Oczyszczacze powietrza ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Oczyszczacz powietrza – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2021

 

Jeśli rozglądasz się nad zakupem oczyszczacza do powietrza to polecamy model Sharp FU-Y30EU-W, który jest obecnie numerem jeden wśród sprzętów dostępnych w sprzedaży. Jest on wyposażony w filtr HEPA oraz filtr uniwersalny. Obydwa filtry dołączane są do urządzenia. Dzięki temu pozbędziemy się z domu wszystkich alergenów. Dodatkowo model ten został wyposażony w funkcję nawilżania oraz generator jonów PlasmaCluster. Funkcja nawilżania jest szczególnie ważna podczas sezonu grzewczego. Powinniśmy zawsze pamiętać o nawilżaniu powietrza, gdy grzejniki pracują, ponieważ suche powietrze wysusza nasze drogi oddechowe, co im bardzo szkodzi. Natomiast jony PlasmCluster unieszkodliwiają wirusy, niszczą także zarodniki grzybów pleśniowych. Oprócz tego oczyszczacz usunie z łatwością dym papierosowy i wszelkie zapachy zwierzęce. Sprzęt skutecznie oczyści powietrze w pomieszczeniach do 21 m2. Dodatkowo produkt został wyposażony we wskaźnik wymiany filtra i wskaźnik konieczności czyszczenia filtra. Jeśli jednak nie lubisz podążać za tłumem i kupować produktów najbardziej popularnych to polecamy również inny model oczyszczacza tego producenta, Sharp KC 930 Eu, który charakteryzuje się dobrymi parametrami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Oczyszczacz powietrza to sprzęt, który nadal jest mało znany w Polsce. Produkt ten jest w szczególności polecany osobom z alergiami, gdyż może spowodować, że ich życie stanie się łatwiejsze. Jednak dobry oczyszczacz powietrza przyda się w każdym domu. Z powodu rzadkiego wietrzenia pomieszczeń, nieodpowiedniej cyrkulacji powietrza w mieszkaniach oraz ogólnego, złego stanu powietrza szczególnie w większych miastach.

Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy z ilości nagromadzonego kurzu, roztoczy, pyłków roślin czy sierści zwierzęcej unoszącej się w powietrzu. Jeśli jednak często cierpisz na bóle głowy, czy odczuwasz ciągłe zmęczenie, może to być spowodowane zanieczyszczonym powietrzem w Twoim domu.

1-oczyszczacze-powietrza

Jeśli jesteś alergikiem, lub mieszkasz z alergikiem to zakup oczyszczacza powietrza powinno być na liście rzeczy do zrobienia. Bagatelizowanie alergii może powodować przewlekłe choroby układu oddechowego. Najczęściej u osób uczulonych rozwija się astma powodująca duszności i problemy z oddychaniem. Ci, którzy cierpią na alergie i astmę są też bardziej podatni na choroby układu krążenia. Warto wiec zainwestować w sprzęt, który pomoże zadbać nam o nasze zdrowie. Zarówno osoby będące uczulone na kurz, zwierzęta, czy osoby z astmą odczują znaczną różnicę przebywając w pomieszczeniu z takim urządzeniem.

Dodatkowo, ponieważ sprzęt wyłapuje zanieczyszczenia z powietrza nie mają one szansy opaść na powierzchnie. Tak wiec, po zakupie może okazać się, że będziemy mogli rzadziej odkurzać czy zmiatać kurze z szafek. Takie urządzenia usuwają również nieprzyjemne zapachy. Pozbędziemy się więc przykrego zapachu papierosów, zwierząt czy wilgoci.

Oczyszczacze powietrza działają na podstawie zainstalowanych filtrów. Niektóre korzystają również z lampy UV czy jonizatora. Zanieczyszczone powietrze jest zasysane do środka urządzenia, po oczyszczeniu zostaje wypuszczone one z powrotem do pomieszczenia. Jeżeli uważasz, że taki sprzęt jest niezbędny w Twoim domu, nie wiesz tylko, jaki oczyszczacz powietrza wybrać poniżej opisujemy kilka parametrów tych urządzeń, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie.

 

Wydajność oczyszczacza

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, które działają w pomieszczeniu, w którym są ustawione. Jednak by były one efektywne należy dobrać odpowiedni model do metrażu miejsca, gdzie planujemy go ustawić. Jeśli zakupimy sprzęt obsługujący mniejszą kubaturę to takie oczyszczanie nie będzie skuteczne. Producenci podają zazwyczaj informacje o maksymalnej powierzchni pomieszczenia, w którym urządzenie może sprawnie działać. Tak więc dokonanie weryfikacji nie powinno nastręczać trudności.

Często też znajdziemy informacje na temat wydajności sprzętu, która informuje ile metrów sześciennych urządzenie jest w stanie oczyścić w ciągu godziny. Parametr ten jest użyteczny, gdy porównujemy modele zbliżone do siebie. Może się okazać, że pomimo tych samych wskazań dotyczących wielkości powierzchni, wydajność czyszczenia powietrza będzie inna.

 

Rodzaje i ilość filtrów

Wszystkie oczyszczacze powietrza w dobrych cenach powinny mieć przynajmniej jedną formę filtracji. Zazwyczaj jednak działają one na podstawie kilku, uzupełniających się systemów filtracji. Bardzo często możemy się spotkać z zainstalowanym filtrem HEPA. Jest to filtr, który stosuje się bardzo chętnie w innych sprzętach AGD, np. w odkurzaczach. Jest on bardzo gęsty, dlatego ma właściwości antyalergiczne. Z łatwością zatrzymuje cząsteczki kurzu, zarodniki pleśni, pyłki czy bakterie.

Kolejnym, często spotykanym filtrem w oczyszczaczach powietrza jest filtr z aktywnym węglem. Jest on niezastąpiony w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów, np. dymu papierosowego. Oprócz tego wspomaga filtr HEPA w usuwaniu zwierzęcej sierści i pyłków.  

Droższe modele oferują również jonizację powietrza. Odbywa się to w taki sposób, że urządzenie produkuje jony ujemne, które redukują szkodliwe jony dodatnie produkowane przez urządzenia elektryczne utrzymując właściwą elektrostatykę powietrza. Jonizacja powoduje też rozkład alergizujących roztoczy, bakterii chorobotwórczych i wirusów.

 

Rozmiar urządzenia

Ponieważ oczyszczacz powietrza to urządzenie wolnostojące, po jego zakupie będziemy musieli znaleźć na nie odpowiednie miejsce w domu. Pamiętajmy, że nie możemy sprzętu umieścić gdzieś w kącie, za szafą. Musi to być miejsce, gdzie oczyszczacz z łatwością będzie w stanie pobierać powietrze zabrudzone i oddawać to, które przeszło już proces oczyszczania. Z tego powodu powinniśmy przed zakupem przyglądać się pokojowi, w którym chcemy ustawić sprzęt i zastanowić się nad rozmiarem urządzenia.

Możemy znaleźć modele o wymiarach 20 cm x 20 cm x 20 cm. Są też dostępne takie, których wymiary przekraczają 50 cm. Warto jednak pamiętać, że wielkość urządzenia będzie również determinować jego wydajność. Przed zakupem sprzętu powinniśmy również przyglądnąć się designowi oczyszczacza. Jeśli dobierzemy urządzenie, które swoim wyglądem wpasuje się do stylu pomieszczenia, nie będzie ono przykuwało naszej uwagi za każdym razem, gdy będziemy wchodzić do pokoju.

2-oczyszczacze-powietrza

Poziom hałasu

Osoby, które decydują się na zakup oczyszczacza powietrza często nabywają go do użytku w sypialni. Codziennie przebywamy w sypialni 7 – 8 godzin. Jest to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu w domu w ciągu doby. Warto więc stworzyć w nim atmosferę pozwalającą na relaks i odpoczynek.

Stosując oczyszczacz powietrza w sypialni musimy upewnić się, że jego działanie nie będzie nas wybudzać ze snu. Jednak głośne urządzenie może być irytujące w każdym pomieszczeniu w domu. Według norm unijnych, sprzęty domowego użytku nie powinny przekraczać poziomu 40 dB. Poziom ten możemy porównać ze szmerami w domu. Większość sprzętów AGD przekracza to natężenie hałasu. Dla porównania, przeciętny odkurzacz generuje hałas na poziomie 60 dB.

Nowoczesne oczyszczacze powietrza zazwyczaj oferują kilka trybów pracy. Często znajdziemy tryb nocny, który oferuje zredukowany poziom hałasu podczas pracy. Aktywując ten program będziemy mogli cieszyć się świeżym powietrzem podczas snu.      

 

Dodatkowe funkcje

Ciekawą funkcją i dosyć często spotykaną jest możliwość używania olejków zapachowych. Podczas oczyszczania powietrza urządzenie rozprowadza przyjemne zapachy w mieszkaniu. Jeśli do tej pory korzystaliśmy z elektrycznych odświeżaczy powietrza to będziemy mogli z nich zrezygnować. Bardzo przydatnym dodatkiem jest możliwość równoczesnego nawilżania powietrza. W zimie, przez ciągłe ogrzewanie pomieszczeń są one wysuszane. Powoduje to problemy skórne, przesuszone powietrze jest również niezdrowe dla astmatyków.

Gdy zdarza nam się wyjść z domu i zapomnieć o wyłączeniu sprzętów, to powinniśmy zastanowić się nad wybraniem modelu z funkcją timera, lub automatycznego wyłącznika. Nie tylko pozwolą nam oszczędzić pieniądze, gdyż urządzenie nie będzie niepotrzebnie pracować, gdy nas nie ma w domu. Oczyszczacz będzie też dłużej nam służyć, jeśli nie będziemy go eksploatować w czasie gdy jego praca nie jest potrzebna. Natomiast rodziców z małymi dziećmi powinna zainteresować funkcja blokady rodzicielskiej.

 

Jaki jest najlepszy oczyszczacz powietrza?

Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Każdy ma inne potrzeby, jednak dzięki możliwości dobrania urządzenia z funkcjami odpowiadającymi naszym wymaganiom znajdziemy najlepsze urządzenie dla nas. Pamiętajmy jednak, by przed zakupem dokładnie zastanowić się, gdzie chcemy użytkować sprzęt, ile mamy miejsca w tym pomieszczeniu. Sprawdźmy również opinie konsumentów, którzy już dokonali zakupu. Mogą one okazać się pomocne.

 

 

Najlepsze oczyszczacze powietrza w 2021 roku

 

Coraz więcej ludzi w Polsce i na świecie zmaga się z problemem alergii. Najlepszym przyjacielem alergików w domu i w pracy jest oczyszczacz powietrza. Urządzenie to może znacząco przynieść  ulgę i poprawić komfort życia. Poniżej znajduje się ranking, który odpowie na pytanie jaki oczyszczacz powietrza wybrać.

 

Nasze zalecenia

 

Sharp FU-Y30EU-W

 

1.Sharp FU-Y30EU-WTen oczyszczacz firmy Sharp to oczyszczacz, który cieszy nie tylko funkcjonalnością ale i wyglądem.  Bardzo elegancki produkt w kolorze białym nie będzie nam swoją obecnością przeszkadzał. Oczyszczacz ten jest idealny nie tylko dla alergików, ale i dla osób, które cenią sobie „czystą atmosferę” w domu.

Czyste powietrze gwarantuje technologia Plasmacluster, która niszczy bakterie, roztocza, pleśnie i grzyby  za pomocą dodatnich i ujemnych jonów. Mieszkanie staje się wolne od nieprzyjemnych zapachów. Urządzenie rozprasza także dym papierosowy oraz przykre zapachy pochodzące od zwierząt. Oczyszczacz Sharp FU-Y30EU działa bardzo cicho, zatem nie będzie przeszkadzał nawet w sypialni podczas Twojego snu.

Urządzenie  jest wyposażone w filtr HEPA oraz w filtr uniwersalny. Jeśli jesteś alergikiem i zastanawiasz się jaki oczyszczacz powietrza Sharp kupić, to powinieneś zwrócić uwagę  na ten model. Według wielu opinii jest to najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergików. Produkt spełnia oczekiwania osób, które g zakupiły zostawiając powietrze wyraźnie oczyszczone. Podkreśla się, że urządzenia jest bardzo ciche.

Problemy z alergią, a może nieprzyjemny zapach w pomieszczeniach? Nie ważne jaki powód skłonił Cię do poszukiwania oczyszczacza powietrza, dobrze trafiłeś. Każdy z nas ma inne potrzeby, ale jedna się nie zmienia – potrzebujemy dobrego, wydajnego sprzętu w atrakcyjnej cenie. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najciekawszych modeli odświeżaczy, jakie można znaleźć na rynku. Jako pierwszy prezentujemy produkt Sharp FU-Y30EU-W. Jest to najlepszy oczyszczacz powietrza w 2021 roku. Ten elegancki produkt doskonale wkomponowuje się w otoczenie, ale przede wszystkim wydajnie oczyszcza powietrze w pomieszczeniach.

Zalety
Technologia Plasmacluster:

Jest to zaawansowana technologia, która skutecznie niszczy bakterie, roztocza, pleśnie i grzyby. Dzięki temu dom staje się czysty i bezpieczny dla mieszkańców.

Stop brzydkim zapachom:

Model ten dokładnie oczyszcza powietrze z nieprzyjemnych aromatów. Urządzenie likwiduje woń dymu papierosowego oraz przykre zapachy pochodzące od zwierząt.

Ciche działanie:

Urządzenia starej generacji działały na tyle głośno, że trudno było przy nich zasnąć. Dlatego firma Sharp zrobiła wszystko, aby model ten działał cicho i nie zakłócał naszego spokoju.

Filtr HEPA:

Model ten  jest wyposażony w filtr HEPA, który wspomaga oczyszczanie powietrza z alergenów. Jeśli więc cierpisz z powodu alergii i nawet we własnym domu zdarza Ci się kichać lub mieć inne typowe objawy, to propozycja, która spełni Twoje oczekiwania.

Wady
Brak funkcji wyłączenia podświetlenia:

Dla większości użytkowników nie stanowi to większego problemu, ale jeśli planujesz ustawić urządzenie w sypialni, a lubisz całkowitą ciemność, ciągłe podświetlenie może być problematyczne.

 

 

 

 

Sharp KC 930 Eu

 

2.Sharp KC 930 EuKolejny oczyszczacz firmy Sharp, bardzo zbliżony estetyką i właściwościami do modelu poprzedniego. Również i ten model ma bardzo elegancki wygląd. Utrzymany jest w kolorystyce bieli. Podobnie jak poprzedni produkt,  Sharp KC 930 Eu pracuje na technologii Plasmacluster, która oczyszcza powietrze za pomocą dodatnich i ujemnych jonów.

Urządzenie z filtrem HEPA o skuteczności 99,97 % pochłania kurz i pomaga walczyć z alergenami. Dodatkowo produkt został wzbogacony o nawilżacz powietrza, która sprawia, że oddycha się dużo łatwiej i przyjemniej. Ponadto uniwersalny filtr zastosowany w oczyszczaczu pochłania przykre zapachy. Wentylator może działać na trzech poziomach, od cichego, poprzez średni, aż do maksymalnego. Na wszystkich tych trzech poziom produkt działa stosunkowo cicho.

Urządzenie Sharp jest bardzo proste w obsłudze, dzięki czytelnemu panelowi sterowania. Oczyszczacz zbiera bardzo wysokie noty.  Za dużą zaletę uważana jest możliwość oddzielenia opcji oczyszczania od nawilżania. Poza tym podkreśla się, że urządzenie jest bardzo energooszczędne. Największą wadą oczyszczacza jest wysoka ceny, ale producent w zamian gwarantuje nam wysoką jakość i naprawdę czyste powietrze.

Kolejny oczyszczacz, który jest warty naszej uwagi, to również propozycja od firmy Sharp, model KC 930 E. Zachowany jest w podobnej estetyce co poprzednik i ma wiele podobnych właściwości.

Zalety
Technologia Plasmacluster:

Doskonalone oczyszcza powietrze za pomocą dodatnich i ujemnych jonów. Dzięki niej zapomnisz o grzybach, pleśniach i bakteriach w pomieszczeniach.

Filtr HEPA i filtr węglowy:

Jest to urządzenie z filtrem HEPA o skuteczności 99,97 %. Doskonale pochłania kurz i pomaga walczyć z alergenami. W połączeniu z filtrem węglowym zapewnia dużą wydajność pracy.

Nawilżacz powietrza:

Jest to dodatkowa funkcja, która sprawia, że oddycha się nam dużo łatwiej i przyjemniej.

Wygląd:

Urządzenie ma bardzo atrakcyjny, nowoczesny design. Dzięki temu dobrze prezentuje się we wnętrzach.

Wady
Koszty eksploatacji:

Zakup filtrów wymiennych jest bardzo drogi. Producent zapewnia, że jeden wystarczy nam na 2 lata, jednak użytkownicy w swoich ocenach podkreślają, że zużywa się dużo szybciej, a to generuje dodatkowe koszty eksploatacji.

 

 

 

 

Air Naturel Buldair

 

3.Air Naturel BuldairJeśli rozpoczynacie swoją przygodę z oczyszczaniem powietrza i póki co nie chcecie zainwestować w drogi sprzęt, zwróćcie uwagę na produkt Air Natural. W bardzo przystępnej cenie otrzymamy dobry oczyszacz powietrza. Jest to urządzenie o niedużych gabarytach.  Ma bardzo nowoczesny i oryginalny wygląd.

Ten kompaktowy sprzęt kryje w sobie sporo funkcji. M.in. jonizuje powietrze oraz jest wyposażone w dyfuzor olejków zapachowych. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom sprawdzi się w małym pokoiku. Oczyszczacz powietrza został wyposażony w filtr z aktywnym węglem, który bardzo  dokładnie oczyści nasze powietrze z niechcianych intruzów. Urządzenie poradzi sobie z dymem papierosowym, pleśnią, sierścią oraz kurzem.

Model posiada także filt  HEPA, który pozostawi powietrze zdezynfekowanym oraz rozprawi się z pozostałościami  bakterii i pyłków. Ciekawym dodatkiem jest dyfuzor olejków, który rozprowadzi po domu przyjemne zapachy, które wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie. Urządzenie jest oceniane bardzo pozytywnie. Za dużą zaletę użytkownicy uważają funkcję aromaterapii. Wysoko oceniany jest także nowoczesny wygląd oczyszczacza.

Dobry powietrza do 600 zł Air Natural to atrakcyjny produkt, w przystępnej cenie. Cechuje go nowoczesny i oryginalny wygląd, a także niewielkie gabaryty.

Zalety
Cena:

Niewątpliwe niska cena produktu to jego największa zaleta. Przez to zyskał uznanie wielu konsumentów.

Funkcje:

Jest to niewielki, ale bardzo ciekawy sprzęt z wieloma funkcjami. Przede wszystkim jonizuje powietrze oraz jest wyposażony w dyfuzor olejków zapachowych.

Filtr HEPA:

Urządzenie jest wyposażone w filtr HEPA, niezastąpiony do usuwania pyłków i bakterii, które mogą uczulać.

Wady
Głośność pracy:

Chociaż jest to kompaktowa propozycja, konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że mimo niewielkich rozmiarów jest to dość głośne urządzenie. Dlatego też nie stanowi odpowiedniej propozycji dla osób, które chcą zapewnić odpowiednie oczyszczanie również nocą.

 

 

 

 

Venta LW-25

 

4.Venta LW-25Oczyszczacz powietrza, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Wyprodukowany został przez niemiecką firmę, która tworzy sprzęty o wysokiej jakości. Urządzenie to jest bardzo energooszczędne i tanie w eksploatacji. Brak tu wymiennych filtrów. Ich rolę pełni tutaj woda.

Nie trzeba więc inwestować w wymienne akcesoria. Oczyszczacz powietrza posiada dwie funkcje: nawilżania i oczyszczania powietrza. Produkt ten jest bardzo łatwy w obsłudze. Także jego czyszczenie nie sprawia trudności.  Elementy takie jak wentylator i silnik możemy wyjąć jednym ruchem i bezproblemowo je wyczyścimy. Oczyszczacz powietrza  sprawia, że jest ono pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, kurzu, pyłków oraz sierści  zwierząt.

Po jego zastosowaniu możemy się cieszyć czystym powietrzem pozbawionym nieprzyjemnych zapachów takich jak dym papierosowy. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które borykają się z częstymi przeziębieniami i kaszlem powstałym w wyniku wysuszonych śluzówek. Ten niemiecki oczyszczacz powietrza zbiera bardzo wysokie noty. Podkreśla się, że jest bardzo łatwy w obsłudze i eksploatacji.

Oczyszczacz powietrza wyprodukowany przez niemiecką firmę Venta, model LW-25 to kolejny produkt, który chcemy zaprezentować. Jest to energooszczędna propozycja do oczyszczania i nawilżania pomieszczeń.

Zalety
Koszt eksploatacji:

Urządzenie nie ma filtrów, a więc jest tanie w eksploatacji. Wystarczy wlewać do niego wodę, która filtruje zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu.

Łatwy system obsługi:

Produkt ten jest bardzo łatwy w obsłudze, dzięki czemu jego użytkowanie nie będzie stanowiło większego problemu, nawet dla osoby, która stroni od nowych technologii.

Wady
Brak filtrów:

Chociaż rolę filtra w tym produkcie pełni woda, wielu użytkowników podkreśla, że usuwanie alergenów nie jest zbyt skuteczne.

Konieczność uzupełniania zbiornika:

Jeśli szukasz urządzenia, które działa samodzielnie, to nie najlepszy wybór. Regularne uzupełnianie zbiornika na wodę może być męczące.

 

 

 

 

Beurer LW 110

 

5.Beurer LW 110Urządzenie łączy w sobie funkcjonalność nawilżacza i oczyszcza powietrza. Wskazany jest dla osób mających problemy układem oddechowym, ale i dla osób które cenią sobie higienę i czystość otoczenia. Model ten zapewnia odpowiednią wilgotność powietrza i sprawia, że oddychanie staje się czystą przyjemnością.

Dzieje się tak dzięki filtrowaniu powietrza przez wodę oraz samoregulującemu parowaniu  na zimno. Producent podkreśla, że urządzenie jest bardzo tanie w eksploatacji. Nie zużywa dużo energii elektrycznej. Wyświetlacz LCD podświetlany jest na niebiesko. Jeśli zbiornik wody jest pusty, urządzenie automatycznie się wyłącza. Ponadto ilość wody w urządzeniu możemy na bieżąco kontrolować gdyż urządzenie ma widoczny wskaźnik poziomu wody.

Urządzenie za pomocą filtra wodnego pozostawia nasze powietrze oczyszczone  i pozbawione kurzu, brudu, sierści zwierzaków oraz różnego rodzaju pyłków. Beurer LW110 oceniany jest pozytywnie. Użytkownicy podkreślają, że powietrze jest odczuwalnie oczyszczone. Zaznacza się, że urządzenie jest bardzo proste w użyciu. Łatwo się go myje i zachowuje w czystości.

Ostatnia propozycja to również połączenie nawilżacza i oczyszcza powietrza. Beurer LW 110 wskazany jest dla osób, które mają problemy z układem oddechowym.

Zalety
Funkcja nawilżacza:

Zastosowany w tym modelu nawilżacz powietrza cechuje się dobrą wydajnością. Jego regularne użytkowanie eliminuje wszelkie problemy z oddychaniem, zwłaszcza u alergików.

Tania eksploatacja:

Urządzenie ma nie wymiennych filtrów, a poza tym pobiera niewiele energii elektrycznej.

Łatwy system obsługi:

Model ten ma widoczny wskaźnik wody, a więc możemy regulować ilość poziomu w zbiorniku. Dodatkowo jest wyposażone w wyświetlacz podświetlany LCD, który ułatwia obsługę.

Wady
Głośność pracy:

Model ten niestety cechuje dość głośna praca, która w niektórych pomieszczeniach może być męcząca. Nie jest to więc najlepszy sprzęt dla osób, które chcą nawilżać pokoje również w nocy.

Wydajność:

Użytkownicy tego modelu narzekają na wydajność sprzętu i konieczność ciągłego dolewania wody do zbiornika, aby można było odpowiednio nawilżyć pomieszczenie. W efekcie oczyszczacz ten wymaga ciągłej obsługi.

 

 

 

 

Jak działa oczyszczacz powietrza?

 

Oczyszczacze powietrza są coraz bardziej popularnymi urządzeniami. Wszystko przez to, że wzrosła liczba osób świadomych różnego rodzaju zagrożeń dla zdrowia spowodowanych złą jakością powietrza i chcących im skutecznie zapobiec. Często jednak konsumenci nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak działa wspomniane na wstępie urządzenie, a to sprawia, że wahają się co do jego zakupu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego tematu, przygotowany przez nas tekst z pewnością je rozwieje.  

 

 

Zasady działania oczyszczacza powietrza

Każdy oczyszczacz jest wyposażony w specjalny wentylator, który ma za zadanie wprawić powietrze w ruch, tak aby dostało się ono do wnętrza sprzętu. Jak to się stanie, następuje jego filtracja. Proces ten różni się w zależności od wybranego przez nas modelu. Często dostępne na rynku urządzenia poddają powietrze nie tylko oczyszczeniu, ale także nawilżeniu i jonizacji. Po zakończonym procesie ze sprzętu wydobywa się świeże powietrze. Należy jednak pamiętać o tym, że choć działanie urządzenia jest takie samo niezależnie od modelu, poszczególne sprzęty różnią się od siebie wydajnością, a tym samym efektywnością pracy. Dlatego też tak ważne jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, jaki oczyszczacz powietrza jest polecany przez konsumentów i zapoznanie z opiniami na temat najczęściej wybieranych przez użytkowników modeli. Przydatne informacje możesz znaleźć w przygotowanym przez nas rankingu.

 

Dlaczego warto używać oczyszczacza powietrza?

Część osób będzie z pewnością zastanawiać się, po co właściwie używać oczyszcza powietrza? Istnieje mylne przekonanie, że powietrze w domu jest czyste, a więc nie trzeba ingerować w jego jakość. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że nawet jeśli panujące w naszym domu warunki są odpowiednie (dobra wilgotność), po przewietrzeniu mieszkania sytuacja diametralnie się zmienia. Wszelkie znajdujące się na zewnątrz zanieczyszczenia przenikają do naszego domu. Naturalnym jest również to, że nawet w idealnie czystym mieszkaniu unoszą się drobinki kurzu. Są one siedliskiem wielu bakterii, grzybów i roztoczy. Nie jest tajemnicą, że wszystko to negatywnie oddziałuje na nasze zdrowie. Słaba jakość powietrza może powodować ogólne osłabienie organizmu. Często przebywanie w pomieszczeniu, w którym powietrze nie jest czyste, powoduje bóle głowy, nudności czy nawet wymioty (zależnie od stopnia zanieczyszczenia). Warto więc zainwestować w sprzęt, dzięki któremu będziemy mieć pewność, że odpowiednio chronimy swoje zdrowie.

 

 

Jakie zanieczyszczenia usuwa oczyszczacz powietrza?

Dobrej jakości oczyszczacz skutecznie radzi sobie z usuwaniem z powietrza cząstek kurzu, roztoczy, bakterii i grzybów. Tego typu sprzęt jest także przyjazny alergikom – skutecznie eliminuje różnego rodzaju alergeny, które nasilają nieprzyjemne objawy choroby tj. kichanie, zatkany nos czy problemy z oddychaniem. Urządzenie pozwala także zredukować nieco szkodliwe działanie dymu papierosowego. Jak wiadomo, związki w nim zawarte bardzo źle oddziałują na funkcjonowanie naszego organizmu.

 

Czy oczyszczacz powietrza likwiduje nieprzyjemne zapachy?

Przed zakupem oczyszczacza powietrza zastanawiamy się także nad tym, czy wybrany przez nas sprzęt usunie nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia. Jeśli zakupiony model ma odpowiedni filtr, z pewnością sobie z tym poradzi. Dobrej jakości oczyszczacz pochłania zapach dymu papierosowego czy sierści zwierzaków, dlatego zwykle nie ma konieczności korzystania dodatkowo z odświeżaczy powietrza. Kupując sprzęt dbamy nie tylko o swoje zdrowie, ale też zapewniamy sobie miłe warunki podczas przebywania w domu.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Oczyszczacze powietrza Daikin – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2021

 

Jaki jest najlepszy oczyszczacz powietrza Daikin w 2021 roku?

 

Tym razem zajęliśmy się sprawa oczyszczaczy powietrza. Bowiem sprzęt ten jest przydatny nie tylko alergikom. Od pewnego czasu osoby mieszkające w miastach są narażone na smog. Przyjął się pogląd, że smog jest na zewnątrz domu, ale nie w nim. Nic bardziej błędnego. W domu mamy przecież powietrze napływające z zewnątrz, więc również i smog. Oczyszczacz powietrza chroni nas jednak nie tylko przed smogiem, ale także pyłem, substancjami chemicznymi, czy bakteriami i roztoczami.

Ale jaki oczyszczacz spełni swoje zadanie i spowoduje, że powietrze będzie czyste i pozbawione bakterii i roztoczy? Przede wszystkim model taki musi mieć filtr HEPA, który jest najskuteczniejszy w oczyszczaniu powietrza z rozmaitych alergenów i pyłów. Producenci w zastępstwie filtru HEPA stosują również filtry elektrostatyczne, wodne czy fotokatalityczne, nie mniej filtrowi HEPA dorównuje jedynie system kilkukrotnej filtracji, który stosuje w swoich wyrobach firma Daikin.

Aby oczyścić powietrze znajdujące się w pomieszczeniu filtr musi posiadać skuteczny system wymiany powietrza. Czyli w krótkim czasie przepuścić przez filtry określoną ilość powietrza. Jest to inaczej wydajność urządzenia, która jest podawana w metrach sześciennych na godzinę. Również dane te są określane powierzchnią pomieszczenia, którego powietrze dany oczyszczacz jest w stanie przefiltrować.

Dobre urządzenie powinno również być wyposażone w regulację przepływu powietrza. Wówczas to Ty, jako użytkownik decydujesz o tempie pracy Twojego oczyszczacza. W większości wypadków urządzenie to pracujące na maksymalnych obrotach jest hałaśliwe, więc gdy chcesz je ściszyć jedyną metodą będzie praca na niższych obrotach. A jeśli o hałasie już mowa, to przy zakupie należy wybrać model, który przedstawia w tym zakresie najniższe wartości. Hałas jest określany w decybelach (dB) i można przyjąć, że hałas 25 dB jest w warunkach domowy niemal niesłyszalny, natomiast pralka pracuje emitując 55 dB. Zwłaszcza w nocy pracujący ze zbyt dużą głośnością oczyszczacz powietrza może być nie do przyjęcia. Dlatego proponujemy, aby wybrany sprzęt oscylował w granicach 30 dB.

Część modeli, zwłaszcza tych droższych, jest wyposażona w rozmaite czujniki. Czujniki te mierzą poziom zanieczyszczenia powietrza i automatycznie dostosowują tempo pracy do ilości zanieczyszczeń. Czujniki również pilnują stanu filtrów i gdy wymagają one wymiany, zawiadamiają o tym użytkownika. Dobrze jest też zorientować się, jakie koszty poniesiemy kupując materiały eksploatacyjne danego modelu. Wiadomo, że filtry są najczęściej wymieniane, więc ich koszt, obok kosztu samego urządzenia, może okazać się kluczowy.

 

 

Daikin MC70L

Najważniejsze zalety

Oczyszczacze powietrza Daikin są uważane za najlepsze oczyszczacze dostępne obecnie na rynku ze względu na bardzo wysoki procent usuwanych zanieczyszczeń z powietrza. Według producenta usuwa on różnych rodzajów pyłów smogowych od 95% do 99%. Wirusy i bakterie są usuwane w 99,6 %, a zarodniki pleśni w 85%. Natomiast kurz jest usuwany w 99,9%, a przykre zapachy w 99,6%.

Urządzenie ma możliwość bardzo dużego przepływu i filtracji powietrza, który w trybie turbo wynosi 420 m³/h, a jednocześnie można model ten przełączyć na tryb cichy, w którym emisja hałasu wynosi zaledwie 16 dB.

 

Najważniejsze wady

Jako wadę klienci wskazują szybkie zapychanie się filtrów, a także stosunkowo wysoką ich cenę przy zakupie filtrów zapasowych. Niestety powoduje to, że użytkowanie tego modelu nie należy do najtańszych, zwłaszcza, gdy mieszkamy w rejonie mocno zanieczyszczonym, w którym wymiana filtrów jest wymagana częściej niż w rejonach mniej zanieczyszczonych.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

DAIKIN MC70L, to oczyszczacz powietrza, który oferuje sześcioetapowy system filtracji powietrza, na który składa się flash streamer, filtr wstępny katechinowy, jonizator plazmowy, filtr elektrostatyczny, fotokatalityczny oraz warstwa deodoryzująca. Urządzenie jest przeznaczone do oczyszczania powierzchni do maksymalnie 46 m². usuwa nie tylko pyły smogowe, kurz, bakterie, wirusy i grzyby, ale też neutralizuje przykre zapachy. Usuwa te zanieczyszczenia dzięki wyładowaniu wstęgowym, które zapewnia szybki rozkład alergenów i brzydkich zapachów, przy wykorzystaniu szybkich elektronów o dużej zdolności do utleniania. Jest to model przenośny o wadze 8,5 kg i wymiarach szerokość 403 mm x wysokość 576 mm x głębokość 241 mm.

Sterowanie odbywa się za pomocą pilota zdalnego sterowania. Ponadto oczyszczacz można ustawiać manualnie lub automatycznie. Jest on wyposażony w szereg wskaźników sygnalizujących czystość dotyczący kurzu i zapachów, wskaźnik zabrudzenia jonizatora, oraz wskaźnik wymiany filtra. Pobór mocy w zależności od ustawionego biegu pracy (a jest pięć biegów pracy) wynosi od 7 do 65 W, wydajność na najniższym biegu to 55 m3/h, a na najwyższym 420 m3/h. Podobnie jest z poziomem hałasu, gdzie na najniższym biegu wynosi on 16 dB, a na najwyższym 48 dB.

 

Model ten został wyposażony w wyłącznik zegarowy, który pozwala na precyzyjnie zaplanowane godziny pracy oczyszczacza. Tryb nocny zapewnia pracę urządzenia w najniższych parametrach i w najmniejszym możliwym hałasie. Aby urządzenie było bezpieczne również w domu, gdzie znajdują się dzieci, producent przewidział blokadę dziecięcą do ochrony ustawień i przeciwdziałaniu wpływu osób niepowołanych.

 

Czy można to urządzenie, przy tak wielu funkcjach, uznać za dobry i tani oczyszczacz powietrza Daikin? To oczywiście zależy od punktu widzenia użytkownika. W naszej ocenie jest to dobre urządzenie i jest ono warte swojej ceny, bo podstawową funkcję, jaką jest oczyszczanie powietrza spełnia z bardzo dobrymi rezultatami.

 

 

 

 

 

Oczyszczacze powietrza smog – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2021

 

 

Jaki oczyszczacz powietrza smog wybrać?

 

Zanieczyszczone powietrze bardzo negatywnie wpływa na kondycję naszej cery i ogólny stan zdrowia. Otwierając okno wpuszczamy do mieszkania skażone substancje, które znajdują się w smogu. Z tego powodu polecamy zainwestować w najlepszy oczyszczacz powietrza ze smogu w 2021 roku. Niestety nie każdy wie, jak znaleźć takie urządzenie, dlatego przygotowaliśmy poniższy poradnik. Przedstawimy Ci kilka użytecznych wskazówek, dzięki którym znajdziesz dobrej jakości produkt.

 

 

Kupując oczyszczacz w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na system filtrowania. Dobrej jakości urządzenia poradzą sobie nie tylko z pyłem zawieszonym (czyli smogiem), ale również alergenami i nieprzyjemnymi zapachami. Istotnym udogodnieniem jest również wyłapywanie kurzu i sierści zwierząt. Tylko taki produkt zapewni Ci pełen komfort i bezpieczne oddychanie. Z tego powodu najlepsze oczyszczacze powietrza ze smogu powinny mieć wbudowany filtr np. HEPA, który gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Przydatną opcją jest jonizacja powietrza. Przy jej pomocy powietrze zostanie naładowane jonami ujemnymi. Ich zadaniem jest poprawa jakości środowiska. Równoważy to niekorzystne działanie jonów dodatnich, które są wytwarzane przez sprzęty elektroniczne, takie jak komputery. Inną funkcją, którą powinien mieć wybrany przez Ciebie model jest lampa UV. Służy ona do likwidacji bakterii, roztoczy, grzybów i wielu rodzajów wirusów.

Podejmując decyzję nie możesz zapomnieć o dostosowaniu wydajności sprzętu do Twojego pokoju. Ważne jest, aby obliczyć powierzchnię każdego pomieszczenia, w którym znajdzie się filtr. Specjaliści radzą umieszczać sprzęty w miejscach, gdzie śpimy i najdłużej spędzamy czas. Weź również pod uwagę, czy jesteś alergikiem oraz czy posiadasz domowe zwierzęta. Wszystko to wpływa na pracę oczyszczacza. Sprawdź też, czy urządzenie, które chcesz kupić ma regulację przepływu powietrza. Pozwoli Ci to lepiej dopasować wydajność modelu do warunków, jakie panują w Twoim domu. Jeśli w pomieszczeniu przebywa kilkanaście osób należy oczyścić więcej powietrza, by zapewnić im komfort.

Jeśli chcesz by model nie przeszkadzał Ci sprawdź, jaki jest poziom hałasu emitowanego przez sprzęt. Im jest on niższy, tym lepiej. Specjaliści sugerują, by za punkt odniesienia obrać wartość 60 dB, gdyż taki hałas nie powinien nas denerwować. Wiele modeli ma opcję wyciszenia na noc, przez co oczyszczacz nie zakłóci spokojnego snu.

 

 

Oczyszczacze powietrza smog – ranking

 

 

Stadler Form Viktor

 

Model Stadler Form Viktor to wysokiej jakości oczyszczacz powietrza, który usunie z Twojego wnętrza smog. Równocześnie urządzenie służy do walki z nieprzyjemnymi zapachami, wirusami oraz bakteriami. Maksymalna moc produktu to 38 W. Ma on 5 stopni oczyszczania, które różnią się emisją hałasu od 32,5 dB do 57 dB. Model pracuje wydajnie w pomieszczeniach o powierzchni do 50 m2 (czyli 125 m3).

Tym, co czyni sprzęt tak wydajnym jest filtr wstępny. To na nim zatrzymują się duże cząsteczki, takie jak włosy i kurz. Mniejsze elementy, które przez niego przechodzą spotykają system wyłapujący cząsteczki o wysokim potencjalne. Odpowiada za to filtr HPP. Jego zadaniem jest zatrzymanie wirusów, zarodników pleśni i pyłków. Dodatkowo, urządzenie wyposażone jest w filtr węglowy, który zawiera cząsteczki aktywnego węgla. Pochłania on nieprzyjemne zapachy, które generuje tytoń i dym.

Prezentowany produkt to oczyszczacz powietrza ze smogu w dobrej cenie. Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób pochwaliło urządzenie za cichą pracę oraz łatwą obsługę.

 

 

 

 

Philips Combi 2w1 AC4080/10

 

Jeśli szukasz wydajnego oczyszczacza powietrza, to powinieneś wypróbować Philips Combi 2w1 AC4080/10. Jest to nowoczesny produkt, który równocześnie nawilża powietrze. Producent zapewnia, że model usuwa nawet 99% zanieczyszczeń, które znajdują się w pomieszczeniu.

Zasięg pracy urządzenia to aż 33 m2. Poza tym odświeżacz jest w stanie oczyścić 167 m3 powietrza w ciągu 1 h. Już w pierwszej minucie po uruchomieniu sprzęt wyłapuje pyłki, kurz, roztocza, sierść zwierząt, zarodniki pleśni, drobne cząsteczki PM2,5 i PM10, lotne związki organiczne, bakterie oraz wirusy. W konsekwencji oczyszczacz będzie odpowiedni dla alergików. Dużym atutem jest cicha praca – emitowany hałas nie przekracza 26 dB. Moc modelu to 17 W, a pojemność na wodę liczy 2 l. Ciekawą opcją jest możliwość zaprogramowania modelu na czas 1 h, 4 h lub też 8 h.

Wielu konsumentów jest bardzo zadowolonych z prezentowanego oczyszczacza. Posiada on czujnik smogu, który natychmiast uruchomi urządzenie w momencie, gdy wyczuje nieprzyjemną woń lub smog. W konsekwencji powietrze zawsze będzie oczyszczone. Wbudowany nawilżacz gwarantuje komfortowe oddychanie.

 

 

 

 

Philips AC3256/10

 

Philips AC3256/10 to dobrej jakości odświeżacz powietrza, który polecany jest alergikom. W czasie pracy urządzenie wyłapuje alergeny, bakterie, wirusy oraz smog i neutralizuje je, co ułatwia oddychanie. Zasięg pracy modelu to aż 95 m2.

W ciągu jednej godziny prezentowany sprzęt jest w stanie oczyścić nawet 393 m3. Ponieważ produkt posiada filtr wstępny wyłapuje on znacznie więcej zanieczyszczeń. Maksymalna moc produktu wynosi 60 W, co przekłada się na szybką i bardzo wydajną pracę. Model ma wbudowany czujnik zanieczyszczeń, który wyłapuje nie tylko smog, ale również bakterie i wirusy. Producent gwarantuje, że zatrzymanych zostaje do 99% lotnych związków organicznych. Oczyszczacz ma wbudowany wentylator, który wykonuje 1000 obrotów w ciągu 1 minuty. Ma on również 5 prędkości, które możesz ustawić według własnych upodobań. Poziom generowanego hałasu w czasie pracy to 33 dB.

Niestety, jest to dość drogi model, którego cena przekracza kwotę 1800 zł. Jednak tym, co go wyróżnia jest potwierdzona skuteczność w postaci rekomendacji Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i Fundacji Europejskiego Centrum Badań Alergii.

 

 

 

 

Oczyszczacze powietrza dla alergików – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2021

 

Jaki oczyszczacz powietrza dla alergików wybrać?

 

Jeśli Ty lub jeden z Twoich bliskich borykacie się z alergią, zastanów się nad zakupem oczyszczacza powietrza. Sprzęt skutecznie neutralizuje nie tylko alergeny, ale często również smog i dym papierosowy. Jeżeli masz wątpliwości, na który produkt się zdecydować, zachęcamy Cię do lektury poniższego artykułu. Znajdziesz tu przydatne wskazówki o tym, jak wybrać właściwe urządzenie. Podpowiadamy też, które modele zostały uznane przez konsumentów za funkcjonalne i skuteczne.

 

 

Zanim kupimy oczyszczacz powietrza powinniśmy zmierzyć metraż pomieszczenia, w którym planujemy go ustawić. Niektóre sprzęty są przystosowane do użytku w niewielkim, a inne w bardzo dużym pokoju. Jeśli pominiemy tę kwestię, wzrasta prawdopodobieństwo wyboru nieodpowiedniego urządzenia, które nie będzie w stanie efektywnie oczyszczać powietrza. To sprawi, że szybko zaczniemy żałować zakupu. Powinniśmy również sprawdzić maksymalną wydajność oczyszczacza. Przeważnie wynosi ona od 150 m3/h do ponad 300 m3/h. Daje to nam informację o tym, jak szybko pracuje sprzęt.

Aby urządzenie nie okazało się zbyt trudne w obsłudze znajdźmy model wyposażony w czytelny, elektroniczny wyświetlacz. Wtedy szybko ustawimy optymalne parametry pracy sprzętu i będziemy mogli na bieżąco je kontrolować. Równie istotne często są całkowite wymiary produktu oraz jego waga (jeśli planujemy go często przenosić). Najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergików w 2021 roku nie może zajmować w pokoju zbyt dużo miejsca, ponieważ wtedy domownicy zaczną skarżyć się na ograniczenie wolnej przestrzeni.

Za filtrowanie powietrza w domu odpowiadają zamontowane wewnątrz urządzenia filtry. Zwykle jest ich kilka, m.in. wstępny (neutralizujący większe zanieczyszczenia, takie jak sierść zwierząt czy duże cząsteczki kurzu) i HEPA. Ten drugi jest w stanie pochłaniać nawet bardzo niewielkie alergeny. Jeżeli znajdziemy sprzęt mający dodatkowo filtr z aktywnym węglem, możemy cieszyć się nie tylko czystym, ale i świeżym powietrzem, ponieważ będzie też usuwać nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia.

Uważa się, że najlepsze oczyszczacze powietrza dla alergików nie tylko wyłapują alergeny, ale również mają funkcję jonizacji – generują jony tworzące w pokoju mikroklimat sprzyjający dobremu samopoczuciu. Część sprzętów ma ponadto opcję nawilżania powietrza pozwalającą na utrzymanie optymalnego poziomu wilgotności.

 

 

Oczyszczacze powietrza dla alergików – Ranking

 

 

Sharp KC-A50EUW

 

Sharp KC-A50EUW to urządzenie 2w1, a więc nie tylko oczyszcza, ale i nawilża powietrze. Ponadto model został wyposażony w generator Plasmacluster, który generuje aerojony neutralizujące nieprzyjemne zapachy, bakterie, wirusy oraz roztocza. Sprzęt działa wyjątkowo efektywnie, głównie ze względu na zastosowanie 3 różnych filtrów: wstępnego, HEPA i z aktywnym węglem. Produkt waży 9,2 kg i ma kółka w podstawie.

Wymiary oczyszczacza to: 39,9 cm x 27,3 cm x 60,3 cm. Sprzęt cicho pracuje (generuje hałas do 16 dB), dlatego nie powinien nam przeszkadzać. Co więcej, urządzenie ma estetycznie wyglądającą obudowę, możemy je ustawić w dowolnym miejscu. Wydajność produktu to 306 m3/h. To idealny model do pomieszczenia o metrażu do 38 m2.

Wśród zalet sprzętu konsumenci najczęściej wymieniają: kompaktowe wymiary, czujnik jakości powietrza oraz 5 trybów pracy (dwa automatyczne i trzy manualne). Osuszacz wyposażono w blokadę rodzicielską, co uniemożliwia dzieciom zmianę ustawień pracy urządzenia podczas zabawy. Ponieważ produkt ma niewielki wyświetlacz, szybko wybierzemy odpowiedni tryb pracy.

 

 

 

 

Sharp KC-930EUW 

 

Model Sharp KC-930EUW jest przeznaczony do użytku w pomieszczeniach o metrażu do 21 m2. Wydajność urządzenia to 180 m3/h, a jego poziom hałasu wynosi maksymalnie 16 dB. To oczyszczacz powietrza dla alergików w dobrej cenie, który ma zintegrowany filtr HEPA i węglowy, dlatego pochłania nieprzyjemne zapachy, niewielkie cząsteczki kurzu, bakterie oraz inne alergeny.

Sprzęt ma funkcję jonizacji, a także nawilżania powietrza, w efekcie czego możemy utrzymać optymalny poziom wilgotności w pokoju. Istotne jest też to, że za sprawą urządzenia możemy latem obniżyć temperaturę w domu o kilka stopni Celsjusza (wystarczy dodać do zbiornika zimną wodę z kostkami lodu). Opisywany model ma wymiary: 53,5 cm x 20,5 cm x 37,5 cm.

Na przednim panelu obudowy znajduje się mały wyświetlacz, który umożliwia szybki wybór odpowiadających nam funkcji sprzętu. Według konsumentów osuszacz jest elegancki i praktyczny, można wykorzystać go na wiele sposobów. Urządzenie ma 4 tryby pracy, w tym trzy manualne, a także przydatny czujnik przykrego zapachu.

 

 

 

 

Electrolux EAP450 

 

Sprzęt Electrolux EAP450 został wyposażony we wskaźnik zanieczyszczenia powietrza, w efekcie czego wiemy, kiedy zwiększyć intensywność oczyszczania. Urządzenie ma wymiary: 28,5 cm x 65 cm x 48 i waży 8,5 kg. To świetny wybór do domu, którego powierzchnia wynosi maksymalnie 103 m2.

Produkt ma elektroniczny wyświetlacz, czujnik światła, a także czujnik zapachu. Poziom hałasu generowanego przez oczyszczacz wynosi 27 dB, sprzęt ma też tryb nocny. Nie musimy się więc martwić, że działające w nocy urządzenie zakłóci sen domowników. Prezentowany model wykorzystuje technologię PlasmaWave, która chroni nas przed krążącymi w powietrzu bakteriami, wirusami, roztoczami, a także smogiem, czyli pyłami PM 2,5 oraz PM 10.

Wielu konsumentów uważa, że oczyszczacz doskonale sprawdza się w domu zamieszkiwanym przez alergika. Urządzenie stylowo wygląda, a ponadto efektywnie pracuje. Wbudowane filtry HEPA i węglowy zapewniają wielostopniowe oczyszczanie powietrza. Warto dodać, że do modelu dołączono pilot zdalnego sterowania. Możemy więc zmienić ustawienia pracy sprzętu bez potrzeby podchodzenia do niego.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
Natalia
2 years ago

A może ktoś ma MILLA HOME AP302W? Bo teraz widziałam promocję w ME i się zastanawiam nad kupnem 😉

najlepszerankingi.pl
Admin
2 years ago
Reply to  Natalia

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Mamy nadzieje, że któryś z naszych czytelników będzie w stanie przekazać swoją opinię na temat tego produktu. Z naszej strony możemy powiedzieć, że MILLA HOME AP302W wyposażona jest w cztery filtry (wstępny, HEPA, katalityczny i węglowy) oraz jonizator powietrza. Natomiast użytkownicy wskazują, że jest cicha i skutecznie oczyszcza powietrze.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status