwie funkcje: nawilżania i oczyszczania powietrza. Produkt ten jest bardzo łatwy w obsłudze. Także jego czyszczenie nie sprawia trudności.  Elementy takie jak wentylator i silnik możemy wyjąć jednym ruchem i bezproblemowo je wyczyścimy. Oczyszczacz powietrza  sprawia, że jest ono pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, kurzu, pyłków oraz sierści  zwierząt.

Po jego zastosowaniu możemy się cieszyć czystym powietrzem pozbawionym nieprzyjemnych zapachów takich jak dym papierosowy. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które borykają się z częstymi przeziębieniami i kaszlem powstałym w wyniku wysuszonych śluzówek. Ten niemiecki oczyszczacz powietrza zbiera bardzo wysokie noty. Podkreśla się, że jest bardzo łatwy w obsłudze i eksploatacji.

Oczyszczacz powietrza wyprodukowany przez niemiecką firmę Venta, model LW-25 to kolejny produkt, który chcemy zaprezentować. Jest to energooszczędna propozycja do oczyszczania i nawilżania pomieszczeń.

Zalety
Koszt eksploatacji:

Urządzenie nie ma filtrów, a więc jest tanie w eksploatacji. Wystarczy wlewać do niego wodę, która filtruje zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu.

Łatwy system obsługi:

Produkt ten jest bardzo łatwy w obsłudze, dzięki czemu jego użytkowanie nie będzie stanowiło większego problemu, nawet dla osoby, która stroni od nowych technologii.

Wady
Brak filtrów:

Chociaż rolę filtra w tym produkcie pełni woda, wielu użytkowników podkreśla, że usuwanie alergenów nie jest zbyt skuteczne.

Konieczność uzupełniania zbiornika:

Jeśli szukasz urządzenia, które działa samodzielnie, to nie najlepszy wybór. Regularne uzupełnianie zbiornika na wodę może być męczące.

 

 

 

 

Beurer LW 110

 

5.Beurer LW 110Urządzenie łączy w sobie funkcjonalność nawilżacza i oczyszcza powietrza. Wskazany jest dla osób mających problemy układem oddechowym, ale i dla osób które cenią sobie higienę i czystość otoczenia. Model ten zapewnia odpowiednią wilgotność powietrza i sprawia, że oddychanie staje się czystą przyjemnością.

Dzieje się tak dzięki filtrowaniu powietrza przez wodę oraz samoregulującemu parowaniu  na zimno. Producent podkreśla, że urządzenie jest bardzo tanie w eksploatacji. Nie zużywa dużo energii elektrycznej. Wyświetlacz LCD podświetlany jest na niebiesko. Jeśli zbiornik wody jest pusty, urządzenie automatycznie się wyłącza. Ponadto ilość wody w urządzeniu możemy na bieżąco kontrolować gdyż urządzenie ma widoczny wskaźnik poziomu wody.

Urządzenie za pomocą filtra wodnego pozostawia nasze powietrze oczyszczone  i pozbawione kurzu, brudu, sierści zwierzaków oraz różnego rodzaju pyłków. Beurer LW110 oceniany jest pozytywnie. Użytkownicy podkreślają, że powietrze jest odczuwalnie oczyszczone. Zaznacza się, że urządzenie jest bardzo proste w użyciu. Łatwo się go myje i zachowuje w czystości.

Ostatnia propozycja to również połączenie nawilżacza i oczyszcza powietrza. Beurer LW 110 wskazany jest dla osób, które mają problemy z układem oddechowym.

Zalety
Funkcja nawilżacza:

Zastosowany w tym modelu nawilżacz powietrza cechuje się dobrą wydajnością. Jego regularne użytkowanie eliminuje wszelkie problemy z oddychaniem, zwłaszcza u alergików.

Tania eksploatacja:

Urządzenie ma nie wymiennych filtrów, a poza tym pobiera niewiele energii elektrycznej.

Łatwy system obsługi:

Model ten ma widoczny wskaźnik wody, a więc możemy regulować ilość poziomu w zbiorniku. Dodatkowo jest wyposażone w wyświetlacz podświetlany LCD, który ułatwia obsługę.

Wady
Głośność pracy:

Model ten niestety cechuje dość głośna praca, która w niektórych pomieszczeniach może być męcząca. Nie jest to więc najlepszy sprzęt dla osób, które chcą nawilżać pokoje również w nocy.

Wydajność:

Użytkownicy tego modelu narzekają na wydajność sprzętu i konieczność ciągłego dolewania wody do zbiornika, aby można było odpowiednio nawilżyć pomieszczenie. W efekcie oczyszczacz ten wymaga ciągłej obsługi.

 

 

 

 

Jak działa oczyszczacz powietrza?

 

Oczyszczacze powietrza są coraz bardziej popularnymi urządzeniami. Wszystko przez to, że wzrosła liczba osób świadomych różnego rodzaju zagrożeń dla zdrowia spowodowanych złą jakością powietrza i chcących im skutecznie zapobiec. Często jednak konsumenci nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak działa wspomniane na wstępie urządzenie, a to sprawia, że wahają się co do jego zakupu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego tematu, przygotowany przez nas tekst z pewnością je rozwieje.  

 

 

Zasady działania oczyszczacza powietrza

Każdy oczyszczacz jest wyposażony w specjalny wentylator, który ma za zadanie wprawić powietrze w ruch, tak aby dostało się ono do wnętrza sprzętu. Jak to się stanie, następuje jego filtracja. Proces ten różni się w zależności od wybranego przez nas modelu. Często dostępne na rynku urządzenia poddają powietrze nie tylko oczyszczeniu, ale także nawilżeniu i jonizacji. Po zakończonym procesie ze sprzętu wydobywa się świeże powietrze. Należy jednak pamiętać o tym, że choć działanie urządzenia jest takie samo niezależnie od modelu, poszczególne sprzęty różnią się od siebie wydajnością, a tym samym efektywnością pracy. Dlatego też tak ważne jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, jaki oczyszczacz powietrza jest polecany przez konsumentów i zapoznanie z opiniami na temat najczęściej wybieranych przez użytkowników modeli. Przydatne informacje możesz znaleźć w przygotowanym przez nas rankingu.

 

Dlaczego warto używać oczyszczacza powietrza?

Część osób będzie z pewnością zastanawiać się, po co właściwie używać oczyszcza powietrza? Istnieje mylne przekonanie, że powietrze w domu jest czyste, a więc nie trzeba ingerować w jego jakość. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że nawet jeśli panujące w naszym domu warunki są odpowiednie (dobra wilgotność), po przewietrzeniu mieszkania sytuacja diametralnie się zmienia. Wszelkie znajdujące się na zewnątrz zanieczyszczenia przenikają do naszego domu. Naturalnym jest również to, że nawet w idealnie czystym mieszkaniu unoszą się drobinki kurzu. Są one siedliskiem wielu bakterii, grzybów i roztoczy. Nie jest tajemnicą, że wszystko to negatywnie oddziałuje na nasze zdrowie. Słaba jakość powietrza może powodować ogólne osłabienie organizmu. Często przebywanie w pomieszczeniu, w którym powietrze nie jest czyste, powoduje bóle głowy, nudności czy nawet wymioty (zależnie od stopnia zanieczyszczenia). Warto więc zainwestować w sprzęt, dzięki któremu będziemy mieć pewność, że odpowiednio chronimy swoje zdrowie.

 

 

Jakie zanieczyszczenia usuwa oczyszczacz powietrza?

Dobrej jakości oczyszczacz skutecznie radzi sobie z usuwaniem z powietrza cząstek kurzu, roztoczy, bakterii i grzybów. Tego typu sprzęt jest także przyjazny alergikom – skutecznie eliminuje różnego rodzaju alergeny, które nasilają nieprzyjemne objawy choroby tj. kichanie, zatkany nos czy problemy z oddychaniem. Urządzenie pozwala także zredukować nieco szkodliwe działanie dymu papierosowego. Jak wiadomo, związki w nim zawarte bardzo źle oddziałują na funkcjonowanie naszego organizmu.

 

Czy oczyszczacz powietrza likwiduje nieprzyjemne zapachy?

Przed zakupem oczyszczacza powietrza zastanawiamy się także nad tym, czy wybrany przez nas sprzęt usunie nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia. Jeśli zakupiony model ma odpowiedni filtr, z pewnością sobie z tym poradzi. Dobrej jakości oczyszczacz pochłania zapach dymu papierosowego czy sierści zwierzaków, dlatego zwykle nie ma konieczności korzystania dodatkowo z odświeżaczy powietrza. Kupując sprzęt dbamy nie tylko o swoje zdrowie, ale też zapewniamy sobie miłe warunki podczas przebywania w domu.

 

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
najlepszerankingi.plNatalia Recent comment authors
  Subskrybuj  
newest oldest most voted
Notify of
Natalia
Guest
Natalia

A może ktoś ma MILLA HOME AP302W? Bo teraz widziałam promocję w ME i się zastanawiam nad kupnem 😉

najlepszerankingi.pl
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Mamy nadzieje, że któryś z naszych czytelników będzie w stanie przekazać swoją opinię na temat tego produktu. Z naszej strony możemy powiedzieć, że MILLA HOME AP302W wyposażona jest w cztery filtry (wstępny, HEPA, katalityczny i węglowy) oraz jonizator powietrza. Natomiast użytkownicy wskazują, że jest cicha i skutecznie oczyszcza powietrze.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (42 votes, average: 4.55 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status