▷ Nawilżaczy powietrza. Opinie i recenzje

Ranking 5 najlepszych nawilżaczy powietrza w 2019

Ostatnio aktualizowane: 10.12.19

 

Nawilżacz powietrza – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Philips HU4803/01 to najlepszy nawilżacz powietrza wskazany przez konsumentów, którzy zdecydowali się zakupić ten produkt. Model ten charakteryzuje się innowacyjną technologią NanoCloud, która powoduje, że powietrze nie tylko jest nawilżone, ale również oczyszczone. Urządzenie usuwa takie zanieczyszczenia, jak włosy, sierść czy kurz. Będzie więc idealne dla alergików. Użytkownik ma możliwość regulacji wilgotności pomieszczenia w zakresie od 40 do 60 procent. Philips HU4803/01 ma wbudowane czujniki wilgotności, tak więc w przypadku, gdy nawilżenie pokoju spadnie to urządzenie automatycznie się włączy i doprowadzi do poziomu ustawionego. Model ten jest wyposażony także w czujnik Healthy Air Protect, który informuje o konieczności napełnienia zbiornika wodą. Jeśli jednak nie zrobimy tego w odpowiednim czasie to nawilżacz samoistnie się wyłączy. Sprzęt możemy też ustawić czasowo. Po upłynięciu wybranej godziny, urządzenie się wyłączy. Do dyspozycji mamy 1, 4 lub 8 godzin. Jeśli model ten jest już niedostępny, lub jego funkcje nie odpowiadają Twoim potrzebom, to polecamy zapoznać się z nawilżaczem Eldom NU 5. Jest on także popularny wśród użytkowników.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki nawilżacz powietrza kupić?

 

Problemem, z jakim spotyka się większość osób, zwłaszcza w sezonie grzewczym, jest suche powietrze. Ma ono negatywny wpływ nie tylko na wygląd skóry i włosów, cierpią też nasze oczy oraz samopoczucie. Nawilżone powietrze jest szczególnie istotne dla osób z alergiami. Również wszyscy, którzy mają problemy z zatokami muszę zwracać uwagę na nawilżenie. Niestety trudno jest samodzielnie nawilżyć powietrze, zwłaszcza, gdy grzejniki lub klimatyzacja pracuje na maksymalnej mocy. Pamiętaj też, że suche powietrze jest nieprzyjazne także dla roślin, zwierząt, a nawet naszych mebli. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, w którym znajdziesz przydatne informacje na temat tego, jaki nawilżacz powietrza wybrać.

 

 

Rodzaje nawilżaczy

Zacznijmy od rodzajów tego typu urządzeń. Na sklepowych półkach znajdziesz najróżniejsze produkty, dlatego powinieneś poznać cechy każdego rodzaju nawilżacza. Oto modele oraz ich wady i zalety:

Ewaporacyjne – wytwarzają zimną mgiełkę. Mają bęben lub wkład z filtrem. Do urządzenia wlewamy wodę i włączamy. Wydobywa się z niego chłodna mgiełka. Jest to sprzęt zużywający niewiele prądu, gdyż nie podgrzewa wody. Można do niego wlać również olejki zapachowe. Niestety tego typu sprzęty są dość głośne.

Nawilżacz na kaloryfer – to ceramiczne lub stalowe pojemniki, które wieszamy na grzejniku. Woda umieszczona w zbiorniku pod wpływem ciepła paruje i nawilża powietrze. Takie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne i tanie w eksploatacji. Niestety cechuje się niską wydajnością pracy. Nie jest to zbyt praktyczny sprzęt, gdy mamy dzieci, które zainteresowane zbiornikiem, mogą go ściągnąć z grzejnika.

Parowe – to urządzenia, które wytwarzają delikatną, sterylną i niewidoczną mgiełkę. Mają one zbiornik, w którym podgrzewa się woda. Modele tego typu są wyposażone w akumulator lub też podłącza się je do prądu. Ciepła para z takiego sprzętu jest pozbawiona bakterii i drobnoustrojów. Nie jest to rozwiązanie na okres letni, gdyż wytwarza ciepłą parę. Eksploatacja takiego sprzętu może być droga.

Ultradźwiękowe modele – działają, jak fale dźwiękowe o bardzo wysokiej częstotliwości. Ultradźwięki rozbijają cząsteczki wody i tworzą mgiełkę. Może być ona zarówno chłodna lub ciepła – wiele zależy od modelu. Zaawansowane sprzęty pozwalają nam na wybór opcji pracy. Urządzenia tego typu mają wbudowany higrometr, który pozwala na kontrolę stanu nawilżenia. Takie modele są energooszczędne i ciche, ale niestety mogą drażnić zwierzęta.

 

Wydajność

Jeśli wybrałeś sprzęt, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, warto sprawdzić wydajność interesującego Cię modelu. Ważne jest to, aby urządzenie w rzeczywistości nawilżyło pomieszczenia. Po pierwsze, sprawdź powierzchnię nawilżanego pokoju. Na rynku dostępne są modele, które nawilżają 10 m2, ale też takie do dużych powierzchni, ok. 300 m2. Jednak to nie wszystko. Istotna jest również wydajność parowania podawana w mililitrach na godzinę lub litrach na dobę. Najmniejsze sprzęty mają wydajność 4-5 litrów na dobę, największe – nawet 60 litrów. Jaki nawilżacz powietrza będzie najlepszy do Twojego domu? Wiele zależy od powierzchni. Jeśli masz mieszkanie o powierzchni ok 50 m2, najlepiej wybrać model o wydajności 8 l/dobę.

 

Moc

Jeśli nie zdecydowałeś się na zbiornik montowany na grzejniku, ważna będzie dla Ciebie moc. Najbardziej energochłonne są modele parowe wytwarzające ciepłą mgiełkę. Ich moc oscyluje w granicach 350 W – 2000 W. Natomiast najbardziej energooszczędne są sprzęty ewaporacyjne i ultradźwiękowe.

 

Zbiornik na wodę

Urządzenia tego typu mają zbiornik na wodę. Należy zwrócić szczególną uwagę na ich pojemność. Im większą wydajność ma dany sprzęt, tym większy zbiornik powinien mieć. Dla przykładu: jeśli kupisz nawilżacz o wydajności 50m2, który zużywa ok 8 l/dobę, a zbiornik ma pojemność zaledwie 4 l, oznacza to, że będziesz musiał go uzupełniać nawet dwa razy dziennie. Dlatego musisz pamiętać, że wielkość pojemnika ma bezpośredni wpływ na Twoją wygodę. Ważną kwestią jest też budowa i instalacja zbiornika. Powinien być przezroczysty lub podświetlany, abyś miał wgląd w ilość wody znajdującej się wewnątrz. Poza tym najlepiej wybrać taki model, w którym pojemnik jest wyjmowany, co znacznie ułatwi Ci jego obsługę.

 

Filtry

Dobry nawilżacz powinien mieć przynajmniej jeden filtr. Najpopularniejsze to: filtr HEPA oczyszczający powietrze z alergenów i kurzu – idealny dla alergików, filtr węglowy redukujący nieprzyjemne zapachy w powietrzu – sprawdzi się, gdy w domu masz psa, kota lub ktoś z Twoich bliskich pali, filtr ceramiczny filtrujący wodę i zapobiegający osadzaniu się kamienia.

Należy sprawdzić czy filtr jest wymienny. Jeśli tak, jak często należy wykonywać taką czynność. Wpływa to na naszą wygodę i koszty eksploatacji. Wiele tanich modeli reklamowana jest jako te z filtrem. Niestety niejednokrotnie zdarza się tak, że nie można wyjąć tego elementu – w szybkim czasie traci on wtedy swoje wszelkie właściwości.

Funkcje – jaki nawilżacz powietrza jest najlepszy?

Istotną kwestią, która ułatwi nam eksploatację sprzętu są jego wszelkie funkcje. Wśród nich powinny znaleźć się: Automatyczny wyłącznik – nie tylko powiązany z higrometrem, ale też ze zbiornikiem, Higrometr, czyli system  kontrolujący nawilżenie pomieszczenia. Dzięki takiej opcji nawilżacz włączy się tylko wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Należy tutaj zaznaczyć, że zbyt wilgotne powietrze też negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie, Lampka kontrolna, Obrotowa dysza pary wodnej, Regulacja intensywności mgiełki, Różne programy nawilżania – ciepła lub zimna mgiełka, z aromaterapią lub bez, Timer – ustawienie czasu pracy, Aromaterapia – terapia z udziałem naturalnych olejków zapachowych to sposób nie tylko na piękny zapach w domu, ale też poprawę naszego samopoczucia, Inhalacja – sprawdza się wtedy, gdy domownicy mają problem z astmą lub zatokami, Jonizacja – coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane w zaawansowanych sprzętach. Oczyszczanie z zarazków, bakterii, pleśni i grzybów.

 

Wygląd

Kupując nawilżacz warto zwrócić uwagę na jego wygląd. Oczywiście możesz kupić niewielki sprzęt i schować go za szafą, ale nic na tym nie zyskasz, bo nie będzie w stanie nawilżyć pomieszczenia. Jeśli więc chcesz zapewnić sobie wydajne nawilżanie, sprzęt musi stać w widocznym miejscu, a więc najlepiej wybrać takie urządzenie, które dobrze się prezentuje.

 

Nawilżacze powietrza w dobrych cenach

Modele tradycyjne, czyli pojemniczki na grzejnik, kupisz za kilkanaście złotych. Nie posiadają one jednak przydatnych funkcji, o których wspomnieliśmy i są mało wydajne. Jeśli chodzi o sprzęty elektryczne, ceny zaczynają się od 80 zł i dochodzą do nawet 1500 zł. Dobry model do domu, który posiada przydatne urozmaicenia znajdziesz za około 500 zł. Przed zakupem tego typu sprzętu warto sprawdzić oceny konsumentów. Dzięki nim dowiemy się o wadach i zaletach interesującego nas modelu i podejmiemy bardziej świadomą decyzję.

 

 

5 najlepszych nawilżaczy powietrza. Opinie w 2019 roku

 

Zbyt suche powietrze to ogromny problem w okresie zimowym. Przesuszona skóra jest nieprzyjemna w dotyku, wiele osób zaczyna odczuwać też inne dolegliwości. Dlatego  przygotowaliśmy ranking nawilżaczy powietrza ułatwiający wybór odpowiedniego, higienicznego modelu. Produktu, który jest w pełni bezpieczny nawet dla dziecka i nie pozostawia żadnych plam na meblach.

 

1. Avent Philips Nawilżacz powietrza HU4803/01

 

1.Philips HU4803-01Pierwsza propozycja to nawilżacz parowy Philips HU4803/01, który jest wyposażony w trzystopniowy system parowania z dodatkową, innowatorską technologią NanoCloud. W pierwszym stopniu filtr absorpcyjny nawilżacza wyłapuje duże cząsteczki, na przykład sierść, kurz, a nawet włosy, które unoszą się w powietrzu. Na drugim poziomie, system parowania nawilża powietrze.

Na ostatnim etapie działania, ten najlepszy nawilżacz powietrza, wydmuchuje zdrowe, przyjemne i nawilżone powietrze ze stałą prędkością. Warto też zauważyć, że produkt działa w taki sposób, że zarówno na drugim, jak i trzecim etapie niewidzialny jest żaden osad, czy mgła wodna.

Nie można również zapomnieć o tym, że nawilżacz równomiernie rozprowadza powietrze, dzięki czemu domownicy nie mają problemów z oddychaniem, a w domu panuje atmosfera sprzyjająca lepszemu wypoczynkowi. Wszyscy użytkownicy tego modelu potwierdzają, że po jego uruchomieniu jakość powietrza w pomieszczeniu polepszyła się. Ważne jest również to, że możemy wybrać opcję 40, 50 lub 60-procentowej wilgotności powietrza.

Udogodnieniem jest też blokada Healthy Air Protect, która informuje o konieczności napełnienia zbiornika. Warto też pokreślić, że urządzenie może działać przez wybraną liczbę godzin, a po tym czasie automatycznie się wyłącza. Wydajność modelu to 220 ml/h i nawilża pomieszczenie o maksymalnej powierzchni 25 m2.

Pierwszy produkt, na który chcemy zwrócić uwagę to nawilżacz parowy Philips HU4803/01 wyposażony w trzystopniowy system parowania. Jest to najlepszy nawilżacz powietrza w 2019 roku, który zyskał uznanie wielu konsumentów.

Zalety
System pracy:

Urządzenie ma kilkustopniowy system pracy. Na pierwszym stopniu, filtr absorpcyjny w nawilżaczu oczyszcza powietrze z dużych cząsteczek, które unoszą się w powietrzu. Następnie sprzęt nawilża powietrze, a na ostatnim etapie wydmuchuje przyjemne i nawilżone powietrze. Urządzenie można dostosowywać do swoich potrzeb.

Równomierne nawilżanie:

nawilżacz równomiernie rozprowadza powietrze, a więc pomieszczenia w domu są odpowiednio nawilżone. Co istotne, sprzęt ten nie wydmuchuje wody.

Wybór wilgotności powietrza:

Urządzenie ma system wyboru wilgotności powietrza na jednym z trzech poziomów – 40%, 50% lub 60% wilgotności.

Blokada Healthy Air Protect:

Urządzenie nie uruchomi się, jeśli nie będzie miało napełnionego zbiornika.

Ustawianie czasu pracy:

Użytkownik może wybrać liczbę godzin, przez jaką nawilżacz będzie działał. Po upływie wybranego czasu, sam się wyłączy.

Wady
Wydajność:

Model ten ma wydajność 220 ml/h i jest odpowiedni do pomieszczenia o maksymalnej powierzchni 25 m2.

 

 

 

 

2. Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy Eldom NU5

 

2.Eldom NU 5Nawilżacz powietrza Eldom NU 5 z jonizatorem to druga, dwukrotnie tańsza propozycja w naszym zestawieniu. Urządzenie to ma zimną mgiełkę, która rozpyla wodę i nieco schładza powietrze, a więc doskonale sprawdza się również w okresie letnim.

Model ten ma elektroniczne sterowanie, a dzięki higrostatowi automatycznie utrzymuje stały poziom wilgotności powietrza. Natomiast wbudowany jonizator pomaga usuwać bakterie, jak również pyłki. To sprawia, że otoczenie jest czyste i zdrowe.

Ma duży, ponad 5 litrowy zbiornik na wodę, dzięki czemu nie trzeba go zbyt często uzupełniać. Aby ułatwić użytkowanie, nawilżacz ma możliwość zaprogramowania, w jakim czasie ma pracować. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie, gdy nie ma nas w domu lub też w nocy, gdy śpimy. Kolejna kwestia to kontrola wilgotności, dzięki której nawilżacz włącza się, gdy jest taka potrzeba.

Urządzenie ma też wymienny filtr, wskaźnik poziomu wody w zbiorniku oraz wyświetlacz LCD. Nawilża pomieszczenie o maksymalnej powierzchni 20 m2. Wydajność urządzenia to 300 ml/h. Jest to często wybierany produkt w sklepach internetowych, który ma wiele pozytywnych opinii, a za jego największą zaletę uznano funkcję zimnej mgiełki. Jako drugi prezentujemy nawilżacz powietrza  z jonizatorem Eldom NU 5.

Zalety
Na lato i zimę:

Urządzenie to jest bardzo funkcjonalne i stanowi odpowiedni sprzęt do nawilżania zarówno latem, jak i zimą. Zimna mgiełka schładza powietrze, a więc będzie odpowiednia na lato. Natomiast ciepła mgiełka jest niezastąpiona zimą.

Elektroniczne sterowanie:

Model ten ma system elektronicznego sterowania. Można go dowolnie zaprogramować, zarówno, jeśli chodzi o intensywność pracy, jak i jej czas. To niezastąpione rozwiązanie, gdy chcemy zapewnić odpowiednie nawilżenie powietrza podczas naszej nieobecności lub też w nocy.

Jonizator:

To rozwiązanie pomaga usuwać bakterie oraz różne alergeny. Dzięki temu powietrze jest czyste i bezpieczne.

Zbiornik:

Sprzęt ten jest wyposażone w duży, 5 litrowy zbiornik na wodę. Dzięki temu możemy zapomnieć o jego częstym uzupełnianiu.

Kontrola wilgotności:

Urządzenie włącza się automatycznie, gdy stwierdzi, że pomieszczenie nie jest odpowiednio nawilżone. Jest to fantastyczne rozwiązanie dla osób, które zapominają o sprawdzaniu wilgotności powietrza.

Wady
Wydajność:

Nie jest to najbardziej wydajny sprzęt, gdyż nawilża pomieszczenie o maksymalnej powierzchni 20 m2.

 

 

 

 

3. Nawilżacz Parowy AIR-O-SWISS Boneco S450

 

4.Boneco S450Czwarta propozycja to Boneco S450 – urządzenie, które wydziela parę w temperaturze ciała. Warto tutaj podkreślić, że taka temperatura jest wolna od bakterii, a więc jest zdrowa dla rodziny i bezpieczna dla środowiska. Urządzenie ma cyfrowy panel i zastosowano w nim zaawansowaną technologię cyfrową. Model ten ma również wygodny higrostat, dzięki któremu łatwo ustawimy pożądany zakres wilgotności od 30% do 70%, lub na pracę ciągłą. Warto też podkreślić, urządzenie może nawilżyć pomieszczenia o powierzchni aż do 60 m2.

Niestety model ten ma jedną wadę – jest to cena. Boneco S450 kosztuje ok. 1300 zł, przez co jest najdroższą propozycją w rankingu i dlatego też znalazło się na czwartym miejscu w naszym zestawieniu. Mimo to cieszy się dużą sprzedażą i pozytywną opinią wśród użytkowników. Dlaczego warto zwrócić uwagę na ten właśnie model? Przede wszystkim ze względu na fakt, że jest przyjazny dla dzieci, usuwa bakterie z powietrza.

Ponadto użytkownicy docenili dodatkowy pojemnik na olejki, czy też neutralizatory zapachów, pozwalają nie tylko na odpowiednie nawilżenie, ale również odświeżenie pomieszczeń. Nie można też zapomnieć o dużym zbiorniku na wodę – 7 l, dzięki czemu jest to niezwykle wydajne urządzenie.

Kolejna propozycja to Boneco S450 – urządzenie wydzielające parę w temperaturze ciała.

Zalety
Para w temperaturze ciała:

Dzięki temu, że urządzenie wytwarza parę w temperaturze ciała jest ona wolne od bakterii. W efekcie jest bezpieczniejsza dla nas i naszych bliskich.

Możliwość dodania olejków:

Urządzenie posiada dodatkowy pojemnik na olejki oraz neutralizatory zapachów. Dzięki temu możemy wypełnić nasze pomieszczenia pięknym zapachem.

Higrostat:

Model ten ma higrostat umożliwiający nam wybór wilgotności od 30% do 70%. Znacznie wpływa to na jego funkcjonalność i ułatwia nam faktyczną kontrolę wilgotności w pomieszczeniach.

Wydajność:

Urządzenie jest w stanie nawilżyć pomieszczenia o powierzchni do 60 m2. W efekcie jest to najbardziej wydajny model w naszym zestawieniu.

Wady
Cena:

Niestety urządzenie kosztuje ok. 1300 zł, przez co jest najdroższą propozycją w tym zestawieniu. Dla wielu osób tak duży koszt zakupu sprzętu jest niestety zniechęcający.

 

 

 

 

4. Nawilżacza Ultradźwiękowego Raven EN002 30 W

 

5.Raven EN002Ostatnia propozycja to nawilżacz RAVEN EN002. Urządzenie to rozprowadza zimną mgiełkę, a więc latem świetnie schładza powietrze. Nawilżacz ten ma pojemnik na wodę o pojemności 3,5 l. W ciągu 24 godzin urządzenie zużywa 8,4 litra wody, dlatego przy ciągłym działaniu należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu zbiornika. Na szczęście model ten ma automatyczny wyłącznik.

Jest to dobry i tani nawilżacz powietrza z nieco mniejszym, 3,5 l zbiornikiem, który świetnie nawilży mniejsze pomieszczenie. Jednocześnie jest to najtańsza propozycja w rankingu. Urządzenie ma filtr ceramiczny, który usuwa z wody związki wapnia oraz innych minerałów, dzięki czemu woda jest mniej twarda. Filtr ma również poziom regulacji wilgotności. Nie ma jednak higrostatu i jonizacji.

Wygodna, obrotowa dysza służąca do kierowania strumienia mgiełki umożliwi nakierowanie urządzenia w odpowiednie miejsce. To proste w użyciu urządzenie, ma jednocześnie bardzo prostą, klasyczną obudowę w kolorze białym. Warto też wspomnieć, że opinie o nawilżaczach powietrza tej firmy są niezwykle pochlebne. Użytkownicy docenili nie tylko wysoką jakość wykonania, ale również  prostotę obsługi, czy sporą wydajność tego niewielkiego modelu.

Jako czwarty prezentujemy model RAVEN EN002. Jest to dobry nawilżacz do 150 zł.

Zalety
Zimna mgiełka:

Prezentowane urządzenie rozprowadza zimną mgiełkę, dzięki czemu doskonale schładza powietrze. Jest to wspaniała propozycja na gorące, letnie dni.

Filtr ceramiczny:

Zastosowany filtr bardzo dobrze usuwa z wody związki wapnia, a także innych minerałów, które zwiększają twardość wody. Dzięki temu sprzęt jest mniej awaryjny. Jednocześnie filtr ma system regulacji poziomu wilgotności.

Obrotowa dysza:

Dzięki zastosowaniu obrotowej dyszy, nakierowanie mgiełki jest proste. Nie musimy przestawiać urządzenia, co wpływa na nasz komfort użytkowania tego nawilżacza.

Wady
Duże zużycie wody:

Biorąc pod uwagę fakt, że nawilżacz zużywa średnio 8,4 l wody na 24 h, a zbiornik ma zaledwie 3,5 l pojemności, jego napełnianie może być męczące. Przy założeniu, że pomieszczenie będzie wymagać dużego nawilżenia, możemy być zmuszeni nawet do 2 krotnego nalewania wody w ciągu doby.

 

 

 

 

 

5. Nawilżacz Ultradźwiękowy HB UH1090

 

Trzecia propozycja to nawilżacz HB UH1090, który wytwarza zimną i ciepłą mgiełkę, co pozwala na dobranie odpowiedniego rodzaju nawilżenia w danym momencie. Funkcja zimnej mgiełki jest niezwykle wydajna – zużywa 7,2 l wody na 24 godziny, co oczywiście wpływa na lepsze nawilżenie pomieszczenia. Trzeba jednak zauważyć, że zbiornik na wodę ma pojemność 6 l, jeśli więc urządzenie ma być włączone przez całą dobą, należy uzupełnić zbiornik. Warto jednak wspomnieć, że w momencie, gdy zabraknie wody, urządzenie automatycznie wyłącza się.

Nawilżacz ten jest sterowany elektroniczne, a więc łatwo wybierzemy moc nawilżenia, a wbudowany higrostat utrzymuje stały poziom wilgotności powietrza. Filtr ceramiczny, który znajduje się w urządzeniu redukuje ilość związków wapnia i innych minerałów w wodzie, dzięki czemu mgiełka wydzielana przez ten nawilżacz nie pozostawia nalotu. Produkt może być sterowany za pomocą pilota.

Znajdziemy tutaj również wyłącznik czasowy, który umożliwi ustawienie czasu, po jakim urządzenie ma się wyłączyć. Powierzchnia nawilżania to 30 m2. Taka specyfikacja skutkuje wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych użytkowniów, którzy zauważają wysoką wydajność modelu i gorąco polecają go  innym.

Ostatnia propozycja to nawilżacz HB UH1090, który wytwarza zimną i ciepła mgiełkę.

Zalety
Automatyczny wyłącznik:

Urządzenie ma system automatycznego wyłączania, gdy zabraknie wody. Poza tym posiada funkcję wyłącznika czasowego. Dzięki temu, dostosujemy pracę sprzętu do własnych potrzeb.

Higrostat:

Nawilżacz ma wbudowany higrostat, dzięki któremu utrzymuje on stały poziom wilgotności powietrza. To wpływa na większy komfort użytkowania maszyny.

System antywapienny:

Model ten doskonale radzi sobie z kamieniem. Nie musisz więc obawiać się o to, że woda z kranu uszkodzi maszynę. System ten jest skuteczny i doskonale wpływa na mniejszą awaryjność maszyny.

Wady
Głośne sterowanie:

Jak zauważają użytkownicy tego sprzętu, cechują go dość oporne, głośne przyciski. W efekcie, ustawianie urządzenia w nocy może obudzić naszych domowników.

Sposób nalewania wody:

W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że system uzupełniania zbiornika nie jest najłatwiejszy w obsłudze.

 

 

 

 

Jak działa nawilżacz powietrza?

 

Dbanie o odpowiednią jakość powietrza w domu jest bardzo ważne. Czasami samo wietrzenie nie wystarcza, dlatego warto zdecydować się na zakup nawilżacza powietrza. Jeśli nigdy nie korzystałeś z tego urządzenia i zastanawiasz się, jak ono działa, zachęcamy do przeczytania przygotowanego przez nas tekstu. Dowiesz się z niego wielu ciekawych informacji, które bez wątpienia zachęcą Cię do zakupu sprzętu.

 

 

Na czym polega praca nawilżacza powietrza?

Wspomniane urządzenie zasysa zanieczyszczone i brzydko pachnące powietrze, a następnie wydmuchuje odpowiednio wilgotne i oczyszczone. Woda znajdująca się w zbiorniku przechodzi przez matę ewaporacyjną, której zadaniem jest nawilżenie powietrza. Wbudowany wentylator wypycha nawilżone powietrze na zewnątrz. Warto wspomnieć o tym, że na rynku dostępne są podstawowe i bardziej zaawansowane modele. Te drugie często mają opcję regulacji temperatury wydzielanego przez urządzenie powietrza. Możemy więc tak ustawić sprzęt, aby generował on ciepłą mgiełkę. Z pewnością spodoba się to osobom, które szybko marzną.

 

Dlaczego warto używać nawilżacza powietrza?

Część konsumentów z pewnością zastanawia się, czy warto wydawać pieniądze na zakup nawilżacza powietrza. Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Szczególnie w okresie grzewczym jest duże prawdopodobieństwo, że powietrze w naszym mieszkaniu czy domu będzie bardzo suche. Za niska wilgotność może doprowadzić do tego, że będzie bolała nas głowa czy piekły oczy. Dodatkowo takie warunki sprzyjają wysuszaniu śluzówki gardła i nosa. Przesuszona śluzówka nie spełnia swoich zadań, a mianowicie nie gwarantuje maksymalnej ochrony naszych oskrzeli i płuc. O ile w ciągu dnia możemy nie odczuwać tak mocno wspomnianych wcześniej dolegliwości, z pewnością będą one zakłócać nasz sen. Jeśli nie zadbamy o odpowiednie nawilżenie powietrza, musimy liczyć się z tym, że możemy częściej chorować.

 

 

Jak korzystać z nawilżacza powietrza?

O tym, jak należy korzystać z wybranego przez nas urządzenia, przeczytamy w dołączonej do opakowania instrukcji obsługi. Część użytkowników zastanawia się, kiedy należy włączyć sprzęt. Oczywiste jest, że należy to zrobić, kiedy odczuwamy, że powietrze w domu jest suche. Niemniej jednak takie rozwiązanie jest mało precyzyjne. Dlatego też na pytanie, jaki nawilżacz powietrza jest polecany, konsumenci odpowiadają, że najlepszy okaże się model z wbudowanym higrostatem. To on sprawia, że nawilżacz włącza się, kiedy poziom wilgotności spadnie poniżej normy. Należy wspomnieć również o tym, że nie można przesadzać z nawilżaniem powietrza, ponieważ może to sprzyjać rozwojowi bakterii i pleśni, które jak wiadomo, mogą mieć bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Wskazać trzeba także, że po wyłączeniu sprzętu zaleca się, aby wysuszyć pojemnik. Jak często czyścić nawilżacza powietrza? Ogólnie przyjęte jest, że najlepiej byłoby, jeśli robiliśmy to, co ok. 14 dni, czyli 2 razy w miesiącu. Nie można zapomnieć także o regularnym wietrzeniu pomieszczenia.

 

Nawilżacz i oczyszczacz powietrza w jednym

Ciekawym rozwiązaniem są modele, które mają nie tylko funkcję nawilżacza, ale także oczyszczacza. Tego typu urządzenia są bardziej praktyczne, jednak trzeba pamiętać, że zwykle są nieco droższe. Ich używanie gwarantuje jednak, że powietrze w naszym domu będzie nie tylko odpowiednio nawilżone, ale także pozbawione alergenów czy wirusów. Nie ma też obaw o to, że w mieszkaniu będzie nieprzyjemnie pachnieć. Funkcjonalne sprzęty pozwalają także zneutralizować nieprzyjemne zapachy np. dymu papierosowego.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4.92 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status