ᐅ Oczyszczacz powietrza Daikin. Jaki wybrać

Najlepszy oczyszczacz powietrza Daikin

Ostatnio aktualizowane: 12.11.19

 

Oczyszczacze powietrza Daikin – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2019

 

Jaki jest najlepszy oczyszczacz powietrza Daikin w 2019 roku?

 

Tym razem zajęliśmy się sprawa oczyszczaczy powietrza. Bowiem sprzęt ten jest przydatny nie tylko alergikom. Od pewnego czasu osoby mieszkające w miastach są narażone na smog. Przyjął się pogląd, że smog jest na zewnątrz domu, ale nie w nim. Nic bardziej błędnego. W domu mamy przecież powietrze napływające z zewnątrz, więc również i smog. Oczyszczacz powietrza chroni nas jednak nie tylko przed smogiem, ale także pyłem, substancjami chemicznymi, czy bakteriami i roztoczami.

Ale jaki oczyszczacz spełni swoje zadanie i spowoduje, że powietrze będzie czyste i pozbawione bakterii i roztoczy? Przede wszystkim model taki musi mieć filtr HEPA, który jest najskuteczniejszy w oczyszczaniu powietrza z rozmaitych alergenów i pyłów. Producenci w zastępstwie filtru HEPA stosują również filtry elektrostatyczne, wodne czy fotokatalityczne, nie mniej filtrowi HEPA dorównuje jedynie system kilkukrotnej filtracji, który stosuje w swoich wyrobach firma Daikin.

Aby oczyścić powietrze znajdujące się w pomieszczeniu filtr musi posiadać skuteczny system wymiany powietrza. Czyli w krótkim czasie przepuścić przez filtry określoną ilość powietrza. Jest to inaczej wydajność urządzenia, która jest podawana w metrach sześciennych na godzinę. Również dane te są określane powierzchnią pomieszczenia, którego powietrze dany oczyszczacz jest w stanie przefiltrować.

Dobre urządzenie powinno również być wyposażone w regulację przepływu powietrza. Wówczas to Ty, jako użytkownik decydujesz o tempie pracy Twojego oczyszczacza. W większości wypadków urządzenie to pracujące na maksymalnych obrotach jest hałaśliwe, więc gdy chcesz je ściszyć jedyną metodą będzie praca na niższych obrotach. A jeśli o hałasie już mowa, to przy zakupie należy wybrać model, który przedstawia w tym zakresie najniższe wartości. Hałas jest określany w decybelach (dB) i można przyjąć, że hałas 25 dB jest w warunkach domowy niemal niesłyszalny, natomiast pralka pracuje emitując 55 dB. Zwłaszcza w nocy pracujący ze zbyt dużą głośnością oczyszczacz powietrza może być nie do przyjęcia. Dlatego proponujemy, aby wybrany sprzęt oscylował w granicach 30 dB.

Część modeli, zwłaszcza tych droższych, jest wyposażona w rozmaite czujniki. Czujniki te mierzą poziom zanieczyszczenia powietrza i automatycznie dostosowują tempo pracy do ilości zanieczyszczeń. Czujniki również pilnują stanu filtrów i gdy wymagają one wymiany, zawiadamiają o tym użytkownika. Dobrze jest też zorientować się, jakie koszty poniesiemy kupując materiały eksploatacyjne danego modelu. Wiadomo, że filtry są najczęściej wymieniane, więc ich koszt, obok kosztu samego urządzenia, może okazać się kluczowy.

 

 

Daikin MC70L

Najważniejsze zalety

Oczyszczacze powietrza Daikin są uważane za najlepsze oczyszczacze dostępne obecnie na rynku ze względu na bardzo wysoki procent usuwanych zanieczyszczeń z powietrza. Według producenta usuwa on różnych rodzajów pyłów smogowych od 95% do 99%. Wirusy i bakterie są usuwane w 99,6 %, a zarodniki pleśni w 85%. Natomiast kurz jest usuwany w 99,9%, a przykre zapachy w 99,6%.

Urządzenie ma możliwość bardzo dużego przepływu i filtracji powietrza, który w trybie turbo wynosi 420 m³/h, a jednocześnie można model ten przełączyć na tryb cichy, w którym emisja hałasu wynosi zaledwie 16 dB.

 

Najważniejsze wady

Jako wadę klienci wskazują szybkie zapychanie się filtrów, a także stosunkowo wysoką ich cenę przy zakupie filtrów zapasowych. Niestety powoduje to, że użytkowanie tego modelu nie należy do najtańszych, zwłaszcza, gdy mieszkamy w rejonie mocno zanieczyszczonym, w którym wymiana filtrów jest wymagana częściej niż w rejonach mniej zanieczyszczonych.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

DAIKIN MC70L, to oczyszczacz powietrza, który oferuje sześcioetapowy system filtracji powietrza, na który składa się flash streamer, filtr wstępny katechinowy, jonizator plazmowy, filtr elektrostatyczny, fotokatalityczny oraz warstwa deodoryzująca. Urządzenie jest przeznaczone do oczyszczania powierzchni do maksymalnie 46 m². usuwa nie tylko pyły smogowe, kurz, bakterie, wirusy i grzyby, ale też neutralizuje przykre zapachy. Usuwa te zanieczyszczenia dzięki wyładowaniu wstęgowym, które zapewnia szybki rozkład alergenów i brzydkich zapachów, przy wykorzystaniu szybkich elektronów o dużej zdolności do utleniania. Jest to model przenośny o wadze 8,5 kg i wymiarach szerokość 403 mm x wysokość 576 mm x głębokość 241 mm.

Sterowanie odbywa się za pomocą pilota zdalnego sterowania. Ponadto oczyszczacz można ustawiać manualnie lub automatycznie. Jest on wyposażony w szereg wskaźników sygnalizujących czystość dotyczący kurzu i zapachów, wskaźnik zabrudzenia jonizatora, oraz wskaźnik wymiany filtra. Pobór mocy w zależności od ustawionego biegu pracy (a jest pięć biegów pracy) wynosi od 7 do 65 W, wydajność na najniższym biegu to 55 m3/h, a na najwyższym 420 m3/h. Podobnie jest z poziomem hałasu, gdzie na najniższym biegu wynosi on 16 dB, a na najwyższym 48 dB.

 

Model ten został wyposażony w wyłącznik zegarowy, który pozwala na precyzyjnie zaplanowane godziny pracy oczyszczacza. Tryb nocny zapewnia pracę urządzenia w najniższych parametrach i w najmniejszym możliwym hałasie. Aby urządzenie było bezpieczne również w domu, gdzie znajdują się dzieci, producent przewidział blokadę dziecięcą do ochrony ustawień i przeciwdziałaniu wpływu osób niepowołanych.

 

Czy można to urządzenie, przy tak wielu funkcjach, uznać za dobry i tani oczyszczacz powietrza Daikin? To oczywiście zależy od punktu widzenia użytkownika. W naszej ocenie jest to dobre urządzenie i jest ono warte swojej ceny, bo podstawową funkcję, jaką jest oczyszczanie powietrza spełnia z bardzo dobrymi rezultatami.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status