ᐅ Dobre oczyszczacze powietrza Electrolux – Rankingi i opinie

Najlepszy oczyszczacz powietrza Electrolux

Ostatnio aktualizowane: 22.11.19

 

Oczyszczacze powietrza Electrolux – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2019

 

Jaki oczyszczacz powietrza Electrolux wybrać?

 

Jakość powietrza w Polsce, szczególnie podczas zimy, staje się drastycznie zła. Im dalej na południe, tym jest ona gorsza. Stężenie smogu w czasie sezonu grzewczego wzrasta, co powoduje, że ludzie powoli zaczynają się zaopatrywać w maski przeciwsmogowe oraz oczyszczacze powietrza. Natomiast wiosna jest dla alergików i astmatyków kontynuacją niezbyt przyjemnego okresu noszenia masek lub łykania leków antyhistaminowych. Oczyszczacz powietrza, to zdecydowanie dobry zakup dla ludzi mieszkających w miejscu, gdzie stężenie zanieczyszczenia często wzrasta przekraczając normę. Takie urządzenie może być też świetnym rozwiązaniem dla alergików uczulonych nie tylko na pyłki roślinne, ale też roztocza, czy sierść zwierząt. Najlepsze oczyszczacze powietrza Electrolux pomogą nawet podczas choroby wirusowej jednego z domowników. Filtry wyłapią zanieczyszczone powietrze, co zmniejszy prawdopodobieństwo zarażenia się przez innych mieszkańców.

 

 

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie urządzenia? Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie: czego oczekujemy od takiego produktu? Najlepszy oczyszczacz powietrza w 2019 roku, który będzie posiadał pięciostopniowy poziom filtracji, zdecydowanie przyda się w miejscu, gdzie stężenie smogu często przekracza normę lub mieszkaniec ma uczulenie na pyłki, czy kurz. Jednak nie zawsze potrzebne jest osobom, które po prostu oczekują od urządzenia polepszenia jakości powietrza w domu. Wtedy zwykła filtracja będzie jak najbardziej wystarczająca. Zatem przede wszystkim należy przyjrzeć się samym filtrom:

* filtr wstępny – pochłania największe zanieczyszczenia powietrza, czuli kurz, brud, czy sierść zwierzaków.

* filtr HEPA – usuwa mikroskopijne pyłki, np. PM2,5 i PM10, które są rakotwórcze i występują w smogu. W dodatku pozbywa się bakterii oraz wirusów. Idealny dla alergików.

* filtr węglowy – pochłania nieprzyjemne zapachy i benzopireny, czyli silnie rakotwórcze związki chemiczne, które występują głównie w dymie, czy smogu.

Wydajność urządzenia przeliczana jest w ilości oczyszczonego powietrza na określonej ilości metrów sześciennych w ciągu jednej godziny. Z pewnością opłaci nam się zainwestować trochę więcej pieniędzy w oczyszczacz, który będzie przeznaczony na większe pomieszczenie. Sprawi to przede wszystkim, że urządzenie nie będzie musiało przez większość czasu działać w trybie turbo. Gdy kupujemy oczyszczacz, to powinien on pracować w jednym pokoju. Warto także pamiętać o tym, żeby raz na czas odkurzyć filtr wstępny z wierzchu. Jest to istotne, gdy w domu znajdują się zwierzęta. Tym sposobem możemy przedłużyć czas wymiany filtru, ponieważ wszystkie większe zanieczyszczenia powietrza będą się właśnie na nim zatrzymywały. Niektóre urządzenia posiadają dodatkowe opcje, np. czujnik jakości powietrza, tryb auto, czy turbo.

Warto zwrócić uwagę na koszty eksploatacji oczyszczacza. Jeżeli w Twoim domu jest bardzo słaba jakość powietrza, a na zewnątrz wysokie stężenie smogu, to może się okazać, że w urządzeniu będzie trzeba częściej zmieniać filtr, niż zaleca producent oczyszczacza. Dlatego też należy wcześniej sprawdzić ich cenę.

 

 

Oczyszczacze powietrza Electrolux – Ranking

 

 

Electrolux EAP450

 

Electrolux EAP450 to wysokiej jakości urządzenie, które spełni oczekiwania każdego. Oczyszczacz powietrza posiada pięciostopniowy poziom filtracji. Zapewnia on ochronę przed kurzem, bakteriami, wirusami, zapachami oraz pyłami PM10 i PM2,5. Urządzenie oczyszcza powietrze w 99,7%. Nie musisz też martwić się o ciągłe kontrolowanie stanu powietrza. Oczyszczacz posiada czujnik, który sprawdza aktualną jakość powietrza. 

Urządzenie posiada filtr: wstępny, HEPA i węglowy. Dodatkowy system PlasmaWave za pomocą jonizacji cząsteczek kurzu, bakterii i pyłków umożliwia ich usuwanie. Oczyszczacz powietrza przeznaczony jest dla mieszkań o kubaturze 103m2. Urządzenie posiada także czujnik, który sprawdza poziom wykorzystania filtrów. Nie musisz się już zastanawiać nad tym kiedy je wymienić. Electrolux EAP450 jest rekomendowany przez instytucje (Fińską, Brytyjską, Szwedzką) zwalczania astmy i alergii.

Użytkownicy oczyszczacza powietrza są zadowoleni z jego efektywności i wydajności.

 

 

 

 

Electrolux EAP300 

 

Urządzenie Electrolux EAP300 to wysokiej jakości oczyszczacz powietrza, który idealnie nadaje się do pracy na powierzchni wynoszącej maksymalnie 103m2. Produkt posiada 3 filtry: wstępny, HEPA i węglowy. Pierwszy z nich zbiera większe zanieczyszczenia, a dokładniej: kurz, sierść zwierząt, brud. Filtr HEPA 13 alergenów, które znajdują się w powietrzu. Zdecydowanie poleca się używanie tego urządzenia, jeśli w domu jest osoba, która ma alergię na sierść, kurz lub pyłki roślin. Alergikom i astmatykom z pewnością oczyszczacz z filtrem HEPA ułatwi spokojny sen. Filtr węglowy usuwa nieprzyjemny zapach i szkodliwe dla zdrowia benzopireny znajdujące się w dymie, np. z papierosów.

Dodatkowo technologia PlasmaWave, znajdująca się w oczyszczaczu usunie z otoczenia bakterie, wirusy oraz szkodliwe pyły PM10 i PM2,5. Urządzenie posiada kilka czujników. Pierwszy monitoruje poziom zanieczyszczenia powietrza. Oczyszczacz wykorzystuje go w trybie auto, aby dopasować swoją pracę do wskaźnika. Czujnik wykorzystania filtrów poinformuje użytkownika o tym kiedy należy je wymienić. Ostatni z nich odczytuje ilość światła w pomieszczeniu. W nocy uruchamia się bardzo cichy i dyskretny tryb SleepMode. Urządzenie jest rekomendowane przez specjalne instytucje dla alergików i astmatyków. Do oczyszczacza powietrza dołączony jest pilot.

Klienci, którzy zakupili ten produkt są z niego zadowoleni. Zachwyciła ich nie tylko efektywność urządzenia, ale także jego design. Według konsumentów produkt ten to oczyszczacz powietrza Electrolux w dobrej cenie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status