ᐅ Dobre oczyszczacze powietrza dla alergików – Ranking i opinie

Najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergików

Ostatnio aktualizowane: 14.11.19

 

Oczyszczacze powietrza dla alergików – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2019

 

Jaki oczyszczacz powietrza dla alergików wybrać?

 

Jeśli Ty lub jeden z Twoich bliskich borykacie się z alergią, zastanów się nad zakupem oczyszczacza powietrza. Sprzęt skutecznie neutralizuje nie tylko alergeny, ale często również smog i dym papierosowy. Jeżeli masz wątpliwości, na który produkt się zdecydować, zachęcamy Cię do lektury poniższego artykułu. Znajdziesz tu przydatne wskazówki o tym, jak wybrać właściwe urządzenie. Podpowiadamy też, które modele zostały uznane przez konsumentów za funkcjonalne i skuteczne.

 

 

Zanim kupimy oczyszczacz powietrza powinniśmy zmierzyć metraż pomieszczenia, w którym planujemy go ustawić. Niektóre sprzęty są przystosowane do użytku w niewielkim, a inne w bardzo dużym pokoju. Jeśli pominiemy tę kwestię, wzrasta prawdopodobieństwo wyboru nieodpowiedniego urządzenia, które nie będzie w stanie efektywnie oczyszczać powietrza. To sprawi, że szybko zaczniemy żałować zakupu. Powinniśmy również sprawdzić maksymalną wydajność oczyszczacza. Przeważnie wynosi ona od 150 m3/h do ponad 300 m3/h. Daje to nam informację o tym, jak szybko pracuje sprzęt.

Aby urządzenie nie okazało się zbyt trudne w obsłudze znajdźmy model wyposażony w czytelny, elektroniczny wyświetlacz. Wtedy szybko ustawimy optymalne parametry pracy sprzętu i będziemy mogli na bieżąco je kontrolować. Równie istotne często są całkowite wymiary produktu oraz jego waga (jeśli planujemy go często przenosić). Najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergików w 2019 roku nie może zajmować w pokoju zbyt dużo miejsca, ponieważ wtedy domownicy zaczną skarżyć się na ograniczenie wolnej przestrzeni.

Za filtrowanie powietrza w domu odpowiadają zamontowane wewnątrz urządzenia filtry. Zwykle jest ich kilka, m.in. wstępny (neutralizujący większe zanieczyszczenia, takie jak sierść zwierząt czy duże cząsteczki kurzu) i HEPA. Ten drugi jest w stanie pochłaniać nawet bardzo niewielkie alergeny. Jeżeli znajdziemy sprzęt mający dodatkowo filtr z aktywnym węglem, możemy cieszyć się nie tylko czystym, ale i świeżym powietrzem, ponieważ będzie też usuwać nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia.

Uważa się, że najlepsze oczyszczacze powietrza dla alergików nie tylko wyłapują alergeny, ale również mają funkcję jonizacji – generują jony tworzące w pokoju mikroklimat sprzyjający dobremu samopoczuciu. Część sprzętów ma ponadto opcję nawilżania powietrza pozwalającą na utrzymanie optymalnego poziomu wilgotności.

 

 

Oczyszczacze powietrza dla alergików – Ranking

 

 

Sharp KC-A50EUW

 

Sharp KC-A50EUW to urządzenie 2w1, a więc nie tylko oczyszcza, ale i nawilża powietrze. Ponadto model został wyposażony w generator Plasmacluster, który generuje aerojony neutralizujące nieprzyjemne zapachy, bakterie, wirusy oraz roztocza. Sprzęt działa wyjątkowo efektywnie, głównie ze względu na zastosowanie 3 różnych filtrów: wstępnego, HEPA i z aktywnym węglem. Produkt waży 9,2 kg i ma kółka w podstawie.

Wymiary oczyszczacza to: 39,9 cm x 27,3 cm x 60,3 cm. Sprzęt cicho pracuje (generuje hałas do 16 dB), dlatego nie powinien nam przeszkadzać. Co więcej, urządzenie ma estetycznie wyglądającą obudowę, możemy je ustawić w dowolnym miejscu. Wydajność produktu to 306 m3/h. To idealny model do pomieszczenia o metrażu do 38 m2.

Wśród zalet sprzętu konsumenci najczęściej wymieniają: kompaktowe wymiary, czujnik jakości powietrza oraz 5 trybów pracy (dwa automatyczne i trzy manualne). Osuszacz wyposażono w blokadę rodzicielską, co uniemożliwia dzieciom zmianę ustawień pracy urządzenia podczas zabawy. Ponieważ produkt ma niewielki wyświetlacz, szybko wybierzemy odpowiedni tryb pracy.

 

 

 

 

Sharp KC-930EUW 

 

Model Sharp KC-930EUW jest przeznaczony do użytku w pomieszczeniach o metrażu do 21 m2. Wydajność urządzenia to 180 m3/h, a jego poziom hałasu wynosi maksymalnie 16 dB. To oczyszczacz powietrza dla alergików w dobrej cenie, który ma zintegrowany filtr HEPA i węglowy, dlatego pochłania nieprzyjemne zapachy, niewielkie cząsteczki kurzu, bakterie oraz inne alergeny.

Sprzęt ma funkcję jonizacji, a także nawilżania powietrza, w efekcie czego możemy utrzymać optymalny poziom wilgotności w pokoju. Istotne jest też to, że za sprawą urządzenia możemy latem obniżyć temperaturę w domu o kilka stopni Celsjusza (wystarczy dodać do zbiornika zimną wodę z kostkami lodu). Opisywany model ma wymiary: 53,5 cm x 20,5 cm x 37,5 cm.

Na przednim panelu obudowy znajduje się mały wyświetlacz, który umożliwia szybki wybór odpowiadających nam funkcji sprzętu. Według konsumentów osuszacz jest elegancki i praktyczny, można wykorzystać go na wiele sposobów. Urządzenie ma 4 tryby pracy, w tym trzy manualne, a także przydatny czujnik przykrego zapachu.

 

 

 

 

Electrolux EAP450 

 

Sprzęt Electrolux EAP450 został wyposażony we wskaźnik zanieczyszczenia powietrza, w efekcie czego wiemy, kiedy zwiększyć intensywność oczyszczania. Urządzenie ma wymiary: 28,5 cm x 65 cm x 48 i waży 8,5 kg. To świetny wybór do domu, którego powierzchnia wynosi maksymalnie 103 m2.

Produkt ma elektroniczny wyświetlacz, czujnik światła, a także czujnik zapachu. Poziom hałasu generowanego przez oczyszczacz wynosi 27 dB, sprzęt ma też tryb nocny. Nie musimy się więc martwić, że działające w nocy urządzenie zakłóci sen domowników. Prezentowany model wykorzystuje technologię PlasmaWave, która chroni nas przed krążącymi w powietrzu bakteriami, wirusami, roztoczami, a także smogiem, czyli pyłami PM 2,5 oraz PM 10.

Wielu konsumentów uważa, że oczyszczacz doskonale sprawdza się w domu zamieszkiwanym przez alergika. Urządzenie stylowo wygląda, a ponadto efektywnie pracuje. Wbudowane filtry HEPA i węglowy zapewniają wielostopniowe oczyszczanie powietrza. Warto dodać, że do modelu dołączono pilot zdalnego sterowania. Możemy więc zmienić ustawienia pracy sprzętu bez potrzeby podchodzenia do niego.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status