Najlepsza stacja pogodowa Wi-fi

Ostatnio aktualizowane: 03.07.20

 

Jaką stację pogodową Wi-fi wybrać?

 

Stacja pogodowa nie tylko wyświetla aktualną temperaturę czy poziom wilgotności, ale też pozwala przewidzieć pogodę na kilka następnych dni. Dlatego jest to urządzenie idealne dla osób niecierpliwych, które nie lubią czekać na prognozę w telewizji. Jeżeli marzy Ci się taki sprzęt, koniecznie zajrzyj do poniższego poradnika. Za sprawą naszych wskazówek z pewnością o wiele łatwiej będzie Ci dokonać zakupu. Co więcej, na jego końcu znalazł się specjalny ranking przedstawiający 3 najciekawsze według nas modele.

Stacja pogodowa jest przeznaczona przede wszystkim do pomiaru temperatury, aktualnego ciśnienia oraz wilgotności. Bardziej zaawansowane urządzenia pokazują również kierunek wiatru czy ilość opadów, a te wyposażone w Wi-fi  mogą też łączyć się z Internetem. Oznacza to, że z każdego miejsca mamy dostęp do zebranych przez nie informacji.

Jeśli interesuje Cię najlepsza stacja pogodowa Wi-fi w 2020 roku, musisz pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Pierwszą z nich jest zakres pomiaru temperatury. Zwykle wynosi on od -45 st. C do +65 st. C, jednak najtańsze dostępne w sklepach sprzęty niekiedy dokonują pomiaru zaledwie od -10 st. C. Jeżeli więc nie chcesz się rozczarować, koniecznie sprawdź, czy produkt rzeczywiście sprosta Twoim oczekiwaniom i będzie pokazywać odpowiednią temperaturę.

Istotną rolę odgrywa również sposób zasilania. Najlepsze stacje pogodowe zasilane są bateriami AA lub AAA, w zależności od modelu. To najwygodniejsza opcja, gdyż nie trzeba wymieniać ich zbyt często. Niektóre sprzęty mogą działać za sprawą wbudowanej baterii słonecznej, jednak nie zawsze idealnie się ona sprawuje (np. zimą czy w nocy, kiedy słońce zachodzi).

Stacje pogodowe składają się przeważnie z kilku elementów. Podstawą jest wyświetlacz stojący w domu (powinien być duży oraz czytelny) i specjalny czujnik, który należy umieścić na zewnątrz (ok. 2 metry nad ziemią, musi on wykazywać odporność na działanie warunków atmosferycznych). To właśnie on przesyła dane o pogodzie, abyś nie musiał wychodzić z domu, by przekonać się np. czy jest ciepło. Ważne jest to, jak stacja łączy się z czujnikiem. Nowoczesne sprzęty robią to bezprzewodowo i jest to wygodna opcja. Nie trzeba odplątywać kabli ani układać ich tak, aby nie zepsuły wystroju wnętrza. Modele łączące się przewodowo są bardziej problematyczne i w tym przypadku czujnika nie można ustawić w dowolnym miejscu.

 

 

Stacje pogodowe Wi-fi – ranking

 

 

HP 1001 9223C8

 

Stacja pogodowa HP 1001 9223C8 to zaawansowane technologicznie urządzenie, którego zakres pomiarowy temperatury na zewnątrz wynosi od -30 st. C do +65 st. C. Oznacza to, iż sprzęt jest idealny do monitorowania warunków atmosferycznych w naszym umiarkowanym klimacie. Ma on dwa czujniki, czyli jeden wewnętrzny, a drugi zewnętrzny.

Przedstawiona stacja pogodowa została wyposażona w kolorowy i duży wyświetlacz, za sprawą którego z łatwością odczytasz potrzebne informacje. Zintegrowany adapter  WLAN/Wi-fi umożliwia w razie konieczności przesłanie zebranych danych meteorologicznych na pogodową stronę internetową. Urządzenie jest zasilane bateriami, a stacja łączy się z czujnikiem bezprzewodowo.

Jak mówią konsumenci, jest to dobrej jakości produkt, który pozwala być przygotowanym na każdą pogodę. Powyższa stacja sprawi, że zauważysz nawet najmniejszą zmianę w temperaturze czy poziomie ciśnienia. Oznacza to, że nie zaskoczy Cię ani silny wiatr, ani niespodziewane opady deszczu czy śniegu.

 

 

 

 

Davis Vantage Vue 

 

Davis Vantage Vue jest stacją pogodową zasilaną bateriami. W zestawie znajduje się czujnik umieszczany na zewnątrz, który działa dzięki wbudowanemu akumulatorowi słonecznemu. Urządzenie umożliwia swobodne monitorowanie temperatury (w zakresie od -40 st. C do +65 st. C), poziomu wilgotności oraz np. kierunku wiatru. Funkcjonalność sprzętu można zwiększyć poprzez połączenie go z pogodową stroną internetową.

Wspomniany model prezentuje w graficzny sposób trendy pogodowe, a więc z łatwością odczytasz prognozę na kilka następnych dni. Poza tym wyświetla on fazę księżyca, wschód i zachód słońca, jak również informuje o punkcie rosy w pomieszczeniu.

Z opinii konsumentów można wywnioskować, iż jednym z najbardziej istotnych atutów opisanego wyżej sprzętu jest praktyczność. Ponieważ stacja bazowa, jak i sam czujnik, mają kompaktowe wymiary, nie zajmują one zbyt wiele miejsca. Te elementy łączą się bezprzewodowo, co zwiększa komfort użytkowania urządzenia.

 

 

 

 

Renkforce WH2600

 

Przedstawiamy stację pogodową o nazwie Renkforce WH2600, która wyróżnia się funkcjonalnością. Jej zakres pomiarowy temperatury na zewnątrz wynosi od – 30 st. C do +65 st. C. Zewnętrzny czujnik z wbudowanym modułem solarnym przesyła na bieżąco zebrane informacje do stacji bazowej drogą radiową. Dlatego zawsze możesz mieć pewność, że wyświetlane przez nią dane są aktualne.

Prezentowany sprzęt informuje nie tylko o wartości temperatury, ale także m.in. o: poziomie wilgotności (wewnątrz i na zewnątrz), dniu tygodnia czy danych UV. To sprawia, że będziesz przygotowany na każdą, nawet najmniejszą zmianę pogody. Ponadto urządzenie za sprawą Wi-fi może szybko się połączyć z portalem pogodowym i przesłać zebrane informacje.

Konsumenci zgodnie przekonują, że jest to stacja pogodowa Wi-fi w dobrej cenie. Model Renkforce WH2600 pozwala samodzielnie przewidzieć temperaturę z kilkudniowym wyprzedzeniem. To umożliwi Ci lepiej zaplanować urlop czy krótki odpoczynek z rodziną.

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status