ᐅ Dobre oczyszczacze powietrza smog – ranking i opinie

Najlepszy oczyszczacz powietrza smog

Ostatnio aktualizowane: 22.11.19

 

Oczyszczacze powietrza smog – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2019

 

Jaki oczyszczacz powietrza smog wybrać?

 

Zanieczyszczone powietrze bardzo negatywnie wpływa na kondycję naszej cery i ogólny stan zdrowia. Otwierając okno wpuszczamy do mieszkania skażone substancje, które znajdują się w smogu. Z tego powodu polecamy zainwestować w najlepszy oczyszczacz powietrza ze smogu w 2019 roku. Niestety nie każdy wie, jak znaleźć takie urządzenie, dlatego przygotowaliśmy poniższy poradnik. Przedstawimy Ci kilka użytecznych wskazówek, dzięki którym znajdziesz dobrej jakości produkt.

 

 

Kupując oczyszczacz w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na system filtrowania. Dobrej jakości urządzenia poradzą sobie nie tylko z pyłem zawieszonym (czyli smogiem), ale również alergenami i nieprzyjemnymi zapachami. Istotnym udogodnieniem jest również wyłapywanie kurzu i sierści zwierząt. Tylko taki produkt zapewni Ci pełen komfort i bezpieczne oddychanie. Z tego powodu najlepsze oczyszczacze powietrza ze smogu powinny mieć wbudowany filtr np. HEPA, który gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Przydatną opcją jest jonizacja powietrza. Przy jej pomocy powietrze zostanie naładowane jonami ujemnymi. Ich zadaniem jest poprawa jakości środowiska. Równoważy to niekorzystne działanie jonów dodatnich, które są wytwarzane przez sprzęty elektroniczne, takie jak komputery. Inną funkcją, którą powinien mieć wybrany przez Ciebie model jest lampa UV. Służy ona do likwidacji bakterii, roztoczy, grzybów i wielu rodzajów wirusów.

Podejmując decyzję nie możesz zapomnieć o dostosowaniu wydajności sprzętu do Twojego pokoju. Ważne jest, aby obliczyć powierzchnię każdego pomieszczenia, w którym znajdzie się filtr. Specjaliści radzą umieszczać sprzęty w miejscach, gdzie śpimy i najdłużej spędzamy czas. Weź również pod uwagę, czy jesteś alergikiem oraz czy posiadasz domowe zwierzęta. Wszystko to wpływa na pracę oczyszczacza. Sprawdź też, czy urządzenie, które chcesz kupić ma regulację przepływu powietrza. Pozwoli Ci to lepiej dopasować wydajność modelu do warunków, jakie panują w Twoim domu. Jeśli w pomieszczeniu przebywa kilkanaście osób należy oczyścić więcej powietrza, by zapewnić im komfort.

Jeśli chcesz by model nie przeszkadzał Ci sprawdź, jaki jest poziom hałasu emitowanego przez sprzęt. Im jest on niższy, tym lepiej. Specjaliści sugerują, by za punkt odniesienia obrać wartość 60 dB, gdyż taki hałas nie powinien nas denerwować. Wiele modeli ma opcję wyciszenia na noc, przez co oczyszczacz nie zakłóci spokojnego snu.

 

 

Oczyszczacze powietrza smog – ranking

 

 

Stadler Form Viktor

 

Model Stadler Form Viktor to wysokiej jakości oczyszczacz powietrza, który usunie z Twojego wnętrza smog. Równocześnie urządzenie służy do walki z nieprzyjemnymi zapachami, wirusami oraz bakteriami. Maksymalna moc produktu to 38 W. Ma on 5 stopni oczyszczania, które różnią się emisją hałasu od 32,5 dB do 57 dB. Model pracuje wydajnie w pomieszczeniach o powierzchni do 50 m2 (czyli 125 m3).

Tym, co czyni sprzęt tak wydajnym jest filtr wstępny. To na nim zatrzymują się duże cząsteczki, takie jak włosy i kurz. Mniejsze elementy, które przez niego przechodzą spotykają system wyłapujący cząsteczki o wysokim potencjalne. Odpowiada za to filtr HPP. Jego zadaniem jest zatrzymanie wirusów, zarodników pleśni i pyłków. Dodatkowo, urządzenie wyposażone jest w filtr węglowy, który zawiera cząsteczki aktywnego węgla. Pochłania on nieprzyjemne zapachy, które generuje tytoń i dym.

Prezentowany produkt to oczyszczacz powietrza ze smogu w dobrej cenie. Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób pochwaliło urządzenie za cichą pracę oraz łatwą obsługę.

 

 

 

 

Philips Combi 2w1 AC4080/10

 

Jeśli szukasz wydajnego oczyszczacza powietrza, to powinieneś wypróbować Philips Combi 2w1 AC4080/10. Jest to nowoczesny produkt, który równocześnie nawilża powietrze. Producent zapewnia, że model usuwa nawet 99% zanieczyszczeń, które znajdują się w pomieszczeniu.

Zasięg pracy urządzenia to aż 33 m2. Poza tym odświeżacz jest w stanie oczyścić 167 m3 powietrza w ciągu 1 h. Już w pierwszej minucie po uruchomieniu sprzęt wyłapuje pyłki, kurz, roztocza, sierść zwierząt, zarodniki pleśni, drobne cząsteczki PM2,5 i PM10, lotne związki organiczne, bakterie oraz wirusy. W konsekwencji oczyszczacz będzie odpowiedni dla alergików. Dużym atutem jest cicha praca – emitowany hałas nie przekracza 26 dB. Moc modelu to 17 W, a pojemność na wodę liczy 2 l. Ciekawą opcją jest możliwość zaprogramowania modelu na czas 1 h, 4 h lub też 8 h.

Wielu konsumentów jest bardzo zadowolonych z prezentowanego oczyszczacza. Posiada on czujnik smogu, który natychmiast uruchomi urządzenie w momencie, gdy wyczuje nieprzyjemną woń lub smog. W konsekwencji powietrze zawsze będzie oczyszczone. Wbudowany nawilżacz gwarantuje komfortowe oddychanie.

 

 

 

 

Philips AC3256/10

 

Philips AC3256/10 to dobrej jakości odświeżacz powietrza, który polecany jest alergikom. W czasie pracy urządzenie wyłapuje alergeny, bakterie, wirusy oraz smog i neutralizuje je, co ułatwia oddychanie. Zasięg pracy modelu to aż 95 m2.

W ciągu jednej godziny prezentowany sprzęt jest w stanie oczyścić nawet 393 m3. Ponieważ produkt posiada filtr wstępny wyłapuje on znacznie więcej zanieczyszczeń. Maksymalna moc produktu wynosi 60 W, co przekłada się na szybką i bardzo wydajną pracę. Model ma wbudowany czujnik zanieczyszczeń, który wyłapuje nie tylko smog, ale również bakterie i wirusy. Producent gwarantuje, że zatrzymanych zostaje do 99% lotnych związków organicznych. Oczyszczacz ma wbudowany wentylator, który wykonuje 1000 obrotów w ciągu 1 minuty. Ma on również 5 prędkości, które możesz ustawić według własnych upodobań. Poziom generowanego hałasu w czasie pracy to 33 dB.

Niestety, jest to dość drogi model, którego cena przekracza kwotę 1800 zł. Jednak tym, co go wyróżnia jest potwierdzona skuteczność w postaci rekomendacji Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i Fundacji Europejskiego Centrum Badań Alergii.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status