Ranking 5 najlepszych nawilżaczy powietrza w 2021

Ostatnio aktualizowane: 24.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Nawilżacz powietrza – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Philips HU4803/01 to najlepszy nawilżacz powietrza wskazany przez konsumentów, którzy zdecydowali się zakupić ten produkt. Model ten charakteryzuje się innowacyjną technologią NanoCloud, która powoduje, że powietrze nie tylko jest nawilżone, ale również oczyszczone. Urządzenie usuwa takie zanieczyszczenia, jak włosy, sierść czy kurz. Będzie więc idealne dla alergików. Użytkownik ma możliwość regulacji wilgotności pomieszczenia w zakresie od 40 do 60 procent. Philips HU4803/01 ma wbudowane czujniki wilgotności, tak więc w przypadku, gdy nawilżenie pokoju spadnie to urządzenie automatycznie się włączy i doprowadzi do poziomu ustawionego. Model ten jest wyposażony także w czujnik Healthy Air Protect, który informuje o konieczności napełnienia zbiornika wodą. Jeśli jednak nie zrobimy tego w odpowiednim czasie to nawilżacz samoistnie się wyłączy. Sprzęt możemy też ustawić czasowo. Po upłynięciu wybranej godziny, urządzenie się wyłączy. Do dyspozycji mamy 1, 4 lub 8 godzin. Jeśli model ten jest już niedostępny, lub jego funkcje nie odpowiadają Twoim potrzebom, to polecamy zapoznać się z nawilżaczem Eldom NU 5. Jest on także popularny wśród użytkowników.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki nawilżacz powietrza kupić?

 

Problemem, z jakim spotyka się większość osób, zwłaszcza w sezonie grzewczym, jest suche powietrze. Ma ono negatywny wpływ nie tylko na wygląd skóry i włosów, cierpią też nasze oczy oraz samopoczucie. Nawilżone powietrze jest szczególnie istotne dla osób z alergiami. Również wszyscy, którzy mają problemy z zatokami muszę zwracać uwagę na nawilżenie. Niestety trudno jest samodzielnie nawilżyć powietrze, zwłaszcza, gdy grzejniki lub klimatyzacja pracuje na maksymalnej mocy. Pamiętaj też, że suche powietrze jest nieprzyjazne także dla roślin, zwierząt, a nawet naszych mebli. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, w którym znajdziesz przydatne informacje na temat tego, jaki nawilżacz powietrza wybrać.

 

 

Rodzaje nawilżaczy

Zacznijmy od rodzajów tego typu urządzeń. Na sklepowych półkach znajdziesz najróżniejsze produkty, dlatego powinieneś poznać cechy każdego rodzaju nawilżacza. Oto modele oraz ich wady i zalety:

Ewaporacyjne – wytwarzają zimną mgiełkę. Mają bęben lub wkład z filtrem. Do urządzenia wlewamy wodę i włączamy. Wydobywa się z niego chłodna mgiełka. Jest to sprzęt zużywający niewiele prądu, gdyż nie podgrzewa wody. Można do niego wlać również olejki zapachowe. Niestety tego typu sprzęty są dość głośne.

Nawilżacz na kaloryfer – to ceramiczne lub stalowe pojemniki, które wieszamy na grzejniku. Woda umieszczona w zbiorniku pod wpływem ciepła paruje i nawilża powietrze. Takie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne i tanie w eksploatacji. Niestety cechuje się niską wydajnością pracy. Nie jest to zbyt praktyczny sprzęt, gdy mamy dzieci, które zainteresowane zbiornikiem, mogą go ściągnąć z grzejnika.

Parowe – to urządzenia, które wytwarzają delikatną, sterylną i niewidoczną mgiełkę. Mają one zbiornik, w którym podgrzewa się woda. Modele tego typu są wyposażone w akumulator lub też podłącza się je do prądu. Ciepła para z takiego sprzętu jest pozbawiona bakterii i drobnoustrojów. Nie jest to rozwiązanie na okres letni, gdyż wytwarza ciepłą parę. Eksploatacja takiego sprzętu może być droga.

Ultradźwiękowe modele – działają, jak fale dźwiękowe o bardzo wysokiej częstotliwości. Ultradźwięki rozbijają cząsteczki wody i tworzą mgiełkę. Może być ona zarówno chłodna lub ciepła – wiele zależy od modelu. Zaawansowane sprzęty pozwalają nam na wybór opcji pracy. Urządzenia tego typu mają wbudowany higrometr, który pozwala na kontrolę stanu nawilżenia. Takie modele są energooszczędne i ciche, ale niestety mogą drażnić zwierzęta.

 

Wydajność

Jeśli wybrałeś sprzęt, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, warto sprawdzić wydajność interesującego Cię modelu. Ważne jest to, aby urządzenie w rzeczywistości nawilżyło pomieszczenia. Po pierwsze, sprawdź powierzchnię nawilżanego pokoju. Na rynku dostępne są modele, które nawilżają 10 m2, ale też takie do dużych powierzchni, ok. 300 m2. Jednak to nie wszystko. Istotna jest również wydajność parowania podawana w mililitrach na godzinę lub litrach na dobę. Najmniejsze sprzęty mają wydajność 4-5 litrów na dobę, największe – nawet 60 litrów. Jaki nawilżacz powietrza będzie najlepszy do Twojego domu? Wiele zależy od powierzchni. Jeśli masz mieszkanie o powierzchni ok 50 m2, najlepiej wybrać model o wydajności 8 l/dobę.

 

Moc

Jeśli nie zdecydowałeś się na zbiornik montowany na grzejniku, ważna będzie dla Ciebie moc. Najbardziej energochłonne są modele parowe wytwarzające ciepłą mgiełkę. Ich moc oscyluje w granicach 350 W – 2000 W. Natomiast najbardziej energooszczędne są sprzęty ewaporacyjne i ultradźwiękowe.

 

Zbiornik na wodę

Urządzenia tego typu mają zbiornik na wodę. Należy zwrócić szczególną uwagę na ich pojemność. Im większą wydajność ma dany sprzęt, tym większy zbiornik powinien mieć. Dla przykładu: jeśli kupisz nawilżacz o wydajności 50m2, który zużywa ok 8 l/dobę, a zbiornik ma pojemność zaledwie 4 l, oznacza to, że będziesz musiał go uzupełniać nawet dwa razy dziennie. Dlatego musisz pamiętać, że wielkość pojemnika ma bezpośredni wpływ na Twoją wygodę. Ważną kwestią jest też budowa i instalacja zbiornika. Powinien być przezroczysty lub podświetlany, abyś miał wgląd w ilość wody znajdującej się wewnątrz. Poza tym najlepiej wybrać taki model, w którym pojemnik jest wyjmowany, co znacznie ułatwi Ci jego obsługę.

 

Filtry

Dobry nawilżacz powinien mieć przynajmniej jeden filtr. Najpopularniejsze to: filtr HEPA oczyszczający powietrze z alergenów i kurzu – idealny dla alergików, filtr węglowy redukujący nieprzyjemne zapachy w powietrzu – sprawdzi się, gdy w domu masz psa, kota lub ktoś z Twoich bliskich pali, filtr ceramiczny filtrujący wodę i zapobiegający osadzaniu się kamienia.

Należy sprawdzić czy filtr jest wymienny. Jeśli tak, jak często należy wykonywać taką czynność. Wpływa to na naszą wygodę i koszty eksploatacji. Wiele tanich modeli reklamowana jest jako te z filtrem. Niestety niejednokrotnie zdarza się tak, że nie można wyjąć tego elementu – w szybkim czasie traci on wtedy swoje wszelkie właściwości.

Funkcje – jaki nawilżacz powietrza jest najlepszy?

Istotną kwestią, która ułatwi nam eksploatację sprzętu są jego wszelkie funkcje. Wśród nich powinny znaleźć się: Automatyczny wyłącznik – nie tylko powiązany z higrometrem, ale też ze zbiornikiem, Higrometr, czyli system  kontrolujący nawilżenie pomieszczenia. Dzięki takiej opcji nawilżacz włączy się tylko wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Należy tutaj zaznaczyć, że zbyt wilgotne powietrze też negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie, Lampka kontrolna, Obrotowa dysza pary wodnej, Regulacja intensywności mgiełki, Różne programy nawilżania – ciepła lub zimna mgiełka, z aromaterapią lub bez, Timer – ustawienie czasu pracy, Aromaterapia – terapia z udziałem naturalnych olejków zapachowych to sposób nie tylko na piękny zapach w domu, ale też poprawę naszego samopoczucia, Inhalacja – sprawdza się wtedy, gdy domownicy mają problem z astmą lub zatokami, Jonizacja – coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane w zaawansowanych sprzętach. Oczyszczanie z zarazków, bakterii, pleśni i grzybów.

 

Wygląd

Kupując nawilżacz warto zwrócić uwagę na jego wygląd. Oczywiście możesz kupić niewielki sprzęt i schować go za szafą, ale nic na tym nie zyskasz, bo nie będzie w stanie nawilżyć pomieszczenia. Jeśli więc chcesz zapewnić sobie wydajne nawilżanie, sprzęt musi stać w widocznym miejscu, a więc najlepiej wybrać takie urządzenie, które dobrze się prezentuje.

 

Nawilżacze powietrza w dobrych cenach

Modele tradycyjne, czyli pojemniczki na grzejnik, kupisz za kilkanaście złotych. Nie posiadają one jednak przydatnych funkcji, o których wspomnieliśmy i są mało wydajne. Jeśli chodzi o sprzęty elektryczne, ceny zaczynają się od 80 zł i dochodzą do nawet 1500 zł. Dobry model do domu, który posiada przydatne urozmaicenia znajdziesz za około 500 zł. Przed zakupem tego typu sprzętu warto sprawdzić oceny konsumentów. Dzięki nim dowiemy się o wadach i zaletach interesującego nas modelu i podejmiemy bardziej świadomą decyzję.

 

 

5 najlepszych nawilżaczy powietrza. Opinie w 2021 roku

 

Zbyt suche powietrze to ogromny problem w okresie zimowym. Przesuszona skóra jest nieprzyjemna w dotyku, wiele osób zaczyna odczuwać też inne dolegliwości. Dlatego  przygotowaliśmy ranking nawilżaczy powietrza ułatwiający wybór odpowiedniego, higienicznego modelu. Produktu, który jest w pełni bezpieczny nawet dla dziecka i nie pozostawia żadnych plam na meblach.

 

1. Avent Philips Nawilżacz powietrza HU4803/01

 

1.Philips HU4803-01Pierwsza propozycja to nawilżacz parowy Philips HU4803/01, który jest wyposażony w trzystopniowy system parowania z dodatkową, innowatorską technologią NanoCloud. W pierwszym stopniu filtr absorpcyjny nawilżacza wyłapuje duże cząsteczki, na przykład sierść, kurz, a nawet włosy, które unoszą się w powietrzu. Na drugim poziomie, system parowania nawilża powietrze.

Na ostatnim etapie działania, ten najlepszy nawilżacz powietrza, wydmuchuje zdrowe, przyjemne i nawilżone powietrze ze stałą prędkością. Warto też zauważyć, że produkt działa w taki sposób, że zarówno na drugim, jak i trzecim etapie niewidzialny jest żaden osad, czy mgła wodna.

Nie można również zapomnieć o tym, że nawilżacz równomiernie rozprowadza powietrze, dzięki czemu domownicy nie mają problemów z oddychaniem, a w domu panuje atmosfera sprzyjająca lepszemu wypoczynkowi. Wszyscy użytkownicy tego modelu potwierdzają, że po jego uruchomieniu jakość powietrza w pomieszczeniu polepszyła się. Ważne jest również to, że możemy wybrać opcję 40, 50 lub 60-procentowej wilgotności powietrza.

Udogodnieniem jest też blokada Healthy Air Protect, która informuje o konieczności napełnienia zbiornika. Warto też pokreślić, że urządzenie może działać przez wybraną liczbę godzin, a po tym czasie automatycznie się wyłącza. Wydajność modelu to 220 ml/h i nawilża pomieszczenie o maksymalnej powierzchni 25 m2.

Pierwszy produkt, na który chcemy zwrócić uwagę to nawilżacz parowy Philips HU4803/01 wyposażony w trzystopniowy system parowania. Jest to najlepszy nawilżacz powietrza w 2021 roku, który zyskał uznanie wielu konsumentów.

Zalety
System pracy:

Urządzenie ma kilkustopniowy system pracy. Na pierwszym stopniu, filtr absorpcyjny w nawilżaczu oczyszcza powietrze z dużych cząsteczek, które unoszą się w powietrzu. Następnie sprzęt nawilża powietrze, a na ostatnim etapie wydmuchuje przyjemne i nawilżone powietrze. Urządzenie można dostosowywać do swoich potrzeb.

Równomierne nawilżanie:

nawilżacz równomiernie rozprowadza powietrze, a więc pomieszczenia w domu są odpowiednio nawilżone. Co istotne, sprzęt ten nie wydmuchuje wody.

Wybór wilgotności powietrza:

Urządzenie ma system wyboru wilgotności powietrza na jednym z trzech poziomów – 40%, 50% lub 60% wilgotności.

Blokada Healthy Air Protect:

Urządzenie nie uruchomi się, jeśli nie będzie miało napełnionego zbiornika.

Ustawianie czasu pracy:

Użytkownik może wybrać liczbę godzin, przez jaką nawilżacz będzie działał. Po upływie wybranego czasu, sam się wyłączy.

Wady
Wydajność:

Model ten ma wydajność 220 ml/h i jest odpowiedni do pomieszczenia o maksymalnej powierzchni 25 m2.

 

 

 

 

2. Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy Eldom NU5

 

2.Eldom NU 5Nawilżacz powietrza Eldom NU 5 z jonizatorem to druga, dwukrotnie tańsza propozycja w naszym zestawieniu. Urządzenie to ma zimną mgiełkę, która rozpyla wodę i nieco schładza powietrze, a więc doskonale sprawdza się również w okresie letnim.

Model ten ma elektroniczne sterowanie, a dzięki higrostatowi automatycznie utrzymuje stały poziom wilgotności powietrza. Natomiast wbudowany jonizator pomaga usuwać bakterie, jak również pyłki. To sprawia, że otoczenie jest czyste i zdrowe.

Ma duży, ponad 5 litrowy zbiornik na wodę, dzięki czemu nie trzeba go zbyt często uzupełniać. Aby ułatwić użytkowanie, nawilżacz ma możliwość zaprogramowania, w jakim czasie ma pracować. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie, gdy nie ma nas w domu lub też w nocy, gdy śpimy. Kolejna kwestia to kontrola wilgotności, dzięki której nawilżacz włącza się, gdy jest taka potrzeba.

Urządzenie ma też wymienny filtr, wskaźnik poziomu wody w zbiorniku oraz wyświetlacz LCD. Nawilża pomieszczenie o maksymalnej powierzchni 20 m2. Wydajność urządzenia to 300 ml/h. Jest to często wybierany produkt w sklepach internetowych, który ma wiele pozytywnych opinii, a za jego największą zaletę uznano funkcję zimnej mgiełki. Jako drugi prezentujemy nawilżacz powietrza  z jonizatorem Eldom NU 5.

Zalety
Na lato i zimę:

Urządzenie to jest bardzo funkcjonalne i stanowi odpowiedni sprzęt do nawilżania zarówno latem, jak i zimą. Zimna mgiełka schładza powietrze, a więc będzie odpowiednia na lato. Natomiast ciepła mgiełka jest niezastąpiona zimą.

Elektroniczne sterowanie:

Model ten ma system elektronicznego sterowania. Można go dowolnie zaprogramować, zarówno, jeśli chodzi o intensywność pracy, jak i jej czas. To niezastąpione rozwiązanie, gdy chcemy zapewnić odpowiednie nawilżenie powietrza podczas naszej nieobecności lub też w nocy.

Jonizator:

To rozwiązanie pomaga usuwać bakterie oraz różne alergeny. Dzięki temu powietrze jest czyste i bezpieczne.

Zbiornik:

Sprzęt ten jest wyposażone w duży, 5 litrowy zbiornik na wodę. Dzięki temu możemy zapomnieć o jego częstym uzupełnianiu.

Kontrola wilgotności:

Urządzenie włącza się automatycznie, gdy stwierdzi, że pomieszczenie nie jest odpowiednio nawilżone. Jest to fantastyczne rozwiązanie dla osób, które zapominają o sprawdzaniu wilgotności powietrza.

Wady
Wydajność:

Nie jest to najbardziej wydajny sprzęt, gdyż nawilża pomieszczenie o maksymalnej powierzchni 20 m2.

 

 

 

 

3. Nawilżacz Parowy AIR-O-SWISS Boneco S450

 

4.Boneco S450Czwarta propozycja to Boneco S450 – urządzenie, które wydziela parę w temperaturze ciała. Warto tutaj podkreślić, że taka temperatura jest wolna od bakterii, a więc jest zdrowa dla rodziny i bezpieczna dla środowiska. Urządzenie ma cyfrowy panel i zastosowano w nim zaawansowaną technologię cyfrową. Model ten ma również wygodny higrostat, dzięki któremu łatwo ustawimy pożądany zakres wilgotności od 30% do 70%, lub na pracę ciągłą. Warto też podkreślić, urządzenie może nawilżyć pomieszczenia o powierzchni aż do 60 m2.

Niestety model ten ma jedną wadę – jest to cena. Boneco S450 kosztuje ok. 1300 zł, przez co jest najdroższą propozycją w rankingu i dlatego też znalazło się na czwartym miejscu w naszym zestawieniu. Mimo to cieszy się dużą sprzedażą i pozytywną opinią wśród użytkowników. Dlaczego warto zwrócić uwagę na ten właśnie model? Przede wszystkim ze względu na fakt, że jest przyjazny dla dzieci, usuwa bakterie z powietrza.

Ponadto użytkownicy docenili dodatkowy pojemnik na olejki, czy też neutralizatory zapachów, pozwalają nie tylko na odpowiednie nawilżenie, ale również odświeżenie pomieszczeń. Nie można też zapomnieć o dużym zbiorniku na wodę – 7 l, dzięki czemu jest to niezwykle wydajne urządzenie.

Kolejna propozycja to Boneco S450 – urządzenie wydzielające parę w temperaturze ciała.

Zalety
Para w temperaturze ciała:

Dzięki temu, że urządzenie wytwarza parę w temperaturze ciała jest ona wolne od bakterii. W efekcie jest bezpieczniejsza dla nas i naszych bliskich.

Możliwość dodania olejków:

Urządzenie posiada dodatkowy pojemnik na olejki oraz neutralizatory zapachów. Dzięki temu możemy wypełnić nasze pomieszczenia pięknym zapachem.

Higrostat:

Model ten ma higrostat umożliwiający nam wybór wilgotności od 30% do 70%. Znacznie wpływa to na jego funkcjonalność i ułatwia nam faktyczną kontrolę wilgotności w pomieszczeniach.

Wydajność:

Urządzenie jest w stanie nawilżyć pomieszczenia o powierzchni do 60 m2. W efekcie jest to najbardziej wydajny model w naszym zestawieniu.

Wady
Cena:

Niestety urządzenie kosztuje ok. 1300 zł, przez co jest najdroższą propozycją w tym zestawieniu. Dla wielu osób tak duży koszt zakupu sprzętu jest niestety zniechęcający.

 

 

 

 

4. Nawilżacza Ultradźwiękowego Raven EN002 30 W

 

5.Raven EN002Ostatnia propozycja to nawilżacz RAVEN EN002. Urządzenie to rozprowadza zimną mgiełkę, a więc latem świetnie schładza powietrze. Nawilżacz ten ma pojemnik na wodę o pojemności 3,5 l. W ciągu 24 godzin urządzenie zużywa 8,4 litra wody, dlatego przy ciągłym działaniu należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu zbiornika. Na szczęście model ten ma automatyczny wyłącznik.

Jest to dobry i tani nawilżacz powietrza z nieco mniejszym, 3,5 l zbiornikiem, który świetnie nawilży mniejsze pomieszczenie. Jednocześnie jest to najtańsza propozycja w rankingu. Urządzenie ma filtr ceramiczny, który usuwa z wody związki wapnia oraz innych minerałów, dzięki czemu woda jest mniej twarda. Filtr ma również poziom regulacji wilgotności. Nie ma jednak higrostatu i jonizacji.

Wygodna, obrotowa dysza służąca do kierowania strumienia mgiełki umożliwi nakierowanie urządzenia w odpowiednie miejsce. To proste w użyciu urządzenie, ma jednocześnie bardzo prostą, klasyczną obudowę w kolorze białym. Warto też wspomnieć, że opinie o nawilżaczach powietrza tej firmy są niezwykle pochlebne. Użytkownicy docenili nie tylko wysoką jakość wykonania, ale również  prostotę obsługi, czy sporą wydajność tego niewielkiego modelu.

Jako czwarty prezentujemy model RAVEN EN002. Jest to dobry nawilżacz do 150 zł.

Zalety
Zimna mgiełka:

Prezentowane urządzenie rozprowadza zimną mgiełkę, dzięki czemu doskonale schładza powietrze. Jest to wspaniała propozycja na gorące, letnie dni.

Filtr ceramiczny:

Zastosowany filtr bardzo dobrze usuwa z wody związki wapnia, a także innych minerałów, które zwiększają twardość wody. Dzięki temu sprzęt jest mniej awaryjny. Jednocześnie filtr ma system regulacji poziomu wilgotności.

Obrotowa dysza:

Dzięki zastosowaniu obrotowej dyszy, nakierowanie mgiełki jest proste. Nie musimy przestawiać urządzenia, co wpływa na nasz komfort użytkowania tego nawilżacza.

Wady
Duże zużycie wody:

Biorąc pod uwagę fakt, że nawilżacz zużywa średnio 8,4 l wody na 24 h, a zbiornik ma zaledwie 3,5 l pojemności, jego napełnianie może być męczące. Przy założeniu, że pomieszczenie będzie wymagać dużego nawilżenia, możemy być zmuszeni nawet do 2 krotnego nalewania wody w ciągu doby.

 

 

 

 

 

5. Nawilżacz Ultradźwiękowy HB UH1090

 

Trzecia propozycja to nawilżacz HB UH1090, który wytwarza zimną i ciepłą mgiełkę, co pozwala na dobranie odpowiedniego rodzaju nawilżenia w danym momencie. Funkcja zimnej mgiełki jest niezwykle wydajna – zużywa 7,2 l wody na 24 godziny, co oczywiście wpływa na lepsze nawilżenie pomieszczenia. Trzeba jednak zauważyć, że zbiornik na wodę ma pojemność 6 l, jeśli więc urządzenie ma być włączone przez całą dobą, należy uzupełnić zbiornik. Warto jednak wspomnieć, że w momencie, gdy zabraknie wody, urządzenie automatycznie wyłącza się.

Nawilżacz ten jest sterowany elektroniczne, a więc łatwo wybierzemy moc nawilżenia, a wbudowany higrostat utrzymuje stały poziom wilgotności powietrza. Filtr ceramiczny, który znajduje się w urządzeniu redukuje ilość związków wapnia i innych minerałów w wodzie, dzięki czemu mgiełka wydzielana przez ten nawilżacz nie pozostawia nalotu. Produkt może być sterowany za pomocą pilota.

Znajdziemy tutaj również wyłącznik czasowy, który umożliwi ustawienie czasu, po jakim urządzenie ma się wyłączyć. Powierzchnia nawilżania to 30 m2. Taka specyfikacja skutkuje wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych użytkowniów, którzy zauważają wysoką wydajność modelu i gorąco polecają go  innym.

Ostatnia propozycja to nawilżacz HB UH1090, który wytwarza zimną i ciepła mgiełkę.

Zalety
Automatyczny wyłącznik:

Urządzenie ma system automatycznego wyłączania, gdy zabraknie wody. Poza tym posiada funkcję wyłącznika czasowego. Dzięki temu, dostosujemy pracę sprzętu do własnych potrzeb.

Higrostat:

Nawilżacz ma wbudowany higrostat, dzięki któremu utrzymuje on stały poziom wilgotności powietrza. To wpływa na większy komfort użytkowania maszyny.

System antywapienny:

Model ten doskonale radzi sobie z kamieniem. Nie musisz więc obawiać się o to, że woda z kranu uszkodzi maszynę. System ten jest skuteczny i doskonale wpływa na mniejszą awaryjność maszyny.

Wady
Głośne sterowanie:

Jak zauważają użytkownicy tego sprzętu, cechują go dość oporne, głośne przyciski. W efekcie, ustawianie urządzenia w nocy może obudzić naszych domowników.

Sposób nalewania wody:

W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że system uzupełniania zbiornika nie jest najłatwiejszy w obsłudze.

 

 

 

 

Jak działa nawilżacz powietrza?

 

Dbanie o odpowiednią jakość powietrza w domu jest bardzo ważne. Czasami samo wietrzenie nie wystarcza, dlatego warto zdecydować się na zakup nawilżacza powietrza. Jeśli nigdy nie korzystałeś z tego urządzenia i zastanawiasz się, jak ono działa, zachęcamy do przeczytania przygotowanego przez nas tekstu. Dowiesz się z niego wielu ciekawych informacji, które bez wątpienia zachęcą Cię do zakupu sprzętu.

 

 

Na czym polega praca nawilżacza powietrza?

Wspomniane urządzenie zasysa zanieczyszczone i brzydko pachnące powietrze, a następnie wydmuchuje odpowiednio wilgotne i oczyszczone. Woda znajdująca się w zbiorniku przechodzi przez matę ewaporacyjną, której zadaniem jest nawilżenie powietrza. Wbudowany wentylator wypycha nawilżone powietrze na zewnątrz. Warto wspomnieć o tym, że na rynku dostępne są podstawowe i bardziej zaawansowane modele. Te drugie często mają opcję regulacji temperatury wydzielanego przez urządzenie powietrza. Możemy więc tak ustawić sprzęt, aby generował on ciepłą mgiełkę. Z pewnością spodoba się to osobom, które szybko marzną.

 

Dlaczego warto używać nawilżacza powietrza?

Część konsumentów z pewnością zastanawia się, czy warto wydawać pieniądze na zakup nawilżacza powietrza. Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Szczególnie w okresie grzewczym jest duże prawdopodobieństwo, że powietrze w naszym mieszkaniu czy domu będzie bardzo suche. Za niska wilgotność może doprowadzić do tego, że będzie bolała nas głowa czy piekły oczy. Dodatkowo takie warunki sprzyjają wysuszaniu śluzówki gardła i nosa. Przesuszona śluzówka nie spełnia swoich zadań, a mianowicie nie gwarantuje maksymalnej ochrony naszych oskrzeli i płuc. O ile w ciągu dnia możemy nie odczuwać tak mocno wspomnianych wcześniej dolegliwości, z pewnością będą one zakłócać nasz sen. Jeśli nie zadbamy o odpowiednie nawilżenie powietrza, musimy liczyć się z tym, że możemy częściej chorować.

 

 

Jak korzystać z nawilżacza powietrza?

O tym, jak należy korzystać z wybranego przez nas urządzenia, przeczytamy w dołączonej do opakowania instrukcji obsługi. Część użytkowników zastanawia się, kiedy należy włączyć sprzęt. Oczywiste jest, że należy to zrobić, kiedy odczuwamy, że powietrze w domu jest suche. Niemniej jednak takie rozwiązanie jest mało precyzyjne. Dlatego też na pytanie, jaki nawilżacz powietrza jest polecany, konsumenci odpowiadają, że najlepszy okaże się model z wbudowanym higrostatem. To on sprawia, że nawilżacz włącza się, kiedy poziom wilgotności spadnie poniżej normy. Należy wspomnieć również o tym, że nie można przesadzać z nawilżaniem powietrza, ponieważ może to sprzyjać rozwojowi bakterii i pleśni, które jak wiadomo, mogą mieć bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Wskazać trzeba także, że po wyłączeniu sprzętu zaleca się, aby wysuszyć pojemnik. Jak często czyścić nawilżacza powietrza? Ogólnie przyjęte jest, że najlepiej byłoby, jeśli robiliśmy to, co ok. 14 dni, czyli 2 razy w miesiącu. Nie można zapomnieć także o regularnym wietrzeniu pomieszczenia.

 

Nawilżacz i oczyszczacz powietrza w jednym

Ciekawym rozwiązaniem są modele, które mają nie tylko funkcję nawilżacza, ale także oczyszczacza. Tego typu urządzenia są bardziej praktyczne, jednak trzeba pamiętać, że zwykle są nieco droższe. Ich używanie gwarantuje jednak, że powietrze w naszym domu będzie nie tylko odpowiednio nawilżone, ale także pozbawione alergenów czy wirusów. Nie ma też obaw o to, że w mieszkaniu będzie nieprzyjemnie pachnieć. Funkcjonalne sprzęty pozwalają także zneutralizować nieprzyjemne zapachy np. dymu papierosowego.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Jaki nawilżacz ultradźwiękowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Dobry nawilżacz powietrza zapewnia czyste powietrze w Twoim domu. Nowością na rynku są modele ultradźwiękowe o bardzo wysokiej częstotliwości. Tego rodzaju sprzęt jest niezawodny w walce z drobnoustrojami i bakteriami zawartymi w powietrzu, a fale ultradźwiękowe doskonale rozpylają mgiełkę w każdym kierunku. Tego typu urządzenie występuje w wielu wariantach, różniących się od siebie właściwościami. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaki nawilżacz ultradźwiękowy wybrać.

 

Rodzaje filtrów

Kupując nawilżacz powietrza dobrze jest również zwrócić uwagę na rodzaje filtrów. Różnią się one pod względem właściwości. Wśród dostępnych modeli wyróżniamy:

filtr ceramiczny – jego zadaniem jest filtrowanie wody i usuwanie z niej kamienia poprzez zmiękczanie.

filtr dyszowy – taki model zapewnia odpowiednią dystrybucję pary.

filtr HEPA – za jego pomocą oczyścimy powietrze z bakterii i zanieczyszczeń prowadzących do bólu zatok i powstawaniu alergii.

 

Powierzchnia nawilżania – jaki nawilżacz ultradźwiękowy jest najlepszy?

Decydując się na zakup nawilżacza ultradźwiękowego, dobrze jest wybrać typ pasujący do naszego mieszkania. Taka powierzchnia nawilżania podawana jest w metrach kwadratowych i określa możliwości danego sprzętu. Dlatego posiadając pokój o metrażu do 25 metrów kwadratowych, warto wybrać taki model, który w opisie dysponuje taką mocą. Dostępne są oczywiście o wiele mocniejsze przyrządy, które jednorazowo są w stanie nawilżyć nawet 250 metrów kwadratowych.

 

Wydajność parowania

Innym ważnym parametrem każdego nawilżacza jest jego wydajność parowania, określana w litrach na dobę. Określa to ilość rozpylanej pary w określonym czasie. Najmniejsze urządzenia to te 5 l/h. Dostępne są również przyrządy o znacznie większej mocy, nawet 60 l/h.

 

Zbiornik na wodę

Wybierając nawilżacz ultradźwiękowy, warto również zwrócić uwagę na zbiornik wodny w danym modelu. Należy pamiętać, że im jest on większy, tym większa wydajność danego sprzętu. Przy średniej wydajności ok. 10 l/dobę, nie jest wymagany duży zbiornik. Warto również zwrócić uwagę na to, że im obszerniejszy pojemnik, tym większe urządzenie. Tak duży produkt nie może być wówczas ustawiony na półce.

 

Regulacja

Najlepszy nawilżacz powietrza ultradźwiękowy do domu, to taki, który ma system regulacji danego sprzętu. Za jego pomocą jesteś w stanie zmienić ustawienia i dostosować je do własnych potrzeb. Taki sprzęt posiada również higrometr, który jest skalą wilgotności. Analizuje on poziom wilgotności w danym pomieszczeniu, przez co unikniesz przesuszenia lub wilgoci w domu.

 

Kontrola nawilżenia

Ważną cechą każdego nawilżacza ultradźwiękowego jest również jego kontrola nawilżenia. Odpowiada ona za utrzymanie stałego poziomu wilgotności powietrza, unikają przesuszenia oraz wilgoci w pomieszczeniu. W ten sposób unikniemy również powstawania bakterii i osadzania się grzybów.

 

Funkcje

Wybierając nawilżacz ultradźwiękowy, warto wybrać taki model, który ma do zaoferowania możliwie jak najwięcej funkcji. Ich zadaniem jest polepszenie jakości powietrza w danym pomieszczeniu. Wśród nich wyróżniamy:

aromaterapię – to świetne rozwiązanie dla tych, którym oprócz dobrze nawilżonego powietrza w domu zależy również na pięknym zapachu. Tego typu sprzęt daje nam możliwość użycia specjalnie do tego przeznaczonych olejków zapachowych, opartych o naturalne składniki. Dzięki nim, odświeżymy całe mieszkanie.  

inhalację – bardzo ważną funkcją tego typu sprzętu jest również inhalacja. Jest to system leczniczy, który ma za zadanie podwyższyć jakość powietrza, zapobiegając tym samym powstawaniu jakimkolwiek drobnoustrojom i bakteriom. Sprawdzi się to w szczególności w przypadku osób cierpiących na astmę i choroby zatok. Z pewnością również zastąpi inhalator.

jonizację – ten system polega na rozpylaniu w mgiełce specjalnych anionów, które mają za zadanie zneutralizowanie jonów dodatnich w powietrzu. To sprawia, że powietrze będzie miało wyższe własności dotleniające organizmy. W ten sposób pozbędziemy się również drobnoustrojów chorobotwórczych migrujących w powietrzu.

oczyszczanie – dobrze jest wybrać taki nawilżacz, który posiada funkcję oczyszczania powietrza. Z pewnością zastąpi kiepską wentylację i zapewni naszemu domu czyste i świeże powietrze. Tym samym ograniczy powstawanie bakterii, pleśni oraz grzybów.

osuszanie – warto również zwrócić uwagę na urządzenia posiadające funkcję osuszania powietrza. Jest to bardzo ważne w przypadku nadmiernej wilgotności, która również ma zły wpływ na zdrowie i może prowadzić do duszności i innych chorób. Ponadto, w zbyt wilgotnym pomieszczeniu istnieje wysokie ryzyko powstawania pleśni i grzybów, bardzo niebezpiecznych dla zdrowia ludzi.

 

Dodatkowe opcje

Kupując nawilżacz ultradźwiękowy, warto wybrać model posiadający w miarę możliwości, jak najwięcej dodatkowych opcji. Dzięki temu mamy różnorodność ustawień. Wśród nich wyróżniamy automatyczny wyłącznik, dzięki któremu urządzenie jest energooszczędne, lampkę kontrolną informującą nas o działającym trybie, czy obrotową dyszę do lepszego rozprowadzania pary. Oprócz tego niektóre modele posiadają różne program nawilżania, w tym tryb nocny oraz wakacyjny. Ponadto, za pomocą regulatora możemy zmieniać ustawienia intensywności mgiełki.

 

Nawilżacze ultradźwiękowe w dobrych cenach

Cena nawilżaczy ultradźwiękowych zależy od danego modelu i jego parametrów. Zdecydowanie najtańsze urządzenia to te, których koszt zakupu wynosi ok. 150 złotych. Droższy sprzęt, to taki, którego wydajność jest znacznie wyższa. Za taki nawilżacz ultradźwiękowy będziemy musieli zapłacić nawet kilkaset złotych.

 

 

Najlepsze nawilżacze powietrza ultradźwiękowe w 2021 roku

 

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza to świetny sprzęt, który pozwoli Ci na oddychanie świeżym i czystym powietrzem, a także zabezpieczy Cię przed chorobami układu oddechowego. Urządzenie tego typu doskonale sprawdzi się w Twoim domu. Aby pomóc Ci w wyborze właściwego sprzętu, stworzyliśmy poniższy ranking ultradźwiękowych nawilżaczy powietrza.

 

Nasze zalecenia

 

Stadler Form Jasmine

 

Stadler Form Jasmine to warty uwagi nawilżacz, który chcielibyśmy zaprezentować w naszym zestawieniu. Model ten daje możliwość aromatyzowania pomieszczeń. To sprawia, że twój dom może pachnieć wyjątkowo. Można go używać z naturalnymi esencjami i olejkami eterycznymi. Sprzęt charakteryzuje się cichą pracą (26 dB), więc możesz go wykorzystywać także w sypialni.

Produkt wyposażony jest w timer, który pozwala na pracę i stan spoczynku. Ponadto automatycznie się on wyłącza po wyparowaniu wody. Wielkość pojemnika na wodę wynosi 0,1 l. To wystarcza na pracę nawet do 24 h. Nawilżacz wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Powierzchnia sprzętu jest miła i miękka w dotyku. Model jest odpowiedni do użytkowania w pomieszczeniach do 50 m2.

Moc tego urządzenia to 7,2 W, co oznacza, że jest on energooszczędny. Produkt ten jest bardzo mały jego wymiary to jedynie 13 cm x 9 cm x 13 cm, więc można go bez problemu zabierać w podróż. Użytkownicy doceniają ten model za solidność wykonania i ciekawy design.

Stadler Form Jasmine to ultradźwiękowy nawilżacz powietrza o mocy 7,2 W. Wymiary modelu to: średnica – 13 cm i wysokość – 9 cm. Pojemność urządzenia wynosi 0,11 l.

Zalety
Działanie na jednym zbiorniku:

Użytkownicy doceniają to, że sprzęt działa długo na jednym zbiorniku. Pełny pojemnik pozwala na ok. 24 h pracy, co jest dobrym wynikiem.

Cicha praca:

Prezentowany nawilżacz nie generuje dużego hałasu podczas pracy - potwierdzają to pozytywne opinie konsumentów. Możesz mieć pewność, że będziesz mógł się zrelaksować i wyciszyć, nawet jeśli sprzęt będzie włączony.

Ciekawy pomysł na prezent:

Do pojemnika można wlać olejki eteryczne, które nie tylko sprawiają, że nasze mieszkanie pięknie pachnie, ale też wpływają na nasze samopoczucie. Między innymi dlatego wiele osób twierdzi, że Stadler Form Jasmine to ciekawy pomysł na prezent - ładnie wygląda, działa skutecznie i poprawia nasz nastrój.

Automatyczne wyłączanie:

Należy dodać, że sprzęt automatycznie się wyłącza po wyparowaniu wody ze zbiornika. Nie ma więc obaw o uszkodzenia urządzenia. Nie trzeba się też martwić, że model będzie bez potrzeby pobierał energię.

Różne kolory do wyboru:

Model jest dostępny w kilku kolorach, więc łatwiej dobrać produkt pasujący do naszego mieszkania.

Wady
Brak wyświetlacza:

Sprzęt nie ma wyświetlacza, który mógłby ułatwić jego obsługę.

 

 

 

Beaba Silenso mineral 920313

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć prezentacji modelu Beaba Silenso mineral 920313. Sprzęt ten sprawdzi się zarówno w pokoju dorosłego, jak i malucha. Urządzenie charakteryzuje się cichą pracą (35 dB) i pozwala na spokojny sen.

Nawilżacz wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 2,5 l, który daje możliwość 9 h nieustannej pracy. Ponadto produkt ma wbudowane zabezpieczenie, które automatycznie wyłącza sprzęt, gdy w pojemniku nie ma płynu. Model wyróżnia nowoczesny design, który uzupełni dekorację twojego wnętrza. Oprócz tego urządzenie to zostało wykonane z dobrej jakości materiałów, które sprawiają, że jest ono wytrzymałe.

Produkt najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach o wielkości do 15 m2. Ponadto użytkownik może kontrolować natężenie mgły. Opinie o  ultradźwiękowych nawilżaczach powietrza producenta Beaba są bardzo pozytywne. Konsumenci doceniają ten model za cichą pracę.

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Beaba Silenso Mineral 920313 ma zbiornik o pojemności 2,5 l. Model jest przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni 15 m2.

Zalety
Uchwyt do przenoszenia:

Na obudowie umieszczono solidnie zrobiony uchwyt, który umożliwia łatwe przenoszenie urządzenia. Rączka jest dobrze wyprofilowana, co zmniejsza ryzyko upuszczenia sprzętu.

Nie generuje dużego hałasu:

Model nie jest hałaśliwy. W efekcie nawilżacz można włączyć niezależnie od pory dnia i mieć pewność, że nie będzie on przeszkadzał nam w codziennych czynnościach.

Czujnik wody:

Urządzenie zostało wyposażone w czujnik wody. W rezultacie możemy włączyć nawilżacz, nawet jeśli kładziemy się spać lub niedługo wychodzimy z domu. Kiedy w zbiorniku zabraknie wody sprzęt automatycznie się wyłączy.

Jakość wykonania:

Do produkcji Beaba Silenso Mineral 920313 wykorzystano trwałe tworzywa. Obudowa nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że model przez wiele miesięcy zachowuje swój ładny wygląd.

Wady
Krótki czas pracy na jednym zbiorniku:

Jak podaje producent, czas pracy sprzętu na jednym zbiorniku wynosi 9 h.

 

 

 

Stylies Luna 

 

Stylies Luna to model, który przyciąga uwagę zarówno wyglądem, jak i jakością wykonania. Sprzęt kształtem przypomina wazon. Obudowa jest biała ze zmieniającym się światłem LED w różnych kolorach. Nawilżacz sprawdza się do aromatyzowania pomieszczeń. Wyposażony został w dyfuzor olejków eterycznych i zapachowych. Produkt jest bardzo łatwy w obsłudze.

Urządzenie przeznaczone jest do użytkowania w pomieszczeniach średniej wielkości, do 25 m2. Model ten wyposażony jest w pojemny zbiornik na wodę, który pozwala na około 10 h pracy. Na jednym napełnieniu pojemnika, sprzęt może pracować przez 4 godziny.

Nawilżacz charakteryzuje się cichą pracą, więc można z niego korzystać w trakcie snu. Ponadto nie trzeba kontrolować ilości wody w pojemniku, gdyż produkt automatycznie się wyłącza po jej zużyciu. Moc tego urządzenia wynosi 6 W, więc nie zużywa dużo prądu. Konsumenci doceniają ten model za skuteczność i wydajność.

Stylies Luna to ultradźwiękowy nawilżacz powietrza przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 25 m2. Moc urządzenia jest równa 10 W.

Zalety
Diody:

Model ma diody, które zmieniają kolor. W rezultacie aromatyzer nie tylko pozwala odświeżyć pomieszczenie, ale także stanowi jego prawdziwą ozdobę. Warto wspomnieć, że światełka można wyłączyć (tryb nocny), aby nie przeszkadzały nam w trakcie zasypiania.

Obsługa:

Istotną zaletą jest łatwa obsługa nawilżacza. Jak wiadomo, urządzenia, które są trudne w użytkowaniu, najczęściej nie są chętnie używane. W przypadku Stylies Luna jest zupełnie inaczej.

Certyfikat:

Model ma certyfikat CE, co oznacza, że wyprodukowano go z zachowaniem norm prawa europejskiego. Można z tego wywodzić, że użytkowanie sprzętu jest w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Wady
Wydajność:

Zdaniem użytkowników wydajność urządzenia mogłaby być nieco większa. Na jednym zbiorniku sprzęt działa do 4 h. To prawdopodobnie nie zadowoli wymagających konsumentów.

 

 

 

Eldom NU6 

 

Eldom NU6 to model, który może Cię zainteresować. Sprzęt sprawdzi się u osób, które cenią automatykę. Produkt ten wyróżnia nowoczesne wzornictwo, więc uzupełni surowe wnętrza. Niewielkie rozmiary sprawiają, że można go zabrać ze sobą w podróż.

Urządzenie daje możliwość ustawienia odpowiedniego poziomu wilgotności i utrzymania go. Czujnik kontroluje jego włączanie i wyłączanie we właściwych momentach, aby można było się cieszyć nawilżonym powietrzem w domu. Ponadto sprzęt daje możliwość wykorzystania funkcji opóźniony start, więc możesz zaprogramować nawilżacz na działanie o ustalonej porze.  

Produkt wyposażony jest w duży wyświetlacz, który informuje o stanie pracy urządzenia i poziomie wilgotności w pokoju. Dodatkowo model można używać jako lampkę, która zapewnia efektowny wygląd wnętrzom i może służyć do oświetlania w nocy. Użytkownicy doceniają ten nawilżacz za łatwość obsługi i cichą pracę.

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Eldom NU6 ma pojemność równą 4,5 l. Moc urządzenia jest równa 30 W.

Zalety
Pędzelek do czyszczenia:

Do zestawu dołączono pędzelek do czyszczenia. Dzięki niemu pielęgnacja sprzętu okazuje się prostym zadaniem.

Funkcja jonizacji:

Nawilżacz ma funkcję jonizacji, dzięki czemu wytwarzana przez niego para może ma lepsze właściwości. Proces jonizacji pozwala zneutralizować jony dodatnie, które emitują urządzenia elektryczne.

Intensywność nawilżania:

Użytkownik może regulować intensywność nawilżania dostosowując sprzęt do warunków panujących w danym pomieszczeniu.

Wady
Krótki kabel zasilający:

W codziennym użytkowaniu denerwujące okazuje się to, że dołączony do zestawu kabel zasilający jest krótki. W rezultacie trzeba stawiać urządzenie blisko źródła energii bądź korzystać z przedłużacza.

Głośność:

Podczas naciskania przycisków sprzęt generuje nieprzyjemny dźwięk, którego nie da się wyciszyć.

 

 

 

HB UH2005DB

 

HB UH2005DBL  to kolejny, warty uwagi model prezentowany w naszym zestawieniu. Ten dobry i tani ultradźwiękowy nawilżacz powietrza jest niewielkich rozmiarów. Ponadto sprzęt wygląda elegancko i sprawdza się w pokoju do 9 m2.

Produkt wyróżniają ostre kąty oraz owalny kształt obudowy. Taki zabieg sprawia, że urządzenie sprawdza się zarówno w domu, jak i w biurze. Istotną kwestią jest bardzo prosta obsługa tego modelu. Dotykowy panel sterowania pozwala na intuicyjne ustawienie wybranego natężenia. Nawilżacz wyposażony jest w tryb pracy nocnej, który w połączeniu z cichą pracę (35 dB) daje możliwość na korzystanie ze sprzętu w sypialni w trakcie snu.

Użytkownik może ustawić produkt na jednym z dwóch poziomów nawilżania. Przy maksymalnej wydajności urządzenie działa 6,5 h przy pełnym zbiorniku. Pojemnik na wodę ma pojemność 1,3 l. Ponadto sprzęt wyposażony jest w specjalny filtr, który chroni przed jego wapnieniem, a także działa antybakteryjnie. Użytkownicy doceniają ten model za ciekawy design i wydajną pracę.

HB UH2005DBL to dobry ultradźwiękowy nawilżacz powietrza do 100 zł. Moc sprzętu wynosi 20 W. Pojemność zbiornika na wodę jest równa 1,3 l.

Zalety
Ochrona przed awarią:

Model automatycznie się wyłącza, kiedy w zbiorniku nie będzie wody. Stanowi to skuteczne zabezpieczenie przed ewentualną awarią urządzenia. Nie musimy się też martwić, że nawilżacz będzie niepotrzebnie pobierał energię.

Filtr:

Model HB UH2005DBL ma filtr, przez który przepływa woda. Dzięki temu ciecz jest czystsza, co zmniejsza ryzyko osadzania się kamienia wewnątrz urządzenia.

Wady
Szczelność:

Pojedyncze osoby wypowiadają się negatywnie na temat jakości wykonania zbiornika. Ich zdaniem pojemnik nie jest idealnie szczelny.

Obsługa:

Może się zdarzyć, że w pierwszym dniu użytkowania urządzenia będziemy mieć problem z jego obsługą. Może to wynikać z tego, że dołączona do kompletu instrukcja nie jest najlepiej napisana.

 

 

 

 

 

 

Najlepszych nawilżaczy powietrza z jonizatorem. Opinie w 2021 roku

 

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Eldom NU6 filtr

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Eldom NU 6. Jest to nawilżacz ultradźwiękowy z jonizacją i higrostatem, który zapewni optymalne nawilżenie powietrza w domu.

Urządzenie pracuje niezwykle cicho i jest energooszczędne. Wytwarza ono zimną mgiełkę, dzięki czemu z powodzeniem możemy go używać także latem. Posiada spory zbiornik o pojemności 4,5 litra, który sprawia, że nie trzeba często dolewać wody. Jest on także wyjmowany i przezroczysty, dlatego łatwo możemy kontrolować stan płynu i go wygodnie uzupełnić.

Dzięki funkcji jonizacji, sprzęt może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Dodatkowo wbudowany higrostat umożliwi nam utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności w pomieszczeniu i jej ciągłe kontrolowanie.

Dzięki automatycznym czujnikom model ten sam się wyłączy, gdy zabraknie wody w zbiorniku. Nie musimy zatem martwić się, że się uszkodzi lub przegrzeje. Co więcej, sprzęt wyposażony jest w filtr ceramiczny, który zapobiega osadzaniu się kamienia i eliminuje nieprzyjemne zapachy. Opinie o tym modelu są pozytywne. Klienci doceniają przede wszystkim wygodę w jego obsłudze.

Eldom NU 6 to bardzo dobry nawilżacz powietrza z jonizatorem do 200 zł. Moc urządzenia jest równa 30 W. Zbiornik na wodę ma pojemność 4,5 l.  

Zalety
Obsługa:

Sprzęt uznawany jest za łatwy w obsłudze. Według konsumentów sporym atutem jest odpowiednio duży wyświetlacz, na którym pojawiają się najważniejsze informacje dotyczące pracy nawilżacza.

Czyszczenie:

Do kompletu dołączono specjalny pędzelek do czyszczenia. Dzięki niemu użytkownik może łatwo utrzymać produkt w czystości. Warto dodać, że pędzelek jest miękki, dlatego nie rysuje obudowy.

Czas pracy:

Producent podaje informacje, że czas pracy na pełnym zbiorniku wynosi ok. 15 h. Zdaniem użytkowników jest to dobry wynik (nie trzeba zbyt często dolewać wody do pojemnika).

Filtr:

Urządzenie wyposażono w solidnie wykonany filtr zapobiegający osadzaniu się kamienia. W rezultacie nie ma obaw, że sprzęt szybko ulegnie awarii.

Design:

Model ma białą obudowę, która dobrze komponuje się z resztą wyposażenia znajdującego się w pomieszczeniu. To daje pewność, że nawilżacz będzie ładnie wyglądał.

Wady
Kabel:

Niektóre osoby twierdzą, że kabel zasilający jest zbyt krótki. Dlatego też trzeba stawiać urządzenie blisko źródła zasilania, co niekiedy bywa kłopotliwe.

 

 

 

 

Nawilżacz z funkcją oczyszczania HB AW1020DW

 

Jeśli szukasz dobrego nawilżacza powietrza do pokoju dziecięcego, model HB AirHumic AW1020DW z pewnością Cię zainteresuje. Jest to nawilżacz ewaporacyjny, który wytwarza delikatną, chłodną mgiełkę, a dzięki funkcji trybu nocnego bardzo cicho pracuje.

Dzięki zastosowaniu funkcji jonizacji, sprzęt nada się idealnie dla osób cierpiących na astmę, migrenę czy ból zatok. Posiada on regulację poziomu wydajności nawilżania, który umożliwia dostosowanie pracy urządzenia do własnych potrzeb. Wbudowany higrostat pozwala kontrolować poziom nawilżenia, a filtr HEPA zmniejszy zawartość kurzu i alergenów w powietrzu. Bardzo przydatny jest także higrometr, który monitoruje wilgotność powietrza w pokoju, i gdy jest ona za niska, uruchamia urządzenie.

Nawilżacz wyposażony jest w funkcję oczyszczania, dlatego znakomicie sprawdzi się u alergików. Dzięki tej opcji wszelkie alergeny, kurz i nieprzyjemne zapachy zostają usuwane. Ciekawą możliwością jest wykorzystanie tego modelu jako lampki nocnej, gdyż emituje on delikatne światło. Klienci zgodnie twierdzą, że nawilżacz jest bardzo wydajny i łatwy w obsłudze.

Nawilżacz powietrza HB AirHumic AW1020DW wyposażono w zbiornik o pojemności 2,2 l. Moc sprzętu jest równa 15 W. Produkt waży ok. 3 kg.

Zalety
Higrostat:

Prezentowany nawilżacz ma wbudowany higrostat, który kontroluje poziom nawilżenia powietrza w pomieszczeniu. Urządzenie automatycznie włącza się lub wyłącza, aby zachować wybrany przez użytkownika poziom wilgotności.

Bezpieczeństwo:

Producent zapewnia, że użytkowanie sprzętu jest bezpieczne. Model wyposażono w specjalny czujnik, który automatycznie wyłącza sprzęt, jeśli w zbiorniku nie ma wody. Nie trzeba się więc martwić o to, że urządzenie ulegnie awarii, jeśli zapomnimy napełnić pojemnik.

Lampka:

Nawilżacz nie tylko poprawia jakość powietrza, ale także może być stosowany, jak lampka nocna. Jest to szczególnie przydatna funkcja, jeśli korzystamy ze sprzętu w pokoju dziecięcym.

Obsługa:

Prostą obsługę gwarantuje odpowiednio duży i czytelny wyświetlacz. Konsumenci podkreślają, że odczytanie informacji z ekranu nie stanowi problemu.

Wady
Głośność:

Część osób uważa, że urządzenie jest nieco głośne.

 

 

 

Nawilżacz ultradźwiękowy Raven EN004

 

W naszym rankingu chcielibyśmy przedstawić Ci model Raven EN004. Jest to nawilżacz powietrza z jonizatorem w dobrej cenie, który dzięki falom ultradźwiękowym rozbija cząsteczki wody i wytwarza parę wodną.

Urządzenie wyposażone jest w ceramiczny filtr, który oczyszcza ciecz z minerałów, dzięki czemu rozpylana para nie pozostawia nalotu. Co więcej, zapobiega on odkładaniu się kamienia na przetworniku. Sterowanie tego modelu odbywa się przy pomocy pilota, który umożliwia aktywowanie lub dezaktywowanie wszystkich funkcji. W obsłudze pomocny jest także wyświetlacz LED, informujący o temperaturze i wilgotności wewnątrz pomieszczenia.

Wilgotność w mieszkaniu możemy na bieżąco kontrolować dzięki dołączonemu do zestawu elektronicznemu higrostatowi. Natomiast czas pracy nawilżacza zaprogramujemy przy użyciu funkcjonalnego timera. Sprzęt wyposażony jest również w funkcję jonizacji, dzięki której powietrze oczyszcza się szybciej i wydajniej. W efekcie poprawia się jakość snu i efektywność wypoczynku. Klienci pozytywnie oceniają ten model. Cenią go sobie przede wszystkim za wysoką wydajność, wynoszącą 7,2 l / dobę.

Nawilżacz powietrza z jonizatorem Raven EN004 ma moc równą 30 W. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 5 l. Waga modelu to ok. 2,5 kg.

Zalety
Pilot:

Do kompletu dołączono pilot zdalnego sterowania. W związku z tym możemy sterować nawilżaczem bez konieczności podchodzenia do niego. Jest to duże ułatwienie.

Filtr:

Produkt wyposażono w filtr, który zapobiega osadzaniu się kamienia wewnątrz sprzętu. Warto dodać, że opinie konsumentów potwierdzają skuteczność wspomnianego filtra.

Poziomy nawilżenia:

Użytkownik może wybrać jeden z 3 poziomów nawilżenia, a tym samym dostosować produkt do aktualnych potrzeb.

Wady
Dźwięk przycisków:

W trakcie naciskania przycisków z urządzenia wydobywa się nieprzyjemny dźwięk. Jest to szczególnie uciążliwe, kiedy chcemy zmienić ustawienia modelu w porze nocnej.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
6 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian
Adrian
10 months ago

polecam sprawdzić stadler form. mam od nich nawilżacz już kilka miesięcy i dobrze się sprawdza.

Nina
Nina
8 months ago
Reply to  Adrian

jaki konkretnie model? otatnio patrzyłam na oskara o ile dobrze pamiętam nazwę modelu, taki prosty, biały. 🙂

Zuzanna
Zuzanna
7 months ago
Reply to  Nina

tak, oskar jest spoko, idealny do sypialni bo jest cichy i nie ma zbędnych diodek.

Ilona
Ilona
7 months ago
Reply to  Zuzanna

też polecam oskara, jest super, nawet dziecko śpi przy nim.

Zuzanna
Zuzanna
2 months ago
Reply to  Ilona

dokładnie, nie ma diodek i nie hałasuje. i nie ma tej pary, która się czasami potrafi skraplać

DMCA.com Protection Status