Ranking 3 najlepszych nawilżaczy powietrza z jonizatorem w 2020

Ostatnio aktualizowane: 01.10.20

 

Nawilżacz powietrza z jonizatorem – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli chcesz zadbać o jakość powietrza w swoim domu, dobrym sposobem będzie zakup nawilżacza z funkcją jonizacji. Jeśli interesuje Cię tego typu produkt, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować, zapoznaj się z przygotowanym przez nas rankingiem. Przeanalizowaliśmy dokładnie opinie wydawane przez konsumentów, a także wzięliśmy pod uwagę jakość poszczególnych sprzętów. Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazł się nawilżacz powietrza z jonizatorem Eldom NU 6. Jest to produkt wyposażony w pojemny zbiornik. W związku z tym nie musimy zbyt często uzupełniać wody. Model jest łatwy w czyszczeniu. Urządzenie ma wbudowany filtr antywapienny o potwierdzonej skuteczności. Obudowa sprzętu została wykonana z dobrych gatunkowo tworzyw, dzięki czemu produkt przez długi czas ładnie się prezentuje. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się nawilżacz powietrza z jonizatorem HB AirHumic AW1020DW. Model ma kompaktowe wymiary, dlatego jest polecany osobom posiadającym małe mieszkania. Produkt jest łatwy w obsłudze.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki nawilżacz powietrza z jonizatorem wybrać?

 

Zbyt suche powietrze to częsty problem występujący w okresie jesienno-zimowym, kiedy ogrzewamy nasze domy i mieszkania. Powoduje ono osłabienie układu odpornościowego, problemy z oddychaniem oraz zaburzenia snu. Aby temu zapobiec, warto zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza, który skutecznie poprawi wilgotność w pomieszczeniu. Dzięki jonizatorowi dodatkowo pomoże on osobom cierpiącym na ból zatok, migreny czy reumatyzm. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń tego typu, dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, jaki model wybrać. Na końcu zamieściliśmy również ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze nawilżacze powietrza z jonizatorem.

 

 

Najprostsze modele nawilżaczy nie wymagają energii elektrycznej i zawiesza się je na kaloryferach. Są to ceramiczne pojemniki na wodę, która pod wpływem ciepła paruje i nawilża powietrze. Bardziej skomplikowane urządzenia wymagają podgrzania wody. Przykładem takiego rozwiązania jest model termiczny, wyposażony w grzałkę. Sprzęt emituje parę wodną, która nawilża powietrze i minimalnie ogrzewa pomieszczenie. Emitowana para jest sterylna, jednak sprzęt zużywa dużo prądu.

Na rynku dostępne są także nawilżacze ewaporacyjne. Zasysają one powietrze z pomieszczenia i wyrzucają je z powrotem w postaci delikatnej mgiełki. Model ten można wykorzystać podczas aromaterapii, jednak nie najlepiej sprawdza się w dużych pomieszczeniach.

Do wyboru mamy również modele, które wykorzystują ultradźwięki do rozbicia cząsteczek wody i powodują wytwarzanie pary. Tego typu sprzęt pracuje bardzo cicho i zużywa mało energii, jednak wymaga częstego czyszczenia.

Aby wybrać najlepszy nawilżacz powietrza z jonizatorem w 2020 roku należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim ważna jest wydajność sprzętu. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na dwia parametry: powierzchnię, jaką chcemy nawilżyć oraz wydajność parowania. Nie bez znaczenia jest również wielkość pojemnika na wodę. Większy zbiornik umożliwi nam korzystanie z urządzenia przez wiele godzin, bez konieczności jego ponownego napełniania. Niektóre modele posiadają również wymienne filtry. Warto mieć na uwadze ich ceny i wydajność, aby wybrać najodpowiedniejsze. Jeśli chcecie kontrolować poziom wilgotności w domu, warto nabyć model z higrometrem, który mierzy nawilżenie powietrza.

 

 

3 najlepszych nawilżaczy powietrza z jonizatorem. Opinie w 2020 roku

 

1. Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Eldom NU6 filtr

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Eldom NU 6. Jest to nawilżacz ultradźwiękowy z jonizacją i higrostatem, który zapewni optymalne nawilżenie powietrza w domu.

Urządzenie pracuje niezwykle cicho i jest energooszczędne. Wytwarza ono zimną mgiełkę, dzięki czemu z powodzeniem możemy go używać także latem. Posiada spory zbiornik o pojemności 4,5 litra, który sprawia, że nie trzeba często dolewać wody. Jest on także wyjmowany i przezroczysty, dlatego łatwo możemy kontrolować stan płynu i go wygodnie uzupełnić.

Dzięki funkcji jonizacji, sprzęt może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Dodatkowo wbudowany higrostat umożliwi nam utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności w pomieszczeniu i jej ciągłe kontrolowanie.

Dzięki automatycznym czujnikom model ten sam się wyłączy, gdy zabraknie wody w zbiorniku. Nie musimy zatem martwić się, że się uszkodzi lub przegrzeje. Co więcej, sprzęt wyposażony jest w filtr ceramiczny, który zapobiega osadzaniu się kamienia i eliminuje nieprzyjemne zapachy. Opinie o tym modelu są pozytywne. Klienci doceniają przede wszystkim wygodę w jego obsłudze.

Eldom NU 6 to bardzo dobry nawilżacz powietrza z jonizatorem do 200 zł. Moc urządzenia jest równa 30 W. Zbiornik na wodę ma pojemność 4,5 l.  

Zalety
Obsługa:

Sprzęt uznawany jest za łatwy w obsłudze. Według konsumentów sporym atutem jest odpowiednio duży wyświetlacz, na którym pojawiają się najważniejsze informacje dotyczące pracy nawilżacza.

Czyszczenie:

Do kompletu dołączono specjalny pędzelek do czyszczenia. Dzięki niemu użytkownik może łatwo utrzymać produkt w czystości. Warto dodać, że pędzelek jest miękki, dlatego nie rysuje obudowy.

Czas pracy:

Producent podaje informacje, że czas pracy na pełnym zbiorniku wynosi ok. 15 h. Zdaniem użytkowników jest to dobry wynik (nie trzeba zbyt często dolewać wody do pojemnika).

Filtr:

Urządzenie wyposażono w solidnie wykonany filtr zapobiegający osadzaniu się kamienia. W rezultacie nie ma obaw, że sprzęt szybko ulegnie awarii.

Design:

Model ma białą obudowę, która dobrze komponuje się z resztą wyposażenia znajdującego się w pomieszczeniu. To daje pewność, że nawilżacz będzie ładnie wyglądał.

Wady
Kabel:

Niektóre osoby twierdzą, że kabel zasilający jest zbyt krótki. Dlatego też trzeba stawiać urządzenie blisko źródła zasilania, co niekiedy bywa kłopotliwe.

 

 

 

 

2. Nawilżacz z funkcją oczyszczania HB AW1020DW

 

Jeśli szukasz dobrego nawilżacza powietrza do pokoju dziecięcego, model HB AirHumic AW1020DW z pewnością Cię zainteresuje. Jest to nawilżacz ewaporacyjny, który wytwarza delikatną, chłodną mgiełkę, a dzięki funkcji trybu nocnego bardzo cicho pracuje.

Dzięki zastosowaniu funkcji jonizacji, sprzęt nada się idealnie dla osób cierpiących na astmę, migrenę czy ból zatok. Posiada on regulację poziomu wydajności nawilżania, który umożliwia dostosowanie pracy urządzenia do własnych potrzeb. Wbudowany higrostat pozwala kontrolować poziom nawilżenia, a filtr HEPA zmniejszy zawartość kurzu i alergenów w powietrzu. Bardzo przydatny jest także higrometr, który monitoruje wilgotność powietrza w pokoju, i gdy jest ona za niska, uruchamia urządzenie.

Nawilżacz wyposażony jest w funkcję oczyszczania, dlatego znakomicie sprawdzi się u alergików. Dzięki tej opcji wszelkie alergeny, kurz i nieprzyjemne zapachy zostają usuwane. Ciekawą możliwością jest wykorzystanie tego modelu jako lampki nocnej, gdyż emituje on delikatne światło. Klienci zgodnie twierdzą, że nawilżacz jest bardzo wydajny i łatwy w obsłudze.

Nawilżacz powietrza HB AirHumic AW1020DW wyposażono w zbiornik o pojemności 2,2 l. Moc sprzętu jest równa 15 W. Produkt waży ok. 3 kg.

Zalety
Higrostat:

Prezentowany nawilżacz ma wbudowany higrostat, który kontroluje poziom nawilżenia powietrza w pomieszczeniu. Urządzenie automatycznie włącza się lub wyłącza, aby zachować wybrany przez użytkownika poziom wilgotności.

Bezpieczeństwo:

Producent zapewnia, że użytkowanie sprzętu jest bezpieczne. Model wyposażono w specjalny czujnik, który automatycznie wyłącza sprzęt, jeśli w zbiorniku nie ma wody. Nie trzeba się więc martwić o to, że urządzenie ulegnie awarii, jeśli zapomnimy napełnić pojemnik.

Lampka:

Nawilżacz nie tylko poprawia jakość powietrza, ale także może być stosowany, jak lampka nocna. Jest to szczególnie przydatna funkcja, jeśli korzystamy ze sprzętu w pokoju dziecięcym.

Obsługa:

Prostą obsługę gwarantuje odpowiednio duży i czytelny wyświetlacz. Konsumenci podkreślają, że odczytanie informacji z ekranu nie stanowi problemu.

Wady
Głośność:

Część osób uważa, że urządzenie jest nieco głośne.

 

 

 

 

3. Nawilżacz ultradźwiękowy Raven EN004

 

W naszym rankingu chcielibyśmy przedstawić Ci model Raven EN004. Jest to nawilżacz powietrza z jonizatorem w dobrej cenie, który dzięki falom ultradźwiękowym rozbija cząsteczki wody i wytwarza parę wodną.

Urządzenie wyposażone jest w ceramiczny filtr, który oczyszcza ciecz z minerałów, dzięki czemu rozpylana para nie pozostawia nalotu. Co więcej, zapobiega on odkładaniu się kamienia na przetworniku. Sterowanie tego modelu odbywa się przy pomocy pilota, który umożliwia aktywowanie lub dezaktywowanie wszystkich funkcji. W obsłudze pomocny jest także wyświetlacz LED, informujący o temperaturze i wilgotności wewnątrz pomieszczenia.

Wilgotność w mieszkaniu możemy na bieżąco kontrolować dzięki dołączonemu do zestawu elektronicznemu higrostatowi. Natomiast czas pracy nawilżacza zaprogramujemy przy użyciu funkcjonalnego timera. Sprzęt wyposażony jest również w funkcję jonizacji, dzięki której powietrze oczyszcza się szybciej i wydajniej. W efekcie poprawia się jakość snu i efektywność wypoczynku. Klienci pozytywnie oceniają ten model. Cenią go sobie przede wszystkim za wysoką wydajność, wynoszącą 7,2 l / dobę.

Nawilżacz powietrza z jonizatorem Raven EN004 ma moc równą 30 W. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 5 l. Waga modelu to ok. 2,5 kg.

Zalety
Pilot:

Do kompletu dołączono pilot zdalnego sterowania. W związku z tym możemy sterować nawilżaczem bez konieczności podchodzenia do niego. Jest to duże ułatwienie.

Filtr:

Produkt wyposażono w filtr, który zapobiega osadzaniu się kamienia wewnątrz sprzętu. Warto dodać, że opinie konsumentów potwierdzają skuteczność wspomnianego filtra.

Poziomy nawilżenia:

Użytkownik może wybrać jeden z 3 poziomów nawilżenia, a tym samym dostosować produkt do aktualnych potrzeb.

Wady
Dźwięk przycisków:

W trakcie naciskania przycisków z urządzenia wydobywa się nieprzyjemny dźwięk. Jest to szczególnie uciążliwe, kiedy chcemy zmienić ustawienia modelu w porze nocnej.

 

 

 

 

Gdzie kupić nawilżacz powietrza z jonizatorem?

 

Potrzebny Ci nawilżacz powietrza z jonizatorem, ale masz wątpliwości, gdzie go kupić? Powinieneś zapoznać się z kolejną częścią artykułu, którą znajdziesz poniżej. Przedstawiamy w niej najistotniejsze zalety i wady robienia zakupów online oraz stacjonarnie, czyli w tradycyjny sposób. Podpowiemy Ci również, w jakich sklepach jest największy wybór nawilżaczy powietrza z funkcją jonizacji.

 

 

Zalety i wady sklepów stacjonarnych

Jeżeli zależy nam na tym, aby zaraz po zakupie wypróbować działanie nawilżacza powietrza, najlepiej wybrać się do sklepu stacjonarnego. Po dokładnym obejrzeniu sprzętu możemy zabrać go do domu, nie musimy przez kilka dni wyczekiwać kuriera bądź listonosza z przesyłką. Co pewien czas w sklepach organizowane są wyprzedaże, wtedy możemy kupić wypatrzone wcześniej urządzenie w znacznie niższej cenie. Zaletą robienia zakupów stacjonarnie jest też to, że w razie potrzeby możemy poprosić o poradę sprzedawcę.

Nie dla wszystkich osób robienie zakupów w sklepie stacjonarnym należy do przyjemności. Jak już wspomnieliśmy, okres wyprzedaży to szansa na wydanie mniejszej kwoty na nawilżacz powietrza. Niemniej jednak nie mamy gwarancji, że po przyjściu do danego sklepu na półce znajdziemy model, który planowaliśmy kupić. Nawet jeżeli znajdziemy idealny sprzęt, prawdopodobnie stracimy dużo czasu na stanie w kolejce do kasy, co nierzadko wywołuje irytację i utrudnia czerpanie radości z zakupu wymarzonego urządzenia. Poza tym nawet w okresach promocji ceny w sklepach stacjonarnych często są wyższe niż te obowiązujące w Internecie.

 

Zalety i wady sklepów internetowych

Zakupy w sklepie internetowym możemy zrobić o dowolnej porze, także w dniu wolnym od handlu. Ponieważ siedzimy w domu, nie towarzyszy nam tłum ani zniecierpliwiony sprzedawca czekający na podjęcie przez nas decyzji. Możemy więc spokojnie zastanowić się, czy wybrany nawilżacz spełnia wszystkie oczekiwania i na pewno nam się przyda. Korzystając z internetowej porównywarki cen, możemy sprawdzić, w którym sklepie dany sprzęt jest najtańszy. Co ważne, nie zawsze musimy dodatkowo płacić za przesyłkę. W Internecie stosunkowo często organizowane są dni darmowej dostawy, co oznacza, że paczka jest wysyłana za darmo (dotyczy to nie tylko przesyłek realizowanych przez pocztę, ale i firmy kurierskie).

Zamawiając nawilżacz powietrza przez Internet, musimy uzbroić się w cierpliwość. Nie zawsze zamówienie jest realizowane w tym samym dniu, w którym zostało złożone (zwłaszcza jeśli postanowiliśmy zrobić zakupy wieczorem). Jednak warto mieć na uwadze, że sprzęt zostanie nam dostarczony bezpośrednio do domu, nie musimy sami go nieść. Przeciwnicy robienia zakupów online twierdzą też, że znaleziony na stronie internetowej produkt nie zawsze jest zgodny z opisem. To prawda, ale niemal zawsze możemy go zwrócić i otrzymać z powrotem pieniądze, które na niego wydaliśmy.

 

 

Gdzie lepiej kupić nawilżacz powietrza z jonizacją?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, gdzie lepiej kupić nawilżacz powietrza. Jeśli jesteśmy w stanie poczekać kilka dni na przesyłkę, zakup sprzętu online może okazać się lepszym rozwiązaniem. Możemy mieć wtedy pewność, że wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę, a więc nie wydaliśmy na urządzenie zbyt dużo. Poza tym za pośrednictwem Internetu znalezienie informacji o tym, jaki nawilżacz powietrza z jonizatorem jest polecany do domu, jest o wiele łatwiejsze. Wszystko ze względu na możliwość przejrzenia opinii na temat konkretnych urządzeń.

 

W jakim sklepie znajdziemy nawilżacz powietrza?

Nawilżacze powietrza, także te z funkcją jonizacji, znajdziemy w wielu sklepach, np. hiper- i supermarketach (w większości z nich można zrobić zakupy online). Jednak największy wybór będziemy mieć w sklepach RTV AGD, przykładowo Media Expert, OleOle!, RTV EURO AGD czy Neonet.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
5 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Errr
Errr
2 years ago

ja mam Antona marki Stadler Form, świetny nawilżacz ale bez jonizatora. nam doradzili kupić bez, podobno takie modele najlepsze

Dariusz Gazda
Dariusz Gazda
1 year ago

Ja kupiłem wczoraj…….. Raven EN004.. cicha praca, nieprzyjemne dzwięki przy nastawieniach, dobre nawilżanie, szafirowe podświetlenie, duza wydajność…….. No i to co najważniejsze DOBRY SEN…….. JONIZACJA, TO DOBRY DODATEK. Ja stosuję wodę filtrowaną przez filtry britta.

BASTEKK
BASTEKK
8 months ago
Reply to  Dariusz Gazda

KUPIŁEM OSTATNIO I PRZEZ NOC ZUŻYŁ JEDNĄ KRESKE WODY NA ZBIORNIKU, TO CHYBA ZA MAŁO I MGIEŁKA NIE WYDOSTAJE SIE NA ZEW. DOPIERO NA 3 CZYLI NAJMOCNIEJSZEJ PRACY. CZY TAK JEST TEZ U PANA

DMCA.com Protection Status